Všetko o koreňovom systéme hrozna

Na pestovanie zdravého hroznového kríka je potrebné vytvoriť podmienky pre rozvoj koreňového systému závodu, pretože to je, či reguluje procesy srandu, kvitnutia a dozrievania ovocia. V článku budeme rozprávať o štruktúre koreňov hrozna, zvláštnosti vývoja koreňového systému, v závislosti od sezónnosti, a tiež sa dozviete, ako reakcia podzemnej časti hroznaného kríka na environmentálne namáhanie a technologické metódy.

Vlastnosti a štruktúra

Koreňový systém hrozna je pomerne silný, jeho štruktúra umožňuje zariadeniu prispôsobiť sa takmer na akýchkoľvek pôdach. Dokonca aj na zakrivených piesočných, ako aj kamenistých oblastiach viniča, bude sa konať a vyvinie sa.

Kultivate hrozno môže byť na suchom teréne, ako aj nedostatočne rozvinuté pôdy: Vedci dospeli k záveru, že hrozno možno pestovať takmer všade, s výnimkou močiarskych sekcií a Solonz. V porovnaní s koreňovým systémom iných rastlín, v hrozne je dosť rozvinuté a veľké.

Okrem dodávania užitočných minerálov a stopových prvkov v hornej časti rastliny, hroznové korene poskytujú proces fotosyntézy, zlúčeniny sacharidov, syntézu alkaloidov, aminokyselín, tukov a tak ďalej. Cez korene viniča sa tiež zbavia ťažkých zlúčenín a zbytočných látok. Stav hornej zóny hrozna závisí od výkonu a pevnosti podzemnej časti, ako aj množstva a kvality plodiny. Tvorba koruny koreňov sa vyskytuje v prvom roku zastavaného pristátia: v týchto 12 mesiacoch sú vytvorené konštantné výkonné rizómy a tenké kostrové časti.

Zvyčajne, Hrozno má striekajúci systém koreňov, ktorý sa vyznačuje silnými vetvami, čo umožňuje kultúru prispôsobiť sa takmer akýchkoľvek pôdach. Swamp, soľ a skaly spomaľujú len rast hrozna a na ostatné rozlohy odnože dokonale prispôsobiť na úkor svojej špeciálnej štruktúry.

Preskúmanie druhov

Korene hroznového viniča sa rozlišujú v závislosti od kultúry odrody, rozvetvenosť Bush tiež ovplyvňuje výkon koreňového systému. Skúsené hrozno prideľujú nasledujúce časti koreňového systému.

  • „Vlasy“. Jedná sa o tenké rúrky malých veľkostí, ktoré odchádzajú z hlavných koreňov 3-5 mm. Cez ne, rastlina sa živí minerálom a vlhkosťou.
  • „Kužeľ vzostupu“. Toto je druh koreňového prípadu pre vrchol koreňov. Chráni odnože od deformácie, najmä v hustej pôde.
  • Bočné korene. Vetvy tvorené intermersálmi a uzlovými časťami odrezkov. Takéto „chápadlá“ pomáhajú hrozna na upevnenie v zemi.
  • Povrchové korene. Forma na úrovni 5-15 cm od povrchu a sú netrhané časti. Objavujú sa a zmiznú v závislosti od poveternostných podmienok a zvlhčovača.
  • Kornostamb. Hlavná časť koreňového systému je druh trupu pod zemou. Od neho odišiel z časti root systému.

Na koreňovom kmeni rastliny, ktorá rastie dobrodružné korene niekoľko rokov. A stále rozlišovať „Callus“ – toto je progestion na päte koreňa. Formuláre v čase nájdenia kutikula vo vode. Táto časť sa stáva hlavnou tyčou pre tvorbu hlavnej (päty) tyče.

Rozmery

Veľkosť koreňov hrozna priamo závisí od štruktúry pôdy a územia, na ktorej sa kultúra rastie:

  • V regióne s chladnou klímou Koreňový systém nebude hlboko ísť a spadnúť na vrchnú vrstvu pôdy (v hĺbke 20 až 40 cm);
  • V regióne s teplou klímou Tento indikátor bude od 60 cm do 1 m 20 cm;
  • Na území s piesočnatými pôdami Koreňový systém pôjde hlboko do vzdialenosti od 1 m 50 cm do 3 m 70 cm na vyhľadávanie vlhkosti;
  • na skalách Rhizomy sú umiestnené na hĺbke 3 metre (niekedy maximálna dĺžka hroznových koreňov na takýchto pôdach môže dosiahnuť až 1,5 km).
Prečítajte si viac  Paradajkový prezident 2

Pre normálny úrodu by mali korene ísť hlboko do najmenej 1-1,5 m od vrcholu. Koreňový systém je najzraniteľnejšou časťou hrozna. Môže rýchlo zomrieť alebo ohnúť kvôli nadmernej vlhkosti alebo nedostatku vody, z studenej alebo z mastnej pôdy.

Vývoj počas sezóny

Korene v hrozna rastú od začiatku lásky a až do dozrievania ovocia. Čím vyšší je výnos, zdajú sa menej nových koreňových procesov. V južných oblastiach na teplé pôdy v určitých typoch hrozna môžu korene rásť aj v zime.

Tečúca oblička na jar a vývoj mladých výhonkov prispieva k rezervom nahromadeným odnože od okamihu dozrievania hrozna. Byť v stave odpočinku, plavidlá xylám v koreňovom systéme aktívne absorbujú dusík a škrob. Obohatené korene s užitočnými prvkami a ako listy starnutie. Keď je plač (tok šťavy z xylémy) vinič z orezaných rán, to znamená, že rastlina vyšla zo stavu odpočinku a pripravená sa aktívne vyvinúť.

Faktom je, že jarná pôda sa zahrieva a v tkanivách koreňov začína metabolická aktivita. Akumulované škrobové a proteínové látky sa spracúvajú v aminokyselinách a cukre, uvoľní xylem. Výživové prvky pod osmotickom tlaku sa zvýšili na výhonky, čím stimulovali proces preťaženia. Ale v jarnom období, rast koreňového systému zaostáva za rast výhonkov, pretože všetko úsilie odnože sú poslané na rozpustí obličky, kvitnutie, rast a rozvoj mladých prírastkov. Akonáhle sa zelená hmota začína objavovať na kríku, korene sa zrýchlijú vo svojej výške.

Maximálna značka nárastu v koreňovom systéme hrozna – obdobie medzi kvitnutím a plodovaním a počas dozrievania zberu, aktivita opäť klesá.

Koreňová biomasa hrozna pozostáva predovšetkým z veľkých konštantných konštrukčných koreňov, tenké korene sú krátkodobé (ich vitalita je 4-5 týždňov) a často sa vymenia.

Reakcia na environmentálne napätie a technologické metódy

Skúsené hrozno z ich pripomienok dospeli k záveru Mladé hroznové sadenice prvé výfuku veľa koreňov, ale po starnutí strieľa a ich orezávanie je rast koreňového systému pozastavený. Ale vedci dospeli k záveru Hrozno korene nie sú hrozné tráva, aj keď samotná rastlina nemá rád burinu. Pre rast koreňov tejto rastliny je dôležité mať vodu, kyslík a dostatok živných prvkov, az iných plodín, vrátane burín, korene jednoducho prehĺbiť, aby nekonkurovali.

Prečítajte si viac  Všetko o používaní života železa v záhradníctve

Obmedziť rast koreňov môže prirodzené kataclysms, ako je ťažký mráz, ako aj mechanické činnosti osoby (pevné orezávanie, ekologická únik únik). A tu je malý nedostatok vody (mierne sucho) nie je tak hrozné pre hroznové korene ako nadbytok vlhkosti. Vine nemá rád vlhkosť, najmä preto, že močiarske zloženie je ťažšie vyrábať kyslík a živiny ako z hrubého pôdnej bázy. V poslednom koreňovom systéme hrozna sa cíti viac istý.

Pokiaľ ide o výživu hrozna, je lepší prebytok živín ako ich nevýhodu. V prvej verzii je akumulácia koreňového systému zásob v prípade ich nedostatku, len podzemná časť sa vyvíja v druhom a nazývané starosti, ktoré sa stáva príčinou zníženia výnosu.

Fyziológia hrozna je taká Dlhé hlavné korene žijú dlhšie a väčšina z nových koreňov neustále zomrie. To nie je spojené s opatrnosťou, ale so zvláštnymi osobitosťami tejto rastliny. To však neznamená, že pravidlá starostlivosti nemožno pozorovať. Včasné kŕmenie hroznovej vlhkosti, živiny prináša dobrú úrodu, takže navigáciu len na fyziológiu závodu a nádej na počasie nestojí za: nikto nezrušil agrotechnické udalosti.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: