Tomato Heart of Taliansko

 • Kategória: Zoradiť
 • Typ rastu: Incimenzionálny
 • Účel: Čerstvé použitie, na spálenie a konzervovanie, pre šťavu
 • Čas dozrievania: Skoro
 • Načasovanie dozrievania, dní: 87-90
 • Podmienky rastu: Pre skleníky
 • Prepravovateľnosť: Áno
 • Bush: Vysoký
 • Výška kríka, pozri: Až do 250
 • Farba zrelého ovocia: Raspberry

Pozrite si všetky charakteristiky

Výkonné paradajky s veľkými plodmi sú schopní inšpirovať aj tých skeptických záhradníkov. Ale aj srdce Talianska bude mať aj srdce ľudí len s dôkladným štúdiom hlavných čŕt tejto kultúry. A tiež musia venovať pozornosť tomu, ako to konkrétne pestuje.

Popis odrôd

Pre túto rastlinu sa vyznačuje vývojovým systémom intederentného. V podstate sa pestuje v skleníkoch. Talianske srdcové kríky sú schopné lezenie na 2,5 m. Sú rozmetadlá a pobočky. 1 útesov sú tvorené 4, 5 alebo 6 bobúľ.

Hlavné kvality ovocia

V stave chrbtice bobule takejto odrody majú malinovú farbu. Sú veľké a v priemere 200-300 g. Uvádza sa, že niektoré vzorky mikiny vážia 0,5-0,6 kg. V tvare je ovocie podobné stereotypnému srdcu. Je to na geometrických dôvodoch odrody a dal meno.

Charakteristiky

Mäso takejto rastliny mäsistu. Šupka je trvanlivá, ale na chuť nie je žiadny dôležitý vplyv. V Chuťovom súbore, bizarnej a navyše kombinovať harmonicky:

 • Sladká poznámka;

 • jemné zaradenie;

 • Charakteristická kyselina.

Dozrievanie a plodnenie

Taliansko je zahrnuté v kategórii skorých paradajok. S bežným vývojom je potrebné čakať na zber za 87-90 dní, po tom, čo prvé výhonky vyjdú. Ďalej, plodnenie musí trvať veľmi pôsobivý čas – ale tu musíte vziať do úvahy vplyv počasia a agrotechnológie.

Výnos

Zbierajte 1 „námestie“ záhrady sa pohybuje od 8 do 11 kg. To výrečne ukazuje význam poveternostných podmienok. Ale aj odtiaľ je priamo vylúčené relevantnosť dobrej agronomickej práce.

Termíny pristátia na sadenice a pristátie v zemi

Semená v pripravených nádobách s pôdou potrebnou v 45-60 dní pred očakávaným dátumom pristátia. Jeho samotný je určený individuálne. Nielen vlastnosti regiónu, ale aj v skutočnosti, ktoré vyvíjajú počasie a stav sadeníc. Samozrejme, dátum bude musieť flexibilne prispôsobiť sa do meniaceho sa prostredia. Zvyčajne pripravenosť sadeníc na prekládku na trvalé miesto dochádza v máji, hoci niekedy musíte tento postup previesť na jún.

Hlavné štádiá rastúcich sadeníc doma

Príprava semien

Základné spôsoby prípravy: otepľovanie, dezinfekcia, namáčanie v rastových stimulanciách, prebublávanie, vytvrdnutie, klíčenie. Títo technici sú zamerané na rôzne výsledky a majú iný účel.

Viac informácií

Semená

Podľa odborníkov môže predbežná namáčanie zvýšiť výnosy o 30%. Trvanie namáčania sa stanoví v závislosti od použitého roztoku a kvality semien.

Viac informácií

Aký druh pôdy si vybrať pre sadenice

Pozemok na výsadbu semien paradajok by nemal byť prevzatý zo záhrady. Pôda pre sadenice paradajok by mala mať dobrú priedušnosť, poskytnúť potrebnú úroveň vlhkosti a úroveň kyslosti pH by mala byť približne 6,5 jednotiek.

Viac informácií

Výsadba

Medzi paradajkovými otvormi je medzera 500-600 mm. Za 1 m2. m je povolené umiestniť maximálne 3 kríky. S väčšou koncentráciou budú problémy takmer nevyhnutné.

Pestovanie a starostlivosť

Talianske srdcové kríky musia byť zviazané a formou. Výhodne sa vykonávajú v 1 drieku. Niektorí poľnohospodári však môžu uprednostniť 2-stonkový systém. Zalievanie kríkov 3 krát týždenne. Každých 10 dní pristávacích krokov a formy.

Vo fáze vývoja sadeníc je veľmi dôležité:

 • Zvýraznenie fytolommy;

 • Kŕmenie komplexných kompozícií;

 • Vychystávanie ako pripravené;

 • Kalenie.

Kurva samotné kríky sa konajú 2-3 krát počas vegetatívnej sezóny. Na tento účel tiež používajte komplexné minerálne hnojivá. Ak je studená prichádza čoskoro, nebedenčné bobule sú správnejšie zhromažďovať a odísť na dozrievanie v priestoroch. Odolnosť voči hlavnej časti ochorenia je dosť veľká, ale nemala by byť u konca. V chladnom, ale nie príliš chladno, lokality môžu potenciálne opustiť túto kultúru bez prístrešia; Mal by sa vždy pamätať na vysokú citlivosť na mráz.

Vzhľadom k tomu, že ide o klasickú odrodu, a nie hybrid, semená sú dosť prípustné na výber z ovocia bývalej úrody. Kvôli silným vývojom kríkov môže byť strašnosť považovaná za najlepšiu možnosť. Organické podávače sa dobre prejavujú, ale minerály stále hrajú hlavnú úlohu. Kultúrne recenzie sú pozitívne. Paradajkové srdce Talianska sa poteší aj na miestach s nestabilným, niekedy studeným, v lete; Existuje však viac chutných odrôd.

Ako a ako kŕmiť paradajky?

V každej fáze rastu sú potrebné rôzne stopové prvky. Všetky hnojivá môžu byť rozdelené do dvoch skupín: minerálne a organické. Ľudové opravné prostriedky sa často používajú: jód, kvasinky, vtáčie vrh, vaječný plášť.

Je dôležité dodržiavať normu a obdobie kŕmenia. To platí aj pre ľudové opravné prostriedky a organické hnojivá.

Viac informácií

KvasinkaKyselina boritáJódPopolVápnik selitrakyselina jantárováSérumPeroxid vodíkaKuracie vrhSódaSpievaťMultifunkčný

Spracovanie a prevencia z chorôb a škodcov

Choroby a škodcovia paradajok v skleníku

Počas kultivácie paradajok v skleníku sú často choroby z dôvodu porušenia teploty a nadmernej vlhkosti. Najbežnejšie ochorenia sú plesňové (fytoofluoróza, kalavaróza, hniloba).

Viac informácií

Choroby a škodcovia paradajok v otvorenej pôde

Bojové choroby a škodcovia paradajok v otvorených oblastiach sú dosť zložité. Je to spôsobené tým, že strúhacia je vystavená rôznym patogénom a hmyzom škodcov.

Viac informácií

PhytofluoroNafúknutý rosaVrcholClapporiosŠedý ganilTobacco mozaikový vírus

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: