Urýchliť dozrievanie hrozna

Dozrievanie hrozna, rovnako ako ovocie akýchkoľvek iných bobuľových plodín, závisí od včasného intervencie od osoby – majiteľa vinice. A môže byť tiež oneskorená – buď nemožné – kvôli nadmerným rozmarom počasia, vzhľad patogénov chorôb, nevhodných a neskorých starostlivosti.

Urýchliť dozrievanie hrozna

Urýchliť dozrievanie hrozna

Štandardné dátumy dozrievania

Vzhľadom k tomu, vzhľad rutinných kefiek – po opeľovaní kvetenstiev – začína počty dní, počas ktorého hrozno získavajú v hmotnosti (rast plodov), a potom sa vzrástli. V zrenia sa zvyšuje obsah fruktózy a glukózy a kyslosť, ktorá je súčasťou zeleného nezrelého hrozna, zatiaľ čo klesajú. Keď hrozno nebudú ponechať na akékoľvek percento, považujú sa za zrelé.

Každá odroda má svoje vlastné načasovanie dozrievania – od 95 do 135 dní.

„Grape“ sezóna na predaj – od konca júla do začiatku októbra. Zaobchádza s plne – zisk cukru – ovocie začína po spomalení rastu. Napríklad v Krasnodarovom území rastú skoré triedy: „Superexstra“, „Nastya“ a T. D. – V teplom juhu sa zber rýchlo udržiava.

Urýchliť dozrievanie hrozna

Urýchliť dozrievanie hrozna

Faktory, ktoré odložia načasovanie neskôr

Nezrelé hrozno sa rozlišuje podľa chuti – to „ako tráva“, takmer neobsahuje cukor. Je tu jeho túžba zmizne – sotva sladká, ktorá označuje nedostatok slnečného žiarenia a živín získaných z pôdy. Neskôr je dozrievanie hrozna najčastejšie kvôli zmene počasia: znížený počet slnečných dní v konkrétnych mesiacoch, hojnosť dažďov. Z prebytku vlhkosti koreňov, nedorozumenie kyslíka – najmä na rambarbe, ktorý nie je strávený na jar,. Priemerná mesačná teplota pod +20 bude spomaliť a dozrievať hrozno. Na konci jari a apríla, môžu nočné mrazničky, zber nebude mať čas na rast – alebo to nebude vôbec.

Urýchliť dozrievanie hrozna

Choroby na hrozno aspoň trochu. Sú spôsobené baktériami a spormi, ktoré sa usadia na výhonkoch a listoch, „jesť“ ich nažive. Stratiť, na ktorom veľa ohromených pozemkov („vyskočil“ spory listov, poškodené kôry a vyblednuté drevo na burinach, webových a pavúkových kokvach v zväzkoch hrozna a t. D.) nedá dobrú úrodu. S viacerými léziami ovocia a nie vôbec sa začínajú objavovať.

Ak neberiete kroky tým, že sa uchyľujú na ľudové opravné prostriedky a „chémia“, vinič zomrie.

Urýchliť dozrievanie hrozna

Aj „ťažká“ pôda, neobsahujúca piesok, rýchlo sedate, a prístup k koreňom je možné prerušiť, prečo sa kríky oslabujú. Opravte tento nedostatok pri výsadbe hrozna: Zmiešajte zem s pieskom. Sand preskočí vodu dobre a vzduch – a Zem sa uľahčí, priepustná. Hrozno dobre rastie na liatej polievke. V niektorých prípadoch, na mieste jeho pristátia v zemi, hlboká jama kopanie, zmiešané s rašelinami a inými hnojivami – a zaspávajú s hroznou odrezkami. Horné, ktorým sa položí malá vrstva odstránenej čiernej pôdy, takže zem sa nelepí.

Urýchliť dozrievanie hrozna

Ak pôda v bohatých kruhoch pôdy vyskočila na čas, kŕmil čistotou zo zeleniny a ovocia, kosených a spustiteľných burín, ďalšia rastlina „odpadu“, mulčovanie, rašelina, pokiaľ ide o hnojivá založené na draslíka a horčíka, stačí Zabezpečiť včasné zavlažovanie do polovice júla. Nezabudnite podkopať pôdu – podobne ako nadzemná časť rastliny, korene tiež dýchajú, absorbujú dusík a kyslík z pôdy.

Ak zabudol, že neskúsený majiteľ vinice zabudol, a on rastie chaoticky a pôda zmizne, potom sa plodina bude s časom horšie.

Urýchliť dozrievanie hrozna

Urýchliť dozrievanie hrozna

Základné techniky a operácie

V prvom rade, pôdne potreby čas od času, aby sakramenili, a vinice – voda. Nenechávajte vodu – nadmerná vlhkosť spôsobí praskanie hrozna.

Rozhodovanie tohto problému s zavlažovaním a uvoľňovaním, zabezpečiť hroznový vinice včasné koreňové a ťažobné kŕmenie. Zak rašelina, ovocie a zeleninový odpad a všetky druhy kompostu sú vhodné.

Vypočítať optimálne množstvo hroznových hraniciach pre každý krík (alebo vinič). Rastlina – každá samostatne – by sa nemala preťažiť. Príliš veľa kefiek a vetiev, na ktorých rastie, povedie k podstatnému dozrievaniu. Časť oblakov je odstránená – až polovica uzlov – aby sa zvýšil zvyšok.

Urýchliť dozrievanie hrozna

Odstráňte listy v dolnej časti viniča, z ktorej už nie je zmysel. Prístup s nadbytočnými výhonkami, keď sa zastavil rast viniča alebo Bush – signál na to je narovnaný vrchol (ohnutý naďalej rásť a odstrániť ju nežiaduce).

Nie je možné dovoliť, aby sa príliš veľa vetiev skrútili navzájom, vytvárajúcej slabú „džungľu“ – kefku hrozna, zatvorené z slnka, nie je zrelé, t. Na. sú v Senitime vytvorenej zelenými rastlinami.

Urýchliť dozrievanie hrozna

Ďalšie metódy a používanie prípravkov

Okrem hlavnej tvorby viniča alebo krídla, je tu pomocný. Leží v kroku – odstránenie t. N. Pasynkov alebo sekundárne pobočky, vyvíjanie z minuloročných obličiek. Čím skoršie sa odstránia kroky (výhodne vo fáze koncepcie), tým väčšie sa živiny dostanú hlavnú štruktúru: hlavné vetvy a samotný Bush (alebo vinič), spolu s uzavretými klastrami, budú rásť rýchlejšie a hrozno staršie.

Pacienti, ako aj tí, ktorí sa zastavili v dozrievaní hraniciach. Otočte kefu nezrelú stranu na slnko: 60 stupňov, postupne.

Urýchliť dozrievanie hrozna

Obyvatelia stredného pásu Ruska, okresu Uralského, kde je leto kratšie, môžete navyše izolovať vinice. To sa dosahuje chovom pôdy s čiernymi dlaždicami a kamienkami vyhrievanými na slnku. Po západe slnka v priebehu niekoľkých hodín, tento kameň dáva nahromadené teplo, vyhrievanú pôdu pod ním. Skúste v tomto prípade aplikovať skoré odrody – sú dozrievajú rýchlejšie.

Hnojivá na báze draslíka, horčík a fosforu sa vzťahujú ako lieky. Kompozície obsahujúce fosfor sa vzťahujú na non-corneous kŕmenie. Používajú sa napríklad iné stimulanty, napríklad molybdén-oxid amónium.

Soli fosforu a amónneho – hnojivá sa vyrábajú vo forme fyziologických zložiek – chovaných v množstve 10 g na vodnom lopaku. Dva týždne pred kvitnutím hrozna, extraktívny podávač sprej na listoch a detstvo kefiek, zatiaľ čo ešte nekvitnú. Najlepšie výsledky možno dosiahnuť distribúciou opravného prostriedku, keď západ slnka alebo hneď po ňom.

Urýchliť dozrievanie hrozna

Urýchliť dozrievanie hrozna

Ak chcete stimulovať rast nových vetiev, rozhodnutie proti kefám hrozna, môžete vykonať zvonenia – orezávanie malej kortex pásu na správnom mieste. Myšlienka je, že voda s minerálmi rozpustená v ňom sa pohybuje hore (z koreňov) podľa nádob s drevom, organickým – dole (z vrcholov) pozdĺž syntetických rúrok Lubyana vrstvy, ktorá sa nachádza medzi primárnym otvorom a drevom. Na odrezanie cesty organických látok späť – a poslať ich na rast pobočky, posledný je výhradný.

Organické látky vytvorené v OCELLED vetve prejdite na starnutie kefiek nad vyzváňač.

Nevýhoda – zvonenie nie je možné aplikovať na trvalých vetiev, t. Na. Vzhľadom na nedostatok organických, časti pod kríkom sú vyčerpané, korene oslabujú, v dôsledku čoho môže zariadenie zomrieť.

Urýchliť dozrievanie hrozna

Urýchliť dozrievanie hrozna

Tipy

Hrozno Rips, nakoniec dozrieva, keď záhradník zohľadnila všetky interferujúce faktory, ktoré inhibuje jeho rozvoj. Okrem prijatých opatrení uvedených vyššie, budú uvedené Tipy pomáhať.

Nevyberajte odrody, ktoré nevyhovujú vášmu regiónu a oblasti o atmosfére klímy a počasia. Ak ste nováčik záhradník, potom vyskúšajte stupne „krásy severu“ alebo „kozmonaut“ alebo iné, charakterizované studeným odporom.

Urýchliť dozrievanie hrozna

Urýchliť dozrievanie hrozna

Nedovoľte, aby sa starala o vinice na samo-výstrele. Hrozno vyžaduje plán psov aspoň raz denne. Choďte okolo svojho pristátia každé ráno. Všimnúť si niečo divné, prijať vhodné opatrenia.

Nevkladajte hnojivá vhodné pre úplne odlišné záhradné a záhradné plodiny. Napríklad čerešňa má svoje vlastné spôsoby škodcov, v porovnaní s hroznom, t. Na. Škodcovia sú odlišné od škodcov viniča alebo kríka. Zakúpením potrebných hnojív a ochrannej chémie postupujte podľa pokynov na ich použitie. Dávkovanie prebytok vytvorí účinok nadmernej správy a zničí rastlinu, nedostatočná dávka nefunguje. Okrem toho, používanie a ľudové opravné prostriedky – starostlivosť musí byť komplexná.

Urýchliť dozrievanie hrozna

Urýchliť dozrievanie hrozna

O tom, ako urýchliť dozrievanie hrozna, pozri ďalej.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár