Tomato Nevsky

 • Autori: Výber suydinovej vetvy severozápadného Niz
 • Kategória: Zoradiť
 • Typ rastu: Determinant
 • Účel: Čerstvé použitie
 • Čas dozrievania: Skoro
 • Načasovanie dozrievania, dní: 90-105
 • Podmienky rastu: Pre otvorenú pôdu, pre filmové skleníky
 • Výška kríka, pozri: 25-30
 • Chladivo: Slabý
 • Farba zrelého ovocia: Oranžová

Pozrite si všetky charakteristiky

Všetky nové odrody paradajok sa neustále objavujú. To však neznamená, že je potrebné sa usilovať o výber najnovších odrôd. Naopak, pozorná oboznámenie s osobitosťami Nevsky umožňuje získať veľmi atraktívny výsledok.

Popis odrôd

Je známe, že táto kultúra bola vytvorená v suidinskej vetve severozápadnej farby poľnohospodárstva. Avšak, špecifický rok vývoja v štátnom registri nie je oznámený. Nevsky – typický determinant paradajka. Môže sa pestovať v otvorenej pôde a v skleníkoch pod filmovými prístreškami. Výška kríkov nepresahuje 25-30 cm, počet listov je malý, ale tvorba návrhov je uvedené.

Hlavné kvality ovocia

Riggened Nevsky paradajkové bobule majú oranžovú farbu. Ich hmotnosť je od 40 do 60 g. Vo forme paradajky sa podobá plochému kruhu. V jednej kefke sa môže stretnúť od 4 do 6 plodov.

Charakteristiky

Nevskyho ovocie sa vyznačujú príjemnou sladkosťou. Podiel sušiny – nie viac ako 5%. Recenzie plodiny sú takmer vždy vynikajúce.

Dozrievanie a plodnenie

Nevsky sa vzťahujú na počet skorých paradajok. V priemere, pokiaľ ide o normálny vývoj, jeho plodina vyžaduje 90-105 dní. Ako vždy, odpočítavanie vedie z výskytu prvého zeleného vystrašeného na tvorbu úplne zrelých bobúľ. Väčšinou zbierajte úrodu v prvej dekáde júla. Zbierka môže pokračovať do polovice augusta.

Výnos

1,5 kg bobule môže byť vytvorené na 1 rastlín. Kolekcia s 1 kV. M záhrady dosiahne 7-8 kg plodov. Je to veľmi dôstojný výsledok, najmä preto, že sa stane dosiahne, je potrebné zachovať normálny agrotechnik.

Termíny pristátia na sadenice a pristátie v zemi

Zvyčajne semená v sejacích kontajneroch na konci marca. Ale nie je neskoro na to, aby to na začiatku apríla. S normálnou dynamikou vývoja sadeníc, čas na preklad do otvoreného terénu prichádza na konci mája alebo začiatkom júna. Je pravda, že je to už potrebné vziať do úvahy stupeň zrelosti betónových zariadení. A bude tiež potrebné zabezpečiť, aby sa pôda naozaj zahrela.

Hlavné štádiá rastúcich sadeníc doma

Príprava semien

Základné spôsoby prípravy: otepľovanie, dezinfekcia, namáčanie v rastových stimulanciách, prebublávanie, vytvrdnutie, klíčenie. Títo technici sú zamerané na rôzne výsledky a majú iný účel.

Viac informácií

Semená

Podľa odborníkov môže predbežná namáčanie zvýšiť výnosy o 30%. Trvanie namáčania sa stanoví v závislosti od použitého roztoku a kvality semien.

Viac informácií

Aký druh pôdy si vybrať pre sadenice

Pozemok na výsadbu semien paradajok by nemal byť prevzatý zo záhrady. Pôda pre sadenice paradajok by mala mať dobrú priedušnosť, poskytnúť potrebnú úroveň vlhkosti a úroveň kyslosti pH by mala byť približne 6,5 jednotiek.

Viac informácií

Výsadba

Za 1 m2. m môže mať viac ako 5 rastlín tejto odrody. S príliš veľkým zhrubňovaním vykládok, problémy nevyhnutne vznikajú. Pristávacie studne musia mať hĺbku asi 20 cm. Odporúčaná medzera medzi týmito jamkami je 30-40 cm.

Pestovanie a starostlivosť

Potrebujete odstrániť kroky v normálnych podmienkach (ak kultúra nie je spustená) nie. S takým malým rastom, ktorý je typický pre Nevsky, žiadny reč o podväzke na podporu tiež nemá. Vyžaduje sa však tvorba rastlín. Kríky odporúčané v 3-4 stonkách. Výhodou je takmer nulové nebezpečenstvo lézie fytoofluorózy a vysokej odolnosti voči chladu – ale zneužívanie týchto schopností to ťažko stojí za to.

V prvom týždni by sa mal zachovať vývoj osadených sadeníc teploty + 13 … 15 stupňov. Potom sa postupne zvyšuje na +23 stupňov. Takéto výhonky sú zavlačené týždenne. Ak náhle je to horúce počasie, je potrebné ich vodu ešte častejšie. Zbieranie v samostatných nádobách sa vyrába, keď sú rastliny fixované a odstrániť skutočné listy.

Ihneď po vychystávaní sa vykonávajú kŕmenie dusíkatých hnojív. Za posledných 10 dní pred prevodom na otvorenie zeme, sadenice potrebujú stvrdnúť. Zvyčajne vytvrdzovanie strávite asi 2 hodiny každý deň. Zároveň je potrebné starostlivo sledovať, že teplota vzduchu nespadá pod +10 stupňov. Tam by sa malo pridať približne 48 hodín pred transplantáciou na trvalé miesto:

 • malé množstvo rašeliny;

 • humus;

 • piesok.

Iné opatrenia starostlivosti o pristátie sú pomerne jednoduché. Počas násilného rastu sa používajú potaš-fosforečné hnojivá. Umyte kríky 1 alebo 2 krát týždenne, zamerajte sa na poveternostné podmienky. Vedľa paradajok by nemali byť buriny. Striekanie na ochranu pred škodcami sa vykonáva len podľa potreby.

Ako a ako kŕmiť paradajky?

V každej fáze rastu sú potrebné rôzne stopové prvky. Všetky hnojivá môžu byť rozdelené do dvoch skupín: minerálne a organické. Ľudové opravné prostriedky sa často používajú: jód, kvasinky, vtáčie vrh, vaječný plášť.

Je dôležité dodržiavať normu a obdobie kŕmenia. To platí aj pre ľudové opravné prostriedky a organické hnojivá.

Viac informácií

KvasinkaKyselina boritáJódPopolVápnik selitrakyselina jantárováSérumPeroxid vodíkaKuracie vrhSódaSpievaťMultifunkčný

Spracovanie a prevencia z chorôb a škodcov

Choroby a škodcovia paradajok v skleníku

Počas kultivácie paradajok v skleníku sú často choroby z dôvodu porušenia teploty a nadmernej vlhkosti. Najbežnejšie ochorenia sú plesňové (fytoofluoróza, kalavaróza, hniloba).

Viac informácií

Choroby a škodcovia paradajok v otvorenej pôde

Bojové choroby a škodcovia paradajok v otvorených oblastiach sú dosť zložité. Je to spôsobené tým, že strúhacia je vystavená rôznym patogénom a hmyzom škodcov.

Viac informácií

PhytofluoroNafúknutý rosaVrcholClapporiosŠedý ganilTobacco mozaikový vírus

Recenzie Recenzie

Tomato Nevsky posudzuje záhradníci veľmi vysoké. Treba poznamenať, že takmer akékoľvek počasie, bude s istotou dodávať záhradové zber vysokej kvality. Kríky budú vynikajúcou presnosťou. Aj keď rastie 10-15 rokov, nevznikajú žiadne sťažnosti na kultúru.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár