Všetko o drvičoch pre hrozno

Vinárstvo je krásny, ale komplexný proces, počnúc kultiváciou hrozna a končiace nádherným nápojom. Jeden z medziľahlých stupňov spracovania plodiny – drvenie krytov. Spočiatku to bolo vykonané manuálne, presnejšie „do nožov“, potom bolo prvé mechanické zariadenie vynájdené, s storočiami, séria vylepšení.

Vlastnosti a cieľ

Účel drvičky – stláčanie šťavy z bobúľ, oddelenie kostí, hrebeňov, tortu. Bez neho nerobia v poľnohospodárskych farmách zaoberajúcich sa pestovaním odrôd vín hrozna. Funkcia zariadenia je prítomnosť medzery medzi pracovnými hriadeľmi. Takýto prijatie vám umožňuje stlačiť veľa bez rozdrvenia kostí, pretože poškodené semená dávajú vinu nepríjemnú horkosť, negatívne ovplyvňuje jeho kvalitu a chuť.

Štruktúra štruktúry je taká jednoduchá, že môže byť vykonaná s vlastnými rukami. V prijímajúcom bunkre je hrozno naložené, odkiaľ vstupuje do pohyblivých hriadeľov. Rotácia otočí celé bobule a struky v potrubnom prúdení do špeciálnej kontajnera. Ďalší proces už tečie bez pomoci drviča. Jedným z odrôd jedla je tlač na výrobu šťavy.

Návrh na tlak hrozna má nepochybné výhody a nie je zbavený niektorých nevýhod. Sú však také minimálne, že nehrajú významnú úlohu.

Výhody používania drviča:

 • technologický odpad sa kvalitatívne znížil;

 • Časové náklady sa znižujú, kvalita MEZGI sa zvyšuje;

 • Po drvičke v hroznovej hmote nie sú žiadne nežiaduce zložky;

 • Mechanická alebo manuálna jednotka funguje aj v neprítomnosti elektriny;

 • Drviče pre hrozno z nehrdzavejúcej ocele majú vysokú kvalitu, nebudú nie sú korozívne a absorbovať cudzie pachy, jednoduchosť zariadenia vám umožní vykonať potrebné zmeny, zlepšiť zariadenie pre potreby vlastníka.

Mínus je selektivita niektorých modelov – kúpače s oddeľovačom hrebeň nemôže pracovať s NUTMES. Cena výrobných modelov sa môže zdať príliš vysoká, ale produktivita a kvalita odôvodňujú investované prostriedky.

Názory

Hrozno používajú niekoľko odrôd zväzkov pre hrozno, s ktorým sa zber lieči. Zariadenia majú rozdiely v niekoľkých parametroch.

Prečítajte si viac  Nuansy zavlažovania paradajok v otvorenej pôde

Prítomnosťou oddeľovača hrebeňa

Drvič s hrebeňovým separátorom sa používa na spracovanie ovocia bieleho nutmegového hrozna. Je to všetko o povinných požiadavkách na víno NUMPEG – nemali by byť prítomné požičiavanie, ktoré sa podávajú hrebene s vysokým obsahom opaľovacích látok. Je to na získanie takejto mladiny modelov s oddeľovačom hrebeň. V prípade práce s odrodumi červených vín je prítomnosť hrebeňa v potrubnej farbe istá – to je on, kto dáva červené víno rafinovanú štvrtosti a hĺbku chuti. Podobné DAVILY naznačujú roll alebo šok-odstredivý typ práce mechanizmu.

Podľa typu riadenia

2 Typy brúsení používajú vinárov.

 • Manuál Davilka. Jedná sa o mechanizmus typu valca, ktorý obsahuje: Loading Hopper, hriadeľ, skrutkové listy, horizontálne valce a podporovať kapacitu prijímania. Horizontálne valce sú umiestnené vo vnútri jednotky paralelne so sebou, vytvorte pohyb otáčania a stlačte bobule. Špeciálne poskytol medzeru zastaví hrebene a zobrazí ich.

 • Elektrické zariadenia. Na základe princípu šok-centrifugálneho princípu rozširujte ovocie pomocou elektovej dosky a vlastní vysoký výkon: dávajú veľký výkon vínnej základne, farbenie látok a fenolov. Spin z šťavy sa vyskytuje s simultánnym oddelením hrebeňov a výstupom z celkovej hmotnosti. V dôsledku toho má vináreň čistú mezuge na výjazde.

Preferencia tohto alebo uvedeného modelu je uvedený podľa objemu vyrobeného produktu.

Použite manuálne zariadenia na vinice s oblasťou meranou s desiatkami a stovkami hektárov – je nepraktické. Pre pestovanie hrozna v oblastiach krajiny a prijímanie vína, naopak, nákup elektrických zariadení je nerentabilný.

Populárne modely

Výrobcovia ponúkajú na trhu drviče pre hrozno, dosť niekoľko. Nižšie je uvedený Top 5 najobľúbenejších modelov.

Dmieškový

Talianska skrutka s hrebeňom oddelením. Manuálne riadenie vážne znižuje náklady na produkt a robí pohodlnejšiu prevádzku – jednotka môže byť vždy prenesená na lepšie miesto. Za tvárou je ľahké sa starať o, umývanie a čisté. Šírka čerpadla – 500 mm, hmotnosť je 39 kilogramov, dĺžka bunkru – 0,9 m.

Prečítajte si viac  Undercalinking paradajky vápnik Selututyra

Stratiť-m

Ďalší vrtuľník talianskej značky s prítomnosťou oddeľovača hrebeňa a dva typy kontroly (elektrické a manuálne). Polypropylénový bunker je navrhnutý pre 40 litrov nakladania, šľachticové hriadeľové a mlynské čerpadlá sú namontované na vysoko kvalitné nerezové ložiská, ktoré zaručujú dlhú životnosť.

Jednotka kvalitatívne oddeľuje hrebene a je určený na spracovanie veľkých objemov.

Mechanické Polsinelli Crusher

Mechanický dizajn bez hrebeňového oddeľovača sú všetky vonkajšie časti pokryté bezpečným práškovým maľovaním pigmentom. Horizontálne hriadele sú vyrobené z durálu, ktorý zvyšuje stabilitu materiálu na korozívne procesy a zvyšuje životnosť.

Elektrický drvič „Umnitsa“ EI-1

Rozmery zariadenia – 4,4х2,5х0,7 m, hmotnosť – 11,5 kg. Jednotka je určená na spracovanie plodov rôznych odrôd – okrem hrozna, guľôčkový kanál môže rozdrviť jahody, jablká, broskyne a iné ovocie. Vďaka tejto povinnosti môžu vinári vyrobiť nielen hrozno, ale aj iné vína.

Výkon „Clever“ dosiahne 1 tonu za hodinu.

Manuálny vrtuľník s oddeľovačom hrebeň Molinara

Drvič s manuálnym pohonom a bunkrom z nehrdzavejúcej ocele sa môže použiť na spracovanie nutmegových a červených odrôd z hrozna. Jednotka môže byť použitá v malých domácnostiach pre domáce vinárstvo a na veľké vinárstvo.

Všetky modely drviče sú najobľúbenejšie z tohto segmentu, ktorý v skutočnosti ponúka širokú škálu produktov.

Tipy na výber

Pri výbere vrtuľníka pre hrozno, najprv sa zamerať na objem spracovaných výrobkov. Požiadavky na drvič sú rovnako odlišné vo veľkých farmách a na malé letné chaty. Prvé opatrenia sa merajú tonami plodín, druhý desiatky kilogramov. Pre veľké vinárstvo budete potrebovať model s elektrickým pohonom, pre možnosť DACKET OPTIONAL Manual.

V závislosti od toho, ktoré vína sa vyrábajú, vyberie sa drvič s oddeľovačom hrebeňa alebo bez neho. Veľkosť hlavne je tiež zvolená na základe množstva spracovaných bobúľ. Nádrž môže byť od 10 a vyšších litrov a pre malú záhradu a tucet sadenice sú pomerne 5 litra. Typ lisu závisí od toho, ako sa plánuje nainštalovať dizajn: skrutky potrebujú stacionárne držiak a hydraulický môže byť jednoducho umiestnený na vrchol.

Prečítajte si viac  Apple Topaz

Ako to urobiť sami?

Majiteľ záhradného pozemku, pestovanie viniča v malých množstvách a získanie zberu nie viac ako poltón, môže urobiť drvič na hrozno nezávisle. To nielenže ušetrí finančné prostriedky, ale umožní vám mať zariadenie, presne vhodné potreby.

Krok za krokom Manuálne pokyny

Na výrobu drevenej drvičy budete potrebovať presný výkres budúceho agregátu, podľa ktorého v budúcnosti sleduje veľkosť a vykonávať všetky fázy výroby a montáže.

 • Z drevených barov 50×50 cm, sú zrazené, ktorých hodnota sa rovná indikátorom nádrže pre Mezgi.

 • Varené valce sú upevnené v strede rámu, pričom sa medzi nimi opustí vzdialenosť 2-3 mm.

 • Ďalej, bunker vo forme pyramídy. Použite akýkoľvek bezpečný materiál. Preferencie dáva dubovú dosku, ale ak nie je, potom tam sú nerezová oceľ, plast a t. D.

 • Potom pripravte a nainštalujte nádobu na prijímací koláč a jeho veľkosť v hornej časti sa musí zhodovať s parametrami rámcov.

 • Zhora na cake akceptor namontovaný rám s valcami a bunkrom.

 • Os jedného zo stromov by mala pokračovať v spracovaní, ktorá bude riadiť zariadenie.

Všetky drevené detaily pokryté lakom. Domáce dizajn je možné vždy zlepšiť pridaním elektromotora, čím sa výrazne zvýšil jeho výkon.

Na výrobu hrebeňového oddeľovača bude potrebná jemná mriežka (10-12 mm), ďalší horizontálny hriadeľ s nerezovými lopatkami. Nože zvárajú alebo upevňujú samo-montážou na strom na špirále. Remeselníci robia brezový príbor hriadeľ. Grid blokuje dostať hrebene do MeZdu a nasmeruje ich do iného oddelenia.

O tom, ako urobiť drvič na vlastnú päsť, pozri ďalej.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: