Tomato Tolstoy

  • Autori: BEJO Zaden B.V.
  • Rok predpokladov: 1999
  • Kategória: Hybrid
  • Typ rastu: Incimenzionálny
  • Účel: Čerstvé použitie, na losos a konzervovanie
  • Čas dozrievania: Skoro
  • Načasovanie dozrievania, dní: 100-110
  • Podmienky rastu: Pre otvorenú pôdu, pre filmové skleníky, pre skleníky
  • Bush: Vysoký
  • Výška kríka, pozri: Viac ako 200

Pozrite si všetky charakteristiky

Tomato Tolstoi – populárny hybrid, ocenil ruskou zeleninou. Jeho husté krásne strapce, vyhýbali sa s ovocím, pritiahli pozornosť na skleník. Okrem iných výhod je obvyklé zdôrazniť vynikajúcu obchodovateľnosť paradajok, hybridnú vhodnosť pre komerčné pestovanie.

História odstránenia

Tolstónsko – hybrid holandského výberu, odvodený od špecialistov z Bejo Zaden z Holandska. Zahrnuté v ruskom štátnom registri v roku 1999.

Popis odrôd

Incimenzionálny hybridný, so zvyšujúcim sa rastom úteku v celom rastúcom období. Bush dosiahne výšku 200 cm a viac. Elegácie silné, silné, dobre vyvinuté. Pokryté stredne veľkými listami, ktorých odtieň sa líši od zelenej na ľahší. Ovocné kefy sú až 8 paradajok.

Hlavné kvality ovocia

Paradajky Tolstého hybridu sa líšia v zaoblenej, správnej forme so slabo vyslovenou stuhou. Priemerná hmotnosť plodu je od 79 do 124 g. Farebná buničina a olúpaná červená. Semená kamery vo vnútri 5-6, biele prúdy na rezu nie sú sledované.

Charakteristiky

Plody s dobrou a vynikajúcou chuťou. Sladké, rovnako dobré v ochrane alebo čerstvé. V chuti nie je vôbec žiadna kyselina, vysledné ovocie poznámky sa vysledujú v plodoch úplnej zrelosti.

Dozrievanie a plodnenie

Toto je skoré hybridné, zrelé počas 100-110 dní. Zber sa postupne vyrába, ako sa dozrieva. V skleníku môžete stráviť aspoň 2-3 ženské ženské poplatky.

Výnos

Z kríka v skleníku zbierajú až 8 kg. Medium Výťažok v otvorenej zeme 2,5-5,7 kg / kV. M.

Termíny pristátia na sadenice a pristátie v zemi

Pestovanie je vyrobené seedným. Seeds začínajú hľadať špeciálne pripravené kontajnery koncom februára – začiatkom marca. Vychystávanie sa vykonáva v štádiu 3 permanentného listu. V otvorených pozemných zariadeniach je možné preniesť do 1 desaťročia. V skleníkoch sú prevedené na konci apríla.

Hlavné štádiá rastúcich sadeníc doma

Príprava semien

Základné spôsoby prípravy: otepľovanie, dezinfekcia, namáčanie v rastových stimulanciách, prebublávanie, vytvrdnutie, klíčenie. Títo technici sú zamerané na rôzne výsledky a majú iný účel.

Viac informácií

Semená

Podľa odborníkov môže predbežná namáčanie zvýšiť výnosy o 30%. Trvanie namáčania sa stanoví v závislosti od použitého roztoku a kvality semien.

Viac informácií

Aký druh pôdy si vybrať pre sadenice

Pozemok na výsadbu semien paradajok by nemal byť prevzatý zo záhrady. Pôda pre sadenice paradajok by mala mať dobrú priedušnosť, poskytnúť potrebnú úroveň vlhkosti a úroveň kyslosti pH by mala byť približne 6,5 jednotiek.

Viac informácií

Výsadba

Rastliny umiestnite pekný kanál, až 4 kusy na 1 m2. Štandardná vstupná schéma 40 × 60 cm.

Pestovanie a starostlivosť

Tomato Tolstoy potrebuje dobrú starostlivosť. Tvorba krídla sa vykonáva v 1 stonku. Steying pod kvetinovým štetcom sa rozbije, aby sa usilovala o silu závodu na dozrievanie ovocia, tvorba nestály. Prepravné a ovocné kefy potrebujú fixáciu pre TRELLIS. Zálohy zabránia pobočkám pod nákladom.

Gybrid Tolstoy potrebuje pristátie na úrodných, bohatých na živiny a vlhké pôdy. Musia byť voľné, priepustné pre vlhkosť. Hlinené pôdy budú musieť zriediť pieskom alebo rašelinou, bude to užitočné pre humus, pridaný na popile. Rastliny dobre hovoria na pestovanie v teplom, stredne mokrom prostredí. Podzemná voda by nemala byť príliš blízko k koreňom.

Kyslosť pôdy tiež záleží. Optimálna voľba bude graf s neutrálnou kompozíciou. Skrutkované pôdy musia byť nadbytočné. Bude užitočné zriediť pôdy dreveného popola.

Minerálne kŕmenie s komplexnými hnojivami a biohumus začína v štádiu sadeníc. Pre jednotné nastavenie stoniek pevnosti sa hrniec na okne pravidelne otáča, zmení sa na miestach. V jamke pri pristátí do zeleného alebo skleníka sa v budúcnosti uskutočňujú aj superfosfát a popolček na drevo, sa zavádzajú po 3 týždňoch. Prvé zavlažovanie teplou vodou sa vyskytuje ihneď po prenášaní kríkov. Druhý – po 7 dňoch, potom to nebude zlé vytvoriť odkvapkávať zavlažovanie vykládok.

Pre paradajky Hybrid Tolstoy bude užitočným mulčovaním. Je lepšie ležať rašelinu alebo slamu v uličke. Takáto profylaxia pomôže ušetriť vlhkosť v tepla, znížiť riziko poškodenia chorôb alebo škodcov. Mulč bude musieť zmeniť po každom bohatom zavlažovaní alebo hnojive.

Ako a ako kŕmiť paradajky?

V každej fáze rastu sú potrebné rôzne stopové prvky. Všetky hnojivá môžu byť rozdelené do dvoch skupín: minerálne a organické. Ľudové opravné prostriedky sa často používajú: jód, kvasinky, vtáčie vrh, vaječný plášť.

Je dôležité dodržiavať normu a obdobie kŕmenia. To platí aj pre ľudové opravné prostriedky a organické hnojivá.

Viac informácií

KvasinkaKyselina boritáJódPopolVápnik selitrakyselina jantárováSérumPeroxid vodíkaKuracie vrhSódaSpievaťMultifunkčný

Odolnosť voči chorobám a škodcom

Hybrid je odolný voči verticilóze, fasarióznemu blednutiu a kaladeniu. Tolerancia do VTM. Potrebuje pravidelný postrek s chemickými insekticídmi v celej kultivácii. V daždivých sezónach si vyžaduje profylaxiu fytoofluorózy. Pred pristátím sa skleník zaobchádza s dymom s dámami, sprej medi vitrios.

Spracovanie a prevencia z chorôb a škodcov

Choroby a škodcovia paradajok v skleníku

Počas kultivácie paradajok v skleníku sú často choroby z dôvodu porušenia teploty a nadmernej vlhkosti. Najbežnejšie ochorenia sú plesňové (fytoofluoróza, kalavaróza, hniloba).

Viac informácií

Choroby a škodcovia paradajok v otvorenej pôde

Bojové choroby a škodcovia paradajok v otvorených oblastiach sú dosť zložité. Je to spôsobené tým, že strúhacia je vystavená rôznym patogénom a hmyzom škodcov.

Viac informácií

PhytofluoroNafúknutý rosaVrcholClapporiosŠedý ganilTobacco mozaikový vírus

Odolnosť voči nepriaznivým poveternostným podmienkam

Hybridné tepelne odolné, odolné voči chladu. Prispôsobené rozdielom na ostré teploty, iné nepriaznivé vonkajšie vplyvy. Môže rásť na polovicu.

Rastúce regióny

Pristátie Toto hybrid je možné v takmer akejkoľvek oblasti Ruskej federácie. Severne od rastúceho CCD odporúčané v skleníkoch. Na juhu a v strede siatia sa môže vykonávať priamo v otvorenej zemi, čaká na dokončenie obdobia mrazu.

Recenzie Recenzie

Dachniks viac ako 20 rokov rastlín Tomato hybrid hustá na svojich stránkach. Medzi recenzie na to, môžete sa stretnúť s nehybnou vôľou – kríky odolať v otvorenom pozemku aj tie najočakávanejšie počasie. A absolútne všetky hry naznačujú, že paradajka nemá predispozíciu na chorobu. Počas sezóny s nimi plodne nemusia čeliť v skleníku, a mimo útulku, ktorý sa vyhýba nadmernému používaniu chemikálií. Zaujímavé je, že ovocné cysty sa objavujú aj na krokoch – to sa používa na vedenie rastliny vo viac ako 1 kmeňu.

Ďalšie výhody tohto hybridu zahŕňajú priateľský návrat plodiny. Ovocie sa získajú kalibrovaným, jeden k jednému, dobre vyzerá v plechovkách pri zachovaní. Paradajky nie sú náchylné na praskanie, keď trhanie s vetvami, zelená je stále uložená, bez straty elasticitu. Uvádza sa, že pri každom kríku až 10 kefiek.

Medzi mnohými názormi týkajúcimi sa tohto hybridu, nie je prakticky nehovoriť o chyby. Minusy zahŕňajú vzácne odkazy na zvrátenie osiva – nie vždy zodpovedajú očakávaniam. A tiež nevýhodám zahŕňajú vysokú intenzitu rastu, potrebu parenia. Niektoré dačky uvádzajú, že klíčenie semien nie je vždy dobré a kríky paradajok aktívne priťahujú škodcov hmyzích.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: