Tomato Persima

 • Autori: Andreeva E. N., Sysina E. ALE., Nazina S. L., Bogdanov K. B., USHAKOVA M. A. (Sro Semenovodskaya firma „gisok“)
 • Rok predpokladov: 1999
 • Kategória: Zoradiť
 • Typ rastu: Determinant
 • Účel: Univerzálny
 • Čas dozrievania: Stredomorský
 • Načasovanie dozrievania, dní: 115-120
 • Podmienky rastu: Pre otvorenú pôdu, pre filmové skleníky
 • Bush: stredný odolný
 • Výška kríka, pozri: 70-100

Pozrite si všetky charakteristiky

Mnohé odrody paradajok dostali svoje meno na počesť existujúcich kultúr. Persrimma Tomatoes nie sú výnimkou. Ovocie silne pripomínajú slávny a milovaný mnohými ovocím. Záhradníci vyberú túto kultúru vďaka svojej krásnej chuti a vynikajúce vlastnosti.

História odstránenia

Pôvodom odrody je semeno-semeno AGROPHIRM „GISOK“, v spoluautorstve s chovateľmi Andreva E. N., SYSINE E. ALE., Nazina S. L., Bogdanov K. B., USHAKOVA M. A. Kultúra bola zavedená do štátneho registra v roku 1999 a povolené používať v mnohých regiónoch Ruska. Typ rastu stupňa – určený. Paradajka je určená na pestovanie v otvorenej a uzavretej pôde.

Popis odrôd

Zrelé Bush, s obmedzeným rastom. Výška je natiahnutá od 70 do 100 cm. Kmeň mocný, dobre vyvinuté. Crown rozvetvený, ale so slabým vemikom. Vyžaduje podväzok na trellis, pretože v aktívnom období tvorby oblakov s ovocím, vetvy sú veľmi porazené pod ich hmotnosťou. Aby sa zabránilo vášni, nielen stonke, ale aj krone.

Veľa listov, sú zelené a veľké. Prvé plavidlá sú vytvorené nad 7 listov, sledovanie – po 1-2. Kvetenstvo jednoduché, žlté púčiky. Na jednej kefke sú vytvorené 5-6 plodov.

Rozmanitosť Strabet, takže kríky nemusia. Záhradníci jednoducho tvoria 1-2 stonky pre väčšiu plodinu.

Tam je dobrý výnos medzi pozitívnymi stranami, veľkou obvitou a chuťou. Na odrody, dobré spustenie zeleniny a dopravy. A pre mnohých je dôležité, aby mnohí kultúra mohli pestovať na otvorených lôžkach.

Medzi nevýhody, môžete prideliť veľmi náročnú starostlivosť o sadenice. Sadenice sú veľmi citlivé na ostrú zmenu teploty, zmrazenia a nedostatku vlhkosti. Záhradníci poznamenávajú, že Persimmon Tomato s nesprávnou starostlivosťou sa môže infikovať plesňovými ochoreniami (ako je fytoofluoróza). A to znamená, že je to potrebné aspoň niekoľkokrát pre sezónu na spracovanie kríkov na profylaxiu.

Hlavné kvality ovocia

Plody sú veľké, vo forme plochého kruhového a plabitácie. V sériovej zelenine farbách zelená, s malým tmavozeleným škvrnom v tvore. Po úplnom dozrievaní sa farba kôry stane oranžovou a škvrna zmizne. Hmotnosť bobule je 240 g. S vhodnou starostlivosťou sa hmotnosť môže zvýšiť na 350-450 g.

Pokožka hladká a tenká. Ale napriek tomu, trvanlivé odolné, aby odolali dlhodobej doprave. A tiež šupka na kríku alebo pri spracovaní.

Mäso šťavnaté, mäsité a veľmi jemné. Vnútri je tvorená od 6 do 8 semien s malým obsahom semien a kvapalín. Obsah suchých látok je 5-7%.

Kultúra Universal. Môže sa použiť na prípravu šalátov, džúsov a ochrany. Paradajky sú vhodné na konzumáciu čerstvého.

Charakteristiky

Paradajky Persima majú sladkú chuť. S plným dozrievaním sa objaví malá kyselina. Ovocie obsahujú veľký počet karotén a licopin. Plus, bobule neobsahujú červený pigment. A to znamená, že stupeň je vhodný na alergické a diétne potraviny.

Dozrievanie a plodenie

Perssimma paradajok sa vzťahuje na stredoveké kultúry. Termín úplného dozrievania ovocia trvá 115-120 dní. Plodnice, začína od júla do augusta. Je tiež poznamenané, že plodina je možné zbierať, keď plody nie sú úplne zrelé. V tmavom, teplom a suchom mieste bobule sa budú odvážiť nezávisle bez straty chuti.

Výnos

Typ chatovej kultúry. V skleníkoch s jedným M2 sa odstráni 5,8-6,5 kg, to znamená približne 3 kg z jedného kríka. A v otvorených oblastiach, výnosy nižšie, len 4 kg.

Termíny pristátia na sadenice a pristátie v zemi

Výrobca uviedol, že všetky semená majú dobrý ukazovateľ klíčenia (na úrovni 90-93%). Ale pred zasiatím všetok materiál spracuje. Aby ste to urobili, budete potrebovať riešenie manganistanu draselného alebo mangánu. Semená sú nasiaknuté vo vode po dobu 20 minút. Potom všetky tie, ktoré neplačili, zabalili gázu a ponorenia sa do slabého roztoku manganistanu draselného (5-8 minút). Po premytí materiálu v destilovanej vode a suché utierky s vložkou.

Pôda musí byť tiež spracovaná – suchá dobre v sporáku alebo v priestranných kapacitách. Pozemok musí byť slabosť, takže je najlepšie zmiešať všetko s pieskom, a len potom, čo robia hnojivá.

Jesť boxy sú vybrané nezávisle. Môžu to byť podlhovasté kontajnery alebo jednoduché poháre z jogurtu. Ošetrená pôda je nabitá v nádobe, vrhách a potom, čo sú jamky vytvorené. 1-2 semená sú umiestnené v každom yam.

Ďalej semená zaspávajú Zem a vylievajú vodu. Potom by mali byť boxy pokryté filmom a odstrániť na tmavé teplé miesto. Pod obložením by mala byť teplota 23-26 ° C. Je to optimálne pre semená.

O týždeň neskôr môže byť film odstránený a vrhnúť mladé sadenice.

Následná starostlivosť o nej nebude práca.

 • Raz týždenne je všetko zavlažované cez práškovač.

 • Kŕmenie je vyrobené v kvapalnej forme spolu s vodou.

 • Pôda frustrovala okolo stonku, opatrne nevytiahne semeno.

 • Sladký deň by mal byť 14-16 hodín.

Pickups sú vyrobené v prítomnosti niekoľkých silných listov. V nových boxoch spolu so Zemou sa hnojivo vylial na stimuláciu rastu.

Desať dní pred transplantáciou v pôdnych sadenice je potrebné vyrábať sadenice na aklimatizáciu. V priemere by nemalo prejsť viac ako 50-60 dní z klíčenia semien na transplantáciu. Nie je potrebné zasadiť sadenice, ktoré „pododaliované“, pretože bude pre ňu ťažké prispôsobiť sa v nových podmienkach. Bude chorý a plodina začne oveľa neskôr.

Hlavné štádiá rastúcich sadeníc doma

Tomato Persima

Príprava semien

Základné spôsoby prípravy: otepľovanie, dezinfekcia, namáčanie v rastových stimulanciách, prebublávanie, vytvrdnutie, klíčenie. Títo technici sú zamerané na rôzne výsledky a majú iný účel.

Viac informácií

Tomato Persima

Semená

Podľa odborníkov môže predbežná namáčanie zvýšiť výnosy o 30%. Trvanie namáčania sa stanoví v závislosti od použitého roztoku a kvality semien.

Viac informácií

Tomato Persima

Aký druh pôdy si vybrať pre sadenice

Pozemok na výsadbu semien paradajok by nemal byť prevzatý zo záhrady. Pôda pre sadenice paradajok by mala mať dobrú priedušnosť, poskytnúť potrebnú úroveň vlhkosti a úroveň kyslosti pH by mala byť približne 6,5 jednotiek.

Viac informácií

Výsadba

Kruhy sú kompaktné, takže na 1 m2 môžete bezpečne zasadiť 7-9 rastlín, keď sú dodržiavanie schémy 50×40 cm. Hĺbka diery by mala byť 15 cm.

Pestovanie a starostlivosť

Paradajka starostlivosť je jednoduchá, ale potrebujete pozorovať niektoré body. Najčastejšie sa vzťahuje na režim zavlažovania, keďže trieda Persimmon miluje vlhkosť. Vzhľadom na nedostatok vody v pôde môže trpieť výnos. Preto stojí zalievanie na šifrovanie 1-2 krát týždenne a hojne vrhnúť každý krík pod veľmi koreňom. Približne 3 litre alebo páru vedier.

Tomato Persima

Ako a ako kŕmiť paradajky?

V každej fáze rastu sú potrebné rôzne stopové prvky. Všetky hnojivá môžu byť rozdelené do dvoch skupín: minerálne a organické. Ľudové opravné prostriedky sa často používajú: jód, kvasinky, vtáčie vrh, vaječný plášť.

Je dôležité dodržiavať normu a obdobie kŕmenia. To platí aj pre ľudové opravné prostriedky a organické hnojivá.

Viac informácií

Tomato PersimaKvasinkaTomato PersimaKyselina boritáTomato PersimaJódTomato PersimaPopolTomato PersimaVápnik selitraTomato Persimakyselina jantárováTomato PersimaSérumTomato PersimaPeroxid vodíkaTomato PersimaKuracie vrhTomato PersimaSódaTomato PersimaSpievaťTomato PersimaMultifunkčný

Odolnosť voči chorobám a škodcom

Tomato Persimm. Infekcia začína listom a postupne ide do stonky. Odporúčajú diaľkové kontaminované letáky a vykonávať profylaktický postrek s takýmito prostriedkami ako:

 • „Fytosporín“;

 • „HOM“;

 • „ORDAN“;

 • „TANOS“.

Medzi ľudovými činidlami najčastejšie používajú riešenia zo soli, mlieka, sódy, popola, domácnosť mydla a cesnaku.

Striekanie sa tiež vykonáva farmaceutickými činidlami: kyselina boritá, jód, „furacilin“.

Hmyz často útočí na paradajok persímmon. Najčastejšie je to biely bar, drôt, slimák. Chemikálie môžu byť použité proti nim. Treba však byť opatrný, pretože po takomto spracovaní nie je možné ovocie zmontovať a jesť nejakú dobu (asi 10-20 dní).

Spracovanie a prevencia z chorôb a škodcov

Tomato Persima

Choroby a škodcovia paradajok v skleníku

Počas kultivácie paradajok v skleníku sú často choroby z dôvodu porušenia teploty a nadmernej vlhkosti. Najbežnejšie ochorenia sú plesňové (fytoofluoróza, kalavaróza, hniloba).

Viac informácií

Tomato Persima

Choroby a škodcovia paradajok v otvorenej pôde

Bojové choroby a škodcovia paradajok v otvorených oblastiach sú dosť zložité. Je to spôsobené tým, že strúhacia je vystavená rôznym patogénom a hmyzom škodcov.

Viac informácií

Tomato PersimaPhytofluoroTomato PersimaNafúknutý rosaTomato PersimaVrcholTomato PersimaClapporiosTomato PersimaŠedý ganilTomato PersimaTobacco mozaikový vírus

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár