Všetko o koreňovom jablo

Korene sú základom ovocných stromov. Z materiálu tohto článku sa dozviete, aké sú ich typy, rast a tvorba jablkových stromov, či by mali byť izolované na zimu a čo je potrebné na to.

Všetko o koreňovom jablo

všeobecný popis

Koreň Apple stromu patriaceho do močového typu má svoje vlastné dizajnové funkcie. Vďaka tomu má strom vo vertikálnej polohe, zásobuje vodu a živiny všetkým častiam rastliny.

S uspokojivými rastovými podmienkami sú veľkosti koreňového systému jablostných stromov pomerne väčšie. Niekedy korene odchádzajú v hĺbke 3-4 m. Rozvetvenie v šírke sa môže líšiť v rozsahu 5-8 m.

Veľkosť aktívnej časti stromu Apple Apple je 20-80 cm pod zemou. Horizontálny smer presahuje projekciu koruny. Hlavná časť koreňovej hmotnosti sa nachádza v hĺbke 50-60 cm.

Všetko o koreňovom jablo

Avšak, pre severné regióny nie je charakterizované takýmito hlbokým spojom. Sleduje v oblastiach s prevalenciou surovej a ťažkej pôdy. Tu sú korene zvyčajne umiestnené pod malou hrúbkou pôdy.

Na severnom Kaukaze sa dosahujú 6-7 m s priemerom koruny 1,5 m. Sieť malých koreňových procesov nepresahuje 60 cm a bočné vetvy – 5 m.

Všetko o koreňovom jablo

Odrody koreňov

Systém root stromu je dosť vyvinutý, charakterizuje sa rastom. Počas dlhých rokov, pravidelne pozastaviť svoj vývoj počas transplantácie.

Podľa typu pôvodu, jablkové korene sú hlavné a zrejmé. Spočiatku sú tvorené koreňom nukleácie semena. Tvorba druhého začína stonkami.

Všetko o koreňovom jablo

Horizontálne a vertikálne

Horizontálne umiestnené korene prispievajú k dodávke vzduchu a hlavných živín. Vertikály sú zodpovedné za posilnenie trupu v pôde, ako aj dodávky vlhkosti a minerálov z hlbokých vrstiev.

Korene druhého typu sú uzamknuté v rôznych hĺbkach. Je to spôsobené oblasťou rastu stromu alebo jeho odrodou. V tomto ohľade môže byť hĺbka výskytu malé alebo hlboké.

Všetko o koreňovom jablo

Kostrový a moč

Podmienečne korene dreva sú hlavné a konverzie. Každý z nich má svoje vlastné charakteristiky štruktúry. Prvý sa nazýva kostrový, druhý moč. Hlavné rizómy sú hrubšie, avšak konvertujú jablko.

Kostrové typy sú vytvorené 20 rokov. Určené korene sania vodu a minerály.

Prideľujú rozpadové produkty do životného prostredia. Nie je ďaleko od povrchu (do 50 cm).

Všetko o koreňovom jablo

Rast a tvorba

Korene Apple Tree rastú veľmi nerovnomerné. Posilnenie ich rastu sa oslavuje dvakrát ročne: na jar a jeseň. Na jar, korene pochádzajú po zemi. V páde, ktoré rastú po objavení listov.

Rýchlosť rastu a tvorby rizómov závisí od rôznych faktorov. Kľúčom z nich sú: zemská teplota, stupeň vlhkosti, nasýtenie vzduchu, živiny.

Pohodlné podmienky rastu – hodnoty od +7 do +20 stupňov Celzia. Ak je teplota nižšia alebo vyššia, zastávka tvorby. Poškodzuje nielen Krone, ale aj Kornvik.

Zvýšenie dĺžky koreňov sa vyskytuje ročne. Okrem toho, korene zhrutka. Pozastavenie je vysvetlené poranením rhizomov, ktoré zažívajú rastlinu počas transplantácie.

Všetko o koreňovom jablo

Kostrové korene odchádzajú z koreňového krku. Zúčastňujú sa na vývoji procesov druhej objednávky. Sú v budúcnosti rozvíjať korene tretej objednávky a tak ďalej. S každým následným rozvetvením je korene menej a tenšie.

Koreňové linky – najvzdialenejšie (periférne). V aktívnych výhonkoch je mladá časť pokrytá koreňovými vlasmi, aktívne vyrábajúcu vodu na drevo. Pomer vertikálnych a horizontálnych koreňov sa môže meniť v dôsledku odrodových a vonkajších faktorov.

Strom môže mať kostrové a polvrskové korene s niekoľkými meradlami dlhými a viac ako 10 cm hrubé. Ak je koreňový systém vytvorený so silným vývojom vertikálneho koreňa a slabého bočného odznaku, nazýva sa tyč.

Dĺžka koreňov dôkazov sa môže líšiť od desatiny mm až niekoľko cm. Priemer zvyčajne nepresahuje 1-3 mm.

Všetko o koreňovom jablo

V stĺpových stromoch nie je koreňový systém, ale nachádza sa v povrchovej vrstve pôdy. Slabo rastie v porovnaní s trupom.

V závislosti od odrody a miesta rastu môže mať ročný semená až 40000 koreňov s ich celkovou hodnotou až 230 m. Dĺžka koreňov u dospelého jabĺk môže byť vypočítaná desiatkami kilometrov. Počet koreňov presahuje niekoľko miliónov.

Počas tvorby koreňového systému sa vyskytne zlomenina jednotlivých výhonkov. Od začiatku rastu je neustále a konzistentne a na konci životného cyklu stromu.

Zároveň, nielen axiálne, ale aj bočné korene (najprv na hlavnej veci, potom na vetve).

Všetko o koreňovom jablo

Obmedzenie root GRIDS sú nahradené novým. Počet takýchto koreňov môže pochádzať z niekoľkých desiatok tisíc mladých jabĺk (napríklad stromy s vekom 1-2 roky) do miliónov (u dospelých a veľkých stromov).

V priemere, priemer koreňového systému od druhého roka rastu a ďalšieho zvýšenia vzhľadom na korunku o 1,5-2 krát.

Všetko o koreňovom jablo

Potrebujem sa v zime zahriať a ako?

Izolácia Apple Stromy v zime – postup potrebný, zameraný na uloženie koreňa. Je zraniteľný voči chladu, takže je potrebné zabezpečiť správnu izoláciu ovocnej kultúry.

Môžete to urobiť rôznymi spôsobmi. Okrem toho musíte venovať osobitnú pozornosť mladým jablkom. Z toho, ako prežijú zimu, závisí nielen s ich rastom, ale aj výnosom.

Korene stromu musia byť pokryté zeminou. Stupeň izolácie však závisí od odrody. Napríklad, pre päťročný frost-rezistentný jablkový strom nepotrebuje dodatočný prístrešok. Stromy vo veku 3-4 rokov typu podobného stĺpca je potrebné izolovať ročne.

Všetko o koreňovom jablo

Čas prístrešia je spojený s klimatickým pásom. Je potrebné urobiť to v čase, keď je nastavená priemerná denná teplota, rovná +10 stupňam. Izolácia by nemala byť skoro, je škodlivá pre kultúru.

V ranom izolácii sa zvyšuje rastúci čas, rast kultúry sa zrýchľuje. V tomto prípade sa strom Apple (najmä mladý) nemá čas na prispôsobenie sa nástupu chladného počasia a zmraziť, bez ohľadu na to, ako dobre sú izolované.

Keď neskorú izoláciu, nevyhýbajte sa poškodeniu kôry. Príprava začína koncom septembra – začiatkom novembra. Uprostred našej krajiny sú Apple stromy pokryté na konci septembra – začiatkom októbra.

Vetvy, lístie a zhnité ovocie sú vyčistené od koreňov. Kurz sa spracuje so zmesou vitriolu (meď, železo). Nie je dovolené byť MOSS alebo LICHEN.

Všetko o koreňovom jablo

Spodná časť trupu je liečená vápnom. Tvoria korunu, potom prosila. Pôda Squeeze s hnojom, zaspávaním na vrchole pilín. Zóna koreňov sú zabalené s izoláciou (Agrovolok).

Kmeň je zabalený papierom alebo iným materiálom. V prípade potreby je vinutí upevnené škótkou. Skrýtes môžu byť dodatočne izolované zahrievaním tuberka pôdy.

Okrem papiera sa izolácia môže stať spunbondom, guminoidným, tkaninou alebo burnou. V neprítomnosti týchto materiálov môžete použiť Yelnik alebo Reed. V poriadku na zimu, trup nie je zmrazenie, je možné zakryť pôdu v koreňoch rašeliny alebo slamy.

Pri použití prírodných podvodných materiálov ako izolácie sú spracované fungicídmi. Takáto liečba zabráni infekcii kultúry a chráni ju pred hlodavcami.

Všetko o koreňovom jablo

Ak by sa v zime v Frosty regióne, praktický pozemok by mal byť pokrytý jedľami vetvami a snehom. Niekto izoluje stromy pomocou starej pančuchách, handier, plastových taškách.

Stromy Columnal Apple sú úplne izolované. Okolo stromu vytvára pyramídu, vnútri humusu. Pyramída je zabalená polyetylénom alebo tarpaulsterom.

Všetko o koreňovom jablo

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár