Tomato Sensei

  • Kategória: Zoradiť
  • Typ rastu: Determinanty
  • Účel: Univerzálny
  • Čas dozrievania: Médium
  • Podmienky rastu: Pre otvorenú pôdu, pre filmové skleníky, pre skleníky
  • Bush: stredný odolný
  • Výška kríka, pozri: Až do 150
  • Charakteristický bush: Výkonný
  • Farba zrelého ovocia: Raspberry
  • Formulár: Vynikajúce srdce v tvare, s ťažkým rebrovaným fruozom

Pozrite si všetky charakteristiky

Mnohí záhradníci a poľnohospodári sa snažia rásť na oblastiach rôznych druhov paradajok, čo vám umožní zbierať výnosy v priebehu sezóny. Jeden z najobľúbenejších a milovaných je priemerný stupeň Sensei paradajky, ktorý dokonale rastie v regiónoch s krátkym letom.

História odstránenia

Tieto paradajkové druhy vytvorili skupinu chovateľov zo Sibíri, ktorej účelom bolo odstrániť odrody schopné dať hojné plodiny s bobuľou, obdarený vynikajúcou chuťou. V štátnom registri výberu úspechov Ruskej federácie, Sensei paradajky ešte neboli vyrobené, ale napriek tomu je trieda v dopyte a miluje veľa.

Popis odrôd

Sensei Polénová kultúra je určená priemerná rastlina, natiahnutie do výšky až 150 cm. Výkonný bush je obdarený miernym zahusťovaním zelenej hmoty, silným centrálnym driekom bez okraja, vyvinutý koreňový systém a komplexný typ kvetenstva. V každej tvarovanej ovocnej kefy sú 3-5 paradajky zviazané.

Pri pestovaní kultúry je potrebné vytvoriť kríky v 1-2 stonkách, uistite sa, že sú podporované, rovnako ako vykonať pravidelné odstránenie krokov. Vymenovanie v paradajkách je univerzálne, takže paradajky jedia čerstvé, v konzerv a obrátení na kečup, tankovanie, zemiaky na kaše. Okrem toho, paradajky môžu byť odstránené z kríkov v nesprávnej forme, pretože dokonale pľuvajú na tmavom mieste.

Hlavné kvality ovocia

Tomato Sensei je zástupcom triedy rozsiahlych paradajok, obdarený krásnym tvarom a jasnou farbou. Berry je charakterizovaný vášnikom – v priemere, hmotnosť plodu je 450 gramov, ale rastie na 500-600 g. Tvar paradajok podlhovastý tvar srdca so zrejmou stuhou na základni. V stave úplnej zrelosti je paradajka pokrytá jednotnou malou farbou alebo červeno-malinovou a v nespoľahlivú formu – svetlo zelená. Pokryté paradajkovou hladkou, stredne hustou kožou, ktorá chráni pred praskaním, a tiež umožňuje ovocie prepravovať a ukladať na dlhú dobu.

Charakteristiky

Paradajky Sensei sú charakterizované vynikajúcou chuťou. Buničina ovocia je prchavá, hustá, šťavnatá, prakticky žiadne semeno. Chuť paradajkových svetlých – dominantných sladkostí a cukru vozidiel sú harmonicky doplnené s ľahkosťou. Okrem toho, bobule majú výraznú dezertnú vôňu.

Dozrievanie a plodnenie

Stupeň midhranny sensei. Z úplnej klíčenia pred vzhľadom na zrelé paradajky na Bush prechádza 100-105 dní. Obdobie dozrievania je trochu dotiahnuté, takže si môžete odstrániť paradajky až do polovice jesene, ak umožňujú poveternostné podmienky. Čerpadlo paradajky postupne, takže nezasahujte do seba. Najväčším výnosom je obdobie júla-august, keď je odstránený najväčší počet šťavnatých plodov. V období aktívnej fázy omračovania paradajok sú najväčšie a potom mierne menšie.

Výnos

Ukazovatele výnosov v strednej triedy Sensei odrody sú dostatočne vysoké. V súlade so všetkými štandardnými pravidlami starostlivosti, pólová kultúra určite reaguje s hojnou úrodou. V priemere môže byť 1 m2 odstránený 7-10 kg paradajok za sezónu. Záhradníci poznamenávajú, že za priaznivých podmienok z jedného kríka až do 8 kg zrelých a obrovských paradajok idú na 8 kg.

Termíny pristátia na sadenice a pristátie v zemi

Pestovaná zelenina vôbec. Siatie semien na sadenice sa konajú vo februári až marec (60 dní pred resetovaním nového miesta rastu). Pre-Sowing Materiál triedený a nasiaknutý. Po výseve môžete poskytnúť skleníkový efekt na semená, ktoré urýchlia vzhľad výhonkov. Pre zdravý rast bude rastlina vyžadovať špeciálne teplotné podmienky (+ 20 ° C) a dostatočné množstvo svetla (viac ako 14 hodín denne).

V štádiu vzhľadu 5-3-listových listov na kríku, môžete vykonať potápanie (naočkovanie kríkov na samostatných pohárech). Pozitívne ovplyvniť rast a vývoj sadeníc rašeliníky a kokosového substrátu. Pred prenesením kríkov na stvrdnutie, vyučovanie postupne na vietor, vzduch a slnko.

Je možné preniesť kríky na záhrade alebo na skleník, keď rastlina dosiahne výšku 20-25 cm, zatiaľ čo koreňový systém má dobre vytvorené a dostatočné množstvo listov. Spravidla sa pristátie sadenice vykonáva na konci mája – začiatkom júna. V tejto dobe musí byť pôda a vzduch vôňa a nočná nočná klesá teplota. Ak existuje možnosť nočného chladenia, potom sú kríky pokryté poľnohospodárskymi v noci.

Hlavné štádiá rastúcich sadeníc doma

Príprava semien

Základné spôsoby prípravy: otepľovanie, dezinfekcia, namáčanie v rastových stimulanciách, prebublávanie, vytvrdnutie, klíčenie. Títo technici sú zamerané na rôzne výsledky a majú iný účel.

Viac informácií

Semená

Podľa odborníkov môže predbežná namáčanie zvýšiť výnosy o 30%. Trvanie namáčania sa stanoví v závislosti od použitého roztoku a kvality semien.

Viac informácií

Aký druh pôdy si vybrať pre sadenice

Pozemok na výsadbu semien paradajok by nemal byť prevzatý zo záhrady. Pôda pre sadenice paradajok by mala mať dobrú priedušnosť, poskytnúť potrebnú úroveň vlhkosti a úroveň kyslosti pH by mala byť približne 6,5 jednotiek.

Viac informácií

Výsadba

Spolu s agrotechnológiou, pri výsadbe a rastúcej kultúre stojí za to zvážiť hustotu a schému pristátie. Na 1 m2 sú 3-4 rastliny. Správne pre pristátie je obvyklé prečítať schému 30×50 cm.

Pestovanie a starostlivosť

Na pestovanie kultúry zeleniny Sensei sa najlepšie považuje za voľnú, úrodnú a neutrálnu kyslosť pôdy. Neodporúča sa zasadiť paradajkové sadenice ročne na rovnakom mieste. Najhoršie predchodcovia paradajok sú zemiaky a korenie, a najlepšia – kapusta, uhorka, repa a mrkva. Tomatoes Sensei nevyžadujú špeciálnu agrotechnológiu, ale štandardné opatrenia by sa mali vykonávať – ​​zavlažovanie s odhadovanou / teplou vodou, tvorbou kŕmenia, uvoľnenia a mulčovania pôdy, tvorby a podväzky kríka, odstránenie zbytočných krokov, ako aj Ochrana proti hmyzu a vírusy. V skleníkoch je potrebné vykonávať vetranie, ktoré umožní kontrolu vlhkosti.

Ako a ako kŕmiť paradajky?

V každej fáze rastu sú potrebné rôzne stopové prvky. Všetky hnojivá môžu byť rozdelené do dvoch skupín: minerálne a organické. Ľudové opravné prostriedky sa často používajú: jód, kvasinky, vtáčie vrh, vaječný plášť.

Je dôležité dodržiavať normu a obdobie kŕmenia. To platí aj pre ľudové opravné prostriedky a organické hnojivá.

Viac informácií

KvasinkaKyselina boritáJódPopolVápnik selitrakyselina jantárováSérumPeroxid vodíkaKuracie vrhSódaSpievaťMultifunkčný

Odolnosť voči chorobám a škodcom

Imunitný systém v rastline je vysoký. Paradajka je odolná voči mnohým chorobám, ktoré trpia strúhanými kultúrami – alternatív, vírus tabakového mozaiky, fytofluorózy, fuzariózny vädnutie. Ochrana invázií škodcov môže byť zabezpečená použitím špeciálnych riešení pre striekanie (insekticídy). Letný alkohol pomôže zbaviť sa.

Spracovanie a prevencia z chorôb a škodcov

Choroby a škodcovia paradajok v skleníku

Počas kultivácie paradajok v skleníku sú často choroby z dôvodu porušenia teploty a nadmernej vlhkosti. Najbežnejšie ochorenia sú plesňové (fytoofluoróza, kalavaróza, hniloba).

Viac informácií

Choroby a škodcovia paradajok v otvorenej pôde

Bojové choroby a škodcovia paradajok v otvorených oblastiach sú dosť zložité. Je to spôsobené tým, že strúhacia je vystavená rôznym patogénom a hmyzom škodcov.

Viac informácií

PhytofluoroNafúknutý rosaVrcholClapporiosŠedý ganilTobacco mozaikový vírus

Odolnosť voči nepriaznivým poveternostným podmienkam

Na odrody, veľká schopnosť rýchlo sa prispôsobiť rôznym poveternostným podmienkam. Rastlina trpí ostrým kolísaním teploty, krátke sucho a teplo, ako aj svetlé shaders. Jediná vec, ktorú je rastlina slabo chránená, je nárazový vietor a návrhy.

Rastúce regióny

Kultúra je schopná rásť a ovocie v akýchkoľvek klimatických regiónoch. V južnom páse sa paradajky pestujú v otvorených pôdach, v podmienkach rizikového poľnohospodárstva av regiónoch s krátkym letom – vo vyhrievaných a filmových skleníkoch.

Recenzie Recenzie

Napriek skutočnosti, že parantárňa nie je uvedená na štátnom trhu a celkom nové, dokázal sa upriamiť pozornosť a záhradkárov a poľnohospodárom rastúcu kultúru na komerčné účely. Takáto popularita je spôsobená tým, že stupeň je nenáročná v starostlivosti, dáva bohaté a stabilné výnosy, rýchlo sa prispôsobí klíme. Z nevýhody môžete špecifikovať potrebu konštantnej podväzky a odstránenie zbytočných krokov.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: