Tomato Golden Heart

  • Autori: PANCHEV Y.A.
  • Rok predpokladov: 2001
  • Kategória: Zoradiť
  • Typ rastu: Determinant
  • Účel: Univerzálny
  • Čas dozrievania: Skoro
  • Načasovanie dozrievania, dní: 93-95
  • Podmienky rastu: Pre otvorenú pôdu
  • Obchodovateľnosť: Vysoká
  • Výška kríka, pozri: 60-70

Pozrite si všetky charakteristiky

Medzi veľkou rozmanitosť paradajok, záhradníci obzvlášť rozlišujú odrody, ktoré dávajú dobrú plodinu s kompaktnými krídlami. Je to taká paradajka zlaté srdce. Rovnako ako výhody odrody sú pôvodný vzhľad, sila, odolnosť voči chorobám a chladu. Zdá sa, že v roku 2001 sa paradajka okamžite stal populárnym. A dnes neposkytuje pozície, spokojné s lahodnými a krásnymi plodmi jeho stálych fanúšikov.

Popis odrôd

Paradajka označuje determinant, určený na pestovanie v otvorenom priestore. Kompaktné kríky rastú až 60-70 cm. Rastlina zanecháva malé, tmavo zelené. Štandardné kvety, žltý odtieň. Rámy majú artikulácie. Bush je zvyčajne vytvorený v 2-3 stonkách.

Hlavné kvality ovocia

Forma bobúľ sa podobá srdci, pretože je jasné z názvu odrody. Široký v hornej časti knihy ovocie úzky. Pred dozrievaním majú zelený odtieň s tmavými škvrnami v ovocí. Zrelé paradajky získajú krásny zlatý oranžový tón.

Rozmanitosť je považovaná za veľkú cestu. Hmotnosť jedného bobule môže byť 90-107 g. Koží paramátori husté. To vám umožní dlhú dobu bez straty komoditného vzhľadu, ako aj prepravu plodín na dlhé vzdialenosti. Môžete zbierať ovocie nešťastie. Úspešne dosahujú plnú zrelosť v drevených boxoch alebo plastových zásobníkoch. Na zvýšenie doby skladovania je lepšie umiestniť plodinu na chladné miesto (napríklad v chladničke).

Charakteristiky

Paradajka ovocie zlaté srdce multi-komory. Mäso šťavnaté, mäsité, semená trochu. Ovocná chuť sladká, jemná. Zvýšený obsah beta-karoténu a iné vitamíny tvoria bobule vhodné na akékoľvek kulinárske experimenty.

Šalátové plody sú dobré v čerstvej forme. A tiež bobule tejto odrody sú vhodné pre zachovanie celého paliva (soli, Marinovka). Z nich to ukazuje lahodnú paradajkovú šťavu, nasýtené omáčky, vynikajúce prázdne prázdne miesta. Sú ideálne na varenie detskej výživy.

Dozrievanie a plodnenie

Z vzniku výhonkov k tvorbe bobúľ trvá 93-95 dní. To vám umožní pripisovať stupeň rýchlemu. Zároveň si môžete zbierať ovocie k najviac mrazom.

Výnos

5-7 paradajky sú vytvorené na každej kefke. Preto s výhradou dodržiavania agrotechniky z jedného metra štvorcového môže záhradník dostávať až 7 kg zberu.

Termíny pristátia na sadenice a pristátie v zemi

Na konci marca sa vykonáva semená semien v semenáčinách. Pre túto odrodu je zmes trávenia a humusu dokonale vhodná, rovnako ako mletá s pridaním rašeliny. Pickups robia po vytvorení druhej súčasnej letáku.

Na závode rastliny sa pohybujú s nástupom leta (začiatkom júna). Do tejto doby by sa už mali dosiahnuť v raste 20-25 cm a majú 5-7 listov. Zhoda je odolná voči chladu, ale noci pri teplote nižšej ako 8 stupňov nejdú mladé kríky. Preto, ak počasie v čase, keď vylodenie nedosiahne stabilitu, paradajky sú pokryté spunbondom.

Hlavné štádiá rastúcich sadeníc doma

Príprava semien

Základné spôsoby prípravy: otepľovanie, dezinfekcia, namáčanie v rastových stimulanciách, prebublávanie, vytvrdnutie, klíčenie. Títo technici sú zamerané na rôzne výsledky a majú iný účel.

Viac informácií

Semená

Podľa odborníkov môže predbežná namáčanie zvýšiť výnosy o 30%. Trvanie namáčania sa stanoví v závislosti od použitého roztoku a kvality semien.

Viac informácií

Aký druh pôdy si vybrať pre sadenice

Pozemok na výsadbu semien paradajok by nemal byť prevzatý zo záhrady. Pôda pre sadenice paradajok by mala mať dobrú priedušnosť, poskytnúť potrebnú úroveň vlhkosti a úroveň kyslosti pH by mala byť približne 6,5 jednotiek.

Viac informácií

Výsadba

Semená sú umiestnené v nádobe s pôdou do hĺbky 2 cm. Toto rešpektovalo vzdialenosť medzi budúcimi rastlinami 3 cm. Pokiaľ ide o pristátie paradajok na mieste, sa odporúča tu štandardná hustota – nie viac ako 4 rastliny na meter štvorcový. Napriek kompaktnosti kultúry nestojí za zhrubnutie.

Pestovanie a starostlivosť

Výnos tejto odrody vo veľkej miere závisí od kvality starostlivosti. Pôda musí byť pravidelne hydratácia, ale v súlade s opatrením. Optimálne množstvo zavlažovania – 1-2 za týždeň. Voda by mala byť teplá. Zavlažovanie studenej vody môže viesť k resetovaniu. Zachovať optimálnu úroveň vlhkosti, mulčovanie s použitím slamy, rašeliny alebo humusu. Ako aj nevyhnutne pravidelné uvoľnenie pôdy a odstránenie burín.

V celej sezóne sa zadávajú hnojivá. 2 týždne po pristátí na ploche, paradajky orasovanie močoviny. Dusík pomáha kríkom rásť zelenú hmotu. Počas obdobia kvitnutia, drevený popol a draslík. V procese dozrievania bobule aplikujte superfosfátové podporné rastliny.

Priechody sa včas vymažú. Urobte to manuálne, aby ste sa vyhli možným zraneniu kríkov. Doložka o rastovom bode sa vykonáva podľa potreby. Garter je povinná napriek malýmu rastu paradajok. Inak, kvôli množstvu ovocia, stonky sa môžu ponáhľať.

Ako a ako kŕmiť paradajky?

V každej fáze rastu sú potrebné rôzne stopové prvky. Všetky hnojivá môžu byť rozdelené do dvoch skupín: minerálne a organické. Ľudové opravné prostriedky sa často používajú: jód, kvasinky, vtáčie vrh, vaječný plášť.

Je dôležité dodržiavať normu a obdobie kŕmenia. To platí aj pre ľudové opravné prostriedky a organické hnojivá.

Viac informácií

KvasinkaKyselina boritáJódPopolVápnik selitrakyselina jantárováSérumPeroxid vodíkaKuracie vrhSódaSpievaťMultifunkčný

Odolnosť voči chorobám a škodcom

Paradajkové zlaté srdce udržateľné pre väčšinu rodičovských ochorení. Avšak, s nedostatkom slnečného žiarenia a vysokej vlhkosti, kríky môžu byť choré fytoofluorózy. Aby sa zabránilo tomuto problému, stojí za to vynaložiť spracovanie pružiny s komplexným fungicídom, napríklad „fytoosporín“.

Ak je choroba predpísaná rastlina pred plodovaním, liečba sa vykonáva len s pomocou ľudových prostriedkov (SOAP riešenie, cesnaková infúzia, tabak). Prevencia útokov škodcov sa vykonáva 2 týždne po pristátí v otvorenom pozemku. Komplexné insekticídy sa používajú alebo drevo popol a riešenie mangánu.

Spracovanie a prevencia z chorôb a škodcov

Choroby a škodcovia paradajok v skleníku

Počas kultivácie paradajok v skleníku sú často choroby z dôvodu porušenia teploty a nadmernej vlhkosti. Najbežnejšie ochorenia sú plesňové (fytoofluoróza, kalavaróza, hniloba).

Viac informácií

Choroby a škodcovia paradajok v otvorenej pôde

Bojové choroby a škodcovia paradajok v otvorených oblastiach sú dosť zložité. Je to spôsobené tým, že strúhacia je vystavená rôznym patogénom a hmyzom škodcov.

Viac informácií

PhytofluoroNafúknutý rosaVrcholClapporiosŠedý ganilTobacco mozaikový vírus

Odolnosť voči nepriaznivým poveternostným podmienkam

Stupeň je odolný voči chladu, ale horúce počasie kultúry prevody zle. Príliš vysoká teplota môže provokovať blednutie a padajúce kvety. Tak pre južné regióny Tomato Golden Srdce nie je veľmi vhodné.

Rastúce regióny

Rozmanitosť sa úspešne kultivuje na severe a severozápadne z krajiny, ako aj v centrálnych regiónoch. Nachádza sa v meste Volga-Vyatsky, Severný kaukazský, Stredný Volga, Nizhnevolzhsky, Ural, West Siberian, East Sibírsky, Ďaleký východ a niektoré ďalšie regióny.

Recenzie Recenzie

Záhradníci milujú túto odrody pre vynikajúcu chuť. Ponuka a šťavnaté mäso ovocia dokonale dopĺňajú šaláty. Je to dobré v rôznych prázdnych miestach. Rozmanitosť si vyžaduje určitú pozornosť, ale nespôsobuje špeciálne ťažkosti.

S náležitou starostlivosťou, kríky dávajú konzistentne vysokú úrodu, takmer neublíži. Plody dozrievajú postupne. V prípadoch letných mrazničiek môže byť úroda trochu neskoro, ale stále bobule sa objavili skoro. Všeobecne platí, že paradajkové zlaté srdce ponecháva len pozitívny dojem. Preto väčšina letných obyvateľov, ktorí ju raz pokúsili, naďalej vyrastajú na svojich stránkach.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár