Tomato vaše wellness

 • Autori: Dolné sny v. A.
 • Rok predpokladov: 2019
 • Názvy synonymá: Vaša wellness f1
 • Kategória: Hybrid
 • Typ rastu: Incimenzionálny
 • Účel: Čerstvé použitie, pre celok-fucked konzervovanie
 • Čas dozrievania: Skoro
 • Načasovanie dozrievania, dní: 95-100
 • Podmienky rastu: Pre filmové skleníky, pre uzavretú pôdu, pre skleníky
 • Prepravovateľnosť: Vysoká

Pozrite si všetky charakteristiky

Rozmanitosť odrody paradajok v modernom záhradníku je naozaj skvelé. Existuje mnoho odrôd na pestovanie v skleníkoch a vonkajšom pozemku – skoré, neskoré, vysoko výhodné. Vyberte si vhodný stupeň pre pestovanie nie je vždy jednoduché. Je potrebné vziať do úvahy nielen úroveň výnosu, ale aj veľkosť ovocia, formy, chuti, vlastností kultivácie, čas dozrievania, sféra použitia. Paradajky Vaša dobre na požiadanie je dopyt po začiatočníckych záhradkárov a profesionáli v dôsledku vynikajúceho výkonu.

Popis odrôd

Rozmanitosť paradajok Vaša wellness bola privedená chovateľmi relatívne nedávno. Napriek tomu sa rýchlo vyhrala popularitu z Dacenzovho a tí, ktorí už zastrelili jednu úrodnosť, sa snažia vzdať tejto rôznych paradajok.

Popis BUST:

 • dostatočne vysoké, ale nie nadmerne;
 • Maximálna výška kríka je 300 cm, ale najčastejšie sa líši v priebehu jedného a pol metrov;
 • Bush je pomerne trvanlivý, tvorený v dvoch stonkách, je potrebné spustiť a pozastaviť;
 • Napriek výške, Bush vyzerá kompaktné, nie rozľahlé;
 • Driek Tolstého typu, silný;
 • zelené lístie, médium dĺžky dosky;
 • Kvetenstvo sú položené v nadmorskej výške 7 alebo 8 listov, potom pokračujte každým párom listov;
 • Ovocie s artikuláciou a pevnými líniami.

Hlavné kvality ovocia

Paradajky Vaša česť má také externé a vysoko kvalitné charakteristiky:

 • Formulár je zaoblený, trochu plochého typu;
 • Koža je hustá, silná, nie je náchylná k vzniku trhlín aj na silnej úrovni zrelosti;
 • Odroda patrí do nížiny, podľa čerešňového typu;
 • Hmotnosť jedného plodu sa líši od 20 do 25 gramov, ale s vysoko kvalitným poľnohospodárskym inžinierstvom sa môže výrazne zvýšiť;
 • Prvá vetva spí s najväčším plodom, tým vyššie, tým skôr;
 • Počet paradajok na jednej kefke je od 30 do 50 kusov;
 • Farba paradajok sa líši od nasýtenej ružovej na začiatku dozrievania na nasýtenú červenú na úrovni zrelosti.

Charakteristiky

Ak je paradajka rezané, potom môžete vidieť jemné mäso hustého typu. Plachetnica, červená farba. Ovocie sa vyznačujú dobrým charakteristikou kvality, kompozícia je bohatá na mikroelementy a vitamíny. To je dôvod, prečo sa paradajky odporúčajú používať nielen pri varení, ale aj v kozmetickej praxi. Chuť nasýtené, svetlé, typické pre paradajky, aróma vyslovené, sladké aj v období dozrievania.

Ovocie tejto odrody sú vhodné pre použitie nielen v najnovšom formulári, ale aj na konzervovanie, varenie riadu, občerstvenie, šaláty, polievky. Ideálne takéto paradajky pre mäsové jedlá. Z nich pripravujú omáčky, podlivály, šťavy.

Dozrievanie a plodnenie

Rôzne patrí do skorého dozrievania, zvyčajne od 95 do 100 dní, takže úrodu je pripravená zbierať. Stredné starnutie – druhý a tretí mesiac leta. V závislosti od regiónu pestovateľských a poveternostných podmienok sa tieto termíny môžu líšiť, posunúť, ale mierne.

Výnos

Úroveň výnosov tejto rôznych paradajok je vysoká – hlavnou vecou je, že sa rešpektujú všetky hlavné agrotechnické podmienky. Počet ovocia v jednom kríku je asi 6 kg, to znamená o vedre alebo o niečo viac. Z metra štvorcového je zvyčajne 16-17 kg. Ideálne dozrieva v otvorenej pôde a skleníkových podmienkach.

Termíny pristátia na sadenice a pristátie v zemi

Takže, že semená klíčil včas, je potrebné ich pristáť 2 mesiace pred približným podmienkam pristátia v pôde. Pôda by mala byť pripravená vopred, od jesene si môžete zakúpiť pripravenú nákupnú zmes. Vynikajúce vhodné, zložené nezávisle od zeme trávnika, humor, rašelina.

Pred pristátím semien je dôležité vykonávať spracovanie mangantámickým v roztoku alebo akúkoľvek stimulačnú látku. Semeno pristátie sa vyrába v kontajneri, prehĺbiť ich asi 15 cm.

Po výsadbe teploty vody s vodou a je pokrytá polyetylénom alebo filmom. Film sa neodstráni, kým sa spracovávajú sebavedomí výhonky. Kapacity sa umiestnia do tepla, po vzniku druhých listov je potrebné vytesniť rastliny do samostatného hrnca. Takže koreňový systém sa bude rozvíjať aktívnejšie a stáva sa silnejším.

Pre semenáčiky zdravého rozvoja optimálne vybaviť vysokokvalitné podsvietenie. Svetlý deň je lepšie rozšíriť aspoň do 16 hodín, takže paradajky budú rýchlejšie. By nemali zabudnúť aj na vlhkosť. Vlhkosť by mala stačiť, ale nie v nadbytku. S nadmernou vlhkosťou, rastlina bude ublížiť alebo zomrieť.

Keď sa semenáčko posilnia úplne, môže byť vysadený v otvorenej zemi. Po 60 dňoch sadeníc sú zvyčajne pripravené na tento postup.

Hlavné štádiá rastúcich sadeníc doma

Tomato vaše wellness

Príprava semien

Základné spôsoby prípravy: otepľovanie, dezinfekcia, namáčanie v rastových stimulanciách, prebublávanie, vytvrdnutie, klíčenie. Títo technici sú zamerané na rôzne výsledky a majú iný účel.

Viac informácií

Tomato vaše wellness

Semená

Podľa odborníkov môže predbežná namáčanie zvýšiť výnosy o 30%. Trvanie namáčania sa stanoví v závislosti od použitého roztoku a kvality semien.

Viac informácií

Tomato vaše wellness

Aký druh pôdy si vybrať pre sadenice

Pozemok na výsadbu semien paradajok by nemal byť prevzatý zo záhrady. Pôda pre sadenice paradajok by mala mať dobrú priedušnosť, poskytnúť potrebnú úroveň vlhkosti a úroveň kyslosti pH by mala byť približne 6,5 jednotiek.

Viac informácií

Výsadba

Jeden meter štvorcový umiestnený od 3 do 5 rastlín. Ak sa na skleníku nie je v skleníku, je dôležité si vybrať osvetlený diel. Je potrebné, aby bola zóna chránená pred návrhmi, teplotné kvapky tiež ovplyvňujú vývoj rastliny. Preto sa odporúča používať úkryt pod filmom na noc. Vysadené sadenice, keď bola teplota už usadená pri 22 ° C.

Pestovanie a starostlivosť

Starostlivosť o paradajky tejto odrody sa považuje za typické, sa líši od postupov v pestovaní iných odrôd. Je veľmi dôležité zasadiť sadenice, keď sa pôda už zahreje – vaša wellness je citlivo na teplotné momenty. Aby sa zber úroda potešil záhradník, je potrebné vykonať tieto činnosti:

 • Režim tepla musí byť udržiavaný na 22 ° F a najmenej 16 ° v noci, inak existujú zlyhania vo vývoji zariadenia;
 • Malo by byť kvalitatívne a pravidelne zvlhčovať paradajky, stačí to urobiť každých 7-8 dní, ale hojne;
 • Ak je pôda piesčitý typ, musíte častejšie zvlhčovať;
 • Skleníkové rastliny by mali byť pravidelne vysielané po každom zvlhčovaní, inak sa uvedie vlhkosť;
 • Kŕmenie kvality je dôležité aj pre dobrý rozvoj paradajok, oplodniť pôdu trikrát mesačne s komplexnými kompozíciami;
 • Hoci sú potrebné dusíkové podávače, nemôžete s nimi sklamať, inak rast pôjde do roztierateľnosti kríka;
 • Postup nadväzovania je povinný – bočné výhonky sa odstránia, keď dosiahnu 4 cm veľkosti;
 • Paschingový postup sa vykonáva v ranných hodinách;
 • Choré, vyblednuté vetvy sa odstránia v čase, na vytvorenie stonky zostáva po prechode cez prvú kefu.

Tomato vaše wellness

Ako a ako kŕmiť paradajky?

V každej fáze rastu sú potrebné rôzne stopové prvky. Všetky hnojivá môžu byť rozdelené do dvoch skupín: minerálne a organické. Ľudové opravné prostriedky sa často používajú: jód, kvasinky, vtáčie vrh, vaječný plášť.

Je dôležité dodržiavať normu a obdobie kŕmenia. To platí aj pre ľudové opravné prostriedky a organické hnojivá.

Viac informácií

Tomato vaše wellnessKvasinkaTomato vaše wellnessKyselina boritáTomato vaše wellnessJódTomato vaše wellnessPopolTomato vaše wellnessVápnik selitraTomato vaše wellnesskyselina jantárováTomato vaše wellnessSérumTomato vaše wellnessPeroxid vodíkaTomato vaše wellnessKuracie vrhTomato vaše wellnessSódaTomato vaše wellnessSpievaťTomato vaše wellnessMultifunkčný

Spracovanie a prevencia z chorôb a škodcov

Tomato vaše wellness

Choroby a škodcovia paradajok v skleníku

Počas kultivácie paradajok v skleníku sú často choroby z dôvodu porušenia teploty a nadmernej vlhkosti. Najbežnejšie ochorenia sú plesňové (fytoofluoróza, kalavaróza, hniloba).

Viac informácií

Tomato vaše wellness

Choroby a škodcovia paradajok v otvorenej pôde

Bojové choroby a škodcovia paradajok v otvorených oblastiach sú dosť zložité. Je to spôsobené tým, že strúhacia je vystavená rôznym patogénom a hmyzom škodcov.

Viac informácií

Tomato vaše wellnessPhytofluoroTomato vaše wellnessNafúknutý rosaTomato vaše wellnessVrcholTomato vaše wellnessClapporiosTomato vaše wellnessŠedý ganilTomato vaše wellnessTobacco mozaikový vírus

Recenzie Recenzie

Vzhľadom k tomu, že stupeň je odvodený relatívne nedávno, neexistujú žiadne veľké množstvo spätnej väzby na to. Záhradníci oslavujú chuť, kompaktnú veľkosť ovocia. Medzi pozitívnymi vlastnosťami sú rozlíšené odolnosť voči rôznym druhom chorôb, útokov škodcov, nenáročnosť, vynikajúci výnos. Zo minusov je zvyčajne zaznamenaná teplotná hlava rastliny. Všeobecne platí, že recenzie majú pozitívnu farbu, ostro negatívne kvality na paradajkách tejto odrody ešte neboli identifikované.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár