Tomato Golden Domes

  • Autori: Ugarova S. V., DeDerko B. N., POSTNIKOVA T. N.
  • Rok predpokladov: 2005
  • Kategória: Zoradiť
  • Typ rastu: Determinant
  • Účel: Čerstvé použitie
  • Čas dozrievania: Stredomorský
  • Načasovanie dozrievania, dní: 90 – 100
  • Podmienky rastu: Pre otvorenú pôdu
  • Výroba komerčných plodov,%: 76
  • Bush: stredný odolný

Pozrite si všetky charakteristiky

Zlaté kopule – takzvaná škála krásnych paradajok nie je náhoda. Ovocie, naozaj, sú veľmi podobné ako v tvare, a dokonca aj na farbe zlatého kopule ruských cirkví. Paradajka bola milovaná letnými domami z úplne iného rohu Ruska. Kultúra celkom dobre toleruje studená a niekoľko podobenstiev, ktoré sú zvyčajne podliehajúce. Agrrays tiež priťahujú krásne a veľké ovocie a vysoký výnos kultúry.

História odstránenia

Autormi tejto odrody boli sibírski chovatelia Ugarova, Dederko, Postnikov, ktorí už dlho pracujú na odstraňovaní regionálnych odrôd. Po dlhodobých testoch boli odrody Golden DOME uznané ako výber výberu a vstúpili do štátneho registra Ruskej federácie v roku 2005.

Popis odrôd

Paradajka z úvahy triedy sa vzťahuje na determinant, s obmedzením rastu, a preto rastie z 90 cm na jednu a pol meračov. V podmienkach skleníka však bude výška výraznejšia.

Na výhonkoch, priemerný počet špicatých malých listov, ktorých forma je mierne predĺžená, existujú svetelné vrásky a zúbkované hrany. Paint-Emerald Listy. Prvé kvetinové kefy sa nachádzajú v oblasti 9 listov, a potom sa striedajú cez hárok alebo dva.

Hlavné kvality ovocia

Ako už bolo spomenuté, tvar paradajok v tvare srdca, veľmi podobný kostolovi. Keď sa paradajky dostanú do vrcholu zrelosti, stanú sa svetlými oranžovými. Veľkosť ovocia dosahuje priemer 400 gramov, ale môžu byť väčšie, až do 750 g, ak sa priraďujú pri rastúcej kultúre.

Každý paradajka má štyri semienkové kamery. A semená mierne množstvo, ale stále je dosť, aby zostavili sejací materiál, pretože to je odroda, a nie hybrid.

Charakteristiky

Chuť paradajky Golden Dome Príjemné, ako veľmi veľa. Vzhľadom k tomu, zrelé paradajky takmer neobsahujú kyseliny, môžu byť zahrnuté do diétneho menu pre ľudí trpiacich zvýšenou kyslosťou. Takže v podstate sú v čerstvej forme.

Bohužiaľ, plody nie sú dlhodobo uložené, buď používajú na letné šaláty alebo spracované. Ale na konzervovanie, veľké paradajky nie sú vhodné, ale ukazuje nutričnú šťavu nezvyčajnej oranžovej farby, okrem omáčky, prednášky a adzhik budú tiež chutné a krásne.

Dozrievanie a plodnenie

Zlaté dome – stredná kultúra. Po vyskakovaní semien po 3,5 alebo 4 mesiacoch, a to je 90-100 dní, bude možné začať zbierať zrelé odlievanie paradajok.

Výnos

Kultúra sa považuje za vysoko výnos, pretože od štvorcového metra pristátia je možné od 10,5 do 13,6 kg paradajok.

Termíny pristátia na sadenice a pristátie v zemi

Gold Golden Dome musí byť pestovaný semenáčikom. Zároveň je zasadený pred približne 55-60 dní pred vyložením sadeníc, ktoré pristáli namiesto ďalšieho rastu.

Hlavné štádiá rastúcich sadeníc doma

Príprava semien

Základné spôsoby prípravy: otepľovanie, dezinfekcia, namáčanie v rastových stimulanciách, prebublávanie, vytvrdnutie, klíčenie. Títo technici sú zamerané na rôzne výsledky a majú iný účel.

Viac informácií

Semená

Podľa odborníkov môže predbežná namáčanie zvýšiť výnosy o 30%. Trvanie namáčania sa stanoví v závislosti od použitého roztoku a kvality semien.

Viac informácií

Aký druh pôdy si vybrať pre sadenice

Pozemok na výsadbu semien paradajok by nemal byť prevzatý zo záhrady. Pôda pre sadenice paradajok by mala mať dobrú priedušnosť, poskytnúť potrebnú úroveň vlhkosti a úroveň kyslosti pH by mala byť približne 6,5 jednotiek.

Viac informácií

Výsadba

Kryty z Golden Dome Gold Dome rastú dosť veľké, preto je možné, že 1 m2 je možné ubytovať až 4 rastliny.

Pestovanie a starostlivosť

V prvom rade je potrebné postarať sa o semená, ktoré najprv potrebujú pristáť do nádoby na rampy, po ktorých, keď sa objavia prvé listy, mali by ste urobiť vyzdvihnutie, semienkové kríky na rôznych šálkoch alebo rašelinových pilulkách. Pred pristátím na trvalé miesto sú odčasné, z času na čas na ulicu, postupne zvyšujú čas pobytu na balkóne alebo na dvore.

Golden Dome – Not Straak Rôzne, výhonky z kultúry nie sú také silné. To znamená, že kríky by sa mali vyučovať ako rozvoj a rozvoj nestave, takže stonky sa netrvajú pod váhou veľkých plodov. Pre ďalšiu starostlivosť sa tiež charakterizuje krokmi. Optimálne sú kríky vytvorené v troch bareloch. S touto technológiou bude rastlina dobre plodná, zatiaľ čo väčší počet vetiev spôsobuje brúsenie ovocia a padajúcich výnosov.

V zásade je starostlivosť o posudzovanú kultúru pomerne jednoduchá. Je potrebné dodržiavať určité pravidlá na pestovanie tejto odrody a vykonávať príslušné postupy. Stačí pravidelne vodu, paradajky zlatého kopule, nalejte a uvoľnite pôdu okolo rastlín, pravidelne, aby hnojivá, tvoria kríky a odstrániť kroky. Nezabudnite na prevenciu chorôb a útokov na hmyzu škodcov.

Pozornosť by sa mala venovať zvláštnosti paradajok zlatého kopula. S nedostatočnou vlhkosťou môžu ovocie dokonca burst. Preto je dôležité starostlivo zaobchádzať s nepravidelným režimom. Bude užitočné usporiadať odkvapové zavlažovanie na lôžkach. Ak takáto príležitosť chýba, zalievanie bude musieť pristáť z dvoch až trikrát týždenne.

Po zasychovaní druhého dňa je potrebné uvoľniť pôdu okolo rastlín, paralelne s odstránením burín. Niekoľkokrát v sezóne stojí za to, aby sa paradajka. Pre toto použitie komplexné minerálne hnojivá. Takéto kŕmenie sa môže striedať so zavedením organických látok (hnoja, vták vrh, infúzia bylín).

Ako a ako kŕmiť paradajky?

V každej fáze rastu sú potrebné rôzne stopové prvky. Všetky hnojivá môžu byť rozdelené do dvoch skupín: minerálne a organické. Ľudové opravné prostriedky sa často používajú: jód, kvasinky, vtáčie vrh, vaječný plášť.

Je dôležité dodržiavať normu a obdobie kŕmenia. To platí aj pre ľudové opravné prostriedky a organické hnojivá.

Viac informácií

KvasinkaKyselina boritáJódPopolVápnik selitrakyselina jantárováSérumPeroxid vodíkaKuracie vrhSódaSpievaťMultifunkčný

Spracovanie a prevencia z chorôb a škodcov

Choroby a škodcovia paradajok v skleníku

Počas kultivácie paradajok v skleníku sú často choroby z dôvodu porušenia teploty a nadmernej vlhkosti. Najbežnejšie ochorenia sú plesňové (fytoofluoróza, kalavaróza, hniloba).

Viac informácií

Choroby a škodcovia paradajok v otvorenej pôde

Bojové choroby a škodcovia paradajok v otvorených oblastiach sú dosť zložité. Je to spôsobené tým, že strúhacia je vystavená rôznym patogénom a hmyzom škodcov.

Viac informácií

PhytofluoroNafúknutý rosaVrcholClapporiosŠedý ganilTobacco mozaikový vírus

Rastúce regióny

Pôvodné Gold Golden Domres sľubujú, že kultúra bude dobre kultivovaná takmer na každom ruskom území. A môže sa pestovať v otvorenej zeleninovej záhrade av skleníkoch.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár