Všetko o pestovaní uhoriek v taškách

Uhorky patria medzi najčastejšou zeleninou, ktorú možno vidieť takmer v každom dome. Cucumbers sa používajú čerstvé aj v rôznych riadoch. Takmer každý majiteľ grafu rastie uhorky, ale nie je vždy možné zasadiť požadovaný počet zeleniny, pretože len nemá miesto. V tomto ohľade prichádzajú letné obyvatelia s mnohými spôsobmi, ako pestovať zeleninu s racionálnym používaním územia. Takto sa objavil spôsob rastúcich uhoriek v taškách – vďaka tejto metóde môžete dokonca pestovať veľa uhoriek na malom území.

Všetko o pestovaní uhoriek v taškách

Všetko o pestovaní uhoriek v taškách

Výhody a nevýhody

Ak hovoríme o metódach rastúcich uhoriek v taškách, potom majú plusy a nevýhody, toto je zistené v priebehu času. Ľudia sú už známe možnosti pre pestovanie tejto kultúry aj v balíkoch. Ak hovoríme o výhodách tejto metódy, potom si môžete všimnúť nasledovné:

  • kultivácia veľkého zberu na malom území;

  • Nedostatok ťažkostí v starostlivosti – kríky sú veľmi ľahko sledovaní, pretože to nemusíte robiť špeciálne akcie;

  • Rýchly úrodu a dlhé plodnenie – ak hovoríme jednoduchšie, uhorky budú rásť veľmi rýchlo a rastlina bude dlhú dobu plodná;

  • Takýmto spôsobom nie sú takmer žiadne ochorenia tejto kultúry, takže plodina bude vysoká kvalita a objemná.

Všetko o pestovaní uhoriek v taškách

Rovnako ako u všetkých metód rastúcej zeleniny, táto metóda má svoje nevýhody.

  • Udržiavať vlhkosť je pomerne ťažké, pretože to stojí za to skúsiť. Ak robíte príliš silnú vlhkosť, korene sa hrajú, a samotné rastliny budú s najväčšou pravdepodobnosťou zomrieť.

  • Teplota v taške môže byť príliš vysoká, koreňový systém začne zomrieť. Zvlášť dôrazne sa vzťahuje na horúce dni.

Všetko o pestovaní uhoriek v taškách

Výber tašky

Tak, že rastlina poskytla vysoko kvalitné ovocie, musíte správne pripraviť miesto, kde bude zasadený. Toto je jeden z najdôležitejších pravidiel pre pristátie rôznych kultúr. Ak sa rozhodnete zasadiť uhorky, musíte sa rozhodnúť medzi taškami Burlap a polyetylénu, môžete použiť napadnuté tašky. Aby ste zaviedli túto kultúru, budete potrebovať tašky a zeminy, sadenice, trubice a lano, drevené palice. Je však potrebné rozhodnúť vo forme tašky.

Je lepšie, aby sa tašky, v ktorých bola múka alebo cukor, takéto tašky sú vhodné optimálne. S najväčšou pravdepodobnosťou máte domáce tašky z cukru a pri ich hľadaní nebudú žiadne ťažkosti.

Všetko o pestovaní uhoriek v taškách

Príprava pôdy

Pred výsadbou rastlín musíte pripraviť pôdu. Začať s vreckami z polyetylénu potrebných 70 l vrecia. Zem je v nich zmenené, môžete vytvoriť vrstvy pôdy a hnoju, tašky sú inštalované vertikálne. Optimálnym spôsobom bude inštalácia tašky v prehlbovaní, takže nebude klesať.

Uprostred vrecka musíte nainštalovať drevenú palicu s dĺžkou približne 2 m. Na konci musí byť necht nagrotovať, bude pletenie. Plastové trubice s otvormi sa vložia do tašiek, takéto skúmavky sú potrebné na zavlažovanie.

Zavlažovanie uhoriek sa vyskytuje cez rúrky, uhorky sú napojené denne, ak je leto pečené. Po výskyte listov je potrebné zviazať na palicu.

Všetko o pestovaní uhoriek v taškách

Všetko o pestovaní uhoriek v taškách

Štádiá pristátia

Pristátie nie je okamžite, ale krok za krokom. Vezmite si tašku a merajte parametre, musia sa priblížiť k trubici. Môžete nainštalovať palety, budú umiestnené tašky, hnojivá sú zmiešané v nich a taška je pokrytá škótkou, takže nie je náhodne prerušiť.

Okrem, Ak chcete vždy udržiavať vlhkosť vo vrecku, vyberte si biele tašky. Dodržiavajte zavlažovanie uhoriek – tak často, ako sa často stáva a v akých objemoch, ak nalievanie veľa vody, potom závod začne root, takže môžete pokaziť rastlinu. Ak chcete, môžete zasadiť rôzne odrody uhoriek v jednom taške. Musíte správne pozorovať každú fázu, takže dostanete najlepší úrodu.

Dobre pripravené studne, najlepšie odrody uhoriek sú vybrané, je potrebné zasadiť uhorky v prísne pridelenom čase.

Všetko o pestovaní uhoriek v taškách

Semená

Je možné zasadiť uhorky nielen s sadenice, ale aj semenami. Je lepšie vziať semená, ktoré rastú asi dva alebo tri roky. Takéto rastliny budú produkovať viac farieb, ktoré budú mať ženskú podlahu. A ak sa rozhodnete použiť semená, ktoré ste odišli od minulého roka, potom potrebujú sušiť. Niekoľko hodín by mali ľahnúť v 50 stupňoch, takže sušia.

Potom sa do malej nádoby prijímaná teplá voda, semená sa tam znižujú, musia ležať v tomto dni kapacity. Presne cez tento čas, semená je potrebné dať do chladničky, tam musia stráviť tri dni, aby sa poškodili.

Všetko o pestovaní uhoriek v taškách

Po koreňovom semenách s vodou, niektoré z nich sa objavia, tieto semená nebudú pre teba užitočné, mali by ste ich vyhodiť von. Potom, čo sú semená vytvrdené, potrebujú klíčiť a rastlovať.

Semená potrebujú v posledných dňoch pred letom, potom, čo ich dobre zavŕšili. Spev semená v taškách rovnako ako sadenice. V teréne, vo vrecku, aby sa špeciálne otvory, v týchto vybraní, musíte dať semená. Môžu byť pokryté ich špeciálnymi látkami, ktoré neumožňujú poškodenie rastlín parazitom.

Okrem toho, musíte sa pozrieť na počasie na konci mája – semená v žiadnom prípade by nemali zmraziť.

Všetko o pestovaní uhoriek v taškách

Transplantácia

Pripravené a vysadené sadenice, ako aj v posteli. Na začiatku mája, musíte dať semená uhoriek na poháre, potom sa transplantovali v taškách. V čase, keď sa na kríkoch objaví približne tri listy. Ak sú uhorkové kríky malé, sú vysadené do trojuholníkových otvorov, ktoré sú vyrobené vo vrecku vo vrecku. Sadenice by mali byť len kolmé na vrecko. Ak chcete získať dobrú úrodu, ale zároveň ušetrite na námestí, potom sa musíte správne starať o semená a dať ho v správny čas.

Všetko o pestovaní uhoriek v taškách

Následná starostlivosť

Nie je to dosť len na rastliny uhoriek v taškách na ulici, musíte sa o ne starať. Ak správne vytvoríte Cucumber Bush, potom bude plodina dobrá. Uhorky umožňujú obrovské množstvo bočných výhonkov, kvôli týmto výhonkom, zber sa znižuje, rovnako ako jeho kvalita, takéto výhonky vyžadujú živiny, ich bush dostane menej. Musíte sa naučiť učiť uhorky tak, aby poskytli dobrú úrodu.

Tvorba uhorky kríky neustále potrebujú tak, aby na nich nezobrazili nežiaduce výhonky. Ak porušuje dlhé výhonky, uhorky budú rásť pomalšie, ak sa rozbije malé, nebude pre Bush negatívny.

Upokojuje sa a stonky vyrastú.

Všetko o pestovaní uhoriek v taškách

Všetky práce na starostlivosti o uhorky by mali byť spojené s tvorbou kríka, s jeho kŕmím a zavlažovaním, je tiež potrebné vykonať prevenciu rôznych chorôb a zvýšiť výnos rastliny, musíte zbierať pravé plodiny. Vyššie sa uvažovalo o tom, ako vytvoriť kríky. A tiež potrebujú vedieť, ako patentovať uhorky. Cucumber kríky potrebujú nielen formovať, ale aj na zviazanie ich potom, čo Bush je viac ako päť listov, musí byť viazaný na lano, ktoré je zase viazané na palicu. Bush by mal mať svoje vlastné povraz, potom musíte neustále vytvoriť kríky.

Vodné uhorky s pomocou rúrok, ktoré sú inštalované v pôde. Uhorky vo vrecúškach je potrebné napomáhať menej ako v postele (ak ste zasadili uhorky vo vreciach polyetylénu, potom sa v nich ušetrí vlhkosť tak dlho, ako je to možné).

Všetko o pestovaní uhoriek v taškách

Ak používate priehľadné tašky, potom vlhkosť v nich možno určiť po kvapkách umiestnenej vo vnútornej časti vrecka. Zavlažovacie uhorky by sa mali vykonávať s teplou vodou.

Tam bude istota a kŕmenie, kŕmiť uhorky s pomocou organických hnojív, môžete tiež použiť minerálne hnojivá, ale medzi nimi by mala byť prestávka za 10 dní.

Je potrebné neustále monitorovať kultúru, ako vyzerajú kríky, takže budete môcť liečiť a získať najlepšiu úrodu na chate.

Všetko o pestovaní uhoriek v taškách

Choroby a škodcov

Dokonca aj kultúra kultúry v taškách úplne nebráni ich chorobám a vplyvu škodcov. Uhorky môžu mať obrovské množstvo rôznych chorôb, z ktorých každá je potrebné zabrániť.

Jednou z najobľúbenejších chorôb je plesniteľ. Toto je hubové ochorenie, ktoré vyzerá ako múka na listoch. Toto ochorenie sa vyskytuje v dôsledku nízkych teplôt, ktoré sú sprevádzané vlhkosťou. Na boj proti tejto chorobe, kríky sprej medené chlorokis, ako aj iné riešenia, z ľudových prostriedkov, môžete si vybrať riešenie ekonomického mydla alebo roztoku dôkazového mlieka s vodou.

Rovnako ako populárna falošná rosa, vyzerá to, že škvrny žltej farby, potom sa zvyšujú, a listy vyschnú vonku. Prostriedky na boj proti jej rovnakému.

Svetlé miesto, vyzerá to ako hnedé škvrny na uhorkách a listoch.

Všetko o pestovaní uhoriek v taškách

Zber

Musíte zbierať plodiny včas – to je najdôležitejšia fáza starostlivosti o túto kultúru. Ak vybudujete úrodu načas, potom bude jeho hlasitosť viac, nové značky sa zobrazia na kríkoch.

Ak chcete získať viac uhorky, potrebujú zbierať denne. Ak nezbierate zrelé ovocie na čas, potom sa vajcoví nezobrazí, výnos bude nižší. Aby bol hmyz lepší, aby sa letel na kvety, musia ich sprejovať vodou alebo špeciálnymi látkami sladenými.

Ak existuje aspoň jeden pánsky krík medzi rastlinami medzi dámskymi rastlinami, potom uhorky budú oveľa viac.

Všetko o pestovaní uhoriek v taškách

Možné ťažkosti

Niekedy to nefunguje rovnomerne navlhčite pôdu, ale nemalo by to byť príliš mokré alebo suché – Je dôležité, aby bol Bush správne tvorený krvavým dobre a ukázalo sa, že dobrá zber. A problém je príliš veľa slnečného svetla, je najlepšie umiestniť tašky, kde je tieň.

Okrem, Je nemožné zasadiť uhorky príliš hrubé – pre vývoj kríka potrebujete priestor. Nikdy nechodte do tašky veľké množstvo semien alebo sadenice, nakoniec budú dať malý úrodu.

Ak budete sledovať všetky pravidlá pre pristátie, dostanete veľa skorých uhoriek. Aj v mestách môžete pestovať kultúru týmto spôsobom, a každý deň budete spokojní s uhorkami priamo z balkóna. A Dácky dostanú dobrú zber, bez ohľadu na počasie.

Všetko o pestovaní uhoriek v taškách

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár