Všetko o Blossom marhule

S nástupom pružiny je to marhuľové stromy jeden z prvých začiatok kvitnúť. Voňavé kvety pokrývajú pobočky ešte pred lístom. Počas tohto obdobia sa marhule stanú farebnou a expresívnou dekoráciou pre každú záhradu. Väčšina záhradníkov spôsobujú radosť. Zároveň sa obávajú, že mladí púčiky môžu trpieť skorým mrazom.

Všetko o Blossom marhule

Ako a koľko dní kvitne?

Jednotlivé kvety sa nachádzajú pozdĺž celej dĺžky vetvy. Kvetenstvo sú jednoduché. Pozostávajú z 5 zaokrúhlených snehovo bielych alebo bledých lístkov. Rozmery sú považované za veľké a priemer – približne 2,5-3 centimetrov. Napriek jednoduchej štruktúre je kvitnutie marhuľa elegantné a charly. Priťahuje pozornosť na jemnú a romantickú farbu.

Kvetinový pohár je elegantný a malý, zmontovaný z 5 šálky hnedej alebo tmavej červenej. Po opelenie, na začiatku tvorby ovocia, to zomrie spolu s paličkami a typu.

Všetko o Blossom marhule

V mužskej časti kvetu je od 25 do 45. Zdá sa, že tento biely priesvitný lepivý niť, v hornej časti, ktorý sa nachádza žltá topánka.

Všetko o Blossom marhule

Podľa jeho mena je ľahké uhádnuť, že je tu, že peľ je uložená a ide.

Pestik (ženská časť bud) je vytvorená v centre. Mierne dospievajúci mŕtvica spoľahlivo drží peľ, ktorý sa na to dostane. Postupom času oplodni semená, ktorá je ukrytá vo vnútri. Ak sa proces hlasovania vyskytol úspešne, kvet sa zmení na malú maržu. Je to ona, kto tvorí šťavnaté bobule a zvyšok kvetu zmizne.

Všetko o Blossom marhule

Každé jarné lepkavé kvetinové obličky sú odhalené a stáva sa očarujúce kvety, takže sladké ovocie sa objavili na pobočkách na pobočkách. Doba kvitnutia ovocných stromov môže trvať Až 10 dní.

Potrebná teplota

Keď sa teplota zvýši na značku +5 stupňov Celzia, spustí sa prebudenie budov. Ak je potrebný režim teploty uložený v krátkom čase, kvetinové obličky sú opäť mrazivé. Blossom začne len vtedy, ak teplé počasie bude trvať dosť dlho.

Množstvo teploty, ktorá presahuje limit 5 stupňov tepla, na začiatok kvitnutia by mal byť 300 stupňov Celzia.

Ideálne klimatické podmienky – tiché a pokojné počasie, bez drsnej zmeny teploty a silného bustu. Teplota vzduchu – v rozsahu 17-19 stupňov tepla. Takéto podmienky sú pozitívne ovplyvnené plodovaním. V mnohých regiónoch sa teplota rozptylu pohybuje od 7 do 28 stupňov s podpisom plus, takže nestabilný výnos je zachovaný.

Pri štúdiu marhuľových stromov venovali špecialisti osobitnú pozornosť na otázku ako pokles teploty ovplyvňuje púčiky a kvety.

Všetko o Blossom marhule

V dôsledku štúdie boli vykonané určité závery.

 • Ak je špecifická odroda Bez problémov odoláva mrazu, To neznamená, že rovnaká funkcia sa vzťahuje na budov.

 • Marhule sú lepšie ako jablkové stromy, Nízke teploty.

 • Silnosť kvetinovej obličky Klimatické podmienky výrazne závisia od toho, aké poveternostné podmienky vznikli v deň zverejnenia púčikov. Ak kvitnú kvitnúce kvitnúce v chladnom dni, ich odolnosť voči zníženiu teploty sa výrazne zvyšuje.

 • Každý prvok kvetu reaguje vlastným spôsobom k nevhodnému teplotovému režimu. Najčastejšie sú škodliví, a antény majú väčšiu odolnosť. Nielen marhule majú takú vlastnosť, ale aj zostávajúce odrody kostí ovocných stromov.

 • Významné, ale skrátenie krátkeho teploty Nie je to tak nebezpečné ako slabé, ale dlhé mrazy.

 • Režim od 1,1 do 5,5 stupňa pod nulou sa považuje za deštruktívne pre púčiky, ale už prerušili kvety zomrie na 0,5 až 2,75 stupňov Celzia s mínusovým znakom. Vytvorené rany nie sú schopné odolať režimu od 0 do -2,2 stupňa.

Všetko o Blossom marhule

Poznámka: Tiež stojí za to zvážiť vlastnosti každej jednotlivej odrody. Niektoré kvety kvitnú bez problémov, zatiaľ čo iní zmrazili.

Podmienky s prihliadnutím na pestovateľskú oblasť

Načasovanie začiatku kvitnutia závisí aj od každého jednotlivého regiónu. Spravidla prvé stromy kvitnú, ktoré rastú v oblastiach s teplou a pohodlnou klímou a na severe tento proces začína neskôr. Odborníci študovali tento fenomén a zostavili zoznam termínov pre každé miesto. A tiež susedné krajiny.

Zoznam regiónov s približným podmienkam.

 • V Arménsku Stromy sú potiahnuté očarujúcou farbou od konca marca do začiatku apríla. A v tomto čase, ovocné stromy na Ukrajine kvitnú. Na pestovanie na území susedného štátu sa odporúčajú špeciálne odrody, napríklad Kyjev Canning alebo Kyjev pekný muž. Stojí za zmienku, že načasovanie sa bude líšiť v závislosti od toho, ktorý región je v regióne. Po prvé, púčiky sú odhalené na juhu Ukrajiny, potom kvet prichádza v centrálnej časti krajiny, na východe a na západe.

Všetko o Blossom marhule

 • V prvej polovici druhého jarného mesiaca, záhrady kvitnú v hranice Krasnodar. Tento región je známy pre teplú a stabilnú klímu, ktorá je ideálna na pestovanie mnohých odrôd ovocí. TU, najčastejšie našlo marhule Parnas, Sun Kuban, Kuban Black a ďalšie odrody.

Všetko o Blossom marhule

Všetko o Blossom marhule

Všetko o Blossom marhule

 • Ďalší región s priaznivým a teplou klímou sa nachádza na polostrove. Na Kryme sa prvé kvety začínajú objavovať v polovici marca. Stromy nádherne prišli do rôznych oblastí hrany. Odporúča sa rásť stupeň: Crocus, Veterán Sevastopol, Nikitsky, Krasnashki.

Všetko o Blossom marhule

Všetko o Blossom marhule

Všetko o Blossom marhule

 • Vo Volgograd, kvitnúce časy na konci apríla. Ak príde počasie, teší sa bledo ružovej farby v 20. apríli. A tiež také obdobie často spadá na začiatok mája.

Všetko o Blossom marhule

 • V prvom jarnom mesiaci začínajú kvitnúce marhuľy zdobiť kaukazské záhrady. Varieta Meitopol predčasný a ananás Tsyurupinsky Odporúča sa pre kultiváciu v tomto regióne. Ich charakteristické vlastnosti sú pozoruhodne z hľadiska klímy.

Všetko o Blossom marhule

Všetko o Blossom marhule

 • Uprostred Ruska, časové harmonogramy na konci apríla a začiatkom mája. V podmienkach abnormálneho tepla, ktoré nedávno nie sú zriedkavé, kvitnúce sa môže začať skôr. Odborníci odporúčajú venovať pozornosť nasledujúcim odrodám – Lel, Tsarsky, Black Prince.

Všetko o Blossom marhule

Všetko o Blossom marhule

 • Len v polovici pobytu sa zobudia v záhradách v regióne Moskvy. Veľa ovocných plodín sa pestuje v rámci hraniciach tejto oblasti. Hrana je už dlho známa pre krásu prírody. Skúsení záhradníci odporúčajú pristáť nasledujúce odrody: Obľúbené, Iceberg, Counts a Monastic.

Všetko o Blossom marhule

Všetko o Blossom marhule

 • V Rostovskom kraji môžete často stretávať s marhuľami. Začiatok kvitnutia padá v polovici apríla. Na území regiónu nachádzajúceho sa na hranice štátu, sú zasadené tieto typy: Fortune, Meitopol skoro, Mliyevský žiarivý.

Všetko o Blossom marhule

Všetko o Blossom marhule

 • Posledný región, ktorý zvažujeme – Voronezh. Tu kvitnúce spadá na druhú polovicu jari, od konca apríla do začiatku mája. Nasledujúce odrody prispôsobené miestnym poveternostným podmienkam: prekvapenie, Voronezh skoro, Voronezh Aromatický a šampión severu.

Všetko o Blossom marhule

Všetko o Blossom marhule

POZNÁMKA: S nepriaznivými poveternostnými podmienkami a dostatočne vysokou teplotou vzduchu môžu marhule kvitnúť po pristátí, ak sa na pobočkách už vytvorili plnohodnotné púčiky.

Ako meškanie kvitnúť?

Ďalej je niekoľko spôsobov, ako môžete spomaliť alebo odložiť začiatok kvitnutia ovocných stromov. A rozšírenie obdobia odpočinku v marhule prispieva k zvýšeniu pravidelnosti jeho plodovania.

Štep

Prvá metóda je považovaná za časovo náročnú a neodporúčajú nováčikoví záhradníci bez skúseností. Strom, ktorý začína kvitnúť čoskoro, musíte jemne vštepiť k inej rastline s neskorými kvetmi. Otoční, slivka, alycha alebo divoký marhuľ sa zmestí ako tok. Vakcinácia sa vykonáva na jar. V južných oblastiach sa práca vykonáva na konci marca a vo zvyšku regiónov krajiny – v apríli alebo máji.

Všetko o Blossom marhule

Letné orezávanie

Tento postup tiež pomôže nastaviť čas. Manipulácia sa vykonáva v období od polovice mája a začiatkom júna. Vymazanie mladých výhonkov spomaľuje rozvoj sekundárnych pobočiek. A tiež spúšťa proces stimulácie kvetinovej obličkovej záložky. Začnú tvoriť na pobočkách druhej a tretieho poriadku. Počas orezávania sa výhonky znižujú jednu tretinu.

Všetko o Blossom marhule

Vykonávanie všetkých vyššie uvedených akcií vedie k tomu, že puky sa rozpúšťajú neskôr ako obvyklý termín.

Mulčovanie piliny

Mulch sa už dlho používa v záhradníckej sfére. Na ochranu stromov z škodcov a infekcií je krajina okolo hlavne pokrytá vrstvou rašeliny alebo hnoja. Potom pod Marhule, sneh je rozdrvený, a dať ho s hrúbkou 30 cntimetrov, trochu tamping. Z pouhého piliny, ktoré sú pokryté inou vrstvou snehu. V dôsledku toho, drevené piliny zamrznuté a stať sa jedinou vrstvou.

S príchodom pružinovej mulčovania drží topenie snehu, udržiavanie nízkej teploty pôdy. V chladnom mieste zostanú korene v režime hibernácie, čo zlyhá proces prebudenia stromu a začiatok kvitnutia.

Všetko o Blossom marhule

Bielizeň

Ďalším spôsobom je zakryť kmeň nebezpečného vápna. Hlinka alebo hnoja Pridať k tejto zložke. Plátnačková vrstva vykonáva úlohu tepelnej ochrany, absorbuje slnečné svetlo bez toho, aby ho ohrel na trup. Táto metóda sa považuje za najjednoduchšiu zo všetkých vyššie uvedených.

Všetko o Blossom marhule

Zalievanie na jeseň

Hojné zavlažovanie vykonať pred začiatkom mrazov, na konci jesene. Vlhkosť prispieva k tomu, že pôda pod stromom zamrzne, a s nástupom pružiny je pomalšie ako taveniny. Výsledkom je, že rozkvetové púčiky je oneskorené. Rovnaký výsledok je možné dosiahnuť, ak na začiatku jari budeme vodu stromy studenou vodou. Zavlažovanie sa odporúča vykonať spôsob postrekovania.

Akonáhle budú tvrdohlavé teplomery zdevastované na nulu, marhule začínajú striekať čistú vodu. Tento postup môžete vykonať niekoľkokrát pre väčšiu účinnosť. Na kôru je vytvorená ľadová kôra, ktorá bude chrániť pobočky a obličky z mrazov.

Všetko o Blossom marhule

Striekanie korunky

Posledným spôsobom, ktorú považujeme za sprejovanie koruny. Práca sa musí vykonať pred začiatkom obličiek. Toto obdobie je spravidla na začiatku jari.

Všetko o Blossom marhule

Na spracovanie používajte niekoľko kompozícií na výber.

 • Riešenie na báze železa. V 10 litrov vody rozpustí 400 gramov liečiva.

 • Močovina V množstve 700 gramov zmiešaných s medi vitriolom (50 gramov) a zriedená v 10 litrov vody.

 • Vysoká účinnosť demonštruje Soli zloženie. Pre jeho prípravu stačí rozpúšťať 700 gramov bežnej varnej soli v 10 litroch čistej vody.

 • V rovnakom množstve kvapaliny rozpustné 300 gramov vápno a meď. Výsledkom je, že kvapalina zlodej je 3%.

 • Roztok 50 gramov Železný tábor a 500 gramov karbamid na 10 litrov vody.

Všetko o Blossom marhule

Všetko o Blossom marhule

Prečo strom nekvitne?

Niektorí záhradníci čelia problému nedostatku kvitnutia. Ak s nástupom teplej sezóny, ovocné stromy odmietajú kvitnúť, problém môže byť v rôznych dôvodoch.

Všetko o Blossom marhule

Tu sú najbežnejšie.

 • Možno strom ešte nedosiahol potrebný vek. Najčastejšie, marhuľové stromy sú spokojní s prvou zberom vo veku 3 rokov. Niektoré odrody začínajú ovocie neskôr.

 • Marhuľa môže byť Vyčerpaný homamomom, provokovaná infekcia a mráz.

 • Blossom nemusí prísť kvôli nesprávnemu vykonanému orezaniu. Pri vykonávaní postupu, po prvýkrát potrebujete byť opatrný, dodržiavať odporúčania špecialistov.

 • Ďalším spoločným dôvodom – Porážka s vážnymi infekciami a chorobami.

 • Ak kvetinové obličky nie je prenesený zimný studený, Nebudú rozpustiť s nástupom jari.

 • Nestabilné poveternostné podmienky môžu zbaviť plodiny. Často sa vyskytujú, keď sa mrazy vrátia po rozpustení púčikov a kvety zomrú.

 • Nevýhoda alebo nadmerné zavedenie hnojív V tomto procese.

 • Snáď stromy Nedostatok slnečného svetla.

 • Na adrese Nedodržiavanie agrotechnológie Blossom môže tiež trpieť.

Všetko o Blossom marhule

Všetko o Blossom marhule

Všetko o Blossom marhule

Aby bolo možné kvitnúť, a po vydaní stabilnej zberu, musia dodržiavať tieto podmienky: \ t

 • Zvolená odroda by mala podliehať klimatickým podmienkam konkrétnej oblasti;

 • Je potrebné pestovať ovocné stromy na osvetlených oblastiach, ktoré sú chránené pred silným návrhom;

 • Je potrebné pravidelne vodu záhradu, spracovať oblasť pred škodcami, a pravidelne sa kŕmiť.

Všetko o Blossom marhule

Všetko o Blossom marhule

Všetko o Blossom marhule

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár