Tomato Norge

  • Autori: Chulkov N.A., Popova L.N., Arinina L.Ns., Brezhnev D.D.
  • Rok predpokladov: 1986
  • Kategória: Zoradiť
  • Typ rastu: Determinant
  • Účel: pre solenie a konzervovanie
  • Čas dozrievania: Stredomorský
  • Načasovanie dozrievania, dní: 114-127
  • Podmienky rastu: Pre otvorenú pôdu
  • Prepravovateľnosť: Áno
  • Výroba komerčných plodov,%: 417-508 C / ha

Pozrite si všetky charakteristiky

Tomato Brand Newbie bola použitá na použitie od roku 1986. Pre takýto termín získal veľkú popularitu. Dnes sa úspešne pestuje Nováčikom v otvorenom pozemku.

Popis odrôd

Ide o odrodový determinantový typ typu.

Ovocie sa používajú v konzervácii, majú dobré dobré životné podmienky a sú dokonale prepravované.

Kruhy sú nízke, kompaktné, so stredným tryskaním, zriedka dosahujú viac ako 85 cm. Druhy sa pestuje v otvorenej zemi.

Hlavné kvality ovocia

Po tom, čo spadlo seniku paradajky, získava oranžový-červený odtieň. Maximálna hmotnosť, ktorú môže paradajka dosiahnuť, – 100 gramov.

V jednej kefke sa vytvorí až 6 plodov s hladkou pokožkou.

Ďalší charakteristický znak opísanej odrody je dobrá divoká.

Charakteristiky

Ovocie nováčikovia majú príjemnú chuť.

Dozrievanie a plodenie

Táto odroda je stredoveká. Čas dozrievania od 114 do 127 dní. Úroda sa zozbiera od 10. augusta do 10. septembra.

Výnos

Tento indikátor je na úrovni 4,2-5,5 kg / m2.

Termíny pristátia na sadenice a pristátie v zemi

Od začiatku do polovice marca začne zácérami zasadiť nováčikovia semená na sadenice, mladé rastliny sa prenášajú do otvoreného pôdy od 10. mája.

Hlavné štádiá rastúcich sadeníc doma

Príprava semien

Základné spôsoby prípravy: otepľovanie, dezinfekcia, namáčanie v rastových stimulanciách, prebublávanie, vytvrdnutie, klíčenie. Títo technici sú zamerané na rôzne výsledky a majú iný účel.

Viac informácií

Semená

Podľa odborníkov môže predbežná namáčanie zvýšiť výnosy o 30%. Trvanie namáčania sa stanoví v závislosti od použitého roztoku a kvality semien.

Viac informácií

Aký druh pôdy si vybrať pre sadenice

Pozemok na výsadbu semien paradajok by nemal byť prevzatý zo záhrady. Pôda pre sadenice paradajok by mala mať dobrú priedušnosť, poskytnúť potrebnú úroveň vlhkosti a úroveň kyslosti pH by mala byť približne 6,5 jednotiek.

Viac informácií

Výsadba

Univerzálny okruh 70 x 30-40 cm.

Pestovanie a starostlivosť

NEPOUŽÍVAJTE NOVÁ NOVÉHO VOZIDLA, ALE NEPOUŽÍVAJTE. Najjednoduchšia možnosť – vklady. Nie je to najlepšia voľba v tomto prípade drevo, pretože na ňom je veľa patogénnych baktérií. Lepšie aplikujte kovové podpery.

Stáva sa to, že paradajka tejto odrody zažíva stres kvôli nadmerným množstvom dusíka. V tomto prípade, v 5 litrov vody, distribuovať 1. st. Lyžica superfosfátu, zaobchádzať s listami paradajok a postupne nalejte pod koreňom. A môžete tiež odložiť krok-dole, čo umožňuje využiť hnojivo.

Krútenie listy naštvané môže znamenať hladovanie paradajok NOVINKA, ak nie je dosť niektorých prvkov v pôde. Ak súčasne s týmto, mladé letáky sa stávajú kučeravými a nefarbenými škvrnami sa objavujú na plodoch, to znamená, že korene chýba draslík. Potom musia byť filtrované alebo popola (na 10-litrových vodovek 2 poháre popola), alebo draslíkový salter, ktorý tiež zvyšuje imunitu rastlín, zlepšuje chuť a typ ovocia. Polievková lyžica hnojiva (20 g) je rozvedená v 10 litrov vody a voda z výpočtu polovičných litrov na 1 kV. M.

Ďalší dôvod, prečo sú listy na paradajkách tejto odrody zabalené, a vrcholy ležia – malý vápnik na kŕmenie koreňov. Následne sa z tohto nedostatku ovocia môže objaviť vrchol hniloba. Nedostatok vápnika vzniká v dôsledku dlhodobého tepla a sucha. Odporúčajú postriekať vápnik Selututyra kríky: v 10-litrovej lyžice na rozpustenie 3 lyžičiek granúl. Ale na vodu alebo blbec vápenatý soľník do zeme môže byť len na jar.

Bust z paradajok NOVINKACIE CAN „vynechať uši“ kvôli sušeniu. Potom musí byť dobré nalejte vodu ohrievanú denne. Po niekoľkých dňoch sa elasticita listov (prehliadka) obnoví a budú podporované. A tiež z tepelného stresu, spracovania rastu stimulantov, antistrusantu „Gulliver Stimul“ pomáha.

Stáva sa to, že listy tiež menia farbu: stať sa tmavozelenými alebo modrakými. Toto je znamenie, že je čas dostať paradajky s fosforečným hnojiva. Na tento účel musí byť 100 g superfosfátu rozpustiť v 10 litrov vody a naleje sa pod koreňom v rýchlosti 5 kV. M.

Ako a ako kŕmiť paradajky?

V každej fáze rastu sú potrebné rôzne stopové prvky. Všetky hnojivá môžu byť rozdelené do dvoch skupín: minerálne a organické. Ľudové opravné prostriedky sa často používajú: jód, kvasinky, vtáčie vrh, vaječný plášť.

Je dôležité dodržiavať normu a obdobie kŕmenia. To platí aj pre ľudové opravné prostriedky a organické hnojivá.

Viac informácií

KvasinkaKyselina boritáJódPopolVápnik selitrakyselina jantárováSérumPeroxid vodíkaKuracie vrhSódaSpievaťMultifunkčný

Odolnosť voči chorobám a škodcom

Jeden z najbežnejších škodcov z paradajok – TLL a nováčik triedy nie je výnimkou. Existuje mnoho ľudí, ktorých škodcovia paradajok sa neobťažujú v posteli. Najprv – posypať hrbole horkých bylín. Pesné drevo, čistoty alebo tabak nalievať vriacou vodou v pomeroch 1: 2. Dve hodiny liter infúzie v vedre vody. Pridajte polovicu sušiaceho mydla na lepšiu lepenie. Spracujte kríky v tomto riešení dvakrát alebo trikrát po 10-12 dňoch.

Rovnako ako účinný nástroj z t’li na paradajkách je „ATO BEETLE“. Môžete použiť paradajky za dva týždne.

Bez ohľadu na to, či paradajky rastú v otvorenom vzduchu alebo skleníkom, aby sa zabránilo a liečila fytoofluorózu u sadeníc, „Garth“, z ktorých 30 g sa rozpustí v 5-8 litrov vody a používa sa v druhej polovici Vegetácia paradajok (ak existujú plody). „Liečiteľ“ je tiež účinný, čo je najrozšírenejšie v prvej polovici vegetácie. Rozdeľte 25 g 5 litrov vody v miere sto. Stráviť opätovné spracovanie po 10 dňoch. Vo všeobecnosti, pre sezónu, urobte 2-3 striekanie týmito profesionálnymi nástrojmi.

Zabrániť rozvoju alternatívnej choroby v nováčikom pomôže spracovaniu bordových tekutých a iných ľudí, ako aj špeciálnych drog. Najúčinnejšia profesionálna príprava proti alternatívom je „SAMSIT“, normálne 3-5 ml na 5 litrov vody na 1 tkanie. Bude tiež oddelený na busty kríkov s potašovými hnojivami. V tomto prípade je čakacia doba pred zberom 20-30 dní.

Je veľmi ťažké bojovať proti záhrade a vrcholom hniloby. Aby sa zabránilo tomuto ochoreniu v opísanej odrody, na jarnom opätovnom požití pôdy s vápnikovým spitom: výroba 5-10 g na 1 kV. M.

Ak choroba už zasiahla rastliny na záhrade, vykonajte striekanie vápnika. Ak to chcete urobiť, rozpustiť 100 g dusičnanov vápenatého v 10-litrovej vode a posypeme listy, stonky, ovocie. Na prevenciu paradajok je nováčik nastriekaný takýmto riešením po vytvorení 5 týchto listov.

Rýchly účinok na záchranu plodiny ukázal metódu dedičstva – spracovanie dubovej kôry. Pre toto, 5 gramov (1. L.) Oak Bark varte 10 minút. Po ochladení od dekotu, presmerovanie na 10 litrov vody.

Ak sa všetky listy na Bush of Tomatoes Začiatočne začnú zabaliť – toto je znamenie, že rastlina je ovplyvnená bakteriózou. S touto chorobou, vývoj kvetenstva a ovocia. Nosiče sú škodcovia – TLL. Samotná choroba je nevyliečiteľná.

Ak bakterióza upozorňuje na mladé rastliny, sú zničené a stránky pre paradajky sú vysadené na stránke. Ak sa ochorenie prejavuje počas dozrievania ovocia, môžete si znovu zariadiť rastové body – vrcholy. Dá sa elektráreň na reverziu zberu.

Jeden z populárnych prostriedkov na prevenciu hungálnych ochorení paradajkov nováčikov, najmä fytoofluorózou – je spracovaním mangánu. Predpokladá sa, že toto riešenie je bezpečné a čím viac je nasýtený, efektívnejší. V niektorých receptoch sa odporúča rozpustiť lyžičku manganistanu draselného v 10 litroch vody. Dôsledkom toho bude skrútenie listov začínajúcich v dôsledku popálenia, pretože Mangartee je veľmi silný oxidačný. V skutočnosti stačí vytvoriť bledý ružový roztok, meranie dávky špičky noža.

Spracovanie a prevencia z chorôb a škodcov

Choroby a škodcovia paradajok v skleníku

Počas kultivácie paradajok v skleníku sú často choroby z dôvodu porušenia teploty a nadmernej vlhkosti. Najbežnejšie ochorenia sú plesňové (fytoofluoróza, kalavaróza, hniloba).

Viac informácií

Choroby a škodcovia paradajok v otvorenej pôde

Bojové choroby a škodcovia paradajok v otvorených oblastiach sú dosť zložité. Je to spôsobené tým, že strúhacia je vystavená rôznym patogénom a hmyzom škodcov.

Viac informácií

PhytofluoroNafúknutý rosaVrcholClapporiosŠedý ganilTobacco mozaikový vírus

Odolnosť voči nepriaznivým poveternostným podmienkam

Newbie – tepelne odolná odroda.

Rastúce regióny

Paradajka na severnom Kaukaze, v centrálnom a Nizhneevolzhskom a dokonca aj v ďalekých východných regiónoch aktívne rastú.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár