Tomato Gulliver

 • Autori: MACEATINA L. ALE.
 • Rok predpokladov: 2009
 • Kategória: Zoradiť
 • Typ rastu: Determinant
 • Účel: Univerzálny
 • Čas dozrievania: Médium
 • Načasovanie dozrievania, dní: 100
 • Podmienky rastu: Pre otvorenú pôdu, pre filmové skleníky
 • Prepravovateľnosť: Vysoká
 • Výroba komerčných plodov,%: 94-100

Pozrite si všetky charakteristiky

Mladé odrody paradajok dobývajú viac a viac popularity medzi záhradkárov a letných obyvateľov. Každý priťahuje dobré ukazovatele výnosov. Takéto paradajky má nový stupeň Gulliver.

História odstránenia

Mladý stupeň priniesol ruský chovateľ l. ALE. Močiar. V roku 2009 bol Tomato Gulliver uvedený v štátnom registri. Stojí za zmienku, že trh predstavuje podobné menom odrody: srdce Gullover a Gulliver F1. Medzi seba všetky tri paradajky nemajú nič spoločné.

Popis odrôd

Kultúra určila, to znamená, že rastie až do určitej ochrannej známky. Pre otvorenú pôdu je táto značka 80 cm, pre zatvorené – 170 cm. Rast závisí od poveternostných podmienok, klimatických vlastností regiónu a kŕmenia.

Tomato stopky hrubý, silný. Pasyankov rastlina dáva trochu, takže ich nemusíte odstrániť. Na žiadosť kríkov je možné testovať na SPICK. Zvlášť je to relevantné počas dozrievania plodín.

Listy sú trochu, sú stredne veľké, podlhovasté, s ostrým hrotom. Predná doska tmavo zelenej farby, zadné – svetlo zelené. Obe strany sú malá drsnosť. V okrajoch sú veľké jar. Zastavenie a stredná časť sú dobre viditeľné na listoch. Od zvýšených teplôt Krone je možné zostúpiť a listy – roll.

Odporúčaný počet stoniek – 2-3. Prvý vzor je vytvorený v nadmorskej výške 6-7 listov z úrovne zeme, následne – cez jeden. Na jednom kríku je potrebné opustiť 6 kefiek. Na štetosti sa vytvára 5-6 plodov.

Prednosti odrôd zahŕňajú:

 • nenáročnosť v pôde;
 • Jednoduchá starostlivosť;
 • dobrá tolerancia mnohých chorôb;
 • efektné;
 • prepravovateľnosť;
 • priateľské dozrievanie;
 • Dobrá tolerovateľnosť sucha.

Hlavné kvality ovocia

Plody malé, podlhovasté, valcové. Priemerná hmotnosť zeleniny – 94-116 g. Dĺžka plodu je až 15 cm.

Farba zrelé paradajka červená, nezrelé ovocie – svetlý zelený tieň. Spiaci lesklý, hustý a bez studov. Paradajky sú neúspešné popraskanie kôry.

Mäso šťavnaté, mäsité a nie vodu. Vnútri len 2 kamery. Semená v nich trochu a sú malé.

Po zbere plodu plodu je jeden mesiac. Vďaka tejto skutočnosti je stupeň dobre tolerovať dopravu na dlhé vzdialenosti.

Najnovšie sa používa paradajka Gulliver v najnovšom formulári. Pripravte omáčky, džúsy alebo konzervovanie.

Charakteristiky

Stupeň Gulliver má dobrý vkus. Nezrelé ovocie má svetlo kyslé pobrežie. Neexistujú žiadne zrelé.

Dozrievanie a plodnenie

Tomato Gulliver je zástupcom mediánskych plodín. Čas dozrievania ovocia trvá od 90 do 100 dní. Podmienky sa môžu líšiť v závislosti od rastúcej oblasti. Zber Falls na júl – august.

Výnos

4-6 kg paradajok sa odstráni z jedného kríka, s 1 m2 s náležitou starostlivosťou, môžete získať 8-9 kg zeleniny. Výťažky produktivity sú 220-691 centov s 1 hektárom.

Termíny pristátia na sadenice a pristátie v zemi

Načasovacie semená závisia od miesta, kde sa pestujú paradajky. V priemere sú optimálne dátumy pre pristátie paradajky Gulliver obdobím od druhej dekády marca na druhý aprílový týždeň. Čas je možné vypočítať inak, medzi siatím a vylodenie v zemi by malo prejsť 60-70 dní.

Najprv musíte pripraviť lopov. Zem by mala byť voľná a oplodnená. Semená sú namočené vo vode taveniny, a pred siatím sa umyje v manganistanu draselné, aby sa zabránilo vzniku plesňových ochorení. Hĺbka jamiek by mala byť 2-3 cm.

Boxy sa musia uzavrieť filmom alebo transparentným sklom a dať na slnečné miesto. Semená sa klíčia 7 dní. Striekanie sa vykonáva pomocou striekacej pištole. Vyberanie by sa malo vykonávať po tom, čo sa stonka objaví 2-3 silné listy. Všetky kŕmenie je potrebné vykonať v kvapalnej forme pod koreňom rastliny.

V prvých dňoch mája sa sadenice vyberajú z miesta aklimatizácie. Prenos do uzavretej pôdy sa uskutočňuje pri dennej teplote +14 stupňov a v otvorenej teplote +16 stupňov Celzia. Čas pristátia sa v priemere líši v polovici májových mesiacov.

Hlavné štádiá rastúcich sadeníc doma

Príprava semien

Základné spôsoby prípravy: otepľovanie, dezinfekcia, namáčanie v rastových stimulanciách, prebublávanie, vytvrdnutie, klíčenie. Títo technici sú zamerané na rôzne výsledky a majú iný účel.

Viac informácií

Semená

Podľa odborníkov môže predbežná namáčanie zvýšiť výnosy o 30%. Trvanie namáčania sa stanoví v závislosti od použitého roztoku a kvality semien.

Viac informácií

Aký druh pôdy si vybrať pre sadenice

Pozemok na výsadbu semien paradajok by nemal byť prevzatý zo záhrady. Pôda pre sadenice paradajok by mala mať dobrú priedušnosť, poskytnúť potrebnú úroveň vlhkosti a úroveň kyslosti pH by mala byť približne 6,5 jednotiek.

Viac informácií

Výsadba

Grokes stojí na páde, takže minerálne hnojivá. Je potrebné nasýtiť pôdy užitočné minerály. Na zimu bude Zem odpočívať. Pred pristátím je pozemok hojne rozliaty vodou. Po väčšine absorbovaných vlhkosti sa vytvárajú jamky. Hĺbka fossa nie je viac ako 15 cm a usporiadanie budúcich kríkov – 50×40 cm. Po vylodenie sú PEG poháňané a kríky sú hojne rozliaty vodou pod koreňom.

Pestovanie a starostlivosť

Agrotechnické vlastnosti Tomatov Gulliver sa nelíšia od iných odrôd. Pri pestovaní zeleniny je potrebné dodržiavať nasledujúce body.

 • Normálne zalievanie. Po výsadbe sadeníc do zeme, sú hojne zbavené vody. Ďalšie zavlažovanie sa vykonáva len po 4-5 dňoch. To pomôže elektrárne posilniť korene a nie precestať vlhkosť. Ďalej, zalievanie vyrobené raz týždenne, musí byť bohaté. Ak stupeň rastie na otvorenej záhrade, potom sú kríky napojené ako pôda suchá a v neprítomnosti zrážok. V opačnom prípade bude pôda nadmerná s vlhkosťou, najmä to bude nepriaznivo ovplyvniť obdobie kvitnutia – kvety môžu byť. Odporúča sa vodu kríky ako sušenie pôdy a absencia zrážok.
 • Podkord. Záhradníci odporúčajú kŕmiť paradajky niekoľkokrát za sezónu. Je potrebné ho vyrobiť po zavlažovaní. Počas rastu a prvej bariéry je najlepšie oplodniť minerály obsahujúce dusík. Pri vytváraní a dozrievaní ovocia je možné oplodniť potaš-fosforečné hnojivá.
 • Mali by ste odstrániť buriny včas a ponoriť priestor okolo kríkov. Aby ste mali burinu menej, môžete použiť mulčovač. Pomôže to nielen bojovať s nechcenou trávou, ale aj držať vlhkosť. Pre mulčovanie vhodné opil, seno alebo slamu.

Ako a ako kŕmiť paradajky?

V každej fáze rastu sú potrebné rôzne stopové prvky. Všetky hnojivá môžu byť rozdelené do dvoch skupín: minerálne a organické. Ľudové opravné prostriedky sa často používajú: jód, kvasinky, vtáčie vrh, vaječný plášť.

Je dôležité dodržiavať normu a obdobie kŕmenia. To platí aj pre ľudové opravné prostriedky a organické hnojivá.

Viac informácií

KvasinkaKyselina boritáJódPopolVápnik selitrakyselina jantárováSérumPeroxid vodíkaKuracie vrhSódaSpievaťMultifunkčný

Odolnosť voči chorobám a škodcom

V opise odrody bolo uvedené, že paradajky nepodliehajú vrchnemu alebo Kórejskej hnilobe. Vďaka načasovanie dozrievania a vhodnej starostlivosti o semená sa môže vyhnúť fytoofluoróze. Pre prevenciu kríkov stojí zastriekať pomocou fungicídov.

Z škodcov môžete označiť Colorado Beetle a Whitebar. Colorado chrobák sa chystá manuálne spolu s larbami, ktoré sú na zadnej strane listu. To je dôvod, prečo by paradajky nemali pristáť v blízkosti zemiakov. Špeciálne pasce môžu byť použité z whitefiels, ktoré možno zakúpiť v záhradkárov.

Spracovanie a prevencia z chorôb a škodcov

Choroby a škodcovia paradajok v skleníku

Počas kultivácie paradajok v skleníku sú často choroby z dôvodu porušenia teploty a nadmernej vlhkosti. Najbežnejšie ochorenia sú plesňové (fytoofluoróza, kalavaróza, hniloba).

Viac informácií

Choroby a škodcovia paradajok v otvorenej pôde

Bojové choroby a škodcovia paradajok v otvorených oblastiach sú dosť zložité. Je to spôsobené tým, že strúhacia je vystavená rôznym patogénom a hmyzom škodcov.

Viac informácií

PhytofluoroNafúknutý rosaVrcholClapporiosŠedý ganilTobacco mozaikový vírus

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár