Tomato Obľúbená dovolenka

  • Autori: Ugarova S.V., DeDerko B.N., POSTNIKOVA T.N.
  • Rok predpokladov: 2008
  • Kategória: Zoradiť
  • Typ rastu: Determinant
  • Účel: Čerstvé použitie
  • Čas dozrievania: Skoro
  • Podmienky rastu: Pre otvorenú pôdu
  • Výška kríka, pozri: 80
  • Charakteristický bush: Výkonný
  • Utiecť: stredná veľkosť, tmavo zelená

Pozrite si všetky charakteristiky

Profesionálny sibírsky chovatelia priložené maximálne úsilie priniesť rozsiahlu odrodu. Tomato dostal meno jeho obľúbenej dovolenky a už sa podarilo založiť z pozitívnej strany. Kultúra zeleniny dokonale sa prispôsobuje rôznym poveternostným podmienkam.

Popis odrôd

Odroda sa odporúča pre kultiváciu otvoreného vzduchu, ale v niektorých regiónoch sa často pestuje vo filmových skleníkoch alebo v prístreškoch pod polyetylénom. Zozbieraná plodina sa konzumuje v prírodnej forme v oblasti ovocnej sezóny. Typ rastu -. Vo výške kríkov dosahuje 80 centimetrov, ale za určitých podmienok rastú viac ako jeden meter. Toto sú silné rastliny s množstvom výhonkov. Foliage – tmavo zelené, stredné veľkosti.

Typ kvetenstva – jednoduchý. Každý z nich je zviazaný aspoň 3 plod. Jeden Bush tvorí 7 kefiek.

Hlavné kvality ovocia

Tmavé miesto v mieste pripútanosti paradajok k bodu ovocia naznačuje, že zelenina ešte nespôsobila. Noble zelené paradajky postupne získavajú farebnú ružovú farbu. Veľké paradajky získavajú 350 gramov. Skúsení záhradníci sú schopní vytvárať podmienky, za ktorých sa zelenina dosahuje v hmotnosti na jeden kilogram. Formulár sa podobajú srdcom s špičkovým nosom. A tiež viditeľná rebrík, ktorá úplne pokrýva ovocie.

Buničina je priemerná hustota a pokrytá hustou, ale tenkou kožou. Paradajky tejto odrody sú často odstránené z urazených výhonkov. V tejto forme budú uložené asi mesiac (od 3 do 4 týždňov). Na chladnom a teplom mieste sa dostanú do stavu technickej zrelosti.

Charakteristiky

Nádherná a bohatá chuť dozretá zelenina zohrávala dôležitú úlohu v raste popularity triedy. Obľúbená dovolenka. Po jedle zostáva výrazná sladká dopoja.

Dozrievanie a plodnenie

Podľa časovania dozrievania sa kultúra zeleniny považuje za skoro.

Výnos

Vysoké výnosy zistili, že všetci záhradníci, ktorí nie sú prvým rokom, sú zapojení do pestovania najobľúbenejších dovoleniek. Počas sezóny od štvorcového metra stránky zbierajú od 7,5 do 8 kilogramov. Maximálny objem plodiny je možné dosiahnuť pri pestovaní rastlín v miernej klíme.

Termíny pristátia na sadenice a pristátie v zemi

Na trvalých miestach vylodenie sa sadenice, ktoré sa otočili o 50-60 dní. Je možné klíčiť siačný materiál sami, poznať určité podmienky agrotechniky. Siatie semien je vyrobené začiatkom marca a v čase, keď sa sadenice určite rozvíjajú. Pri použití zakúpených semien sa spracovanie nevykonáva a domáce suroviny dezinfikujú pomocou mangánu.

Pôda na výsadbu Vyberte svetlo a voľné, výhodne plodné. Ak záhradný pozemok nezodpovedá týmto vlastnostiam, musíte si kúpiť hotovú pôdu. A tiež zem môže byť zmiešaná s riečnym pieskom, rašelinovým alebo humusom. Malé nádrže naplňujú zem, siačný materiál je ponorený do nej a vody. Tara sa prenesie do teplého a tmavého miesta. Decht je pokrytý filmom, kým tvorba výhonkov.

Ďalej sa sadenice preskupili na slnku, napríklad na Windows. Loviť mladé rastliny len teplá a zachránená voda pomocou striekacej pištole.

V čase prenosu sadeníc v samostatných kontajneroch na každom výhonke by mal byť 2 z súčasnej letáky. Plastové šálky s priemerom 6 až 8 centimetrov sú vhodné na potápanie. Aby boli kríky rýchlo zvyknuté na nové podmienky, sú vytvrdené približne 2 týždne pristátia. Prvýkrát sa sadenice odídu hodinu, postupne zvyšuje časový interval na 8-12 hodín denne. Transfer na otvorenie pozemku sa spravidla vykonáva na konci mája. V skleníku môžu byť sadenice vysadené v polovici mája.

Vybraný plot pripravený. Lôžka sa živia humusom a napojenými s doplnkami. Po vykopávaní požadovaného počtu pristávacích otvorov, z ktorých každá z nich stanovuje zmes síranu draselného alebo superfosfátu.

Hlavné štádiá rastúcich sadeníc doma

Tomato Obľúbená dovolenka

Príprava semien

Základné spôsoby prípravy: otepľovanie, dezinfekcia, namáčanie v rastových stimulanciách, prebublávanie, vytvrdnutie, klíčenie. Títo technici sú zamerané na rôzne výsledky a majú iný účel.

Viac informácií

Tomato Obľúbená dovolenka

Semená

Podľa odborníkov môže predbežná namáčanie zvýšiť výnosy o 30%. Trvanie namáčania sa stanoví v závislosti od použitého roztoku a kvality semien.

Viac informácií

Tomato Obľúbená dovolenka

Aký druh pôdy si vybrať pre sadenice

Pozemok na výsadbu semien paradajok by nemal byť prevzatý zo záhrady. Pôda pre sadenice paradajok by mala mať dobrú priedušnosť, poskytnúť potrebnú úroveň vlhkosti a úroveň kyslosti pH by mala byť približne 6,5 jednotiek.

Viac informácií

Výsadba

Na meter štvorcový nie je viac ako tri kríky. Takáto schéma poskytne pravidelné plody a starať sa o rastliny budú vhodné.

Pestovanie a starostlivosť

Dreverená starostlivosť o telo bude zabezpečiť vytvorenie veľkého množstva ovocia. Pre vysoké chuťové vlastnosti je potrebné pravidelné zalievanie a plantážovanie. Zavlažovať paradajky večer po západe slnka. Ak ste zavlažované, rastliny môžu trpieť spálením slnkom. Kvôli včasnému zavlažovaniu je zelenina nasýtená vlhkosťou a nutričnými stopovými prvkami. Vyrobené zvlhčovanou pôdou pomáha vyhnúť sa prehriatiu v horúcej sezóne. Pri pestovaní paradajok v skleníku alebo pod filmom musí byť miestnosť lietadla a prístrešok sa odstráni.

Počas zavlažovania by sa pôda mala v hĺbke zvlhčiť aspoň 30 centimetrov. V takom hĺbke je, že hlavná hmotnosť koreňov sa koncentruje. Môžete skontrolovať obsah vlhkosti v pôde tenkou drevenou palicou alebo kovovým tyčom. Na jednej rastline strávenej od 5 do 6 litrov vody. Frekvencia zavlažovania – 1-2 krát týždenne. Pravidelnosť závisí od poveternostných podmienok.

O hnojivách tiež nezabudnite. 1,5-2 týždne po transplantácii rastlín, prvé kŕmenie, s použitím dusíkatých hnojív. Nádherný karbamid alebo dusičnan amónny. Druhýkrát, paradajky potrebujú ďalšie kŕmenie počas kvitnutia. Použite drogy, ktoré majú pozitívny vplyv na správny vývoj plodín. Ruskí záhradníci dostali širokú distribúciu Nitroposk. Táto látka je bohatá na draslík, fosfor alebo dusík.

Na zlepšenie kvitnutia a púčiky nie sú klesá, pozemok je kŕmený bórom alebo horčikom. Pre hnojivo si môžete pripraviť špeciálnu zloženie (1 gram látky sa rozpustí v litri vody). Výsledné zloženie sprej púčiky a listy dvakrát pred tečúcou.

Po vytvorení tvorby spustenia v zemi, pošlite časť hnojív, ktorá sa skladá z 0,5 lyží vriacej vody a 2 litre popola. Po ochladení kompozície vodou až do celkového objemu s pridaním 10 mililitrov jód a 10 gramov kyseliny boritej. Dajte hnojivo niekoľko dní a po 10 kusoch čistej vody. Litrová tinktúra strávi na jednom kríku.

Nevyhnutne tvorbu rastlín v 2-3 stonkách. Kríky nevyhnutne naladí tak, že výhonky sa navzájom nezasahujú.

Tomato Obľúbená dovolenka

Ako a ako kŕmiť paradajky?

V každej fáze rastu sú potrebné rôzne stopové prvky. Všetky hnojivá môžu byť rozdelené do dvoch skupín: minerálne a organické. Ľudové opravné prostriedky sa často používajú: jód, kvasinky, vtáčie vrh, vaječný plášť.

Je dôležité dodržiavať normu a obdobie kŕmenia. To platí aj pre ľudové opravné prostriedky a organické hnojivá.

Viac informácií

Tomato Obľúbená dovolenkaKvasinkaTomato Obľúbená dovolenkaKyselina boritáTomato Obľúbená dovolenkaJódTomato Obľúbená dovolenkaPopolTomato Obľúbená dovolenkaVápnik selitraTomato Obľúbená dovolenkakyselina jantárováTomato Obľúbená dovolenkaSérumTomato Obľúbená dovolenkaPeroxid vodíkaTomato Obľúbená dovolenkaKuracie vrhTomato Obľúbená dovolenkaSódaTomato Obľúbená dovolenkaSpievaťTomato Obľúbená dovolenkaMultifunkčný

Odolnosť voči chorobám a škodcom

Tomato Obľúbená dovolenka dostala vysokú odolnosť voči mnohým bežným chorobám. Niekedy sa však rastliny trpia infekciami a útokmi škodlivého hmyzu. Imunitný systém ovplyvňuje podmienky zadržiavania a pravidelných preventívnych opatrení. Ak spĺňate všetky odporúčané podmienky poľnohospodárskeho inžinierstva, kríky sú podstatne menej choré.

Spracovanie s ochrannými kompozíciami sa uskutočňuje pred vzhľadom prvých symptómov ochorenia. Infikované rastliny potrebujú alebo odstráňte na ochranu zdravých kríkov, alebo sa pokúste vyliečiť. Jednou z najnebezpečnejších agresov je fytoofluoróza. Môže byť zistený hnedými škvrnami, ktoré sa objavujú na ovocí, výhonky a listy.

Na boj proti škodcom, použite ready-made kompozície a ľudové prostriedky. Chemikálie musia byť použité s opatrnosťou, inak plodina absorbuje škodlivé komponenty.

Spracovanie a prevencia z chorôb a škodcov

Tomato Obľúbená dovolenka

Choroby a škodcovia paradajok v skleníku

Počas kultivácie paradajok v skleníku sú často choroby z dôvodu porušenia teploty a nadmernej vlhkosti. Najbežnejšie ochorenia sú plesňové (fytoofluoróza, kalavaróza, hniloba).

Viac informácií

Tomato Obľúbená dovolenka

Choroby a škodcovia paradajok v otvorenej pôde

Bojové choroby a škodcovia paradajok v otvorených oblastiach sú dosť zložité. Je to spôsobené tým, že strúhacia je vystavená rôznym patogénom a hmyzom škodcov.

Viac informácií

Tomato Obľúbená dovolenkaPhytofluoroTomato Obľúbená dovolenkaNafúknutý rosaTomato Obľúbená dovolenkaVrcholTomato Obľúbená dovolenkaClapporiosTomato Obľúbená dovolenkaŠedý ganilTomato Obľúbená dovolenkaTobacco mozaikový vírus

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár