Všetko o prerezávaní slibís na jar

Prerezávacie slivky je dôležitou súčasťou správnej starostlivosti o ovocné stromy, ale mnohí považujú túto úlohu, aby bola neznesiteľná. V skutočnosti, keď sa záhradník oboznámil so základnými pravidlami, dokázala preskúmať dostupné systémy, všetko sa stáva jasnou a zrozumiteľnou.

Všetko o prerezávaní slibís na jar

Všetko o prerezávaní slibís na jar

Potreba postupu

Existuje mnoho dôvodov, prečo prerezávacie slivky na jar. Ich relevantnosť bude závisieť od faktorov, ako je vek stromu a sezóna. Jarné orezávanie stimuluje nový rast a je hlavnou úlohou. Otvorenie koruny stromu a obmedzuje jeho veľkosť odstránením extra pobočiek má mnoho pozitívnych bodov:

 • Prerezávanie prispieva k dobrým cirkulácii vzduchu, čo znižuje pravdepodobnosť chorôb;
 • Odstránenie mŕtvych, poškodených alebo pacientov výhonkov, tiež minimalizuje pravdepodobnosť infekcie;
 • Ovocie získať viac slnka, čo im pomáha rásť väčšie a chutné;
 • Zvýšenie slnečného svetla prispieva k vzniku nových pobočiek;
 • Záhradník je ľahšie sa dostať do slivky počas zberu, pretože koruna po orezaní získa kompaktný formulár a neexistujú žiadne priečne vetvy, ktoré zasahujú do dosiahnutia ovocia.

Korunné liatie je mimoriadne dôležité pre staré stromy, stráviť to a mladé kópie. Okrem stimulovania nového rastu, mladé stromy cez orezávanie dostať krásnu dekoratívnu korunu.

Keď je slivka mladý, záhradník musí venovať väčšiu pozornosť tomuto postupu na vytvorenie správnej kostry.

Všetko o prerezávaní slibís na jar

Načasovanie

Časové orezávanie závisí od miesta rastu a poveternostných podmienok. V regióne Moskvy a LENINGRAD regiónu sa odporúča správať nie skôr ako v apríli. Mladé stromy, ktoré sú v procese tvorby, musia byť podrobené postupu len raz ročne – skoro na jar. Zrelé slivky, ktoré už pripojili správnu formu, odrezali na jar av polovici leta. Prerezávanie by malo byť jednoduché, okrem tých vzácnych prípadov, keď potrebujete odstrániť jednu z hlavných vetiev stromu.

Existujú osobitné dôvody, prečo je potrebné vykonať postup na mladých stromoch na začiatku jari: stimuluje tvorbu nových výhonkov na začiatku vegetačného obdobia, čo im dáva šancu rásť silného. Pred chladnými ránami spôsobenými záhradníkmi sa musí uzdraviť. Nasledujúca sezóna, strom začne aktívne rásť na jar. Najskoršie orezanie slivky sa zvyčajne vykonáva v škôlke. Keď je semeno priniesť domov, potrebuje len na rastliny.

Je to ako taký, že odtok je veľká pravdepodobnosť po vykonanej procedúre na získanie infekcie s hubovou infekciou. Preto pri orezaní bude potrebné sprejovať dezinfekčný prostriedok.

Všetko o prerezávaní slibís na jar

Všetko o prerezávaní slibís na jar

Príprava nástrojov

Z inventárov bude potrebovať.

 • Ceoattor. Je potrebné odstrániť malé výhonky.
 • Tacky. Takýto agregát je vhodný na čistenie hrubších vetiev.
 • Píliť sa. S tým môžete odstrániť hrubé výhonky, ktoré patria k kostrovému.
 • Schody. Pomáha sa dostať do týchto pobočiek, ktoré sú na vrchole.

Všetok inventár nevyhnutne dezinfikovaný. Najjednoduchšie prostriedky sú riešením konvenčného bielidla. Môžete použiť mangán. Ak potrebujete presunúť z jedného slivky do druhej, potom zakaždým, keď je celý nástroj dezinfikovaný. Okrem toho je potrebné potrebovať záhradu var. Uzdravuje hodnosti a sekcie.

Všetko o prerezávaní slibís na jar

Názory

Na jar je niekoľko typov prerezávania slivky. Každý má svoju vlastnú úlohu, takže nie je možné použiť každého naraz, inak strom jednoducho neprežije novú sezónu. Vetvy by mali byť správne orezané.

Sanitárny

Stromy môžete znížiť za sanitáciu. Ak sa práca vykonáva v jarnom období, je najlepšie odstrániť vetvy, kým obličky ešte nie sú zablokované. Vyčistite mŕtve, slabé a choré výhonky. Strom je maximálne očistený z vetiev, ktoré sa infikovali hubami.

Všetko o prerezávaní slibís na jar

Riedenie

Táto metóda je potrebná, keď je veľké zhrubnutie koruny stromu. Odstráňte pobočky, ktoré:

 • preukázať nesprávny rast;
 • rásť vo vnútri koruny;
 • prečiarknuté;
 • vertikálne nahor (vlk).

Všetko o prerezávaní slibís na jar

Tvarovanie

Tvorba koruny na slivo je jednou z dôležitých častí záhrady. Každý jarný záhradník bude mať tri rôzne práce na orezávanie:

 • odstrániť všetko okrem najsilnejších výhonkov;
 • šok tieto výhonky;
 • Definujte vodcu, to znamená hlavný trup.

Po výsadbe sadenice je potrebné určiť, ktoré štyri z jeho únikov sú na úrovni asi 30-40 cm od zeme. To sú tie, ktoré musia byť ponechané rezaním zvyšku takmer k drieku. Správne výhonky pre tvorbu koruny možno definovať takto:

 • Sú nasmerované z trupu v uhle asi 45 stupňov;
 • Sú dobre tvorené a neublížia;
 • Sú umiestnené približne rovné vzdialenosti od seba v horizontálnej rovine;
 • Dokonca aj vo vertikálnej rovine by tieto vetvy nemali byť príliš blízko k sebe: poskytnúť medzi nimi od 5 do 10 cm.

Spolu strieľa tvoria rám, pretože sú primárnymi pobočkami. Tvoria guľu okolo trupu. Znížte dĺžku každého zo štyroch výhonkov o približne 50% (ale uistite sa, že pár obličiek zostane). Rezané vpravo nad hornou budovou, ktorá zostane na pobočke. Znížte výšku vodcu až 50 cm tým, že urobíte strih tesne nad obličkami. Odtiaľ ďalšia sezóna sa objaví nový trup. Postup pre nasledujúci jar bude podobný. Myšlienkou je vytvoriť druhý výstrel, ktorý sa nachádza asi 30 cm nad hornou vetvou prvej koruny koruny.

Opäť, znížte výšku vodcu o 30-60 cm, čím sa strih tesne nad obličkami. Okrem toho proces výberu pobočiek pre budúci rámec s použitím rovnakých kritérií ako prvýkrát. Rozdiel bude len to, že záhradník bude musieť uistiť, že táto druhá sada sa nachádza takým spôsobom, že žiadny zo štyroch výhonkov nereaguje priamo nad rámcový únik z prvej sety. Nakrájané výhonky v prvom kole koruny opäť polovicu, a tiež šokoval pobočky druhého radu. Od posledného mladšieho, mali by byť kratšie. Výsledkom je forma vianočného stromu.

Všetko o prerezávaní slibís na jar

Omladzujúci

Prichádza čas, keď musí byť slivka zamietnutá. Na to existuje aj orezávanie. Vďaka nej bude strom schopný dať bývalú bohatú úrodu a kvalita ovocia sa výrazne zlepší. Omladzovanie sa vykonáva po 10 rokoch. Z tohto bodu sa prerezávanie stáva subjektívnejším. Akonáhle slivkový strom dosiahne požadovanú výšku, odrežte centrálny únik. Odstráňte všetky staré a choré pobočky. Toto je najčastejšie kardinálové prerezávanie sliviek, keď sa vyžaduje, aby vystrihol väčšinu výhonkov minulých rokov.

Sledujte ostrohy. Spurs – to sú skupiny (hlavne) kvetinové púčiky na krátke uzne, ktoré sa držali zo starších výhonkov. Ak sú viac ako jeden rok, potom budú ovocie, takže sa musíte uistiť, že záhradník ich nezruší.

Všetko o prerezávaní slibís na jar

Ako znížiť rôzne slivky?

Pre začínajúcich záhradníkov sú schémy, pre ktoré by mali byť trimené stromy orezané. Prerezávanie sadeníc sa bude líšiť od spracovania dospelého alebo spusteného stromu.

Všetko o prerezávaní slibís na jar

Oznámiť

Mladý slivka na jar dáva veľa vetiev, ale kým nevytvorila korunu, potom sa tu stále obzvlášť rezanie a nič. Schéma na spracovanie ovocného stromu tohto typu je nasledovná:

 • V nadmorskej výške 50 cm od zeme na trupe by nemala byť žiadna vetva;
 • Znížiť centrálny útek, kde je dobrá oblička;
 • Všetky zostávajúce vetvy robia polovicu kratšie.

Všetko o prerezávaní slibís na jar

Dvojročný

S príchodom jari, to bude trvať orezávanie a dvojročné slivky. Akákoľvek práca na odstránenie výhonkov začína byť požiadaný. Stojí za to fungovať podľa nasledujúcej schémy:

 • Stack je skrátený na obličkách (je potrebné, aby sa na druhej strane minulého roka);
 • 60 cm dlhé vetvy sú skrátené tretím;
 • Všetky pobočky, ktoré rastú vo vnútri v ostrom rohu, sú úplne odrezané.

Všetko o prerezávaní slibís na jar

Trojročný

Slivky na 3 roky tiež vystavujú skoro na jar. Vyčistite centrálny kufr na obličky, všetky behy na bokoch sú rezané o 20 cm a odstrániť pretínajúce inštancie. Keď strom dosiahol výšku 3 metre, pracuje na tvorbe jeho koruny. Centrálny únik preložený na bočnej vetve. O dva roky neskôr, Krone plne vytvorila.

Všetko o prerezávaní slibís na jar

Starý

Staré slivky je potrebné spáliť. Podľa tohto konceptu, odstránenie všetkých výhonkov, ktoré sa považujú za nadbytočné. Kostrové výhonky podliehajú orezaniu. Kostrové vetvy musia byť odstránené pred zlúčením.

Príliš staré slivky nie sú omladne, sú úplne odstránené z plotu úplne a dať nový strom.

Všetko o prerezávaní slibís na jar

V tvare hrubého čreva

Popularita týchto hrušiek odrody je spôsobená malými stromami. Slivky v tvare hrubého čreva nerobia korunu, takže tvorba nie je potrebná. Čisté suché, choré a rozbité vetvy. Orezávanie hlavného úteku je len v prípade, že slivka už nereaguje, a výsledný výška nestojí.

Všetko o prerezávaní slibís na jar

Všetko o prerezávaní slibís na jar

Následná starostlivosť

Množstvo a frekvencia zavlažovacích sliviek závisí od počasia. Pravidelné zalievanie je zabezpečené v horúcich letných mesiacoch, na jeseň sa zníži množstvo vody zavedenej do zeme. Ak slivky zostávajú bez vody na dlhú dobu, ich listy sú skrútené a stávajú sa hnedou. Zavlažovanie mladých stromov je obzvlášť dôležité počas prvého a druhého ročného obdobia, ale dávajte pozor, aby ste zaplavili korene, začne sa rozvíjať rot. Ovocie stromy sú dobre reagovať na hlboké zavlažovanie, keď pôda prúdi až 40 cm. Aby ste to urobili, môžete len dať hadicu v blízkosti hadice a nechať ho hodinu.

Zrelé slivky odolné voči suchu, ale počas obdobia plodnia potrebujú dostatočné množstvo vody. Až potom môžete získať dobrú úrodnosť a zdravé ovocie. Po zavlačení sa odporúča mulčovaciu pôdu, najmä ak je strom vysadený v južnej oblasti krajiny. Mulch pomáha obmedziť vlhkosť a nedáva rastúce buriny a na druhej strane konzumujú veľa živín z pôdy. Okrem toho, pestovanie plodov vyžaduje energetické stromy, takže sa uistite, že slivky majú dostatočné množstvo živín spolu s vodou a slnečným svetlom. Často používajú vo vode rozpustné hnojivo komplexného typu. Môžete ho urobiť pomocou postrekovača, striekaním na pôdu okolo stromov.

Stromy môžu byť zdvihnuté organickými alebo anorganickými hnojivami. Vyhnite sa používaniu finančných prostriedkov s vysokým obsahom dusíka (prvé číslo). Organické kŕmenie a komposty zvyčajne neobsahujú chemikálie, takže sú užitočné. Hoci dusík a je nevyhnutným prvkom pre rastliny, slivkové stromy a väčšina ostatných ovocných plodín prudko reagujú na jeho prebytok v pôde. Dusík presmeruje energiu z výroby ovocia na listy a výhonky. Ak je v pôde príliš veľa tejto látky, slivky môžu predčasne padnúť na zem, nemali čas úplne spať. Krmizujte slivky ihneď po vzniku nových listov skorého jari.

Ak sa rozhodnete použiť anorganické hnojivo, potom základný ide so vzorcom 10-10-10 alebo 8-8-8. Veľkosť stromu určí sumu, ktorá musí byť vykonaná. Alternatívne môžete použiť vrstvu organického kompostu (zložená kravský hnoja).

Všetko o prerezávaní slibís na jar

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár