Všetko o starostlivosti o jablko na jeseň

Za ovocnými stromami si vyžaduje osobitnú a dôkladnú starostlivosť, je potrebné sa postarať o správnu prípravu Apple Strom do zimy, aby sa zabezpečila dobrá zber na budúci rok. A ak ste nováčik záhradník, pravdepodobne máte záujem o túto tému, takže ste ponúknuté užitočné informácie o tom, ako krok za krokom na spracovanie miesta a samotného stromu, a tiež si vybrať ako hnojivo, ako voda a oveľa viac.

Čistenie listov a zmätku

Starostlivosť o strom Apple na jeseň musí začať falošné lístie, ktoré zohráva dôležitú úlohu pri zachovaní mnohých stromov. Hlavnou výhodou organického odpadu je, že sú tesne zakryté pôdy, čím chrániť koreň pred mrazom, ktoré negatívne ovplyvňujú stav. Nižšie vrstvy listov sú preťažené, takže vykonajte úlohu dodatočného hnojiva. Ale ako pre Apple Tree, pre ňu to nie je najlepšia voľba.

Fair Litegage je ideálnym prostredím pre rozvoj plesňových chorôb a hneď, ako začne odmietnuť po zime, spory sa množia. Aby ste zabránili porážke Apple, je potrebné vyrábať určité manipulácie. Je to o čistení listov po tom, čo sa všetky lístie. Ak strom utrpel chorobu, odporúča sa spáliť organický odpad. Ak si želáte, môžete vytvoriť kompost, ktorý dozrieva dva roky.

Niektorí odborníci zvládňujú legicídne listy.

Akonáhle si zbierate listy, je potrebné potopiť Zem okolo trupu stromu, hĺbka by nemala prekročiť 15 cm, aby nedošlo k poškodeniu koreňov. Táto manipulácia by sa mala vykonať, aby sa larvy, ktoré sa skrývajú v pôde, sa ukázali byť na povrchu a zmrazené s nástupom prvého zima, to isté sa týka burín. Uistite sa, že je zem mokrá, a potom ho vykopať.

Ideálne prostredie na skladovanie a reprodukciu argumentu húb nie je len listy, ale pokazené ovocie. Bude to opatrne odstrániť v záhrade, zbaviť sa tohto odpadu, vytváraním kompostu, ktorý sa stane vynikajúcim nástrojom pre hnojivo. Ak chcete získať účinok, odporúča sa parta, aby sa rozprašovali liekmi alebo používali vápno, aby ste ho posypali.

Opatrne nalejte stromy, rozbiť zem a otočte ho, aby ste sa zbavili škodcov a ich larvy. Nemôžete pochybovať, že to bude ťažiť z výsledku.

Predmet

Táto fáza je jednou z najdôležitejších pri príprave jabrennej záhrady na zimu. Je potrebné ju vykonávať v septembri, pomôže to dosiahnuť dobrú plodinu. Trh ponúka širokú škálu minerálnych kŕmení, ktoré sa používajú pred a po plodov. Je dôležité zohľadniť región, v ktorom sa plody pestuje, pretože klíma je oveľa závažná v Sibíri ako v regióne Moskvy.

Každý záhradník má svoj vlastný názor, kedy je potrebné, aby sa kŕmenie. Niektorí si vyberú august-september, keď je zber už zmontovaný, iní dávajú prednosť tomu, aby to urobili po páde listu. Neexistuje žiadna len skutočná verzia, všetko závisí od osobných preferencií, hlavnou vecou je vybrať správny nástroj a postupovať podľa pokynov, aby ste získali dobrý výsledok.

Prečítajte si viac  Apple Tree na jeseň

Akýkoľvek strom absorbuje kŕmenie tri týždne. Preto by mal Apple Tree absorbovať užitočné látky pred nástupom prvých mrazov, takže je potrebné zohľadniť predpoveď počasia. Časové kŕmenie sa zhoduje s hornou vrstvou.

Ak je počasie na ulici suché, prvá vec, ktorú potrebujete na navlhčenie pôdy, ale len potom použite hnojivo znamená.

Hlavné hnojivo na jesennom čase je organické, takže môžete použiť kompost alebo hnoj, dosť 1-2 lyžica pre každý strom. Odporúča sa pridať 30 g chloridu draselného a 50 g superfosfátu na zvýšenie účinku.

Ďalšie efektívne kŕmenie: 1 polievková lyžica draslíka a 2 lyžice fosforečných obväzov sa pridáva do 10 litrov vody, dôkladne mieša. To stačí na spracovanie 1 kV. M, v prípade, že stromy majú menej ako 10 rokov, pre vyššiu dávku bude potrebné zvýšiť dvakrát.

Na jeseň je zakázané používať dusík, pretože stačí v organizovaní, a prebytok spôsobí len rast malých a slabých výhonkov, ktoré budú v konečnom dôsledku zmrazené.

Zalievanie

Zavlažovanie stromu Apple pred zima je nevyhnutný, ak je jeseň dostatočne suché. A aj keď po pobrežnej sezóne bol bohatý dážď, často nestačí, že vlhkosť dosiahla koreň. Preto, aby sa zabezpečil silný a bezpečný odpočinok ovocného stromu, je potrebné zavlažovanie na hraniciach koruny a v bareli. Spotreba vody môže byť veľká, pretože pôda musí zvlhčiť hĺbku 1 m.

Rozhodnite sa s množstvom nie je tak ťažké, je dôležité vziať do úvahy vek stromu.

Ak je to už dospelý, znamená to, že systém koreňového koruna je dobre vyvinutý, takže to môže byť potrebné asi 100 litrov čistej vody. Pre mladých ľudí dosť asi 50 l pod každým jablkom.

Ak to urobíte s pravým tokom, koreňový systém je dobre nasiaknutý kvapalinou, takže rastlina je uložená sily a pôda nebude hlboko zmraziť, čo je dôležité. Takéto zavlažovacie odborníci sa nazývajú vlhkosť, závisí od poveternostných podmienok.

Môžete nezávisle určiť, ako strom potrebuje vlhkosť, pre to musíte vykopať otvor do 20 cm, a ak je vlhký na dne, a to nezmizne počas kompresie, postup nebude potrebovať. Treba poznamenať, že dostatočná hladina vody v akomkoľvek strome zvyšuje stabilitu vetiev a kufra na silný vietor, Apple Tree bude schopný odolať zaťaženiu zo snehu a kôra bude silnejšia. Ako vidíte, je potrebné zistiť niekoľko kritérií pred zimovaním a postupujte podľa pokynov krok za krokom, pretože v tréningu je mnoho nuansy.

Ostatné pracovné miesta

Akýkoľvek strom musí byť filtrovaný, oplodniť a naliať, aby sa zabezpečila dobrá zber v budúcnosti. Toto však nie je všetko, jesenné príprava spočíva v iných postupoch, s ktorými. Treba poznamenať, že nie je ľahšie sa starať o staré stromy ako pre mladých, pretože potrebujete zohľadniť rôzne kritériá a charakteristiky rastliny.

Multifunkčný

Tento postup sa vyžaduje pre izoláciu dreva a udržiavanie optimálnej teploty, ktorá je dôležitá pred začiatkom zimných mrazov. Dnes existuje mnoho odrôd mulčovania, ale najobľúbenejšie a prístupné možnosti sú hnoj a kompost. Tieto látky majú rad pozitívnych vlastností. Je dôležité poznamenať, že seno a slama sa netýkajú na takéto účely, pretože myši milujú skryť v nich na zimu a hlodavce sú skutočné škodcovia pre akýkoľvek druh dreva.

Prečítajte si viac  Ranská liečba z hniloby

Korene môžu byť pokryté smrekovou zeleninou, ktorá chráni nielen z chladu, ale aj z hlodavcov. Mulčovanie vám umožňuje udržať pôdu mokrá na dlhú dobu a s tým neinterferuje s priepustnosťou vzduchu.

Prostriedky pochádzajú dlhú dobu, je to organické, takže budem priniesť obrovskú výhodu budúcej plodiny. Aj v teplých zimných nohách sú dostatočne studené a ostré kvapky negatívne ovplyvňujú ovocné stromy, musí sa vykonať mulčovanie.

Okrem kompostu môžete použiť piliny a rašeliny. Čo sa týka hrúbky vrstvy, 15 cm stačí na ochranu pred kvapkami teploty. Mnohí záhradníci používajú drvené drevo.

Najprv je však potrebné určiť úroveň kyslosti pôdy – ak je kyslá, odporúča sa zastaviť voľbu na dreve a piline, ale pre alkalické lepšie použitie vlhké alebo rašeliny.

Stripovanie kôry

Táto etapa nie je menej dôležitá, než vyššie opísané. Na strome, lišajníky alebo rôzne masové ruky, ktoré majú negatívny vplyv, pretože póry sú zatvorené. Príjem vzduchu je mimoriadne dôležitý pre vývoj akejkoľvek rastliny, najmä ovocia, a ak zastavíte prístup kyslíka, čoskoro schne a zomrie.

Lichens sú spoločným problémom, takže je dôležité vyčistiť kmene zo všetkých parazitov pred zimovaním. To si vyžaduje striekanie medenej sily. Na prípravu riešenia budete potrebovať vedro vody a 30-50 g prostriedkov. Ak to nefungovalo, aby ste našli látku, môžete použiť 1 kg vápna, rozpustenie v rovnakom množstve tekutiny. Sprej nielen trup, ale vetvy, opatrne zaobchádzať s valcovacím kruhom.

Ak chcete odstrániť MOSH a LICHEN, odporúča sa zásobovať drevenú škrabku alebo tuhú kefu, môžete aplikovať domácnosť mydlo na škodu všetko. Pripravte konzistenciu ílu, vápna a vody na mazanie dreva.

Odstránenie MHA spadá v novembri, keď sa listy už úplne rozpadlo. Zároveň je dôležité pod stromom, aby sa uložila tkanina, aby sa zabránilo sporu s plodinou na pôdu. Počas prevádzky by mali byť tvrdé kefy non-agresívne, takže kôra nie je poškodená.

Odporúča sa zametať po daždi – bude ľahšie vyrovnať sa s úlohou, pretože vlhkosť zmäkčuje kôru.

Orezávanie

Pred zimou je dôležité, aby ste si vybrali zdravotné opatrenia, musíte odstrániť všetkých pacientov alebo sušených pobočiek, zatiaľ čo musíte zachytiť malú zdravú časť. Tak, spánok sa rovnomerne uzdraví, a kôra nebude prasknúť a nebude ísť. Otvorené „rany“ ošetrené BOA.

Táto fáza sa vykonáva po tom, čo strom nezostane na strome, zatiaľ čo je dôležité, aby sa ubezpečil, že mrazy začnejú nie skôr ako za dva týždne. Aby sa plátok ukázal ako hladký, použite vysoko kvalitný a ostrý nástroj, takže miesto sa bude liečiť rýchlejšie.

Bielizeň

S týmto postupom označte každý záhradník, a to je nasledovné, čo sa vyžaduje, aby sa po odstránení lišajníkov a machu, rovnako ako orezávanie. Je dôležité chrániť pred spálením spálenia a zabrániť poškodeniu zvierat, ako sú zajac alebo hlodavce. Kvôli blikaniu pod kôru nebude znásobiť škodlivý hmyz.

Prečítajte si viac  Tomato Bulharský zázrak

Práca sa vykonáva, keď je suchá na ulici a teplota nespadla pod 3 stupňami. Dnes je možné na trhu kúpiť hotová zmes, ale ak sa chystáte urobiť sami, budete potrebovať 2,5 kg vápna, medi sipop a malý stolárstvo.

Tieto zložky sa miešajú v teplej vode (10 l), potom počkajú, kým sa riešenie investuje a môže byť potiahnutý.

Spracovanie proti chorobám a škodcom

Na ochranu pred hnilobou, tli, moniliózou a inými problémami je dôležité vykonať postup spracovania. Okrem toho dnes trh ponúka širokú škálu drog, ktoré pomáhajú vyrovnať sa s touto úlohou.

Ak sa chcete zbaviť ovocných hnilôch, môžete použiť medené energické alebo „dubcatch“. Ale bojovať proti lichenu, to bude mať riešenie železnej nálady, ktorá sa zaobchádza nielen strom, ale aj pôda pod ním. Larvy spoločnosti Frozhork môžu byť odstránené s riešením močoviny. Rovnako ako pre TLY, ona dáva vajcia na výhonky, takže to nie je zmysel zvládnuť, musíte úplne odrezať výhonky a horieť, a záhrada plače pomocou koncoviek síry. A chrániť budúcu úrodu, je lepšie sa zbaviť mravcov na pozemku.

Kvapalina Bordeaux je jedným z najbežnejších prostriedkov na boj proti chorobám.

Hlavnou úlohou lieku je ochrana pred chorobami, ako je malikniteľná rosa, čierna hniloba, prejsť, a tak ďalej. Na jeseň, pracuje s týmto nástrojom v novembri. Hlavnou výhodou tekutiny je, že ovocie nespadá pod jeho vplyv. Apple stromy sa spracúvajú o 3% látky, ktorá sa mieša v stredne horúcej vode.

Liečba močoviny je tiež veľkým dopytom. Na prípravu nástroja je potrebné použiť 5% roztok v množstve 600 g, a potom sprej listy s plodmi, ak existuje priechod. Tento postup sa vykonáva na konci jesene, látka je vhodná aj na spracovanie falošných listov.

Pri práci s akýmikoľvek druhmi chemických prípravkov a fungicídov sa musia dodržiavať bezpečnostné opatrenia. Pred varením je dôležité použiť takéto nástroje na ochranu, ako sú gumové rukavice a respirátor, uistite sa, že nie sú žiadne otvorené oblasti kože. Tiež počas postreku by sa malo dať na okuliare na ochranu očí pred náhodnými chemikáliami. Je dôležité odstrániť domáce zvieratá a vtáky zo záhrady, varovať príbuzných, že budete vykonávať spracovanie.

Izolácia

Mladé stromy potrebujú ochranu pred kvapkami za studena a teploty, najmä ak je to drsná klimatická zóna. Ak to chcete urobiť, zahriať záhradu a je to dosť. Trvá hustý papier alebo kartón, ako aj burlap, ktorý otočte kmene, dopĺňa to môže byť stonky slnečnice alebo kukurice.

Takýto prístrešok sa dokonale vyrovná s ochranou pred poveternostnými podmienkami, okrem toho nebude umožniť zajaci a iným hlodavcom poškodiť kôru stromu, ktorá ich priťahuje. Na upevnenie podlahového materiálu môžete použiť pásku, ktorá nie je taká ľahká. S nástupom ročnej sezóny, všetko sa čistí.

Tento pokyn a odporúčania sa pomôžu vyrovnať sa s úlohou dokonca neskúsených začiatočníkov, ktorí snívajú o krásnej záhrade a bohatým výnosom jabĺk.

Nasleduje všetky rady, dostanete ohromujúci výsledok a byť spokojný.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: