Tomato Strýko Stepa

 • Autori: Sibírsky výber
 • Kategória: Zoradiť
 • Typ rastu: Incimenzionálny
 • Účel: Čerstvé použitie, na solenie a konzervovanie, pre kečup a paradajkovú pastu
 • Čas dozrievania: Médium
 • Načasovanie dozrievania, dní: 110-115
 • Podmienky rastu: Pre otvorenú pôdu pre skleníky
 • Prepravovateľnosť: Vysoká
 • Bush: Vysoký
 • Výška kríka, pozri: 150-250

Pozrite si všetky charakteristiky

Paradajkový strýko Stepa – veľmi obľúbená škála paradajok medzi letnými obyvateľmi. Môže byť použitý pre domáce prázdne miesta, ako aj predaj. Vďaka svojej vysokej prepraviteľnosti a krvácaniu (do 75 dní a v chladničke až 90) sa pestuje v priemyselnom meradle na špeciálnych agrofeformoch.

História odstránenia

Prvýkrát podaný chovateľmi v Sibíri v roku 2008. V štátnom registri v roku 2012. Bol vytvorený na pestovanie v skleníkoch a otvorenej pôde.

Popis odrôd

Tento typ paradajok je internetinantal, pokračuje v raste počas celého obdobia života. Môže dosiahnuť od 1.5 až 2.5 metrov v závislosti od lokality Landing. Lístie na rastline je rovnomerne distribuované. Pri prúdení je Bush pokrytý jednoduchými kvetenstvami.

Hlavné kvality ovocia

Strýko Stepa plody dosť veľké jasne červené paradajky. Vo forme sú predĺžené s špicatou špičkou, majú oválny prierez. Hmotnosť jedného plodu môže dosiahnuť 180-300 gramov. Na jednej kefke je vytvorená z 3 do 5 paradajok. Bulp tejto odrody takmer neobsahuje šťavu, škrob a hustú konzistenciu. Koža v ovocí je tenká, ale hustá, nie je náchylná na praskanie. Semená kamery na paradajky trochu, asi 3-5.

Charakteristiky

Ochutnajte tieto paradajky sladké. Z nich sa získajú vynikajúce šaláty, ako aj pasty a omáčky. Nie sú vhodné na varenie šťavy.

Prečítajte si viac  Tomato Ural Giant

Dozrievanie a plodnenie

Tomato Strýko Stepa v čase zrelosti sa považuje za stredne zrnitú odrodu. 110-115 dní od výhonkov pred plodom. Začiatok úplného dozrievania sa vyskytuje v júli. Zberom zberu z konca leta a celého septembra.

Výnos

Má celkom hojné plodenie. Môžete zbierať až 8 kg zberu z jednej rastliny. A tiež táto odroda je veľmi prenosná, ktorá vám umožní rásť na predaj vo veľkých objemoch.

Termíny pristátia na sadenice a pristátie v zemi

Po príprave semien sú vysadené v zásobníkoch s rašelinou. Najlepšie to v marci alebo v apríli. Záleží na vybraných semenáčinách semien (skleník alebo otvorená zem). Keď sa semena objavia prvý veľké listy, je potrebné starostlivo sledovať malé rastliny a vodu včas. Po vzniku aspoň 3 pevných listov môžete zasadiť sadenice do pôdy. To sa zvyčajne deje v máji-júni.

Hlavné štádiá rastúcich sadeníc doma

Príprava semien

Základné spôsoby prípravy: otepľovanie, dezinfekcia, namáčanie v rastových stimulanciách, prebublávanie, vytvrdnutie, klíčenie. Títo technici sú zamerané na rôzne výsledky a majú iný účel.

Viac informácií

Semená

Podľa odborníkov môže predbežná namáčanie zvýšiť výnosy o 30%. Trvanie namáčania sa stanoví v závislosti od použitého roztoku a kvality semien.

Viac informácií

Aký druh pôdy si vybrať pre sadenice

Pozemok na výsadbu semien paradajok by nemal byť prevzatý zo záhrady. Pôda pre sadenice paradajok by mala mať dobrú priedušnosť, poskytnúť potrebnú úroveň vlhkosti a úroveň kyslosti pH by mala byť približne 6,5 jednotiek.

Viac informácií

Výsadba

Pri výsadbe sadeníc v zemi je potrebné vziať do úvahy rýchlosť rastlín na meter štvorcový. Pre túto odrodu sa rovná 5 rastlín.

Pestovanie a starostlivosť

Okrem štandardnej starostlivosti tento typ vyžaduje niekoľko ďalších postupov z dôvodu jeho charakteristických vlastností.

 • Výlisok. Potrebné kvôli úseku kríka. Mali by ste ponechať len dve výkonné stonky.

 • Meranie. Je potrebné odstrániť niektoré obličky a ďalšie kroky, aby ste zastavili rastlinu v raste a poslali si silu zberu. A tiež potrebujú normalizovať zaťaženie.

 • Podväzok. Vzhľadom na vysoký rast rastliny je viazaný na podporu, aby sa minimalizovalo zaťaženie z hmotnosti ovocia, a zabrániť valcovaniu a padajúcemu paradajok.

Ako a ako kŕmiť paradajky?

Prečítajte si viac  Potašová soľ: Čo to je a ako sa použiť?

V každej fáze rastu sú potrebné rôzne stopové prvky. Všetky hnojivá môžu byť rozdelené do dvoch skupín: minerálne a organické. Ľudové opravné prostriedky sa často používajú: jód, kvasinky, vtáčie vrh, vaječný plášť.

Je dôležité dodržiavať normu a obdobie kŕmenia. To platí aj pre ľudové opravné prostriedky a organické hnojivá.

Viac informácií

KvasinkaKyselina boritáJódPopolVápnik selitrakyselina jantárováSérumPeroxid vodíkaKuracie vrhSódaSpievaťMultifunkčný

Spracovanie a prevencia z chorôb a škodcov

Choroby a škodcovia paradajok v skleníku

Počas kultivácie paradajok v skleníku sú často choroby z dôvodu porušenia teploty a nadmernej vlhkosti. Najbežnejšie ochorenia sú plesňové (fytoofluoróza, kalavaróza, hniloba).

Viac informácií

Choroby a škodcovia paradajok v otvorenej pôde

Bojové choroby a škodcovia paradajok v otvorených oblastiach sú dosť zložité. Je to spôsobené tým, že strúhacia je vystavená rôznym patogénom a hmyzom škodcov.

Viac informácií

PhytofluoroNafúknutý rosaVrcholClapporiosŠedý ganilTobacco mozaikový vírus

Odolnosť voči nepriaznivým poveternostným podmienkam

Odstránené na pestovanie v oblastiach s nestálym podnebím. Dobre tolerovať teplotné rozdiely. Schopný dozrieť v horúcom a chladnom počasí.

Rastúce regióny

Keďže táto odroda sa narodila na Sibíri, je vhodný pre veľmi drsné klimatické podmienky. Je dobré pre nedostatok vybavenia a na Ďalekom východe. Ale v južných regiónoch Ruska bude dokonale ovocie.

Recenzie Recenzie

Vo všetkých hodnoteniach tejto odrody je uvedená jeho nenársnosť. Rovnako ako veľká veľkosť a hmotnosť. Mnohí chváli jeho voňavé, sladká chuť. A odporúčané na použitie v konzervácii. Menovite: Na varenie prednášku a paradajkovú pastu.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: