Tomato Schelkovsky skoro

  • Názvy synonymá: Shchelkovskii Rannii
  • Kategória: Zoradiť
  • Účel: Univerzálny
  • Čas dozrievania: Ultrarandy
  • Načasovanie dozrievania, dní: 80-100
  • Podmienky rastu: Pre filmové skleníky
  • Bush: Trpaslík
  • Výška kríka, pozri: 30-35
  • Charakteristický bush: Kompaktný
  • Utiecť: Typ zemiakov

Pozrite si všetky charakteristiky

Napriek rôznorodosti paradajkových druhov ponúkaných spoločnosťou AGROPRIPHY, mnohí záhradníci uprednostňuje dokázané, klasické odrody schopné poskytnúť stabilné výnosy aj v extrémnych podmienkach. To zahŕňa paradajky SCHELKOVSKY.

História odstránenia

Schelkovsky skoro – to je paradajka s dlhou históriou, odvodenými sovietskymi chovateľmi viac ako 30 rokmi. Odporúča sa pre kultiváciu vo všetkých klimatických zónach krajiny. Parilná kultúra je rovnako produktívna a v postele a vo filmových skleníkoch av mini-skleníkoch.

Popis odrôd

SCHELKOVSKY RARE TOMAKU je nízkoúrovňový determinantový typ rastlín rastúci vo výške 30-35 cm. Niekedy sa tento typ paradajky nazýva trpaslík kvôli nízkej rýchlosti a kompaktnosti kríkov. Vyznačuje sa Bushom s tenkými stonkami, slabými bummi listu zelenej farby, stredne rozvinuté koreňové a jednoduché kvetenstvo. Po výskyte 6 ovocných kefiek sa stop zastaví výšku nezávisle. Na zdravom paradajkovom kríku sa vytvorí 7-9 ovocných kefiek, kde sú viazané 5-6 bobúľ.

Počas kultivácie, kríky nepotrebujú podväzok na podporu, pretože veľmi nízke, a tiež nemusia riadiť a znížiť dopredu. Môžete vytvoriť kríky v vôli – v 1 alebo 2 stonkách. Účel paradajok univerzálny, takže sú ideálne pre čerstvé šaláty, na rafináciu pri dopĺňaní paliva a nápojov, na spálenie a marinovanie, a samozrejme, pre celok paliva.

Hlavné kvality ovocia

Tomato Schelkovsky skoro predstavuje kategóriu stredného odporu. Zeleninová hmotnosť dosahuje 40-60 gramov. Formulár v paradajkách je správny zaoblený bez rebrovaného povrchu. Zrelé paradajka má jednotnú bohatú červenú farbu, a vo fáze technickej zrelosti – svetlo zelená. Šupka v zelenine tenké, lesklé, nie ťažké. Paradajka je obdarený miernou odolnosťou voči praskaniu, dobrej prepravovateľnosti a slabé krmivo, ako väčšina skorých druhov.

Charakteristiky

Schelkovský Early Zelenina priťahuje nielen ideálnu formu, ale aj vynikajúcu chuť. Telo plodu mäsité, jemné, šťavnaté, s malým počtom semien. Chuť s klasickými paradajkami – Sour-Sweet s ťažkou korenistou arómou. Počas pestovania v daždivom lete nemusia stratiť sladkosť a stávajú sa kyslejším.

Dozrievanie a plodnenie

Paradajky patria do triedy ultrazvuku. Z hromadnej klíčenia na zrelé plody na kríkoch je len 80-100 dní. Dozrievanie v ovocnom rýchle. Prvé paradajky z postele môžu byť odstránené v druhej polovici júna a vrchol vyvrátenia spadá v júli.

Výnos

Výťažok je jednou z výhod tejto zeleninovej kultúry. Poskytovanie štandardného poľnohospodárskeho inžinierstva, na 1 m2 môžete zbierať slušnú zber – od 8 do 9 kg zrelých paradajok.

Termíny pristátia na sadenice a pristátie v zemi

Kultúra sa pestuje dvoma spôsobmi – cez semená v zemi a semenáčikoch, čo je pohodlnejšie a jednoduché. Siatie semien stráviť v marci. Prednastavený materiál triediť a dezinfikované. Vedľajšie prichádza 7 dní. Sekcia na jednotlivých nádobách sa vykonáva v štádiu rastu na bush 2-3-list. 10-14 dní pred resetovaním, rastliny začínajú vytvrdzovať tak, aby sa rýchlo prispôsobili novým podmienkam.

Transplantácia na nové miesto sa uskutočňuje v štádiu vzhľadu 4-súčasných listov vo veku 55-60 dní. V závislosti od klímy a podmienok pestovania sa transplantácia vykonáva v období od konca mája pred júnom.

Hlavné štádiá rastúcich sadeníc doma

Príprava semien

Základné spôsoby prípravy: otepľovanie, dezinfekcia, namáčanie v rastových stimulanciách, prebublávanie, vytvrdnutie, klíčenie. Títo technici sú zamerané na rôzne výsledky a majú iný účel.

Viac informácií

Semená

Podľa odborníkov môže predbežná namáčanie zvýšiť výnosy o 30%. Trvanie namáčania sa stanoví v závislosti od použitého roztoku a kvality semien.

Viac informácií

Aký druh pôdy si vybrať pre sadenice

Pozemok na výsadbu semien paradajok by nemal byť prevzatý zo záhrady. Pôda pre sadenice paradajok by mala mať dobrú priedušnosť, poskytnúť potrebnú úroveň vlhkosti a úroveň kyslosti pH by mala byť približne 6,5 jednotiek.

Viac informácií

Výsadba

Takže rastliny sa získavajú v dostatočnom kyslíku a svetle, musia byť správne umiestnené na mieste. Na 1 m2 môžete pristáť 6-8 kríkov. Odporúčané pre pristátie je považované za schému 50×30 cm.

Pestovanie a starostlivosť

Klasický pohľad paradajok nie je absolútne nevýznamný v starostlivosti a nenápadnej do pôdy, hlavnou vecou je, že pôda je priedušná, voľná a plodná. Najvýhodnejšie prostredie je ten, kde sa zucchini, kapusta a reďkovky predtým pestuje.

Integrovaná kultúra Starostlivosť pozostáva zo základných opatrení: mierne zalievanie teplou vodou, pričom kŕmenie, uvoľnenie a tidwing, prevencia chorôb a nasadenie škodcov. V skleníku musíte ovládať úroveň vlhkosti.

Ako a ako kŕmiť paradajky?

V každej fáze rastu sú potrebné rôzne stopové prvky. Všetky hnojivá môžu byť rozdelené do dvoch skupín: minerálne a organické. Ľudové opravné prostriedky sa často používajú: jód, kvasinky, vtáčie vrh, vaječný plášť.

Je dôležité dodržiavať normu a obdobie kŕmenia. To platí aj pre ľudové opravné prostriedky a organické hnojivá.

Viac informácií

KvasinkaKyselina boritáJódPopolVápnik selitrakyselina jantárováSérumPeroxid vodíkaKuracie vrhSódaSpievaťMultifunkčný

Odolnosť voči chorobám a škodcom

Paradajka je vybavená vysokou imunitou, preto sa zriedkavo ovplyvňujú ochorenia spoločné medzi plodinami. Zabezpečte ochranu proti inváziám hmyzu, je možné vykonať preventívne spracovanie insekticídov.

Spracovanie a prevencia z chorôb a škodcov

Choroby a škodcovia paradajok v skleníku

Počas kultivácie paradajok v skleníku sú často choroby z dôvodu porušenia teploty a nadmernej vlhkosti. Najbežnejšie ochorenia sú plesňové (fytoofluoróza, kalavaróza, hniloba).

Viac informácií

Choroby a škodcovia paradajok v otvorenej pôde

Bojové choroby a škodcovia paradajok v otvorených oblastiach sú dosť zložité. Je to spôsobené tým, že strúhacia je vystavená rôznym patogénom a hmyzom škodcov.

Viac informácií

PhytofluoroNafúknutý rosaVrcholClapporiosŠedý ganilTobacco mozaikový vírus

Odolnosť voči nepriaznivým poveternostným podmienkam

Táto odroda je držiteľom vysokého odporu stresu. To môže ľahko prenášať teplotné diapozitívy, krátke sucho a teplo. Okrem toho, rastlina sa nebojí shaderov a zahusťovaním.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár