Všetko o jahodách odchádzajúce na jar

S cieľom vychutnať si úrody jahôd v lete, v jarnej kultúre bude musieť venovať dostatočnú pozornosť. Osobitná úloha v tomto štádiu sa hrá hnojivá – organické aj minerálne, ale nielen. Článok sa bude zaoberať hernými aktérmi na jarné jahody.

Kde začať?

Jahodová starostlivosť jar by sa mala začať čo najskôr. Najlepšie je, ak tréning začína ihneď po úspornom a zemnom snehu. Práca začína čistením územia. Účelový materiál je jemne odstránený a odstránený až do ďalšej zimy. Ak bola záhrada záhradných jahôd izolovaná prírodnými materiálmi – jedľami vetvami, vrchmi alebo senami, potom sú nevyhnutne spálené. Kultúra s pomocou Rabela je vyrábaná na kefu zo suchého lístia a minuloročného mulčovania. Odstránenie územia, jahody budú musieť pripraviť na novú sezónu: orezanie a naliatie, vykonať potrebné prvky, ktoré majú byť sprostredkované av prípade potreby vykonať transplantáciu.

Nuansy orezávanie

Na jar bobuľových kríkov je potrebné strihať tie listy, ktoré neprežili zimovanie: máme, želania, želania, mrazené alebo ochorení. Takéto inštancie sú rezané rovno s rezačkami, cyklistickými dezinfikovanými secateurs alebo nožnice. V žiadnom prípade nemusíte roztrhnúť, inak je zásuvka poškodená a samotná rastlina bude naďalej ublížiť. Ak má pružina zahusťovanie na jar, potom odstrániť zrútenie fúzy a kvety.

Zalievanie

Na urýchlenie topenia zakoreneného snehu, povrch je vrhať vriacou vodou, ktorá nasmeruje prúd priamo na spiace kríky. Podobný postup „čistí“ pôdu z hmyzu, skrytá na zimovanie, ako aj z sporu chorôb. Napriek tomu, že pôda po zime je bohaté nasiaknutá vodou, odparuje vlhkosť bude rýchlo, a preto kultúra rastúca v otvorenej pôde bude stále potrebovať pravidelné zalievanie. Potreba kvapaliny v skorom jari je pomerne ľahko určená stavom kríkov: ak sa listy listu začne mokré alebo točiť dovnútra, to znamená, že jahody potrebujú zavlažovanie.

Ďalší spôsob, ako skontrolovať kopanie na záhrade diery v hĺbke 30 centimetrov a odstránenie vidieckych hrstí. Ak po stláčaní dlaňovej vzorky rozdeľte veľké fragmenty, napájanie sa nevyžaduje. Transformácia zemskej kómy na prach, naopak, označuje naliehavosť postupu. Starostlivosť o bobule kultúru, nesmiete zabúdať, že korene kríkov sú umiestnené v blízkosti povrchu, prehĺbenia nie viac ako 20-30 centimetrov, a to je dôvod, prečo sa kvapalina odparuje pomerne rýchlo.

V dôsledku toho, ak rastlina pristáva voda, jeho vývoj je pozastavený a plody sú oveľa horšie ako viazanie.

Vodné jahody od duše, navlhčite pôdu niekde na 40 centimetrov hlboko do. Na každom kríku, zároveň predstavuje približne 0,5 litrov tekutiny. Ak je jarná jar, zavlažovanie sa vykonáva približne každých 5-7 dní. Takýto harmonogram sa uloží na začiatok kvitnutia. Postup je organizovaný skoro ráno, až kým slnko vyliezne ani neskoro večer, po západe slnka. Kým kríky sa nedostanú s kvetmi, môžu byť vystavené postrekovaniu, to znamená, že voda z zalievania na stimuláciu starších zelených hmôt. Po vytvorení Boutons bude potrebné posielať vlhkosť vo vysielaní alebo v špeciálnych jamčkách, omáčil medzi jahodovými puzdrami, a tiež odkazovať na metódu kvapiek – rozloží hadice v postele a aktivovať zásobovanie vlhkosti.

Kultúra reaguje veľmi zle, ak budeme vodu s studenou vodou, najmä ak hovoríme o tekutine extrahovanej z studne alebo studne. Voda by mala určite stáť počas dňa a prirodzene zahriať pri slnku na teplotu miestnosti. Treba tiež spomenúť, že aj napriek láske jahôd na vodu, kotvenie bude v poriadku. V dôsledku zvyšovania hladín vlhkosti vznikajú ideálne podmienky pre činnosť plesňových a rotačných ochorení. Zvlášť vážna, táto situácia sa prejaví v období viazania alebo už dozrievajúcich samotných bobúľ. V daždivých a chladných jarných dňoch zníženia zavlažovania.

Prečítajte si viac  Pepper rastúce nuansy v Tepliciach

Uvoľnenie a plač

Hydratačné lôžka musia byť sprevádzané pôdou. Malo by sa to urobiť opatrne kvôli blízkemu umiestneniu koreňov na povrchu. Počas spracovania Zeme sa tiež eliminujú všetky buriny. Voľná ​​pôda by mala byť riadená tak, aby sa pôda neukázala byť v kábloch. Ak sa všetko vykoná správne, proces prijímania kyslíka do koreňového systému sa zlepší a samotný pôda bude udržiavať vlhkosť. Vzorky s ostnatým koreňom budú navyše potrebné zdôrazniť opustením rastu na povrchu a naopak – naopak, zdvihnite po dychu.

Tam je pohodlne manipuláciu s motykou alebo čipom. Stojí za zmienku, že v rámci prvého jarného businenia sa odporúča odstrániť a inštancie jahodových kríkov, nie sa vyrovnať so zimovaním. Môžete ich zistiť sušenými hnedými letákmi prítomnými nielen na okrajoch, ale aj v jadre rastlín. Okrem toho, staré kríky sú eliminované, ktorých vek vystúpil cez 4-ročnú značku. Zvyčajne robia aj chladné sezóny.

Celé „zelené“ odpadky nevyhnutne popáleniny.

Multifunkčný

Mulčovacie záhradné jahody prijali iný druh organizácie. Postup vykonaný na jar po zavlažovaní spomaľuje odparovanie vlhkosti z pôdy a tiež zabraňuje klíčovaniu burín byliniek. Okrem toho tvorba organickej vrstvy prispieva k najlepším ohrievaniu Zeme a stimuluje vývoj zdanlivých koreňových procesov. Výhodou je, že bobule umiestnené na slamke alebo seno nie sú v kontakte so Zemou, čo znamená, že sa neotáčajú. Na výber z tohto účelu sú ponúkané rôzne druhy materiálov. Napríklad sa používa na používanie zmesi nízko rýchlosti rašeliny a jemného nápravného prevíjacieho hnoja prevzatého v rovnakom pomere. V zásade môžu byť tieto možnosti zapojené a oddelene.

Použitie pre mulčovanie humus extrahované z hromady kompostu, neodporúča sa. Takáto látka zvyčajne obsahuje semená burinových bylín, ktoré v budúcnosti veľmi úspešne klíčia v postele. Naopak, dobré recenzie dostať čerstvú slamu, piliny, ihličnaté ihly alebo skosené s trávou trávniku. Existuje príležitosť a chráni otvorenú pôdu špeciálnym vytvrditeľným materiálom, to znamená, že je spunbond, alebo nepriehľadný polyetylénový film tmavej farby.

Požadovaná mulčovacia vrstva v priemere sa pohybuje od 3 do 5 centimetrov. Pokrývajú pôdu by sa nemala len v blízkosti trupu kuchárov, ale aj celý polomer od 15 do 20 centimetrov. Niektorí záhradníci radšej zvládnuť celý povrch jahodových lôžok. Treba to spomenúť Na jar sa bobuľové hrebene najprv vyčistí od starej mulčovania. Vzhľadom k tomu, že v zimnom období je veľký počet škodcov a sporov chorôb, pozostatky listov alebo seno sú nevyhnutne spálené. Ďalej sa vykonáva vhodná liečba rastlín a zem je pokrytá čerstvým materiálom. Počas rastúcej sezóny sa časť mulča počas zavlažovania jednoznačne umývaná, a preto je čas od času potrebný na pripojenie nových komponentov.

Podriadený

Použitie hnojív je najdôležitejšou súčasťou jarnej starostlivosti o jahody, a môžete si vybrať medzi neškodnými organickými prísadami a minerálnymi komplexmi, ktorého nadbytok má negatívny vplyv na chuťové vlastnosti bobule. Prvé kŕmenie sa koná okamžite, ako príde sneh a kríky začne rásť. Je dôležité mať čas, kým sa začína kvitnutia, a teplo nebude stabilné. Cieľom tohto postupu je stimulovať zvýšenie nadzemnej časti a vzhľadu nestály.

Do najlepších minerálnych komplexov v tomto štádiu zahŕňajú „organický mix pre jahody a bobule“, ako aj „firth of crystal pre jahody a jahody“.

Predčasná jarná kultúra bude oblúčiť amoniak Nitra alebo Azophoska. Liečivo v množstve 35-45 gramov je rozptýlené medzi krídlami každého štvorcového meter alebo najprv v množstve 25-30 gramov rozvodov v 10 litrov vody, po ktorom je každé puzdro zavlažované 0,5 litra zmesí. Ak sa karbamid používa na kŕmenie, potom polievková lyžica znamená zriediť 10 litrami vody. Ďalej je každá inštancia jahôd zavlažovaná 0,5 litra hnojiva. Samozrejme, že nie je pre žiadny síran draselný, 25-30 gramov dosť pre štvorcový meter pristátia.

Prečítajte si viac  Letný alkohol z nízkych lietadiel

Na stimulovanie rozšírenia zelenej hmoty, ako aj zvýšenie budúcej zberu, hnojenia jahody by mali byť kombinácie obsahujúce dusík. Napríklad, doma, polievková lyžica dusičnanov amónnych alebo vápenatého je kombinovaná nitroamihosk v množstve jednej lyžičky a 10 litrov vody. Použite toto hnojivo je povolené len na vrchole navlhčenej pôdy, ktorým sa riadi koreň každého zhonu od 0,5 do 1 litra. Okrem SELITRA, močoviny, zlepšenie chuti vlastnosti hľuzy.

Dobré výsledky dávajú niektoré ekologické možnosti. Môžete napríklad vstúpiť do Korovyan, ktorých 0,3 kilogram je vopred rozvedený v 10 litrov vody a neodvolané na pár dní. Hotová zmes sa nedá ľahko naliať, ale je režírovaná striktne v drážkach, vykopaná medzi krídlami. Niektorí záhradníci, však radšej nalejte látku striktne pod koreňom, neumožňujú striekanie na plechové dosky. V zásade by mali stačiť lyže riešenia pre 3-4 meračov.

K dispozícii je tiež možnosť pre umiestnenie živnej hmotnosti priamo pod koreňmi, s tvorbou dvoj- alebo trojkorokového metra Zeme. V tomto prípade je však potrebné vziať do úvahy Čerstvý Korovyan je bohatý na semená burín byliniek, ktoré sa celkom dobre klíčia na hrebeňoch Berry. Iný recept navrhuje, aby sa spojil 0,3 kilogramov previnutia kovboja, 200 gramov popola, 60 gramov superfosfátu, 30 gramov potašovej soli a 10 litrov vody.

Vo svojej výrobe, Korovyan prvý preťažuje niekoľko dní a potom doplnené zvyškom komponentov.

Je prijatý jednoducho rozptyl v blízkosti kríka pod listami. Avšak v žiadnom prípade by nemal prúdiť s kuracie vrh. Tento prírodný zdroj dusíka vyžaduje riedenie hmotnosti: časť pevnej látky je až 20 častí kvapaliny. Hotová zmes je približne 3-4 dni a potom, čo sa aktivuje na zavlažovanie vykládok, so smerom pod koreňom každej inštancie niekde 0,5 litra.

Veľmi výhodné na kŕmenie pristátie Herbická malta. Pripravuje sa z žihľavy a iných burín. Zelená je dôkladne rozdrvená a potom sa aktivuje v takom množstve na vyplnenie tretieho vežeru. Byliny sa nalial vodou a nejaký čas trval na nejaký čas. Pred zavlažovaním bude musieť hnojivo distribuovať v pomere 1 až 3, po ktorom môže byť použitý na zavlažovanie jahodových riek. Zvyčajne sa každý meter štvorcový nalial niekde 10 litrov aditíva.

Je možné dosiahnuť dobré výsledky Drevený popol. Sklo mozgovej zdvih je rozvedený vedením vynikajúcej vody a okamžite zadá do kríkov, takže každý meter štvorcový predstavoval 1 liter zmesi živín. A nie je to tiež rebier len rozptýliť popol na povrchu. Jahoda reaguje perfektne na kvasinky – produkt obsahujúci dusík, draslík, zinok a ďalšie potrebné prvky. To predstavuje 0,2 kilogram živého výrobku, ktorý sa najprv zriedil s 0,5 litrami vyhrievanej tekutiny a trvalo sa od 20 do 30 minút. Pred aplikáciou sa vyžaduje, aby sa objem vyžadoval, aby sa dosiahol až 10 litrov pridaním čistej vody. Treba uviesť, že celé vyššie uvedené organizovanie je vhodné aj na ťažobné kŕmenie, ale koncentrácia v tomto prípade by mala znížiť polovicu.

Hnojiť kultúru v jarnom čase sa odporúča v niekoľkých etapách. Nabudúce po konvergencii snehu hnojiva sa objavili 2-3 listy na kríku. Toto je v tomto prípade o drogách obsahujúcich dusík – sellitera, močovina alebo trus. Pred kvitnutím sú jahody už požadované fosforečné kŕmenie, a keď sa objavia – organické alebo minerálne komplexy.

Ak má trieda čas, aby sa plodina už na jar, potom po jeho čistení je potrebné použiť potaš, fosforečné a dusíkové kompozície.

Mimoriadne zelené kŕmenie začína od prvého desaťročia mája, keď sa počasie zahrá a slnečné. Na tento účel je 10-15 gramov kryštálov minerálnych hnojív chované v vedre vody. Na prídavku sa podieľa na prídavku. Stojí to za zmienku Nedávno, rastúce množstvo záhradkárov sa živí jahody s suchým praktickým paličkami. Počet kusov uvedených výrobcom jednoducho praskne do pôdy v blízkosti pristátia.

Prečítajte si viac  Ako vyzerá lopatka na paradajkách a ako sa s ním vysporiadať?

Spracovanie proti chorobám a škodcom

Aby bola kultúra v záhrade, útoky na hmyz v záhrade, a tiež netrpel rôznymi druhmi ochorenia, jar by sa mal konať niekoľko preventívnych opatrení. Sú organizované skôr, ako sa postele objavia vrstvu čerstvej mulčovania. V marci sa graf spracúva s drogami obsahujúcimi meď – tri percentá kvapalina Bordeaux alebo dvojcestného medi energie. Ak sa vzduch už ohrieval na 15-17 stupňov, stojí za to použiť takéto biopreparácie „Fytosporín“. V apríli, napríklad sprej puzdrách s fungicídnymi prípravkami, „Carbamyd“ alebo „Actellic“. Opätovné spracovanie týmito kompozíciami sa vykonáva po dokončení kvitnutia.

Ak ste v predchádzajúcej sezóne bobule strávila ticho, potom môžete jednoducho naliať kríky s vodou, vyhrievané na +60 stupňov, zavlažovanie oboch plechov a srdca. To odstráni nielen hmyz, ale aj ich larvy a vajcia. Pekne sa prejavuje amoniakom, 40 mililitrov, z ktorých sa rozvody v vedre vody. Liečba takýmto riešením eliminuje mnoho škodcov. Okrem toho, aby sa zabránilo prevencii, bude možné vrhnúť posteľ s tinktúrou jódu, slabo koncentrovaným roztokom kyseliny boritej a manganistanu draslíka, infúznych horčičných, cesnaku alebo luku.

Na prípravu dutého lúča sa nalial kilogram rozdrvenej rastliny s 5 litrami vody. Zmes sa varí 10-15 minút, potom sa používa na striekanie. Mimochodom, vynikajúce preventívne opatrenie proti hmyzu je vylodenie v blízkosti jahôd, ostrý voňajúci zamat, kalendár a nastruténia.

Nakoniec by ste mali použiť aj univerzálny komplex drogy s názvom „Strawberry Rescuer“, ktorý sa vyhne infekciám s plesňovými chorobami a útokmi hmyzu.

Vlastnosti starostlivosti o rôzne kríky

V závislosti od veku kríkov rastúcich v krajine, správne mierne upravovať starostlivosť o pružinu.

Mladý

Spočiatku výsadbu nových kríkov z jahody na jeseň, musíte sa uistiť, či je charakteristika odrôd poveternostných podmienok pravda. Napríklad, ak je miesto v Urals alebo na Sibíri, potom len odrody odolné voči mrazu s včasným vyvinením, ako napríklad „Victoria“. Na jar sa o ne stará o ne uľahčí, pretože hnojivá vyrobené pristátím by mali stačiť, aby praktizovali takmer až do leta. Avšak, ak pôda na chudobnom pozemku bude správne vykonať nasledovné: Pošlite každú buscher so zmesou 0,5 kilogramu kostrkov, 1 polievková lyžica síranu draselného a vodných lopatiek.

Starý

Vzhľadom k tomu, že pôda má tendenciu byť vyčerpaná, stará jahody bude potrebovať častejšie kŕmenie. Potom, čo pristátie môže byť správne, budú musieť byť filtrované s riešením nitroammofoski, kravského alebo vtáčieho vrhu. Keď sa kultúra začne tvoriť Boutons, bude vyžadovať draslík obsahujúce lieky – sulfát draselný alebo drevený popol. Nakoniec, staré vzorky sú nevyhnutne striekané lyžičkou kyseliny boritej rozvedená v 10 litrov vody. Tento postup je navrhnutý tak, aby stimuloval reťazce.

Možné chyby

Jeden z najzávažnejších chýb záhradníka sa považuje za ignorovať jarné rezanie jahôd, ako aj zúčtovacie lôžka. Staré listy, mrazené výhonky, suché kvety sa stanú ideálnym nastavením pre chovu škodcov a šírenie chorôb. Zlý ovplyvní stav rastliny, ktorý zanecháva hrubú vrstvu pôdy. Veľké množstvo pôdy spôsobuje ťažkosti pri vývoji koreňového systému, ktorý v konečnom dôsledku vedie k odloženiu dozrievania ovocia. Absencia mulčovacej vrstvy rýchlo povedie k rozvoju rotačných procesov a vzhľadu burín.

Nesprávne organizovaný postup zavlažovania môže byť nevyhnutným predpokladom pre popáleniny, zmrazenie koreňov alebo dokonca zastavenia plodovania. Príliš hlboké uvoľnenie môže poškodiť úzko umiestnené korene alebo dokonca ťahať rastlinu z pôdy.

Skôr bežnou chybou je nesprávne zavedenie hnojív obsahujúcich dusík: ich nevýhodu na začiatku vegetačného obdobia sa naleje do pomalého rastu kultúry a nadbytok na konci – v nedostatočnom rozvoji bobúľ z dôvodu skutočnosti, že Všetky úsilie sa snaží o zelené hromadné rozšírenia.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: