Tomato Uluru Okee

  • Autori: Patrina Nuske Malé, Austrália
  • Sa objavili pri prekročení: Orange Heirloom X Rosella Fialová
  • Názvy synonymá: Trpaslík Uluru Ocher, Gnome Uluru Oh
  • Kategória: Zoradiť
  • Typ rastu: Determinant
  • Účel: Čerstvé použitie, pre kečup a paradajkovú pastu
  • Čas dozrievania: Stredomorský
  • Načasovanie dozrievania, dní: 100-110
  • Podmienky rastu: Pre otvorenú pôdu pre skleníky
  • Bush: Nočný stupeň

Pozrite si všetky charakteristiky

V populárnej kolekcii Stammer Tomato-Gnomes sú odrody s exotickým neobvyklým maľovaním. Jeden z nich – trieda Uluru Ocher.

História odstránenia

Trpaslík Uluru Ocher (Twarf Uluru Ocher) bol vytvorený Patria Nosk-Small (Austrália) v dôsledku prekročenia Orange Heirloom a Rosella Purple. Dátum vydania: Január 2017.

Patrina Nuske Small (Patrina Nuske Small) – Dwarf Tomato Project Project Project Co-zakladateľ. Paramatogramy z celého sveta nadšeného výberu v roku 2005 na vytvorenie nových rozsiahlych odrôd s kompaktnými krídlami na pestovanie v obmedzenom priestore (v skleníkoch, v balkónoch, v hrnciách) z rodinných odrôd relikviech.

Projekt „Rose“ z komunikácie v online fóre a rečový terapeut na tvorbe Patriny sa stal jeho manažérom na územiach južnej pologule. Priniesla prvé „trpaslíky“, dostal mená hrdinov príbehu o snehu. Do roku 2019 bolo v rámci projektu vytvorené viac ako 120 trpaslík odrôd.

Názov triedy bol na počesť posvätného pre austrálskych domorodcov rocku uluru. Táto jedinečná hornina v strede púšte sa skladá z bohatého pieskovcového oxidu železitého a má hrdzavo oranžovú farbu.

Popis odrôd

Uluru ogs – nízke, stredoveké, výnosy zo série paradajkových trpaslíkov s výškou určujúceho rastu 50-60 cm vysoký (môže dosiahnuť 120-150 cm) a lahodné sladké stredne veľké plody maľované v prísahu.

Hlavné kvality ovocia

Paradajky Uluru Oshes Flat Cool, mierne rebrovaný vrch. Funkciou formulára je svieža „ramená“, ako keby sa obliekali v rukávoch „Lanterns“ so záhybmi. Ako odtieň stúpa so zlatým zelenou na orange-oker. Ovocie môže zostať zlodelno-zelené „červenať“.

Koža hustá, nie praskanie. Buničina solárnych horčičných farieb šťavnatého, mastných, jemných, ale mäsitých. Malé semená kamery sa nachádzajú v blízkosti steny, semená sú malé.

Ovocie sú pomerne veľké, 200-300 g, hoci existuje veľký rozptyl: od 100 do 400 g. Niektoré záhrady môžu byť pestované aj kilogram paradajok.

O hodnotenom mieste rozpadov, niektorí hovoria, že ovocie sa nezhoršujú, ale len mierne zameriavajú v priebehu času, ale väčšina poznamenáva krátka doba trvania po odstránení z kríka.

Charakteristiky

Chuť vlastnosti odrôd si zaslúžili najvyššie značky. Sladké, s jasným ovocím a korením, toto paradajka je obzvlášť dobré v šalátoch, ale bude tiež ísť na spracovanie pre omáčky. Pre všetky-dvere, nemá najúspešnejší formulár.

Dozrievanie a plodenie

Uluru OsOCOCTION – strednodobý druh, asi 100-115 dní prechádza zo siatia až do prvej dávky zrelých plodov. Ovocné kríky od júla do začiatku októbra.

Výnos

Vynikajúca plodina bude potešiť všetky kríky Uluru Oh: pestované v otvorenej pôde, skleníkových a črebových kópiách. Jednoduché kefy s 3-5 pásmami sú pozorne usporiadané, majú krátke medzery, takže paradajky visia silné, dotýkajú sa strany. Tri kefy sú zvyčajne zrelé na hrubom silnom stonku.

S klasickými kompaktnými trpaslíkmi rastlín sa 50-60 cm zvyšuje 2,5-3 kg ovocia, ale Bush môže byť zdvihnutý a vyšší, potom hmotnosť kolekcie dosahuje 5 kg.

Termíny pristátia na sadenice a pristátie v zemi

Triediť SOW na sadenice v prvej polovici marca. Sadenice idú spolu a pestujú silnú a natívnu. V máji sa sadenice prenesú na trvalé miesto. Pôda pre Ouluru Ocher ideálne by mala byť voľná a jednoduchá. V otvorenom priestore pre plantáž si vyberte dobre osvetlené miesto.

Hlavné štádiá rastúcich sadeníc doma

Tomato Uluru Okee

Príprava semien

Základné spôsoby prípravy: otepľovanie, dezinfekcia, namáčanie v rastových stimulanciách, prebublávanie, vytvrdnutie, klíčenie. Títo technici sú zamerané na rôzne výsledky a majú iný účel.

Viac informácií

Tomato Uluru Okee

Semená

Podľa odborníkov môže predbežná namáčanie zvýšiť výnosy o 30%. Trvanie namáčania sa stanoví v závislosti od použitého roztoku a kvality semien.

Viac informácií

Tomato Uluru Okee

Aký druh pôdy si vybrať pre sadenice

Pozemok na výsadbu semien paradajok by nemal byť prevzatý zo záhrady. Pôda pre sadenice paradajok by mala mať dobrú priedušnosť, poskytnúť potrebnú úroveň vlhkosti a úroveň kyslosti pH by mala byť približne 6,5 jednotiek.

Viac informácií

Výsadba

Medzi riadkami 50 cm je 40 cm, medzi nízkonapäťovými krídlami. Pri pestovaní vysokého kríka by ste mali použiť schému 50 x 60 cm.

Pestovanie a starostlivosť

Osobitné ťažkosti v oblasti starostlivosti nie je potrebné. Jediný stav pre hojné plodiny jasných, veľkých plodov je dostatočné množstvo slnečného svetla. Zvyšok agrotechnológie je štandard: mulčovanie oblasti praženia, pravidelné zavlažovanie, sezónne kŕmenie.

Najčastejšie bush olovo v 2-3 stonku. Niektorí záhradníci rastú tieto štrasené kríky bez pare, iní vykonávajú parenie na prvú kefu. Z dôvodu rozsiahlych vetiev vyžadujú vláknici.

Rovnako ako všetci zástupcovia projektu GNOMES, má trieda dobrú imunitu chorôb pairátu. FYTOOFLUORO je zriedka ovplyvnený, najmä ak berieme preventívne opatrenia: odstráňte spodné listy, neumožňujú vlhkosť.

Nádherná austrálska odroda milovala na paradajky Ruska a každý rok čoraz viac rozširuje v rôznych regiónoch krajiny.

Tomato Uluru Okee

Ako a ako kŕmiť paradajky?

V každej fáze rastu sú potrebné rôzne stopové prvky. Všetky hnojivá môžu byť rozdelené do dvoch skupín: minerálne a organické. Ľudové opravné prostriedky sa často používajú: jód, kvasinky, vtáčie vrh, vaječný plášť.

Je dôležité dodržiavať normu a obdobie kŕmenia. To platí aj pre ľudové opravné prostriedky a organické hnojivá.

Viac informácií

Tomato Uluru OkeeKvasinkaTomato Uluru OkeeKyselina boritáTomato Uluru OkeeJódTomato Uluru OkeePopolTomato Uluru OkeeVápnik selitraTomato Uluru Okeekyselina jantárováTomato Uluru OkeeSérumTomato Uluru OkeePeroxid vodíkaTomato Uluru OkeeKuracie vrhTomato Uluru OkeeSódaTomato Uluru OkeeSpievaťTomato Uluru OkeeMultifunkčný

Spracovanie a prevencia z chorôb a škodcov

Tomato Uluru Okee

Choroby a škodcovia paradajok v skleníku

Počas kultivácie paradajok v skleníku sú často choroby z dôvodu porušenia teploty a nadmernej vlhkosti. Najbežnejšie ochorenia sú plesňové (fytoofluoróza, kalavaróza, hniloba).

Viac informácií

Tomato Uluru Okee

Choroby a škodcovia paradajok v otvorenej pôde

Bojové choroby a škodcovia paradajok v otvorených oblastiach sú dosť zložité. Je to spôsobené tým, že strúhacia je vystavená rôznym patogénom a hmyzom škodcov.

Viac informácií

Tomato Uluru OkeePhytofluoroTomato Uluru OkeeNafúknutý rosaTomato Uluru OkeeVrcholTomato Uluru OkeeClapporiosTomato Uluru OkeeŠedý ganilTomato Uluru OkeeTobacco mozaikový vírus

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár