Tomato Sanka

 • Autori: PANCHEV Y.A., Karbinskaya E.N.
 • Rok predpokladov: 2003
 • Kategória: Zoradiť
 • Typ rastu: Determinant
 • Účel: Čerstvé použitie, pre celok-fucked konzervovanie
 • Čas dozrievania: Ultrarandy
 • Načasovanie dozrievania, dní: 79-85
 • Podmienky rastu: Pre otvorenú pôdu
 • Obchodovateľnosť: Vysoká
 • Výroba komerčných plodov,%: 77-97%

Pozrite si všetky charakteristiky

Najnižšie kultúry na úkor kompaktnosti puzdra dokonale prídu do malých materských škôl alebo záhrad. Paradajka Sanka sa práve týka takýchto odrôd. Zároveň má niekoľko vynikajúcich vlastností, ktoré sú záhradníci tak milovaní.

História odstránenia

Ultrahed Gradder bol odstránený v Rusku v novembri 2000. PANCHEV UU. A., Karbinskaya E. N. Nachádza sa odroda v štátnom registri v roku 2003. Semená dodávajú takéto slávne agrofirms na trhu ako:

 • „Aelita“;
 • „Sedk“;
 • „Sibírská záhrada“.

Determinant odroda, určená na pestovanie v centrálne krajských oblastiach na vonkajšej zemi. V skleníkoch sa môže pestovať v ktorejkoľvek časti Ruska.

Popis odrôd

Odroda je nízka, s výškou 40-60 cm v otvorenej pôde. V skleníkoch môže dĺžka dosiahnuť 100 cm. Kmeň je tvorený upevnením, lámaním a poddajnosťou. Preto sú kríky najlepšie podporovať podporu, aby sa zabránilo donsom pod závažnosťou ovocia.

Mnohí záhradníci praktizujú rôzne spôsoby, ako vytvoriť korunu. Niektoré odstráňte nižšie kroky, ktoré sú umiestnené až do prvej kefy, a zvyšok sa vytvára do koruny a opúšťa ovocie. Ostatní záhradníci sa úplne zdržia v pare, takže Bush v pravej forme. Potom je koruna príliš rozptýlená, Bush vyžaduje viac priestoru a povinnej podväzky všetkých výhonkov na podporu.

Listy malé, predĺžené, zelené. Drsnosť je prítomná na celom povrchu plechu.

Kvetenstvo je medziprodukt, prvý je položený nad 7 listov, z ktorých každý nasleduje – po 1-2 listov. Na stonke sa vytvorí až 8 štetcov. Na jednej kefke sú vytvorené 4-5 plodov.

Okrem skorého dozrievania má odroda iné pozitívne kvality. Napríklad odolnosť proti mrazu. Kultúra sa nebojí náhlych kvapiek teploty, ale nestojí za zneužitie. Tiež oslavujú dobrú imunitu plesňových chorôb, vynikajúcich ukazovateľov výnosov a kvality chuti.

Hlavné kvality ovocia

Plody sú priemerné, vo formulári zaokrúhlené. Z ovocia je sotva hmatateľná rebrová. Hmotnosť zeleniny vo veľkej miere závisí od starostlivosti o kultúru, ako aj z miesta kultivácie. V priemere sú indikátory 71-90 g, sú tu ovocie s hmotnosťou 100-110 g. Stojí za to pripomenúť, že v otvorenom výťažku pôdy a hmotnosť plodu je vždy nižšia.

Farebné zrelé bobule nasýtené červené, nezrelé – zelené. Koža je hustá, nie praskanie. Telesné telo a hustý. Vnútri, 3-4 semien s priemernou veľkosťou.

Tomato Sanka sa vzťahuje na univerzálne odrody, takže to môže byť použité čerstvé, v šalátoch, pletené, zachovanie a morské. Tiež bobule sú vhodné pre omáčky, džúsy a džemy.

Charakteristiky

Stanoviská záhradníkov nad chuťou paradajok sú trochu iné. Niekto tvrdí, že ovocie obsahujú Kisluk, niekto – čo nie. Ale všetko jednomyseľne súhlasí so skutočnosťou, že chuť ovocia je sladká a charakteristická paradajková vôňa je zvýšená len počas prípravy.

Dozrievanie a plodenie

Tomato Sanka je zástupcom ultrazvukových plodín. 79-85 dní od vzniku výhonkov pred zberom. Ovocie sú vytvorené spolu, ale dozrievajú s rôznymi silami. Preto je plodina trochu natiahnutá a odovzdá od júla do augusta. V južných regiónoch sa úroda deje dvakrát.

Výnos

Dachits odhadnúť výnosy ako veľmi vysoké. Z jedného puzdra odstráneného z 2,5 do 4 kg paradajok. V regiónoch SOT na poľnohospodárskych plantážach má výnos ukazovatele s 1 hektárom 258-348.

Termíny pristátia na sadenice a pristátie v zemi

Na juhu, semená zvyčajne zasiať okamžite do zeme. V centrálnom regióne Black Zeme začína klíčenie semien v januári až februári. V chladnejšej klíme – od 20. marca do 10. apríla.

Od klasickej odrody, potom semená pre budúcu sezónu sa môžu zbierať nezávisle. Takýto materiál sa zvyčajne spracuje buď roztokom aloe, alebo slabým roztokom manganistanu draselného. Zakúpené semená na zvládnutie navyše, pretože výrobca. To je zvyčajne označené na štítku. Pôda v semenároch je možné zakúpiť v obchode alebo pripraviť nezávisle, zmiešanie Zeme, piesku a rašeliny.

Pôda sa rozliatila teplou vodou, vytvárajú sa studne. Semená ponoriť nie viac ako 2 cm. Potom je zem znova zvlhčovaná a boxy sú zatvorené filmom. Teplota pod fóliou by mala byť + 25 °, ktorá je optimálnou voľbou pre klíčenie. Kapacita by mala byť umiestnená na parapet, takže slnečné svetlo dostatočne na každú kontajneru. Po prekonávaní semien musí byť film odstránený a mladé sadeníc opäť vylievajú vodu.

Vzhľadom k tomu, kultúra má pomalý rast, potom stonky potrebujú kŕmenie, čo bude stimulovať rast. Je tiež dôležité normalizovať množstvo slnečného svetla. Ak to nestačí, je lepšie uchýliť sa k UV lampičke. Tomato Sanka potrebuje dlhý deň, ktorý je 8-10 hodín.

Prvý potápač sa vykonáva, keď sú v 2-4 silné listy vytvorené v semenároch. Druhý – vo veku 60 dní, keď sa počet listov na rastline stane najmenej 6-8. Pristátie dochádza od polovice mája do 5. júna.

Pred pádom sa sadenice v zemi, zem je rozliata teplá alebo horúca voda, takže to ohrieva. Na spodnej strane otvorov sa môže naliať dusičnan amoniaku na stimuláciu rastu alebo nitroamhosu.

Hlavné štádiá rastúcich sadeníc doma

Príprava semien

Základné spôsoby prípravy: otepľovanie, dezinfekcia, namáčanie v rastových stimulanciách, prebublávanie, vytvrdnutie, klíčenie. Títo technici sú zamerané na rôzne výsledky a majú iný účel.

Viac informácií

Semená

Podľa odborníkov môže predbežná namáčanie zvýšiť výnosy o 30%. Trvanie namáčania sa stanoví v závislosti od použitého roztoku a kvality semien.

Viac informácií

Aký druh pôdy si vybrať pre sadenice

Pozemok na výsadbu semien paradajok by nemal byť prevzatý zo záhrady. Pôda pre sadenice paradajok by mala mať dobrú priedušnosť, poskytnúť potrebnú úroveň vlhkosti a úroveň kyslosti pH by mala byť približne 6,5 jednotiek.

Viac informácií

Výsadba

Systém pristátia vo veľkej miere závisí od toho, ako bude závod vyčistený. Ak bude vykonaná následná prechádzajúca, potom 1 m 2 môže byť zasadené 5-6 kríkov. Ak nie, potom 1 m 2 – nie viac ako 4. Keďže koruna rastliny je príliš rozptýlená, kríky budú vzájomne zasahovať a pobočky môžu medzi sebou zakázať.

V rovnakej dobe sú PEGS alebo systém spáčovača poháňaný vedľa kríkov. Mnohí záhradníci používajú schému 40×40 alebo 50×30 cm. Bude to závisieť od voľnej plochy postele.

Pestovanie a starostlivosť

K zberu by mali byť dobré, mali by sa vykonať niektoré agrotechnické postupy.

 • Zavlažovanie sa vykonáva s teplou vodou večer vo večerných hodinách. Všetko je pod veľmi koreňou na jednotnú hydratačnú pôdu okolo stonky. Zvyčajne budú mať 3 lyžica. Je potrebné, aby boli korene plne nasýtené vlhkosťou. Najlepšie vykonať postup s usporiadaním 5 dní.
 • Na nasýtenie zeminy kyslíkom je potrebná pôda, aby ste nasýli zem s kyslíkom a rozložila suchú kôru, ktorá je vytvorená na povrchu. Všetky buriny sú odstránené počas úverov. Aby ste uľahčili starostlivosť o rastliny, môžete použiť mulčovať z pilín, rašeliny alebo slamy.
 • Na ventilovanie skleníka je potrebný denne a udržiavať viac ako + 30 °.
 • Kŕmenie sa vykonáva po zavlažovaní a zapíše sa do kvapalnej formy. Najčastejšie, záhradníci používajú minerálne kompozície s dusíkom, draslíkom, fosforu a meďou. Z prírodných hnojív, vtáčieho vrhu, hnoja, dreveného popola, rašelina.
 • Preventívne striekanie sa vyrába niekoľkokrát za sezónu. Záhradníci sú používané Bordeaux Tekuté, mydlové alebo cesnakové riešenie. Fungicídy sa používajú pri ochorení rastliny.
 • Hodinky. Ale podväzka je povinná.

Ako a ako kŕmiť paradajky?

V každej fáze rastu sú potrebné rôzne stopové prvky. Všetky hnojivá môžu byť rozdelené do dvoch skupín: minerálne a organické. Ľudové opravné prostriedky sa často používajú: jód, kvasinky, vtáčie vrh, vaječný plášť.

Je dôležité dodržiavať normu a obdobie kŕmenia. To platí aj pre ľudové opravné prostriedky a organické hnojivá.

Viac informácií

KvasinkaKyselina boritáJódPopolVápnik selitrakyselina jantárováSérumPeroxid vodíkaKuracie vrhSódaSpievaťMultifunkčný

Spracovanie a prevencia z chorôb a škodcov

Choroby a škodcovia paradajok v skleníku

Počas kultivácie paradajok v skleníku sú často choroby z dôvodu porušenia teploty a nadmernej vlhkosti. Najbežnejšie ochorenia sú plesňové (fytoofluoróza, kalavaróza, hniloba).

Viac informácií

Choroby a škodcovia paradajok v otvorenej pôde

Bojové choroby a škodcovia paradajok v otvorených oblastiach sú dosť zložité. Je to spôsobené tým, že strúhacia je vystavená rôznym patogénom a hmyzom škodcov.

Viac informácií

PhytofluoroNafúknutý rosaVrcholClapporiosŠedý ganilTobacco mozaikový vírus

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár