Všetko o fungicide „topaz“ pre hrozno

Prípravok „TOPAZ“ pre hrozno je účinným fungicídom, čo si vyžaduje opatrný súlad s odporúčanými dávkami a inštrukciami na použitie. Nakládky je potrebné pozorovať určité obdobie čakania po striekajúcich rastlinách, ale vo všeobecnosti sú prostriedky nízke toxické, nepredstavuje hrozbu pre výhonky alebo ovocia. Podrobný prehľad pomôže zaoberať sa funkciami používania lieku „TOPAZ“, dodržiavajte všetky bezpečnostné opatrenia počas spracovania.

všeobecný popis

Univerzálny chemický fungicíd „TOPAZ“ je vhodný na hrozna a iné kostné rastliny, ale používa sa na liečbu, prevenciu plesňových ochorení v rastlinných, kvetinárskych plodinách. Liečivo ničí patogénnu mikroflóru na úrovni mycélia. Je najúčinnejší z hrozna, ako je hrdza, maliklivá rosa (americká), ovocná hniloba, oidium.

„TOPAZ“ – Monokomponent Agent, jeho hlavnou zložkou je pungoneazol.

Uvoľňovanie liečiva sa uskutočňuje v koncentrovanej forme, v ampulkách v 2 ml, ako aj v dávke 100 ml, vo fľašiach vypočítaných na opakované použitie, prášok vyžadujúci predpustenie vo vode. Účinná látka má vysokú permeabilitu v rastlinnom tkanive. Účinnosť vzorca liečiva je obmedzená len niekoľkými druhmi patogénov plesňových ochorení. V komplexnej porážke sú topazové kríky kombinované s inými chemikáliami.

Medzi znaky antifungálnych liečiv na báze penganozolu môžu byť pridelené:

 • Absencia obmedzení poveternostných podmienok – možno postriekať v daždi;
 • vysoká rýchlosť absorpcie liekových tkanív rastlín;
 • Konzervácia biologickej aktivity pri teplotách do -10 stupňov;
 • Schopnosť používať na prevenciu a liečbu.

Princíp činnosti „TOPAZ“ je jednoduchý. Keď zasiahol orgány a tkaniny rastliny blokuje spory patogénnych mikroorganizmov. Zbavený schopnosti zvýšiť objem ich kolónie, zomrú.

Liek preniká do rastlinného tkaniva cez epidermu stoniek a listy, vstupuje do šťavy a potom sa šíri v celom kríku.

Čas použiteľnosti ampuliek a fliaš je 4 roky. Po tomto období je nemožné používať liek.

Prečítajte si viac  Tomato Simelsky

Inštrukcie na používanie

Príprava „TOPAZ“ je potrebné rozprašovať rastliny povrch, na vetvy a listy. Je lepšie si vybrať suché a bezvízové ​​počasie pre prácu. Ak sa však choroba aktívne vyvíja, je možné striekať a v daždi. Príprava lieku prechádza svojou formou uvoľnenia.

 1. Prášková látka vo forme modrej kryštalickej látky sa musí rozpustiť vodou na stav suspenzie. Dosť 10-50 ml na 2 mg finančných prostriedkov. Výsledný koncentrát sa dôkladne mieša, potom sa pridá do vody rýchlosťou 1, ktorá slúži na 10 litrov vody. V menšej koncentrácii sa roztok zobrazí nízkou účinnosťou aj s preventívnym spracovaním.
 2. Emulzia „TOPAZ“ v 2 ml Dávkovanie môže byť okamžite rozpustené v nádobe vody. To vám umožní ušetriť čas na prípravu roztoku. Z fľaše v 100 ml. Požadované množstvo finančných prostriedkov na jednorazový postrek je najjednoduchší na výber injekčnou striekačkou. Dávkovanie sa zvyšuje dvakrát pri liečbe hrozna z lézie o oidium alebo impulzne REW – 4 ml na 10 litrov vody.

Štandardná spotreba pripraveného roztoku je 1,5 litra na 10 m2 vinice. Obdobie čakania na úplnú absorpciu riešenia je približne 3 hodiny. Po uplynutí tejto doby sa prostriedky už nebojí zrážok schopných znížiť koncentráciu roztoku. Nebojte sa fungicídne na pôde. V takom prostredí sa rýchlo rozpadá do bezpečných komponentov, ktoré nepoškodzujú životné prostredie.

Existujú určité obdobia čakania a pre opätovné striekanie. S ohľadom na predávkovanie látok.

Pri liečbe hrozna sa re-striekanie vykonáva najskôr o 14 dní neskôr. Stojí za posúdenie stavu závodu, prítomnosť zmien naznačujúcich účinnosť prijatých opatrení.

V preventívnych účely sa vinice sprej 4 krát počas sezóny:

 • Po rozpustení obličiek;
 • Po dokončení kvitnutia;
 • po vytvorení kefiek;
 • pred zberom (najneskôr 20 dní pred dosiahnutím technickej zrelosti).

Takéto poradie akcie pomôže zabrániť porážke vinice s plesňovými infekciami, zachová sa zdravé kríky, vytvorí ďalšiu ochrannú škrupinu proti prenikaniu patogénnej mikroflóry.

Pri kombinovaní „topaz“ s inými chemikáliami, ich účinnosť sa zvýši, účinok finančných prostriedkov bude predĺžený.

Je dôležité zvážiť, aby sa pred časovaním nezačne spracovať. Látky by mali mať čas, aby sa dostal z tkanív, takže ich koncentrácia nie je príliš vysoká.

Prečítajte si viac  Paradajka hľuzovka žltá

Preventívne opatrenia

„TOPAZ“ sa vzťahuje na chemické fungicídy triedy III. Nepredstavuje vysokú hrozbu pre zdravie ľudí a zvierat, ale mali by sa dodržiavať niektoré opatrenia.

 1. Povinné použitie ochranných rukavíc, okuliarov a respirátorov. Sú umiestnené na fáze otvorenia fľaše alebo ampulky, neodstraňujte až do konca postreku.
 2. Príprava roztoku v dobre vetranej miestnosti. Optimálne, ak sa práca vykoná priamo na stránke.
 3. Použite výlučne plastové nádoby, ktoré nie sú určené na zber. Roztok sa skladuje mimo dosiek jedál. Bude lepšie, ak pre fungicídy budú pôvodne zvýraznené svoje jedlá.
 4. Vylúčenie kontaktu lieku s sliznicami očami, nosom, ústami. Ak pri striekaní roztoku sa vyskytol kontakt, mal by sa okamžite umyť s veľkým množstvom čistej vody. Na konci práce na striekaní stojí za to, že je to opláchnuť zvyšky lieku, ktoré sa stali náhodou.
 5. Ochrana vodných útvarov z kontaktu s „TOPAZ“. Pre ryby a ostatných obyvateľov rybníkov alebo riek je veľmi toxický, môže vyvolať smrť obyvateľstva alebo jednotlivých jedincov.
 6. Je potrebné zabrániť kontaktu pre domáce zvieratá, pasienok s fungicídom. V čase spracovania, ako aj 3 hodiny po ňom sú Zvieratá lepšie chrániť pred voľným pohybom.
 7. Ochrana pred deťmi. Dokonca aj prázdne ampulky a injekčné liekovky musia byť zlikvidované a kompletné udržať tam, kde nebudú k dispozícii pre mladších členov rodiny.

Vzhľadom na všetky tieto odporúčania sa môžete vyhnúť možným komplikáciám súvisiacim s používaním chemickej prípravy „TOPAZ“. So vhodným dávkovaním bude riešenie úplne bezpečné pre vinice, nemá fytotoxické vlastnosti, a preto eliminuje možný vplyv na budúci výnos alebo chuť ovocia.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: