Tomato vaše Veličenstvo

 • Autori: KUDRYAVTSEVA G. ALE., Fotografie yu. V., Altunina L. Ns., Gorbunov A. B., Kotelnikova M. ALE., KONDAKOV S. N. (FGBUN Central Siberian Botanická záhrada SB RAS, AGROFIRMIRMA LLC „ALTAI SEED“, IP KONDAKOV. N.)
 • Rok predpokladov: 2010
 • Kategória: Zoradiť
 • Typ rastu: Incimenzionálny
 • Účel: Univerzálny
 • Čas dozrievania: Skoro
 • Načasovanie dozrievania, dní: 110-115
 • Podmienky rastu: Pre otvorenú pôdu, pre filmové skleníky, pre skleníky
 • Bush: Vysoký
 • Výška kríka, pozri: 110-190

Pozrite si všetky charakteristiky

Rozmanitosť Vaša Veličenstvo si zaslúži osobitnú pozornosť kvôli veľkému počtu pozitívnych vlastností. Chovatelia, ktorí si vložili ruku, aby vytvorili túto zeleninovú kultúru, nie márne, priraďovali k tomuto menu. Špeciálna chuť, stabilný výnos, veľké množstvo ovocia a ďalšie charakteristiky sa príjemne prekvapujú.

Popis odrôd

Kríky sú vysoké a dosahujú výšku 190 centimetrov. Niektoré rastliny rastú až dva metre. Typ rastu – Intenenerninantný. Odroda sa odporúča na rastlinu alebo v otvorenej pôde alebo v skleníkoch. Štandardné zelené farebné listy, stredná veľkosť. Na jednom tassel môže byť zároveň odlúpnuť na 6-8 paradajok. Počas kvitnutia je Bush pokrytý množstvom jasných kvetov. Na jednej rastline sa vytvára približne 30 kvetenstiev. Silná a silná.

Hlavné kvality ovocia

Kým paradajky nezrovnali, majú tmavo zelené škvrny v ovocí, farbe – zelená. Staršia zelenina maľovaná v jasnej žltej. Hmotnosť dosiahne 200 gramov, rozmery – veľké. Niekedy dostať ovocie na 400 gramov. V tvare sa podobá srdcu, s miernou stuhou. Koža lesklý a mäsitý mäsitý a veľmi šťavnatý, mierne hustý. Vo veľkých plodoch sa semená prakticky nevytvárajú.

Zrelý zber je uložený nie viac ako mesiac a vďaka tenkejmu šupke nemôže niesť dlhodobú prepravu.

POZNÁMKA: Ak sa chystáte pestovať sadenice sami, odporúča sa opustiť 2-3 zeleninu, pretože jeden z nich môže byť prázdny.

Charakteristiky

Chuť plodov je označená ako lahodná. Je opísaný ako sladký, med, s ovocnými poznámkami a príjemnou arómou.

Dozrievanie a plodnenie

Hovorí zberom skorým a dátumy dozrievania rozsah od 110 do 115 dní. SADY POZNÁMKA Dlhodobé plody, na ktoré sa vzťahuje agrotechnické dodržiavanie.

Výnos

Z jedného štvorcového metra plantáže sú asi dva kilogramy ovocia. V priemere za jednu sezónu s každým krídlom prijímať až 10 kilogramov.

Termíny pristátia na sadenice a pristátie v zemi

Semená sú zasiate začiatkom marca. Takže mladé sadenice dostatočne opravuje moment jeho transplantácie na nové miesto. Pristátie sadeníc v zemi sa vykonáva asi 2 mesiace (60-65 dní) po sejacom sejacom materiáli. Presný čas by sa mal vypočítať nezávisle, vzhľadom na poveternostné podmienky v každom konkrétnom regióne.

Pôda na mieste by sa mala zahriať na minimum až +10 stupňov. K takýmto podmienkam sa sadenice rýchlo zapadajú na nové miesto a budú sa cítiť pohodlne. V čase transplantácie na miesto dosiahne rast sadeníc asi 10 centimetrov. Týždeň pred pracovnými kontajnermi s rastlinami je potrebné stvrdnúť. Prvýkrát, mladé kríky musia byť v nových teplotných podmienkach 20 minút. Po časovom intervale sa postupne zvyšuje, kým nedosiahne 12 hodín.

Zem v postele je predprimovaný. Je opitý a oplodnený s minerálnymi podávačkami. Ak sa na stránke rastie tráva burina, je nevyhnutne odstránená.

Hlavné štádiá rastúcich sadeníc doma

Príprava semien

Základné spôsoby prípravy: otepľovanie, dezinfekcia, namáčanie v rastových stimulanciách, prebublávanie, vytvrdnutie, klíčenie. Títo technici sú zamerané na rôzne výsledky a majú iný účel.

Viac informácií

Semená

Podľa odborníkov môže predbežná namáčanie zvýšiť výnosy o 30%. Trvanie namáčania sa stanoví v závislosti od použitého roztoku a kvality semien.

Viac informácií

Aký druh pôdy si vybrať pre sadenice

Pozemok na výsadbu semien paradajok by nemal byť prevzatý zo záhrady. Pôda pre sadenice paradajok by mala mať dobrú priedušnosť, poskytnúť potrebnú úroveň vlhkosti a úroveň kyslosti pH by mala byť približne 6,5 jednotiek.

Viac informácií

Výsadba

Nie je možné veľa zahustiť. 3 kríky sa pestujú na jeden meter štvorcový.

Pestovanie a starostlivosť

Starostlivosť o sadenice sa vykonáva podľa špecifickej schémy.

 • Je dôležité dodržiavať správny režim teploty 20-22 stupňov tepla Celzia. A rastlina potrebuje ľahký deň najmenej 14 hodín denne.

 • Zavlažovanie sadeníc ako sušenie pôd. Zem by nemala byť ohromená alebo suchá.

 • Komplexné výživové kompozície, ktoré stimulujú rast, sa používajú na vývoj silného koreňového systému a záložiek silného kmeňa.

 • Ak sú dve skutočné listy, vykonáva sa potápač.

Rozmanitosť Vaša Veličenstvo je nenáročný a je možné dosiahnuť vynikajúcu plodinu na akejkoľvek pôde. A paradajky môžu ľahko prenášať horúce počasie, nadbytok alebo nedostatok vlhkosti. Maximálne plodnenie je možné dosiahnuť len pri vytváraní pohodlných kultivačných podmienok.

Pri pestovaní paradajok v skleníkových podmienkach je potrebné pravidelne vetrať miestnosť. Inak, nadmerná vlhkosť spôsobí hnilobu.

Odporúča sa vytvoriť kríky v 2-3 stonkách. Zároveň odstráňte bodu rastu, keď Bush dosiahne výšku 1-1,2 metra. Na zavlažovanie používajte teplú vodu. Rovnako ako výhonky viazané na podporu.

Ako a ako kŕmiť paradajky?

V každej fáze rastu sú potrebné rôzne stopové prvky. Všetky hnojivá môžu byť rozdelené do dvoch skupín: minerálne a organické. Ľudové opravné prostriedky sa často používajú: jód, kvasinky, vtáčie vrh, vaječný plášť.

Je dôležité dodržiavať normu a obdobie kŕmenia. To platí aj pre ľudové opravné prostriedky a organické hnojivá.

Viac informácií

KvasinkaKyselina boritáJódPopolVápnik selitrakyselina jantárováSérumPeroxid vodíkaKuracie vrhSódaSpievaťMultifunkčný

Odolnosť voči chorobám a škodcom

Odroda imunity Vaše Veličenstvo má priemerný ukazovateľ odolnosti voči škodcom a chorobám. Aby ste neiskovali zdravie kríkov a kvality plodiny, nemali by ste zanedbávať preventívne opatrenia.

Na ochranu plantáže z chorôb a hmyzu sa musia dodržiavať tieto podmienky: \ t

 • Na území stránky pravidelne odstráňte zvyšky rastlín a rastliny burín;

 • Je potrebné pozorne monitorovať zloženie pôdy a jej stavu;

 • Vedľa paradajok je potrebné zasadiť repelent rastliny;

 • V prítomnosti symptómov by sa choroby mali byť ošetrené špeciálnymi kompozíciami alebo ľudovými prostriedkami čo najskôr.

Spracovanie a prevencia z chorôb a škodcov

Choroby a škodcovia paradajok v skleníku

Počas kultivácie paradajok v skleníku sú často choroby z dôvodu porušenia teploty a nadmernej vlhkosti. Najbežnejšie ochorenia sú plesňové (fytoofluoróza, kalavaróza, hniloba).

Viac informácií

Choroby a škodcovia paradajok v otvorenej pôde

Bojové choroby a škodcovia paradajok v otvorených oblastiach sú dosť zložité. Je to spôsobené tým, že strúhacia je vystavená rôznym patogénom a hmyzom škodcov.

Viac informácií

PhytofluoroNafúknutý rosaVrcholClapporiosŠedý ganilTobacco mozaikový vírus

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: