Typy a odrody panenského hrozna

Typy a odrody panenského hrozna sú rôznorodé. Záhradníci sa môžu pokúsiť rásť „hviezda Shawer“ a divokého pripojeného, ​​variantu a threhové hrozno. A existujú aj iné odrody a odrody, ale v každom prípade je potrebné si vybrať konkrétny typ veľmi opatrne a starostlivo.

Prehľad ázijských druhov

Štart známy s rôznymi voľnými možnosťami z hrozna je vhodné z odrody „Star Shauns“ (VOYNOLIS), ktorý je charakterizovaný špeciálnou dekoratívnosťou. Pre takúto rastlinu typické biely-zelené sfarbenie listov, nie je zvláštne prevažnej väčšine iných odrôd. Môže sa líšiť v prípade dlhého chladného počasia. DÔLEŽITÉ VLASTNOSTI:

 • Fúzy s prísavkami môže „stúpať“ pri stenách;

 • sú potrebné dobre osvetlené, ale zároveň chránené na cudzích miestach;

 • Môžete pestovať „hviezdy Shauns“ v akejkoľvek pôde, vrátane suchého alebo sa nachádza v mestskom umení.

Plechová doska je takmer dvakrát menej ako v druhovo druhov. Preto je Liana jemne vnímaná, bezfarebná. Kvety sú vizuálne nekonzistentné, ale postupne zmenia modro-čierne ovocie. V kombinácii s maľovaným listom, vyzerajú veľmi atraktívne. Rast bude pomalší ako ten úplne divoký typ, ale vtáky sú zapojené do záhrady.

Dokonca aj zrelé rastliny sú obmedzené na 5-8 m. Ďalšie, aby ich udržali v tomto rámci pomáha systematický účes. Stupeň je vhodný na pestovanie na obelisk, pergol a obvyklej stene. Aplikácia je povolená ako pôdna rastlina.

„Star Shauns“ V prvých rokoch vývoja je vhodné odstrániť z podpory a dať na zem, aby sa zima pod snehom.

Pentalistické hrozno „troks“ je vhodné na pestovanie v 4 klimatickej zóne (kde zimné teploty dosahujú -29 stupňov). Variant sa prejavuje pri pristátí v blízkosti stien, pergolu a na iných podobných miestach. Je povolené používať ako pôdna rastlina alebo kultivácia na balkónoch. Lístie v letných mesiacoch zelené, v páde nadobúdať fialovú farbu. Ťažká je malá.

Dievča hrozno „Henry“ – Rarita. Pochádza z centrálnych regiónov Číny. Táto rastlina sa používa zriedkavo kvôli svojej slabej odolnosti voči zime. Ale vzhľad južného hosťa je naozaj nezvyčajný. Na tmavo hnedé výhonky sa rozvíjajú malé husté listy päť-weddable typu.

Stredné žily maľované v striebornom tóne. Inverzný list obsahuje purpurové poznámky. Multiweight umožňuje hrozno flexibilne zmeniť farbu, aj keď vietorové nárazy.

Avšak, už spomínaná tepelná lobilita neumožňuje pestovať rôzne „Henry“ normálne niekde, okrem regiónov Čierneho mora. V strednom pruhu musí potrebovať prístrešok.

Severoamerické odrody

Trojizbové vinice využívajú popularitu. Táto rastlina je vložená do kultúry hlavne pre vertikálne záhradníctvo. V prírode rastie v severovýchodnej časti Severnej Ameriky bez dosiahnutia polárnych a indolárnych oblastí. Vo voľnej prírode môže taká liana rásť na 20-30 m.

Pozoruhodný popis päť-line panenského hrozna. Táto rastlina je odlišná:

 • oválne listy s špicatom vrcholom;

 • schopnosť stúpať do výšky do 18 m;

 • Povinná potreba podpory;

 • Aktívny kvet v lete;

 • Tmavé červené listy na jesenných mesiacoch.

Pozornosť si zaslúži a triogénne (plodný) typ. Tento ker strieľa dosah 10 m. Tvoria hustý kryt z listov. Kultúra môže zostať na stenách aj bez ďalších podpory.

Ďalšou atraktívnou vlastnosťou je možnosť kultivácie, dokonca aj v oblastiach s negatívnym stavom atmosféry, upchaté toxickými plynmi.

Pripojené hrozno – toto je lev s výškou až 30 m. Môže sa držať na povrchy s oboma nohami a nedostatočne rozvinuté. Dosky z listov sú podobné tvaru na vajíčku, bližšie k hornému zostrihu. Listy majú hladký lesklý povrch. S prístupom zimy bude možné vychutnať si pohľad na red-burgundsky „koberec“.

„Starfall“ sa výrazne líši od obyčajného grófstva. Často si myslia, že je to ďalšia rastlina. Je to typické pre typickú žlto-zelenú farbu. Akonáhle je jesenná studená, nájdu sa ružové farby. Avšak predtým, „Starfall“ vyzerá skvele, čo je spojené s jedinečným výhľadom na každý list.

Stupeň „žltá stena“ získava charakteristickú farbu na jeseň. V lete vyzerá ako obvykle. Je pravda, že listy sú zreteľne horšie vo veľkosti divokejšej odrody a sú umiestnené veľmi tesné. Do 20 rokov môžu obrazovky rásť až 14 m. Rastlina je dokonale kombinovaná so známym karmínovým.

Takáto kombinácia bude výrazne vyzerať, snáď kombinácia as voštinami.

Aká odroda je lepšie vybrať si?

Rôzne typy dievčenského hrozna môžu poskytnúť zdieľaný dekoratívny efekt. Tento efekt sa však líši a jeho variácie umožňujú to urobiť alebo túto preferenciu. Napríklad panenské pentalistické hrozno sa musí uplatniť, ak je kvet relevantný na začiatku leta, a nenársnosť samotnej rastliny je obzvlášť dôležitá. Ani takáto kultúra sa môže pestovať na širokej škále pôd, s inou úrovňou osvetlenia. Semyonová reprodukcia prechádza veľmi ľahko a odrezky prichádzajú do 100% prípadov, pokiaľ neumožňujú hrubé agrotechnické chyby.

Priložené druhy sú vybrané, ak je na prvom mieste rýchly rast. Ale ak je terén veľmi studený, je vhodnejší použiť fivotylové hrozno. Avšak a pripojené hrozno sú veľmi široké. Používa sa v ruskom záhradníctve v strednom pruhu, na predmestí a dokonca aj v blízkosti Petrohrade. Uviedol odolnosť proti mrazu na -25 stupňa, takže v najťažšej zime stále musíte využiť útočisko.

Rýchly rast takýchto dievčenských hroznových spôsobí, že ho odmietne, ak sa používajú nespoľahlivé, sa používajú slabé podpory.

Nevhodné, disembarking priložený rastlina a blízko budov s kachľovými alebo bitúnkovými strechami. Pod váhou Liana sa môže plazia a omietka. V prospech fivatylové hrozno svedčia:

 • Rýchly rast;

 • Jednoduchosť reprodukcie (môže byť rozvedená nezávisle nezávisle bez pomoci špecialistov a záhradkárov);

 • Vynikajúca odolnosť voči škodcom a chorobám (čo je veľmi dôležité pre tých, ktorí nemôžu poskytnúť dostatok času a silu na starostlivosť).

Takáto kultúra sa však vyznačuje vysokou agresivitou ako korene a výhonky. Okrem toho, fivatyl hrozno prebúdza v pružine relatívne neskoro. Táto vlastnosť výrazne zhoršuje jeho dekoratívne vlastnosti. Budeme musieť niečo vyriešiť s návrhom územia, kým nebude aktivovaná Liana. Alebo aby sa v záhrade objavila dočasná medzera.

Rastová aktivita je obzvlášť dôležitá pre vyhodnotenie, či je rodné hrozno krajiny v blízkosti domu, kde je tiež kvetinové postele. Niekedy príliš rýchly vývoj vytesňuje všetky ostatné rastliny a vedie k vzhľadu „džungle efektu“. Je tiež potrebné mať záujem o to, či je špecifická kultúra vhodnejšia pre použité pestovanie alebo ako pôdna rastlina. Značná pomoc pri výbere môže poskytnúť odporúčania od iných záhradníkov, najmä vyjadrené na tematických fórach. A samozrejme, osobný vkus je mimoriadne dôležité, pre ktoré sa zariadenie musí zhodovať.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: