Tomato Jalo Santa

  • Autori: Carey B.G., Gulkin M.N., Karmanova o.ALE., MATYUNINA S.V.
  • Rok predpokladov: 2015
  • Kategória: Zoradiť
  • Typ rastu: Incimenzionálny
  • Účel: Čerstvé použitie
  • Čas dozrievania: Stredomorský
  • Načasovanie dozrievania, dní: 110-117
  • Podmienky rastu: Pre otvorenú pôdu, pre filmové skleníky
  • Výška kríka, pozri: 60-70
  • Chladivo: Slabý

Pozrite si všetky charakteristiky

Tomato Jalo Santa kombinuje mnoho pozitívnych vlastností, ktoré sú vysoko cenené záhradkami. Veľké a šťavnaté ovocie spokojní nielen s nádhernou chuťou, ale aj jednoduchým poľnohospodárskym inžinierstvom a nenáročným. Táto zeleninová kultúra bola známa od roku 2015, zástupcovia spoločnosti „Aelita“ patent, v tom istom roku bola zavedená do štátneho registra.

Popis odrôd

Kríky sú nízke a dosahujú len 60-70 centimetrov. Chladivo – slabé. Výhonky pokryté stredne veľké tmavo zelené listy. Stupeň sa odporúča pestovať vo filmových skleníkoch alebo v otvorenej zemi. Zrelé paradajky sa odporúčajú jesť v čerstvej forme. Vďaka kompaktným veľkostiam budú kríky nádherné, keď sa kultivujú v malom skleníku alebo na malom pozemku.

Hlavné kvality ovocia

Nezrelé paradajky maľované zelenou s jasnou zelenou farbou v omráčení. Ako farba zodpovedá zmenám farby nasýtenej žltej farby. Rozmery sú označené ako veľké a hmotnosť asi 120 gramov získavajú, niektoré ovocie môžu rásť až 170 gramov. Tvar – zaoblené, mierne klapka, je tu mierna. Typ ovplyvnenia – jednoduché. Priemerný počet semien hniezda – 5. Pod lesklým pokožkou je skrytá jemná a mäkká mäso.

Charakteristiky

Ridden Ovocie sa môžu pochváliť vynikajúcimi chuťovými vlastnosťami. Plody sladké a mäsité, šťavnaté vo vnútri.

Dozrievanie a plodnenie

Tomato JALO SANTA je považovaný za priemerný a dátumy dozrievania číslo 110-117 dní.

Výnos

Kultúra zeleniny sa vzťahuje na vysoko výhodné. Z jedného štvorcového metra pozemku od 6,5 do 7 kilogramov zeleniny. Takáto vysoké výsledky je možné dosiahnuť len s riadnou pestovaním a dodržiavaním všetkých podmienok agrotechnológie.

Termíny pristátia na sadenice a pristátie v zemi

Siatie semien na sadenice je potrebné vykonať asi 2 mesiace (50-60 dní) až do výsadby mladých rastlín v otvorenej pôde alebo v skleníku. Odporúča sa čas – od 20. marca do 10. apríla. Na klíčenie, pôda s organickými prísadami, ako je rašelina, kompost alebo hnoja,.

Aby ste predišli vyberaniu a poškodeniu mladých rastlín počas transplantácie, môžete okamžite klíčiť siatie materiálu v samostatných nádobách. V opačnom prípade bude potrebné vykonať sedenie okamžite, ako 1-2 reálneho hárku sa objavil na šarvách. Pri pestovaní sadeníc sa semená prehĺňajú do zeme o 0,5 centimetrov. Surby by mali dostávať dostatok svetla, či už prirodzené slnečné svetlo alebo umelé osvetlenie.

Rovnako ako veľký význam je pravidelné a mierne zalievanie. Zavlažovanie kontajnerov len pri popuprení. Nadmerná vlhkosť negatívne ovplyvní stav koreňového systému. Používajú sa aj výživové podávače. Rastliny hnojili 2-3 krát počas celého obdobia rastu pomocou komplexných hnojív.

Aby sa mladé rastliny rýchlo prispôsobili na novom mieste, mali by byť objednané vopred. Urobte to približne 7 dní pred vynechaním kríkov v zemi. Tak paradajky budú sprevádzané novým teplotovým režimom a plne sa rozvíjajú.

Pokiaľ ide o pristátie rastlín v teréne, výrobcovia odporúčajú termíny od 15. mája do 5. júla. Trvajte počas poveternostných podmienok v oblasti. Vybraný graf predprimovaný. Malo by sa čistiť a hojdať, odstrániť búrlivé rastliny. Pri transplantovaní komplexu Zeme opustí celú a každá rastlina je umiestnená v samostatnom dobre. Po pristátí sú kríky veľa.

Hlavné štádiá rastúcich sadeníc doma

Príprava semien

Základné spôsoby prípravy: otepľovanie, dezinfekcia, namáčanie v rastových stimulanciách, prebublávanie, vytvrdnutie, klíčenie. Títo technici sú zamerané na rôzne výsledky a majú iný účel.

Viac informácií

Semená

Podľa odborníkov môže predbežná namáčanie zvýšiť výnosy o 30%. Trvanie namáčania sa stanoví v závislosti od použitého roztoku a kvality semien.

Viac informácií

Aký druh pôdy si vybrať pre sadenice

Pozemok na výsadbu semien paradajok by nemal byť prevzatý zo záhrady. Pôda pre sadenice paradajok by mala mať dobrú priedušnosť, poskytnúť potrebnú úroveň vlhkosti a úroveň kyslosti pH by mala byť približne 6,5 jednotiek.

Viac informácií

Výsadba

Na jednom metra štvorcových stránok môžete klíčiť od 4 do 5 kríkov. Medzi rastlinami, takže medzera 0,5 metra.

Pestovanie a starostlivosť

Pre odrody s vysokou výnosou musíte vybrať právo vybrať si budúcnosť kultivácie. Paradajka miluje svetlé, ale mäkké a rozptýlené svetlo. Z postele v tieni je žiaduce odmietnuť, pretože nedostatok slnečného svetla neovplyvňuje kvalitu a množstvo zberu. Je dôležité, aby sa pozemok nenachádza v nížine, čo môže spôsobiť vlhkosť. Vlhkosť provokuje vývoj huby, ako aj často spôsobuje smrť rastliny.

Na nasýtenie pôdy užitočnými látkami a mikroelementmi, na mieste kultivácie budúcich paradajkov zasiať sidedats. Nielen obohacujú pôdu, ale tiež chrániť rastliny rodiny pasúce sa z infekcií a chorôb.

Paradajky by sa mali pravidelne vyberať. Minimálne množstvo aplikácie hnojív – 2 krát za sezónu. Ak je to možné, odporúča sa, aby špeciálne formulácie 1-2 krát týždenne. Komplexné hnojivá majú pozitívny vplyv na plodnenie a chuť zeleniny.

Skúsené dachbázy radí, aby si vybrali v prospech komplexného kŕmenia. Široká distribúcia dostala liek Nitroposka, ktorá je bohatá na fosfor, dusík a draslík. Tieto prvky sú nevyhnutné pre zdravý rast paradajok. A môžete použiť organický (popol, konský hnoj alebo vrh vtáčik).

Ako a ako kŕmiť paradajky?

V každej fáze rastu sú potrebné rôzne stopové prvky. Všetky hnojivá môžu byť rozdelené do dvoch skupín: minerálne a organické. Ľudové opravné prostriedky sa často používajú: jód, kvasinky, vtáčie vrh, vaječný plášť.

Je dôležité dodržiavať normu a obdobie kŕmenia. To platí aj pre ľudové opravné prostriedky a organické hnojivá.

Viac informácií

KvasinkaKyselina boritáJódPopolVápnik selitrakyselina jantárováSérumPeroxid vodíkaKuracie vrhSódaSpievaťMultifunkčný

Spracovanie a prevencia z chorôb a škodcov

Choroby a škodcovia paradajok v skleníku

Počas kultivácie paradajok v skleníku sú často choroby z dôvodu porušenia teploty a nadmernej vlhkosti. Najbežnejšie ochorenia sú plesňové (fytoofluoróza, kalavaróza, hniloba).

Viac informácií

Choroby a škodcovia paradajok v otvorenej pôde

Bojové choroby a škodcovia paradajok v otvorených oblastiach sú dosť zložité. Je to spôsobené tým, že strúhacia je vystavená rôznym patogénom a hmyzom škodcov.

Viac informácií

PhytofluoroNafúknutý rosaVrcholClapporiosŠedý ganilTobacco mozaikový vírus

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár