Tomato Intuícia

 • Autori: GAVRISH S.F., Morav B.V., AMCHESLAVSKAYA E.V., Gorkhovec S.ALE., Korolev B.V.
 • Rok predpokladov: 1998
 • Kategória: Hybrid
 • Typ rastu: Incimenzionálny
 • Účel: Čerstvé použitie, pre celok-fucked konzervovanie
 • Čas dozrievania: Stredomorský
 • Načasovanie dozrievania, dní: 94-117
 • Podmienky rastu: Pre filmové skleníky
 • Obchodovateľnosť: Vysoká
 • Prepravovateľnosť: Áno

Pozrite si všetky charakteristiky

Mladé odrody paradajok sa stávajú čoraz obľúbenejšími medzi záhradkami. Tomato Intuícia sa vzťahuje len na podobné kultúry.

História odstránenia

Vývoj odrody sa začal v druhej polovici 90. rokov v AGROPHIRKU „GAVRISH“. Autori boli domácimi chovateľmi GAVRISH. F., Morav B. V., AMCHESLAVSKAYA E. V., Gorkhovec S. ALE., Korolev B. V. V štátnom registri bol paradajk zavedený v roku 1998. Hlavné regióny kultúry kultúry boli potom považované za tatarstan, centrálne regióny a územie Krasnoyarskom. Teraz môže byť odroda pestuje v akejkoľvek oblasti Ruska.

Popis odrôd

Hybrid označuje intenerminantné kultúry, to znamená, že je to odroda s neobmedzenou silnou silou Bush. Dĺžka kmeňa dosiahne 200 cm a viac. Preto mnohí záhradníci sa odporúča, aby sa korunovala v potrebnej výške.

Kmeň mocný, hrubý, zelený, s nízkym. Je potrebné podporovať takýto sudovu kolíkov alebo systému steller. Korene Bush sa vyvíjajú dobre a hlboko chodia na zem. Pobočky na rastline nie sú príliš veľa, ako je lístie. Stredne veľké listy, tmavo zelená, matná. Tam je stredná časť a žily. Zadná doska ľahšia. Z sucha a tepelných listov sa môžu valiť.

Odporúčaný počet stoniek počas formácie – 2. Prvá vaječník sa objaví na úrovni 8-9 letákov zo Zeme. Ďalej – každé 3. Na jednej kefke je tvorená 6-8 plodmi.

Výhody zahŕňajú:

 • Chuť vlastnosti;
 • výnos;
 • Čas použiteľnosti;
 • prepravovateľnosť;
 • imunita;
 • Univerzálna aplikácia.

Chyby:

 • potreba pary a podväzky;
 • Výška kríka;
 • nemožnosť prijímania semien priamo z paradajok.

Hlavné kvality ovocia

Bobule okrúhleho tvaru, s hmotnosťou od 79 do 92 g, s priemerom 7 cm. Koža hladká, elastická, s malou brilanciou. Aj keď je tenký, ovocie z neho nie sú prasknuté. Farba prípadov bude nasýtená červená. Nehodné paradajky majú svetlý zelený tón.

Mäso ružová, jemná, mäsitá, hustá a nie príliš voda. Vnútri 3-4 kamier sa vytvárajú. Drôbky v nich sú malé a úplne prázdne.

Charakteristiky

Podľa záhradkárskych recenzií, ovocie majú kyslú sladkú chuť s charakteristickou paradajkovou arómou.

Dozrievanie a plodenie

Intuícia sa vzťahuje na sekundárne kultúry, čas dozrievania – od 94 do 117 dní. Aj keď sú plody vytvorené súčasne, plody bude natiahnuté. Trvá to od júna do augusta.

Výnos

Od 1 metrov štvorcového do 25,6 kg paradajok. Výnos priamo závisí od poveternostných podmienok a agrotechnickej starostlivosti.

Termíny pristátia na sadenice a pristátie v zemi

V závislosti od oblasti pestovania a miesta (otvorená alebo uzavretá pôda) sa môže čas naočkovania líšiť. V priemere je to koniec februára alebo prvých čísel marca. Ak chcete začať, je potrebné pripraviť kontajnery. Tam je Zem doplnená kŕmím alebo kompostom. Hĺbka fossa – 2 cm. Pôda.

Semená musia namočiť do vody a liečiť roztok manganistanu draselného. Stojí za zmienku, že pri nákupe semien by sa mala venovať osobitná pozornosť štítku, kde bolo uvedené, či sa vykonalo ďalšie spracovanie. Ak áno, potom by ste nemali aplikovať iné stimulujúce riešenia.

Po výsevných semenách sa pôda vrhá v teplej vode so slabou koncentráciou hummácie sodíka a uzavretá filmom. Krabičky môžete uložiť na parapete. Zrná budú hádzané po 7 dňoch. V tomto momente je prístrešok odstránený. Je dôležité, aby teplota predstavovala +22 stupňov.

Počas klíčenia semien a pred ponorom je veľmi dôležité pozorovať režim zavlažovania a v žiadnom prípade na transfúziu sadeníc. V opačnom prípade môžu sadenice vyzdvihnúť plesňové ochorenie (čierna noha) a rastlina zomrie. To je najlepšie na vodné sadeníc pomocou striekacej pištole. Zbieranie sa vykonáva po vytvorení niekoľkých silných listov.

Na začiatku mája môžu byť sadenice vytiahnuté na ulicu na prispôsobenie. Prenos do zeme stojí za to Bush Tip nie viac ako 35 cm. Vyšší dmeň bude dlhý a často bolí. Preto je v štádiu tvorby kríkov, je potrebné monitorovať intenzitu rastu.

V priemere musí 50-55 dní prejsť medzi siatie semien a vylodenie v zemi.

Hlavné štádiá rastúcich sadeníc doma

Príprava semien

Základné spôsoby prípravy: otepľovanie, dezinfekcia, namáčanie v rastových stimulanciách, prebublávanie, vytvrdnutie, klíčenie. Títo technici sú zamerané na rôzne výsledky a majú iný účel.

Viac informácií

Semená

Podľa odborníkov môže predbežná namáčanie zvýšiť výnosy o 30%. Trvanie namáčania sa stanoví v závislosti od použitého roztoku a kvality semien.

Viac informácií

Aký druh pôdy si vybrať pre sadenice

Pozemok na výsadbu semien paradajok by nemal byť prevzatý zo záhrady. Pôda pre sadenice paradajok by mala mať dobrú priedušnosť, poskytnúť potrebnú úroveň vlhkosti a úroveň kyslosti pH by mala byť približne 6,5 jednotiek.

Viac informácií

Výsadba

Pozemok musí byť vymenený a rozliate vodou. Hrnce sú vyrobené v plytkej – 15 cm.

Vysušené kríky stoja v šachovnom poradí a podľa schémy 40×60 cm. To je nevyhnutné, pretože koreňový systém odrody je veľmi aktívny vývoj a ide nielen hlboko do, ale v rôznych smeroch. Ak sa zasadené kríky bližšie, potom korene nemajú dostatok miesta a rastlina sa bude vyvíjať nesprávne z dôvodu nedostatočného množstva minerálov.

Pestovanie a starostlivosť

Takže stupeň je dobre plodná a bola zdravá, musíte si spomenúť na niektoré chvíle.

 • Na zavlažovanie môžete urobiť plán – 1-2 krát za 7 dní. Za sušiemu počasiu sa zvyšuje množstvo zavlažovania. V priemere by jeden Bush mal opustiť 1,5 litra teplej vody. Zavlažovanie je pod koreňom. Listy by sa nemali naliať, pretože sa môžu vyvinúť choroby plesní.
 • Hnojiť kríky potrebujú 4 krát za sezónu. Prvý podávač je vyrobený 1 týždeň po vylodenie sadeníc v zemi. Najlepšie je oplodniť minerály obsahujúce dusík. Pri tvorbe kvetenstiev môžete použiť draslík a fosfor. Nasledujúce podávače sa vyrábajú v okamihu ovocia a v období plodovania.
 • Ihneď po vyvolení môžete nakonfigurovať na spotrebu alebo otočky. Potom sa stonka nebude nakloniť na zem, odstráňte zbytočné kroky bude jednoduchšie. Môžete sa viazať na špigy a korunu.
 • Vak. Niekoľko týždňov pred koncom vegetácie sa odporúča záhradníci, aby vypúšťali korunu stonku. To pomôže elektrárne nasmerovať všetky užitočné minerály a sily na dozrievanie a obohatenie vytvorených plodov, a nie na výšku kríka.
 • Kúpanie sa koná 1 čas za 2 týždne. Nestrácajte pôdu príliš hlboko, pretože je šanca poškodiť korene. Buriny sú odstránené v čase úverov.

Ako a ako kŕmiť paradajky?

V každej fáze rastu sú potrebné rôzne stopové prvky. Všetky hnojivá môžu byť rozdelené do dvoch skupín: minerálne a organické. Ľudové opravné prostriedky sa často používajú: jód, kvasinky, vtáčie vrh, vaječný plášť.

Je dôležité dodržiavať normu a obdobie kŕmenia. To platí aj pre ľudové opravné prostriedky a organické hnojivá.

Viac informácií

KvasinkaKyselina boritáJódPopolVápnik selitrakyselina jantárováSérumPeroxid vodíkaKuracie vrhSódaSpievaťMultifunkčný

Odolnosť voči chorobám a škodcom

Tomato Intuícia je dobrá imunita, ale s nesprávnou agrotechnickou starostlivosťou môže byť kultúra chorá s nasledujúcimi chorobami:

 • fytoofluoróza;
 • Šedá hniloba;
 • Olivové škvrny.

Základné škodcov:

 • Bellenka;
 • Colorado Beetle;
 • web tick;
 • slimák.

Aby sa zabránilo hubovým ochoreniam, je potrebné pre prevenciu striekania kríkov insekticídov a fungicídov.

Spracovanie a prevencia z chorôb a škodcov

Choroby a škodcovia paradajok v skleníku

Počas kultivácie paradajok v skleníku sú často choroby z dôvodu porušenia teploty a nadmernej vlhkosti. Najbežnejšie ochorenia sú plesňové (fytoofluoróza, kalavaróza, hniloba).

Viac informácií

Choroby a škodcovia paradajok v otvorenej pôde

Bojové choroby a škodcovia paradajok v otvorených oblastiach sú dosť zložité. Je to spôsobené tým, že strúhacia je vystavená rôznym patogénom a hmyzom škodcov.

Viac informácií

PhytofluoroNafúknutý rosaVrcholClapporiosŠedý ganilTobacco mozaikový vírus

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár