Všetko o slibís

Rastlinné slivky v ich záhrade ľudí začali už dávno. Tieto stromy sú dosť nenársné, takže môžu byť pestované na ich pozemku dokonca zaneprázdnenými slintami.

Popis

Slivka je pestovaná rastlina, ktorá patrí do ružovej rodiny. Dobre sa prispôsobuje akejkoľvek klíme a rýchlo vykonáva na novom mieste. Navyše strom zvyčajne dosahuje 5-15 metrov. Jeho životnosť je relatívne malá. Ako pravidlo, strom žije asi 25 rokov. Zároveň je slivka plodná len 10-12 rokov.

Strom má silný koreňový systém. Jeho listy sú predĺžené. Plumové kvety v druhej polovici pružiny. Po skončení kvitnutia sú plody zviazané. Môžu byť len modrou alebo fialovou, ale aj červenou alebo žltou. Spravidla majú slivky okrúhle alebo mierne predĺžený tvar.

Najlepšie odrody

V súčasnosti existuje viac ako 200 odrôd. Pre pristátie na domácom pozemku stojí za to zvoliť dokázané rastliny, ktoré veľmi oceňujú väčšinu záhradníkov.

 • „Červená lopta“. Táto odroda bola relatívne nedávno. Strom je charakterizovaný malú veľkosť. Výška, ktorá rastie až 3 metre. Ovocie, ktoré sa objavujú v lete, majú červený odtieň a kyslá sladká chuť.
 • „Sapa“. Toto je trpasličí rastlina, ktorá rastie až jeden a pol metrov na výšku. Stupeň bola získaná po prechode slivka a čerešňa. Strom oplátky veľmi bohaté. Vintage z neho možno zbierať na druhý rok po vystúpení. Ovocie takýchto sliviek majú tmavú burgundovú farbu. Podobajú ich chuť. Najčastejšie sa zozbierané plody používajú na prípravu chutného vína.
 • „Manchu krása“. Táto rôznorodosť rastlín je distribuovaná na Ďalekom východe. Strom zasadený na pozemku začína byť ovocie po dobu 3 rokov po pristátí. Ovocie majú nasýtenú žltú farbu. Zvyčajne sa objavujú na konci leta.
 • „Persic“. Tento slivka sa rozlišuje chudobná zimná ťažkosť. Preto je najvhodnejší na pestovanie v južných regiónoch krajiny. Ovocná rastlina začína 5 rokov života. Každý rok je výnos stromu len stúpajúci.
 • „Victoria“. Takéto stromy sú najlepšie zasadené na slnečnej strane stránky. Začiatok ovocia po dobu 3-4 rokov po pristátí. Plody majú príjemnú žltú a bohatú arómu.
 • „Maďarský“. Táto odroda je odolná voči suchu. Rastlina poteší majiteľom stránky s bohatými plodinami po mnoho rokov. Ovocie sa líšia v fialovej farbe. Majú žltú, šťavnatú a veľmi sladkú.
 • „Smolinka“. Toto je skoré slivky. Priemerná hmotnosť ovocia, ktoré sa objavujú na pobočkách – 35 gramov. Slivky majú fialovú farbu a jemné žlté mäso. Starostlivosť o takýto strom je veľmi jednoduchý, pretože to nie je vôbec arogantne.

Mnohí záhradníci uprednostňujú zasadiť niekoľko rôznych odrody odtoku.

Čo pôda miluje?

Pred padaním dole sliviek na jeho pozemku stojí za to chápať, čo pôda miluje tento strom. Všeobecne platí, že rastliny sú dosť nenársné. Záporné slivky reagujú len na kyselinu a alkalickú pôdu. Ak chcete zvýšiť výnosy, stromy s oválnymi plodmi sú vysadené do hlinenej pôdy. Slivky s okrúhlymi plodmi preferujú čiernu pôdu. Dôležitú úlohu zohráva hĺbka hĺbky podzemnej vody. Nemusia byť príliš blízko k koreňom.

Ako zasadiť?

Pre pristátie na jeho pozemku stojí za to zvoliť zdravé sadenice. Mali by ste ich kúpiť v osvedčených škôlkoch. Pri výbere, musíte starostlivo preskúmať Rhizome. Korene musia byť zdravé, bez infikovaných alebo suchých častí. Na pristátie je najlepšie využiť dvojročné sadeníc. Ľahšie sú prepravu a rýchlejšie. Slums možno nájsť ako jar a leto. Všetko závisí od charakteristík klímy. Ak je v pohode, sa odporúča výsadba slivky zapojiť sa do apríla. V tomto prípade bude rastlina má čas na zakorenenie na prvé mrazy. Ak sa semeno kúpilo na jeseň, malo by sa dodávať v záhradnom pozemku a potom skryť kotol. Na jar bude možné transplantovať na nové miesto. Pershes za jarnú pristátie sa pripravujú na jeseň.

Ak je slivka vysadená na pozemku v októbri alebo novembri, studne pre sadenice sa pripravujú na polovicu alebo dva týždne pred pristátím. Technológia prípravy poiem vyzerá veľmi jednoduché. Musí sa dobre pohybovať. Ak je pôda kyslá, je potrebné, aby sa suchý drevený popol alebo malé množstvo dolomitovej múky. Potom môžete začať kopanie jamy. Musí byť dostatočne hlboká. Je dôležité, aby boli korene umiestnené v ňom, bez toho, aby ich porušili v procese. V strede jamy je potrebné opraviť počet stôp. Jeho dno musí byť naplnené úrodnou pôdou zmiešanou s humusom. V scéne pripravenej týmto spôsobom bude možné pristáť po 10-12 dňoch. Kmeň musí byť úhľadne viazaný na Cola a korene – posypte zem. Tamovanie pôdy, strom by mal byť hojne liatie.

Ak robíte všetko správne, mladé sadelí sa bude rýchlo splniť.

Ako rásť?

Na pestovanie zdravého slivky v otvorenej pôde potrebuje zabezpečiť správnu starostlivosť.

Zalievanie

V prvom rade by mali byť rastliny pravidelne vody. Frekvencia zavlažovania závisí úplne na tom, ako často prší. Vodné slivky musia byť root. Pôda musí byť dobre navlhčená. Ako pravidlo, pod mladými stromami naliať 5-10 vodných vedier.

Orezávanie

Tento proces je tiež dôležitý pre odtok rastúci v záhrade. Vedenie pobočiek na jar alebo jeseň. V prvom prípade je dôležité mať čas pred začiatkom detatizácie, v druhom – pred mrazom. Na jar sa odporúča tvarovanie orezávania. Plodiny začínajú v druhom roku života. V prvých rokoch po vystúpení, strom rastie veľmi rýchlo, takže jednoducho vytvoríte krásnu korunu dosť.

V druhom roku, záhradník potrebuje vytvoriť nižšiu úroveň. Skladá sa z 5-6 kostrových vetiev. Mali by sa nachádzať v rovnakej vzdialenosti od seba. Vetvy, ktoré sú vyššie zamiešané o tretinu dĺžky. Explorer v procese orezávania tiež stojí za to skrátiť. Tretí rok po vystúpení, závod tiež potrebuje prerezávanie. Prieskumník v tomto čase skracuje 30 centimetrov. Odporúčajú sa aj mladé vetvy a bočné výhonky. Je to tretí rok, že sa vyskytuje druhá vrstva koruny. Kostrové vetvy musia byť 0,3 metra od dolných únikov.

O rok neskôr je vodič opäť skrátený. V tomto štádiu musia byť všetky kostrové vetvy kratšie ako 6 obličiek. Po orezaní vodiča a kostrových vetiev musíte skrátiť všetky vedľajšie výhonky. V tomto štádiu je dokončený proces vytvárania koruny. V budúcnosti je prerezávanie potrebných rastlinami len na stimuláciu rastu nových pobočiek, ako aj na zlepšenie plodovania. Vykonajte to zvyčajne na jeseň. V lete len porazili obete.

Je veľmi dôležité plodiť rastliny len s ostrým záhradným nástrojom. Všetky časti sú potrebné na spracovanie záhradných boránov. Po ukončení postupu musia nástroje dezinfikovať. Najmä v prípade, že prerezávanie chorých rastlín.

Hnojivo

Včasné kŕmenie je dôležité pre slivky. Tvorba hnojív Umožňuje urýchliť proces pestovania dreva, ako aj zvýšiť jeho výnos. Organické hnojivá sa zvyčajne zavádzajú do pôdy raz za 4 roky. Minerál – každé 2 roky. Predaj slivky dusíkatých hnojív je najlepší na jar. To urýchli proces tvorby obličiek. Na jeseň, fosforečné a potašové podávače prispievajú k pôde. Počas hnojiva hnojiva, záhradník potrebuje uvoľniť pôdu v rolling kruhu a odstrániť buriny.

Príprava na zimu

Aby sa rastliny rýchlo obnovili po zime, na jeseň, ktoré potrebujú, aby boli správne pripravení na chlad. Po zbere sliviek odrezali, odstráňte všetky staré a slabé pobočky. Plátky sú starostlivo mazané do záhradného stánku a kufra – biele. Na zimu sú stromy hojné. Dostane ich.

Dospelý strom môže dobre urobiť bez prístrešia. Ale niektorí záhradníci mulčujú valcový kruh humusom alebo rašelinou. Ale mladé stromy pre zimu je vhodné zabaliť burlap alebo hodiť. Umelé materiály pre Shelter Slivky sa neodporúčajú.

Choroby a škodcov

Slivky pestované v krajine často zaútočia na rôzne škodcov. Jar na stromoch útoku, poznámky, ako aj štíty. Slivka môžete chrániť z týchto hmyzov pomocou insekticídu na sprejovanie. Keď strom kvety, škrabáka často zaútočia. Na ochranu lokality z týchto parazitov by mala byť rastlina opätovne použitá insekticídy v druhej polovici pružiny. Je možné uľahčiť boj s hmyzom pomocou pomoci svojich prirodzených nepriateľov. Na tento účel by záhradný pozemok mal prilákať vtáky. Záhradníci zvyčajne visia na rôznych miestach podávača. Zvyknite si na získanie potravy v záhrade, na jar av lete, vtáky budú radi zničiť škodcov, ktoré sa usadili na stromoch.

Existuje aj množstvo chorôb, ktoré predstavujú nebezpečenstvo pre slivky.

 • Klaasternosporióza. Toto je spoločné hubové ochorenie, ktoré ovplyvňuje listy a vetvy. Infikované slivky na listoch sa objavujú tmavé škvrny. Časom je ovplyvnené ovocie. To vedie k úplnej smrti plodín. Aby sa zabránilo kontaminácii oblasti postihnutej ochorení pobočky, je potrebné znížiť a popáliť. Potom môže byť strom liečený zmesou lhing.
 • Monilióza. Toto ochorenie je tiež hubové. Ovplyvňuje nielen listy, ale aj kvety, ovocie, ako aj plumové vetvy. Je nemožné bojovať proti tejto chorobe. Postihnuté vetvy musia byť odstránené a spálené. Strom je nutné urobiť chlorokovanie medi alebo brankovej zmesi. Môžete to urobiť až po skončení kvetov slivky.
 • Gommoz. Toto ochorenie je tiež známe ako hry. Na dotknutých stromoch sa na trupe objavia malé trhliny, z ktorých transparentné prúdi živice. Vetvy postihnutej rastliny suché. Samotný strom zomrie časom. Na liečbu gomózy sa musia vyčistiť rany, ako aj proces medi energického a petrolétu.
 • Hrdza. Toto ochorenie je zvyčajne zarážajúce rastliny v júli. Hlavné príznaky slivky infekcie – vzhľad konvexných červených škvrnstiev na lístie. Stromy postihnuté takou chorobou výrazne oslabujú. Nie je možné bojovať proti hrdze. Rady môžu byť odstránené iba. Na prevenciu stromov sa odporúča v pružinovom spracovaní medenej chlórok. Na páde sliviek sa môže striekať zmesou zlodeja.
 • Cockclock. Postihnuté ochorením rastlín tiež oslabovať. Fialové alebo burgundové škvrny sa objavujú na lístie, ktoré časom sa zvýši. V budúcnosti padajú listy. Zastaví sa vývoja ovocia, suché. Je nemožné bojovať proti tejto chorobe. Preto musí byť pružina sliviek spracovávať zmesou lhing.

Ak včas vykonávať prevenciu týchto nebezpečných chorôb, strom zostane zdravý a silný.

Zber

Počas doby hnojenia si záhradkári premýšľajú o tom, ako zber plodiny. V procese musíte dodržiavať nasledujúce pravidlá.

 • Zbierajte zber iba v suchom počasí. Mokré slivky nebudú dlhodobo uložené.
 • Nečakajte na túto chvíľu, kým sa plody stanú veľmi mäkkým. Pre dlhodobé skladovanie sú vhodný mierne rušivé slivky. Ovocie musia byť zdravé a neporušené.
 • Ovocie je veľmi starostlivo potrebné, Nepoužívajte pobočky.
 • Roztrhané ovocie stojí hneď na uchovávanie alebo miesto v pohodlných zásobníkoch. Nepodávajte príliš dlho, kým ich do svojich rúk.
 • Boxy kanalizácie musia byť naplnené nie úplne. V jednom zásobníku sa nachádzajú viac ako 3-4 vrstvy.
 • Pretože slivky dozrievajú nie sú v jednom okamihu, narušiť ich najlepšie v 2-3 recepcii.
 • Ak museli byť ovocie narušené nezrelých, stačí držať mimo chladničky niekoľko dní. Počas tejto doby budú slivky presmerovať. Ak ste ich okamžite dali do chladničky, stanú sa celkom bez chuti.

Správna agrotechnológia vám umožňuje udržiavať slivky v dobrom stave po celý rok.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: