Undercalinking paradajky v otvorenej pôde

    Rastúca zelenina V otvorenej zemi sa musí starať o ich kŕmenie. V prvom rade sa týka paradajok, pretože táto rastlinná kultúra je považovaná za najobľúbenejšie v mnohých záhradkárov. Ako prejavuje nedostatok potrebných látok v rastlinách, o opatreniach na boj proti chorobám, ako aj rôzne spôsoby kŕmenia budú diskutované v článku.

    Známky nedostatku mikropodnikov a makroelárov

    Získať dobrú zber, pravidelnú starostlivosť o rastliny. S nedostatkom niektorých látok sa rastliny často začínajú ublížiť, môžu vidieť známky poškodenia.

    • Často začínajú dolné listy paradajok meniť farbu a stanú sa žltou, potom sú skrútené, stávajú sa pomaly. Táto funkcia označuje nedostatok dusíkových rastlín.

    • S nedostatkom fosforu, kríky prestanú rásť.

    • Ak sa mladí na všetkých letákoch rastú malé a pokrčené, začnú točiť, to znamená, že kríky nie sú dostatok draslíka.

    • Na nedostatku dôležitého prvku vápnika môže byť posudzovaný rastom rastliny. V rovnakej dobe, horná časť kríka je často umierajúci, korene môžu tiež.

    • Zlženie celého kríka začínajúceho z drieku a končiace okraja listov hovorí o nedostatku železa. Rovnako ako znak nedostatku tohto prvku môže byť rastúci rastlina v raste.

    • Vzhľad na listoch a kmeňoch sivých-hnedých miest označuje nedostatok zinku.

    Vidieť nenápadný odtieň listov alebo iných zmien, by mal podávať rastliny s použitím liekov určených na tieto účely.

    Typy subcortexu

    Existujú rôzne typy obliekania pre paradajky. Niektorí si vybrať hotové hnojivá, veriť, že sú najlepší, a iní dávajú prednosť používaniu ľudových prostriedkov.

    Predpokladá sa, že paradajky sú obzvlášť potrebné 3 prvky vo forme dusíka, fosforu a draslíka (NPK). Musíte byť schopní správne určiť koncentráciu každého z týchto prvkov, inak môžete vidieť padlé listy namiesto plodiny.

    Hotové hnojivá

    Výber minerálnych hnojív pre paradajky, stojí za to zostať na najúspešnejších možnostiach.

    • Najefektívnejšie a rozšírené hnojivo s hmotnosťou užitočných prvkov Vo forme dusíka, fosforu, horčíka, vápnika a síry je superfosfát.

    • NitroMofoska. Má dusík a draslík, ako aj fosfor, čím sa zabezpečí potreby zeleniny.

    • Dusičnan amónny je najdostupnejšie hnojivo. Zvyčajne ho robí spolu s inými typmi typu močoviny.

    • Močovina Dokonale absorbovaný rastlinou, pomaly odvodený z pôdy, zvyšuje výťažok.

    • Selitra. Vhodnejšie pre non-hriech alebo kyslé pôdy.

    Aby sa minerálne hnojivá lepšie komplexne. Častejšie používajte pripravené zmesi obsahujúce potrebné nutričné ​​prvky. Pri výrobe 30-40 g zmesi pre 1 kV. m.

    Ľudové opravné prostriedky

    Mnohí záhradníci sa snažia pestovať rastliny bez použitia chemikálií, takže prírodné dusíkaté hnojivá sa často používajú ako hnojivá.

    Corovoik je jedným z najobľúbenejších hnojív v mnohých záhradkárov. Odporúča sa, aby sa hnojivo, dokončil kompostovanie.

    A populárne je použitie vtáčieho vrhu. Pri výbere ho treba pripomenúť, že toto hnojivo je pomerne silné, a existuje šanca dostať koreňové napálenie. Používa sa len s rašelinou alebo slamou pri rýchlosti 1 až 2. Môžete tiež aplikovať vo forme kŕmenia kvapaliny, pričom 8-10 litrov vody asi 10 gramov sušiny. Keďže čerstvé kuracie vrh sa neodporúča, malo by byť pripravené ako kompost hnojivo.

    Dobrá možnosť pre kultiváciu paradajok dáva hnojivá busty popola valcovania po horiacich vetvách, slamke, palivovým drevom. Ash Komín je veľmi dôležité a cenné hnojivo. Ako súčasť jeho mnohých základných nutričných zložiek. Pýtať sa do hĺbky až 10 cm. Ak ho necháte na povrchu, kôra sa môže vytvoriť na pôde. Ash sa neodporúča miešať s hnojom alebo podstielkou, ako aj s limetom, pretože to znižuje účinnosť lieku.

    Ďalšou možnosťou na kŕmenie je amoniak. Mnohí špecialisti sa domnievajú, že kríky vnímajú podávač amoniaku lepšie ako dusíkaté minerálne hnojivá.

    Zavedenie ammónneho alkoholu má priaznivý vplyv na rast a rozvoj rastlín. Tento komponent okamžite pomáha nasýtiť pôdu dusíkom, dezinfikuje ho, bojuje s hubami, škodcami. Režid rastu sa začne urýchliť rast. Zároveň je alkohol amoniak absolútne neškodný pre samotné rastliny.

    Špecializované prostriedky

    V rôznych štádiách vývoja paradajok potrebujú rôzne nutričné ​​komponenty.

    Sadenice používajú hnojivá s vysokým fosforu. Môžu to byť „stimul“, „folíru“, ktoré prispievajú k tvorbe výkonných koreňov.

    Po vylodenie budú rastliny vyžadovať kŕmenie vápnikom a dusíkom.

    Pri tvorbe ovocia je povinný zaviesť „folík“ s bórom, čím sa zabezpečí kvalita budúceho úrody, jej číslo.

    Ako zadať?

    Tam sú koreňové a ťažobné kŕmenie. V prvom uskutočnení sa aplikácia vykonáva priamo na korene rastliny. To vám umožní dodať potrebné jedlá pre celú rastlinu.

    Koreňový podávač sa vykonáva na zvlhčovacej pôde, aby prostriedky pri vstupe do koreňa nehorí. Vykonávanie kŕmenia len s plným zakorenenie rastlín, to znamená 2 alebo 3 týždne po vylodenie.

    Extra rohové kŕmenie sa vykonáva vo forme striekacích puzdier so špeciálnymi výživovými roztokmi. Striekanie sa odporúča vykonať buď ráno alebo večer na zabezpečenie listov z popáleniny.

    Zalievanie

    Pre zalievanie paradajok používajú rôzne drogy. Jedným z nich je príprava energie, ktorá je stimulantom pre lepší rast rastliny. Pomoc ho pomôže zvýšiť pozorovateľnosť sadeníc, stimulovať jeho vývoj.

    Musíte užívať:

    • 5 ml prostriedkov „energia“;

    • Voda – 10 litrov.

    Tento roztok sa vyrába zavlažovaním 2,5 kV. merač.

    Rozprašovanie

    Energia sa používa a pri striekaní. V tomto prípade je potrebné urobiť riešenie vo výške 3 ml liečiva pre 3 litre vody. Takáto kompozícia môže byť nastriekaná až 100 metrov štvorcových. merač.

    Schéma na výrobu hnojív v rôznych štádiách vývoja paradajok

    Počas celého obdobia dusíka môžu byť použité podávače dusíka pre paradajky. Existuje určitý príkaz na ich zavedenie, čo ukazuje, ako správne vykonávať prácu. Uskutočnenie takýchto krmív by sa malo vykonávať opatrne. Kŕmenie paradajok by mali byť postupne.

    • Prvé kŕmenie sa vykonáva 1-2 týždne po plánovaní. Na to, že pôda predstavuje komplexné hnojivo s dusíkom v dávke 0,5 hodiny. L. na liter vody.

    • Po 8-10 dňoch musia byť lôžka liečené slabým riešením mangánu.

    • Druhé spracovanie sa uskutočňuje po 14 dňoch. A tiež dodatočne môže byť pôda oplodnená s riešením kuracieho podstielky zmiešaného s vodou rýchlosťou 1 až 15. Na zvýšenie odolnosti kríkov k plesňovým ochoreniam v blízkosti nich sa odporúča posypať drevený popol.

    • 10 dní neskôr, môžete urobiť amóniový slon, čím sa roztok 20 g dusičnanov a 10 litrov vody.

    • Počas kvitnutia sa odporúča používať AMMOPHOS.

    Potom by ste mali držať podávače nie viac ako 1 čas za 2 týždne. Preferencie je lepšie dať organitnicea vo forme riešenia.

    Po pristátí v zemi

    Po vystúpení do otvoreného terénu vyžadujú rastliny zasadené rastliny. Vykonať 7-10 dní.

    Na tento účel môžete použiť živné riešenie pozostávajúce z:

    • Voda – 10 litrov;

    • 500 ml kusového člnu (kvapalina);

    • 1 umenie. Lyžice nitroammofoski.

    Na každom kríku, musíte naliať 0,5 litrov zloženia.

    Organickému hnojivu môžete nahradiť „ideálne“ (1 st. L.), zmiešanie s nitroposkou (1. st. L.) a zriedenie v 10 litrov vody. Jedna rastlina bude vyžadovať 0,5 litrov tekutiny.

    Počas kvitnutia a tvorby nestály

    Na zabezpečenie rýchleho rastu a aktívneho vzhľadu ziniek v paradajkách sa vykonáva extrakčné kŕmenie 0,5% roztoku superfosfátu.

    Na prípravu riešenia:

    • Vezmite 50 gramov superfosfátov;

    • naliata horúcu vodu (10 litrov);

    • Snáď.

    Tekutina prefiltrovala, potom ošetrené paradajky rýchlosťou 0,5 litra na kríky.

    Počas plodovania

    Počas plodovania pri nalievaní paradajok môžu zažiť deficit v niektorých komponentoch. V tomto prípade sa odporúča použiť nasledujúci nástroj:

    • Voda – 10 litrov;

    • Kyselina boritá – 10 gramov;

    • jód – 10 ml;

    • Drevený popol – 1,5 litre.

    Na kríku prispievajú cez liter zloženia.

    Užitočné odporúčania

    Po odporúčaniach skúsených záhrad si môžete zvýšiť výnos rastlinných plodín:

    • Pomocou minerálnych hnojív je potrebné starostlivo študovať svoje vlastnosti a dátumy na kŕmenie;

    • Musia byť potrebné na vodu, ako pred kŕmením, ako aj po ňom;

    • Je lepšie uprednostniť výrobky v tekutých formách – budú rýchlejšie a ľahšie byť absorbované rastlinou;

    • Pri suchých hnojivách sú distribuované na povrchu, aby nemohli prísť do kontaktu s koreňovým systémom.

    Pre rôzne druhy pôd vyžadujú určité minerálne hnojivá. Na ťažkých hlinených pôdach je potrebné prijať finančné prostriedky vo väčšej dávke, keďže minerály na takýchto miestach sú absorbované pomalším.

    Informácie o kŕmení paradajok V otvorenej zemi nájdete v časti Video nižšie.

    Hodnotiť článok
    ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
    Pridať komentáre

    ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: