Tomato Minusinskie okuliare

 • Autori: Výber amatérskeho
 • Kategória: Zoradiť
 • Typ rastu: Incimenzionálny
 • Účel: Univerzálny
 • Čas dozrievania: Skoro
 • Načasovanie dozrievania, dní: 95-100
 • Podmienky rastu: Pre otvorenú pôdu pre skleníky
 • Bush: Vysoký
 • Výška kríka, pozri: 150-180
 • Chladivo: Stred

Pozrite si všetky charakteristiky

Často sa nestretnú hybridy a veľké a tak bohaté na vitamíny a užitočné minerálne zložky, ktoré sú dva plody dosť dosť na to, aby účinne doplnili dennú vitamínovú rýchlosť. Zoznámte sa s jedinečnou sibírskou kultúrou – Minusinskie okuliare.

História odstránenia

Toto môže povedať starobylý hybrid – ovocie nebývalých diel záhradníka-remeselníka Starkahiny, ktorý bol prijatý v XIX storočí. Autor pracoval v Minusinsku, na počesť toho, ktorý stupeň a dostal svoje meno. Kultúra sa ukázala byť odolná voči drsnému miestnu klímu a čoskoro sa šíri nad rámec limitov sibírskeho regiónu. Teraz je produktívne pestovaný na väčšine Ruska. V mnohých oblastiach sa pestuje v otvorených pôdach a severne používajú skleníky. S cieľom určiť čas pristátia sa semená často zameriavajú na čítanie mesačného kalendára.

Popis odrôd

Hybridná kultúra, intelemannina, sekundárny, univerzálny, vysoký (150-180 cm), sa pestuje v otvorených pôdach av skleníkoch. Stupeň nehnuteľnosti je priemer. Kríky s tenké, ale trvanlivé stonky a podobné úniky podliehajú podväzkom. Tieto vysoké rastliny tvoria významný počet krokov, ktoré by sa mali pravidelne odstrániť. Pre veľké plody odporúčame rásť kultúru v jednom kmeni.

Toto je závod s výkonným, dobre vyvinutým koreňovým systémom, s hlavným centrálnym koreňom a mnohými procesmi, ktoré nie sú ďaleko od povrchu pôdy. Typické, paradajkové listy, veľké rozmery.

Na plusy kultúry budeme mať:

 • vysoká úroveň výťažku;
 • Vynikajúce chuťové vlastnosti ovocia a ich veľké rozmery;
 • možnosť pestovania kvality a skleníkových vôd a otvorených pôd;
 • Dobrá udržateľnosť paradajok na praskanie;
 • Veľmi vysoký vitamín a minerálna saturácia.

Dôležitým, zjavne pozitívnym vlastnosťou kultúry je, že jeho ovocie obsahujú významný počet rôznych vitamínov (A, B, C, a ďalšie) a cenné minerály, vrátane vysokého stupňa jódu, vápnika a draslíka. Odborníci tvrdia, že použitie 2 paradajok za deň postačuje na pokrytie dennej potreby tela v užitočných prvkoch a vitamínoch.

Nevýhodou kultúry zahŕňajú jeho komplexný agrotechnický. Vyžaduje povinnú podväzku ihneď po pristátí v zemi. Má svoju slabú odolnosť voči kolísaniu teploty a požiadavky na systémové zavlažovanie. Je potrebné určité vedomosti, príslušné zručnosti pre absolvovanie.

Hlavné kvality ovocia

Veľkosť ovocia veľká, priemerná hmotnosť – až 200 g. Konfiguráciami sú predĺžené, čerpané, zrelé ovocie majú ružový odtieň. Štandardné množstvo ovocia v kefke – 3-5. Konzistencia buničiny strednej hustoty, mäsitých, prázdnoty chýba. Úroveň závislosti je uspokojivá.

Charakteristiky

Plody sú nasýtené sladké, voňavé.

Dozrievanie a plodnenie

Kultúrne časové harmonogramy – 95-100 dní. Streč. Jedenie zber je vyrobený v júli – september. Rastlina môže byť ovocia až do vzhľadu prvých mrazov.

Výnos

So vhodným vykonávaním všetkých agrotechnických požiadaviek a podmienok je výnos do 16-19 kg / m² az jedného zhonu – až 4 kg.

V mnohých ohľadoch, stupeň výťažku hybridu závisí od vysokokvalitného a správnemu duseniu kríkov. Ak nie sú všetky vedľajšie výhonky odstránené, zostáva niekoľko stoniek, potom sa výnos môže znížiť na dvakrát.

Termíny pristátia na sadenice a pristátie v zemi

Šitie na sadenice sa vykonáva približne v treťom desaťročí marca. Disembarking v zemi sa vykonáva za 60-65 dní.

Hlavné štádiá rastúcich sadeníc doma

Príprava semien

Základné spôsoby prípravy: otepľovanie, dezinfekcia, namáčanie v rastových stimulanciách, prebublávanie, vytvrdnutie, klíčenie. Títo technici sú zamerané na rôzne výsledky a majú iný účel.

Viac informácií

Semená

Podľa odborníkov môže predbežná namáčanie zvýšiť výnosy o 30%. Trvanie namáčania sa stanoví v závislosti od použitého roztoku a kvality semien.

Viac informácií

Aký druh pôdy si vybrať pre sadenice

Pozemok na výsadbu semien paradajok by nemal byť prevzatý zo záhrady. Pôda pre sadenice paradajok by mala mať dobrú priedušnosť, poskytnúť potrebnú úroveň vlhkosti a úroveň kyslosti pH by mala byť približne 6,5 jednotiek.

Viac informácií

Výsadba

Štandardná disemobardacia schéma – 50 x 50 cm.

Pestovanie a starostlivosť

Kultúrne semená by nemali byť sušené priamo do pôdy. Sú pestované prímorskou cestou, inak sa riadne klíčenie nebude môcť dostať. Začnite pripravovať sadenice dva mesiace pred pádom mladých na trvalom mieste vývoja.

Na určenie sadeníc odporúčame použiť špeciálne hĺbkové klasky, rašelinové boxy alebo vázy. Pôda pre takýto cieľ sa pripraví, univerzálny. Je dôležité monitorovať teplotu pôdy, ktorá by sa nemala zostúpiť pod + 22 ° C, inak sadenice zomrú.

Poradie vylodenie semien.

 1. Semená sú sulking v hrnci vo vzdialenosti 2 cm od seba, fúkania na 1 cm. Potom sú zavlažované, sú pokryté filmovým materiálom.
 2. Keď sa objavia prvé výhonky, film sa čistí a sadenice zajatia 1 krát týždenne. V tom istom období vytvára režim kolísania teplôt – kontajnery s rastlinami pravidelne (denne) preusporiadané z miesta na miesto, aby ste zmenili teplotné podmienky.
 3. S výskytom dvoch skutočných listov v kríkoch, začnete vyberať. Vissal kríky sú vyhľadávané v samostatných kontajneroch a po 14 dňoch vykonávajú maltu s roztokom Nitroposki.
 4. Pred transplantovaním paradajok v pôdnej kultúre je dôležité stvrdnúť. Ak chcete začať s tankom s mladým mužom, sú na hodinu čerstvým vzduchom, potom sa postupne zvyšuje čas.
 5. V období pestovania kríkov, ich krok. Horná časť je nevyhnutne narezaná na vytvorenie výhonkov. Bočné vetvičky sa postupne odrezali tak, že nebudú vybrať život rastlín.

30 dní po zdvihnutí kríkov, transplantovaných do priestranných kontajnerov. Toto sa robí spomaliť. Ak túto transplantáciu ignorujete, potom sa rooty paradajky stanú slabšími.

Po tom, čo rastliny robia až 8 listov a jednu kvetenstvo, mali by byť prevedené na trvalé miesto. Pre nich sú jamky pripravené asi 12 cm hlboké hĺbky, ktoré majú v riadiacom poradí, takže nie viac ako 3 kríky sa nachádzajú na 1 m2. Vypracovanie musia byť presídlené s hlinenou miestnosťou, fanou, takže malé vybranie okolo kríka, opätovné zavlažovanie.

Po výsadbe kríkov v pôde sa vyžaduje starostlivosť:

 • poleva;
 • Mulčovanie pôdy;
 • Zavlažovanie – 1 Čas za 7 dní;
 • Implementácia kŕmnych mini-hnojív – dvakrát počas kvitnutia, dvakrát počas vegetačného obdobia.

Banda kríkov sa vykonáva na mreží pre horné kroky stonky. Ak to chcete urobiť, použite syntetické nite, ktoré nespôsobujú hnilobné stonky.

V skleníkoch pre Minusinsk Culture je dôležité odolať správnemu režimu vlhkosti, ktorý by nemal byť vyšší ako 70% (najmä počas kvitnúcich kríkov). Na tento účel by sa priestory mali unavovať bezprostredne po zavlažovaní.

Ako a ako kŕmiť paradajky?

V každej fáze rastu sú potrebné rôzne stopové prvky. Všetky hnojivá môžu byť rozdelené do dvoch skupín: minerálne a organické. Ľudové opravné prostriedky sa často používajú: jód, kvasinky, vtáčie vrh, vaječný plášť.

Je dôležité dodržiavať normu a obdobie kŕmenia. To platí aj pre ľudové opravné prostriedky a organické hnojivá.

Viac informácií

KvasinkaKyselina boritáJódPopolVápnik selitrakyselina jantárováSérumPeroxid vodíkaKuracie vrhSódaSpievaťMultifunkčný

Odolnosť voči chorobám a škodcom

Kultúra je rezistentná voči mnohým chorobám typickým pre pažítkové plodiny. Nebezpečenstvo, že je to vrchol a root hniloba. Cool s týmto ilustrátorom „fytosporín“. V priebehu boja proti chorobám odporúčame spočiatku odstrániť choré kríky a potom postriekať zostávajúce.

Kultúra podlieha fytoofluoróze. V tomto prípade boli lieky obsahujúce medené úspešne preukázané. Lopaty, infikované Phytoofluoro, musia byť eliminované lôžkami a horieť. Nie sú prístupné na liečbu.

Z škodcov, ktoré sú veľmi nebezpečné pre kultúru ocele bielej, roztočov, medveďov a slimákov. Bojovať proti ich vyrábať striekanie so slabým riešením mangánu. Insekticídy sa aplikujú na fázu kvitnutia kríkov.

Spracovanie a prevencia z chorôb a škodcov

Choroby a škodcovia paradajok v skleníku

Počas kultivácie paradajok v skleníku sú často choroby z dôvodu porušenia teploty a nadmernej vlhkosti. Najbežnejšie ochorenia sú plesňové (fytoofluoróza, kalavaróza, hniloba).

Viac informácií

Choroby a škodcovia paradajok v otvorenej pôde

Bojové choroby a škodcovia paradajok v otvorených oblastiach sú dosť zložité. Je to spôsobené tým, že strúhacia je vystavená rôznym patogénom a hmyzom škodcov.

Viac informácií

PhytofluoroNafúknutý rosaVrcholClapporiosŠedý ganilTobacco mozaikový vírus

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: