Tomato Raspberry Giant

 • Autori: Lukyanenko A.N., Dubinin S.V., Dubinin I.N.
 • Rok predpokladov: 2007
 • Kategória: Zoradiť
 • Typ rastu: Determinant
 • Účel: Čerstvé použitie
 • Čas dozrievania: Skoro
 • Načasovanie dozrievania, dní: 105-110
 • Podmienky rastu: Pre otvorenú pôdu, pre filmové skleníky
 • Výška kríka, pozri: 70-90
 • Charakteristický bush: Raskyady

Pozrite si všetky charakteristiky

Paradajky – jedna z najpopulárnejších zeleniny, sú nízke kalórie a pomerne ľahko pestované. Napríklad, malina gigant. S malým odchodom a dodržiavaním pravidiel poľnohospodárskeho inžinierstva, niekoľko mesiacov po pristátí, si môžete vychutnať paradajky našej vlastnej plodiny.

Popis odrôd

Raspberry Giant má určitý typ rastu. Jeho veľký úspech sa pestuje v otvorenom pozemku a filmových skleníkoch. Busty rastú až 90 cm čo najviac. Paradajka prevádzkuje spacidian s veľkými zelenými lístkami.

Kvetenstvo Raspberry Giant Medziprodukt, Fruozen má artikuláciu. Ovocie na stôl v čerstvej forme, nedajú sa zadržať.

Hlavné kvality ovocia

Keď sú ovocie stále nezrelé, sú zelené, frurozen má tmavé miesto. V zrelom stave sa stanú malinami.

Ovocie malina giant je veľké, teda meno. Dosiahnuť hmotnosť 300 gramov. Vo forme sú zaoblené, so slabou stuhou. Vnútri strednej hustoty.

Charakteristiky

Ovocie sú pekné na chuť, je tu charakteristická paradajková vôňa.

Dozrievanie a plodnenie

Raspberry Giant – paradajka včasného dozrievania. Ovocie sa zhromažďujú za 105-110 dní. Zber začne v júli a trvá do augusta.

Výnos

Z jedného výnosu metra je 5.9 kilogram.

Termíny pristátia na sadenice a pristátie v zemi

Semenáčku môžu byť zasadené vo februári alebo marec.

Hlavné štádiá rastúcich sadeníc doma

Tomato Raspberry Giant

Príprava semien

Základné spôsoby prípravy: otepľovanie, dezinfekcia, namáčanie v rastových stimulanciách, prebublávanie, vytvrdnutie, klíčenie. Títo technici sú zamerané na rôzne výsledky a majú iný účel.

Viac informácií

Tomato Raspberry Giant

Semená

Podľa odborníkov môže predbežná namáčanie zvýšiť výnosy o 30%. Trvanie namáčania sa stanoví v závislosti od použitého roztoku a kvality semien.

Viac informácií

Tomato Raspberry Giant

Aký druh pôdy si vybrať pre sadenice

Pozemok na výsadbu semien paradajok by nemal byť prevzatý zo záhrady. Pôda pre sadenice paradajok by mala mať dobrú priedušnosť, poskytnúť potrebnú úroveň vlhkosti a úroveň kyslosti pH by mala byť približne 6,5 jednotiek.

Viac informácií

Výsadba

S Raspberry Giant, schéma 2-3 Bush na meter štvorcový.

Pestovanie a starostlivosť

Opísaná odroda vyžaduje parať. Odstráňte všetky ďalšie výhonky okrem hlavného. Zriedkavo sa vyvíjajú vysoko kvalitné ovocie, zatiaľ čo spotrebúvajú veľké množstvo živín.

A malina gigant je zviazaný na chloplaresoch alebo stávkach. V tomto prípade, kríky paradajok nespadajú pri nalievaní ovocia.

Pri vytváraní sa môže ponechať 2 stonky.

Paradajky sú pripravené na pristátie, keď majú dobre rozvinutý a zdravý koreňový systém. To znamená, že na puzdrá 6-8 listov by malo byť vytvorené na kríku, výška je 15-30 cm a priemer kmeňa je 4-7 mm. Je žiaduce, aby sa farby ešte neboli.

Pristátie by nemalo byť dotiahnuté, pretože príliš podlhovasté sadeníc sú oveľa horšie a výnos v takýchto rastlinách je slabší. Raspberry Giant nevyžaduje ladhing, ak je vysadený v skleníku.

Pôda pre pestovanie paradajok tejto odrody by mala byť fertilná, s pH 5,5 až 6,5 a hlavného, ​​bez patogénov (patogénnych mikroorganizmov) a škodcov. Na jeseň (ročne predchádzajúcej kultivácii) je pôda hlboko uvoľnená, ak je to potrebné, mieša s obnoviteľným kompostom alebo iné organické hnojivo.

V otvorenej pôde nie je možné všetky paradajky zasadené na mieste, kde iná zelenina z parénovej rodiny rástla skôr – červené papriky, zemiaky.

Aby sa zabránilo rastu burín, pôda okolo rastlín musí byť pokrytá čiernou fóliou alebo slamou spojky.

Rastliny sú umiestnené na 2-3 cm hlbšie, ako rastú v hrnci. Raspberry Obrie kríky by nemali rásť blízko k sebe. Príliš blízke okolie prispieva k šíreniu chorôb, obmedzuje prietok vzduchu a zabraňuje prenikaniu svetla na lístie.

Po výsadbe sadeníc paradajok, malinský gigant na trvalom mieste rastliny intenzívne vody, a v nasledujúcich dňoch trochu zvlhčuje pôdu, aby boli dobre zakorenené. Neskôr dodržiavajte pravidlo, že paradajky sú lepšie na vode zriedka a hojne, a nie často a zle. Tieto rastliny vyžadujú viac vody počas kŕdeľ a rast ovocia. Keď zavlažovanie by nemalo ovplyvniť listy a paradajky, pretože to môže prispieť k vzniku infekcie.

Prvá aplikácia hnojív produkovala 3 týždne po pristátí v zemi. Je lepšie používať pripravené špecializované kŕmenie pre paradajky a aplikovať ich podľa odporúčaní výrobcu. V počiatočných štádiách rastu bude paradajka potrebovať veľa dusíka na vytvorenie zelenej hmoty. Môžete použiť amóniový soľník (dávka je uvedená na balení).

Počas intenzívneho rastu rastie dopyt na iných prvkoch – odporúča sa aplikovať univerzálne hnojivá pre pestovateľskú zeleninu.

Tomato Raspberry Giant

Ako a ako kŕmiť paradajky?

V každej fáze rastu sú potrebné rôzne stopové prvky. Všetky hnojivá môžu byť rozdelené do dvoch skupín: minerálne a organické. Ľudové opravné prostriedky sa často používajú: jód, kvasinky, vtáčie vrh, vaječný plášť.

Je dôležité dodržiavať normu a obdobie kŕmenia. To platí aj pre ľudové opravné prostriedky a organické hnojivá.

Viac informácií

Tomato Raspberry GiantKvasinkaTomato Raspberry GiantKyselina boritáTomato Raspberry GiantJódTomato Raspberry GiantPopolTomato Raspberry GiantVápnik selitraTomato Raspberry Giantkyselina jantárováTomato Raspberry GiantSérumTomato Raspberry GiantPeroxid vodíkaTomato Raspberry GiantKuracie vrhTomato Raspberry GiantSódaTomato Raspberry GiantSpievaťTomato Raspberry GiantMultifunkčný

Odolnosť voči chorobám a škodcom

Pri výsadbe Malina Giant, je to takmer nemožné, aby sa úplne zbavili lariev škodcov, baktérií a húb. Môžu zostať v skleníku, v zvyškoch pôdy a rastlín. Preto záhradníci používajú rôzne metódy prevencie.

Vzhľadom k tomu, že rovnaké škodcovia sú napadnuté na zemiaky a paradajky, neodporúča sa, stlačte ich vedľa seba. Aby sa zabránilo hubovým ochoreniam, stačí dodržiavať normálnu úroveň vlhkosti. Je to zvýšený obsah vlhkosti v pôde je najlepším živným médiom pre plesňové ochorenia.

Prevencia fytoofulov sa vykonáva v štádiu sadeníc. Toto ochorenie sa nedávno stalo veľmi časté nielen v Malina Giant. Spracovanie môže byť medené intenzívne a mangánové riešenie.

Aby sa zabránilo morom zemiakov, môžu byť použité nasledujúce látky na rozprašovanie paradajkových sadeníc:

 • kefír;

 • síran meďnatý;

 • Zmes Bordeaux;

 • Infúzia cesnaku.

Na prípravu roztoku kefíru je potrebné zmiešať 5 litrov vody s 0,5 litrami kefíru. Spracovanie puzdier každých 7 dní.

Sprej paradajky s malinovým gigantom v skleníku s infúziou cesnaku, pripravuje sa takto:

 • 1 šálka drveného cesnaku;

 • 5 litrov vody;

 • 0,5 gramov manganistanu draselného rozvedeného v horúcej vode.

Na prevenciu chorôb môžete použiť nie jednu špecifickú metódu, ale striedavo.

Spracovanie a prevencia z chorôb a škodcov

Tomato Raspberry Giant

Choroby a škodcovia paradajok v skleníku

Počas kultivácie paradajok v skleníku sú často choroby z dôvodu porušenia teploty a nadmernej vlhkosti. Najbežnejšie ochorenia sú plesňové (fytoofluoróza, kalavaróza, hniloba).

Viac informácií

Tomato Raspberry Giant

Choroby a škodcovia paradajok v otvorenej pôde

Bojové choroby a škodcovia paradajok v otvorených oblastiach sú dosť zložité. Je to spôsobené tým, že strúhacia je vystavená rôznym patogénom a hmyzom škodcov.

Viac informácií

Tomato Raspberry GiantPhytofluoroTomato Raspberry GiantNafúknutý rosaTomato Raspberry GiantVrcholTomato Raspberry GiantClapporiosTomato Raspberry GiantŠedý ganilTomato Raspberry GiantTobacco mozaikový vírus

Rastúce regióny

Môže rásť a hľadať úspech vo všetkých regiónoch krajiny.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár