Tomato Samara

  • Autori: GAVRISH S.F., Morav B.V., AMCHESLAVSKAYA E.V., Gorkhovec S.ALE., Korolev B.V.
  • Rok predpokladov: 1998
  • Kategória: Hybrid
  • Typ rastu: Incimenzionálny
  • Účel: Čerstvé použitie
  • Čas dozrievania: Médium
  • Načasovanie dozrievania, dní: 94-118
  • Podmienky rastu: Pre skleníky
  • Obchodovateľnosť: Vysoká
  • Výroba komerčných plodov,%: 96-99%

Pozrite si všetky charakteristiky

Medzi paradajkami existujú odrody, ktoré boli povolené používať, a medzi nimi samara. Dnes je tento hybrid úspešne pestovaný mnohými rastlinami, hlavnou vecou je dodržiavať základné pravidlá agrotechnológie.

Popis odrôd

Opísaná odroda je neobmedzený rast, preto sa vzťahuje na kategóriu priemyslu. Samara sa pestuje v skleníkoch, a zriedka je možné vidieť v otvorenej zemi. Má vysokú predajnosť, 96-99%.

Kríky rastú vysoko, až 2 metre a niekedy viac. Priemerný priemer vetvosti, stelting kmeň. Normálne lístie, charakteristika paradajok, tieň tmavo zelená, je tu malá zvlnenie.

Hlavné kvality ovocia

Svetlo zelené nezrelé ovocie, keď sa úplne spí, stávajú červenou. Veľkosť ovocia, s maximálnou hmotnosťou až 77 gramov.

Charakteristický prvok – okrúhla forma. Základňa je hladká, vrchol je hladký. Vnútri, pod hladkou kožou, skrývajú husté telo. Samara Rôzne Ovocie majú dobré štvrté.

Charakteristiky

Samara Flavor Fragrant Tomato. Jeho plody sú dobré v čerstvej forme, ale zároveň nie sú vhodné na konzervovanie.

Dozrievanie a plodnenie

Toto je stredná trieda, ktorej paradajky môžu byť zhromažďované po 118 dňoch.

Výnos

Výťažok je 3,3-3,8 kg z jedného kríka.

Termíny pristátia na sadenice a pristátie v zemi

Koniec februára a začiatkom marca je čas, aby sa pristávacie semená pre budúce sadenice. Do konca apríla môžu byť mladé kríky vyberané a zasadiť v skleníku.

Hlavné štádiá rastúcich sadeníc doma

Príprava semien

Základné spôsoby prípravy: otepľovanie, dezinfekcia, namáčanie v rastových stimulanciách, prebublávanie, vytvrdnutie, klíčenie. Títo technici sú zamerané na rôzne výsledky a majú iný účel.

Viac informácií

Semená

Podľa odborníkov môže predbežná namáčanie zvýšiť výnosy o 30%. Trvanie namáčania sa stanoví v závislosti od použitého roztoku a kvality semien.

Viac informácií

Aký druh pôdy si vybrať pre sadenice

Pozemok na výsadbu semien paradajok by nemal byť prevzatý zo záhrady. Pôda pre sadenice paradajok by mala mať dobrú priedušnosť, poskytnúť potrebnú úroveň vlhkosti a úroveň kyslosti pH by mala byť približne 6,5 jednotiek.

Viac informácií

Výsadba

Použité optimálny obvod 40 x 60 cm.

Pestovanie a starostlivosť

Ak chcete vybrať semená tejto odrody, zaspajú sa v 3-5% roztoku varnej soli alebo dusičnanu amoniaku počas 3 minút. Po dobu 1-2 minút sa semená miešajú a nechajú sa usadiť. V rovnakej dobe, veľké plnohodnotné osady na dne a malé a nevhodné.

Aby sa zabránilo chorobám bakteriálnymi ochoreniami, semená sa dezinfikuje 25-30 minút v 1% roztoku draslíka a pred siatím prípravku TMTD (8-9 g na 1 kg). V boji proti vírusovým ochoreniam, dobré výsledky sa získa 20% roztok kyseliny chlorovodíkovej počas 30 minút.

Na získanie priateľských a jednotných výhonkov, rastúcich výnosov, dozrievania v počiatočných podmienkach semien Samara paradajky sa liečia solí stopových prvkov a biologicky účinných látok. Roztok sa nalial tak, aby bol úplne pokrytý semenom. Na spracovanie sa používa 0,003-0,006% roztok heteroacexínu.

Táto odroda vyžaduje jedlo a hranicu. Tvorba je tiež povinnou časťou starostlivosti, zatiaľ čo neexistuje viac ako jeden stopka na každom kríku.

Samara paradajky sú prenesené predovšetkým pri vysokých teplotách (asi + 32 ° C) a nízku vlhkosť vzduchu. Ak je vzduch veľmi vlhký, a teplota je nízka (pod 10-12 ° C), potom kvety sú takmer nie sú opelené a masívne vypadli.

Semená tejto odrody začínajú klíčiť pri + 11 ° C, ale teplota 22-25 ° C sa považuje za najpriaznivejšie. S dostatočným množstvom vlhkosti v pôde, plytký ponorenie v zemi a priaznivých prevodových úsekoch sa objavujú v 5-6 dňoch po siatí. Približne rovnakú teplotu potrebnú pre normálny rast a sadenice. Keď sa teplota znižuje na 13-15 ° C, boutons nie sú opísané, sú obrovské a pri 10 ° C. Ak rastliny neprešli vytvrdnutiu, môžu byť poškodené zamrzne 1-2 ° C, takže v otvorenej pôde rásť, aby sa neidentifikuje.

Náročným na vlhkosť, Samara paradajky patria do rastlín v porovnaní s odolným voči suchu. Je lepšie sa rozvíjať na menej navlhčených pôdach, je vysvetlený tým, že majú silný koreňový systém, ktorý preniká hlboko do pôdy a je schopný poskytnúť rastliny vodou.

Paradajky pred rozvojom ovocia na Chernozem Pôdy môžu uspokojivo rásť s vlhkosťou 60%. Optimálna je vlhkosť pôdy 70-80%. Na lepšie využitie hnojív je potrebných dostatočná vlhkosť pôdy. Ak chýba vlhkosť v pôde, hnojivá nie sú úplne použité.

Rast a vývoj Samara paradajok ovplyvňuje intenzitu osvetlenia, zloženie spektra a trvanie denného svetla. Pokiaľ ide o čiastočné tieňovanie, znižujú výnosy o 30-40%. Potreba osvetlenia v rôznych fázach vývoja non-etinakov. Najmä citlivé na svetlé výhonky a mladé kríky samara. Preto, keď pestovanie sadeníc v skleníku, umelé svetlá potrebujú. Potom sa paradajky Samary stávajú silnejšími, sú lepšie vyvinutý koreňovým systémom, nie sú vytiahnuté a nezaostávajú v rozvoji.

Paradajka tejto odrody sa môže pestovať na rôznych pôdach pre mechanické zloženie.

Optimálne pH je 5,5-6,5. Sú uspokojivé rastúce na slabosť a slabo alkalická pôda. Dobré výťažky dávajú Samara paradajky na svetlo Chernozem, na pôdach, dobre ohrievané a bohaté organické. Heavy Salon Masters Mustructable. Na piesočnatých a polievkach sú Samara paradajkové plodiny výrazne nižšie, ale ovocie dozrievajú skôr.

Samara paradajky sú citlivé na minerálne výkony. Nedostatok v pôde fosforu spôsobuje oneskorenie vo vývoji rastlín, negatívne ovplyvňuje tvorbu generálnych telies, a tiež oneskoruje priznanie dusíka. Nedostatok draslíka znižuje intenzitu fotosyntézy, ako aj odolnosť proti plesňovým ochoreniam.

N (dusík) 60-90, p (fosfor) 80-90, K (draslík) 90-120 by sa mal urobiť. S pestovaním Samara paradajok s bezohľadným spôsobom v rovnakom čase so semenami, 0,5 c / ha je granulovaný superfosfát.

Ako a ako kŕmiť paradajky?

V každej fáze rastu sú potrebné rôzne stopové prvky. Všetky hnojivá môžu byť rozdelené do dvoch skupín: minerálne a organické. Ľudové opravné prostriedky sa často používajú: jód, kvasinky, vtáčie vrh, vaječný plášť.

Je dôležité dodržiavať normu a obdobie kŕmenia. To platí aj pre ľudové opravné prostriedky a organické hnojivá.

Viac informácií

KvasinkaKyselina boritáJódPopolVápnik selitrakyselina jantárováSérumPeroxid vodíkaKuracie vrhSódaSpievaťMultifunkčný

Odolnosť voči chorobám a škodcom

Samara Rôzne ovocie ukazujú odolnosť proti praskaniu. Clapporiosa, tabakový mozaikový vírus a fuzarilné vädnutie Táto rôznorodosť paradajok sa neuvažujú vďaka svojej vynikajúcej imunity.

Spracovanie a prevencia z chorôb a škodcov

Choroby a škodcovia paradajok v skleníku

Počas kultivácie paradajok v skleníku sú často choroby z dôvodu porušenia teploty a nadmernej vlhkosti. Najbežnejšie ochorenia sú plesňové (fytoofluoróza, kalavaróza, hniloba).

Viac informácií

Choroby a škodcovia paradajok v otvorenej pôde

Bojové choroby a škodcovia paradajok v otvorených oblastiach sú dosť zložité. Je to spôsobené tým, že strúhacia je vystavená rôznym patogénom a hmyzom škodcov.

Viac informácií

PhytofluoroNafúknutý rosaVrcholClapporiosŠedý ganilTobacco mozaikový vírus

Rastúce regióny

Samar Paradajky sa odporúčajú v centrálnej oblasti našej krajiny.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár