Vinograd Athos

 • Autori: V.Na. BONDARCHUK
 • Bery: Tmavomodrá
 • Čas dozrievania (filter): Veľmi skoro
 • Čas dozrievania, dni: 95-100
 • Odolnosť proti mrazu, ° C: -23
 • Hmotnosť BUCHY, G: 500-700
 • Typ kvetu: OBOY
 • Sa objavili pri prekročení: Talisman X kód
 • Chuť: harmonický
 • Tvar bobule: Podlhovastý v tvare vajec

Pozrite si všetky charakteristiky

Staroveká kultúra kultivácie hrozna viedla na viac ako 20 000 odrôd počas niekoľkých tisícročí, medzi ktorými sa nachádza jedáleň, technické, univerzálne. Niektoré používajú čerstvé ako dezert, iní idú na spracovanie, aby získali šťavy, džemy, vína. Univerzálne použitie a čerstvé a na konzervovanie. ATOS GRAPES sa vzťahuje na príbory.

História odstránenia

ATOS je výsledkom chovu práce v. Na. Bondarchuk na križovatke odrôd Mascot a kódy. Rok narodenia hybridného hrozna ATO – 2009 a prvý zber, ktorý potešil Stvoriteľ v roku 2012. Stalo sa to v regióne Luhansk, po ktorom sa trieda získala záhradkárov Ukrajiny a južnej časti Ruska. Po krátkom čase sa ATO objavili v iných regiónoch našej krajiny.

Distribúcia geografie

Včasný stôl Athos, napriek svojej mladosti, sa už podarilo zakoreniť v záhrade a krajinách stredoeurópskej časti Ruska, v regióne North Caukaz. Nech nie sú všade, ale už sa objavil v Altai, v Kazachstane, dokonale sa objavil v Primorsky KRA. To je možné kvôli skorým obdobia dozrievania a dobrého odolnosti proti mrazu.

Popis

Rýchla expanzia biotopu hawnly hybridného ATOS podporuje svoju nenáročnosť, vysokú prispôsobivosť, odolnosť voči chorobám a iných vlastnostiach. Athos’s vinič je silný, maľovaný v hnedých tónoch s tmavou zelenou lávou stredne veľkosti, mierne dospievajúce dno. Odroda bude potrebovať veľa miesta, takže by sa mal vypočítať vopred, koľko kríkov môže byť pohodlné na pestovanie na mieste.

Rozmanitosť je dobrá na spotrebu v čerstvej forme, vhodná na výrobu mladého červeného vína, najmä pri pridávaní odrôd vín. Dostane vynikajúce šťavy nasýtenej palety, ako aj džemy a džemy. A ponechané na viniči plodov jeseň narazí na hrozienka vynikajúcej kvality chuti.

Čas dozrievania

Hybrid označuje ultrazvukové odrody – dátum zrelosti 95-100 dní. V južných regiónoch nájdete bobule na konci júla.

Prečítajte si viac  Ako môžem použiť cibuľovú šupku ako hnojivo?

Bozk

Zhluky ATO majú kužeľovitý tvar, strednú hustotu, s hmotnosťou 500 až 700 gramov, nie sú náchylné.

Bobule

Extrano-ovoid veľké tmavé bobule sú pokryté pokožkou strednej hustoty, takmer nepostrehnuteľná v procese potravín. Telo fetálneho mäsa-šťavnaté, ostré. Hmotnosť 10-11 gramov.

Chuť

Vintage je ohromujúci harmonický vkus – sladký, s malými kyselinami.

Výnos

Odroda ukazuje vysoký výnos – s dobrým poľnohospodárskym inžinierstvom zbierať až 130 centov s hektármi.

Výber výsadbového materiálu

Záhradníci s skúsenosťami odporúčajú nováčikov, aby si odrezávali odrezky a sadenice pre tých, ktorí ich robili z ich viniča a je zapojený do výroby takýchto materiálov profesionálne.

Cherenci

Môžete vyhodnotiť kvalitu, ktorá znižuje malé množstvo kôry. Pri pestovaní kríka z rezania a dodržiavania pravidiel agrotechnológií je miera prežitia približne 90%, vysoko kvalitné zariadenia sú prakticky zaručené. Existuje schopnosť kontrolovať rozvoj hrozna vo všetkých etapách.

Viac informácií

Schody

V súlade s pravidlami Agrotechnológie je miera prežitia približne 100%. Skriny by mali byť zdravé. Venujte pozornosť neprítomnosti poistky, rastu a iných príznakov chorôb.

Viac informácií

Vlastnosti pestovania

Požiadavky na odrody pristátia odlišných od všeobecných noriem. Potrebuje slnečné miesta a nedostatok susedstva s podzemnou vodou.

Pristátie

Schody pôdy na jar alebo neskoro jeseň, keď neexistuje žiadna konjugácia. Hĺbka jamy – 70 cm, vzdialenosť medzi jamkami najmenej 2 metre. Spodná časť jamiek zaspáva 25-centimeter vrstvy, potom 25 cm pôdy so zmesou zvlhčovania, kompostu, superfosfátu a popola.

Pristátie

Aby sa do 3 rokov stal, vinič dáva zber signálu, je potrebné vziať do úvahy súbor faktorov – od typu pôdy na pozemku do neďalekých rastlín.Najlepší čas na pristátie Väčšina odrôd – jeseň a v chladných regiónoch, prípravy na pristátie začínajú v auguste. Survovanie sa prenesú na zem na konci septembra alebo za 1 desaťročie októbra. Na jeseň pristátie sú vhodné len rastliny s smiešnymi viničmi, s vyvinutým koreňovým systémom as 8-10 očami.Tipy pre začiatočníkov pomôžu zistiť optimálne schémy pre umiestnenie sadenice a odrezkov, ako aj v iných jemnosti tohto procesu.

Viac informácií

Typ pôdy

Hrozno pestované na piesku, čiernej zeme a hlinené pôdy. Pre každú z možností zloženia pôdy sa proces prípravy výrazne líši.

Prečítajte si viac  Keď je lepšie zasadiť jablkový strom?

Viac informácií

Výsadba vegetatívnych stromčekov

Základné pravidlá sú rovnaké pre podivné a rastlinné sadenice. Zeleninové volanie sadenice získané skleníkom.

Viac informácií

Pristátie Cherenkov

Odrezky – procesy bez vlastného koreňového systému. Sú vždy zakorenené na jeseň. Postup začína po tom, čo bude lístie.

Viac informácií

Rastliny-susedia

Nasledujúce rastliny majú priaznivo ovplyvniť hrozno: Siderats, uhorky, jahody, cibuľa a cesnak, ruže, skoré triedy bielej kapusty a zelených.

Viac informácií

Opeľovanie

Kvety viniča s okrajovými kvetmi, takže nepotrebuje ďalšie opelenie.

Orezávanie

Tento proces je povinný pre ATOS odrôd, pretože jeho silnejší vyvoláva výskyt veľkého počtu očí, čo nevyhnutne vedie k preťaženiu Busha. NORM – 20-24 Útek, 30-35 očí na Bush, 6-8 na úteku.

Zalievanie

Grand-zdvihol kríky potrebujú týždenné mierne zavlažovanie, ale zároveň ATOS má dobré časové prerušenie s vodou prívodu koreňového systému.

Systémy zavlažovania

Aby boli bobule veľké a šťavnaté, je potrebné organizovať plné zavlažovanie a kŕmenie. Všetky normy musia byť upravené na poveternostné podmienky a rýchlosť odparovania tekutiny.

Čerstvé dúhovky

S častým systémom zavlažovania sa zvlhčovanie odporúča raz za dva týždne (to znamená dvakrát mesačne počas kvitnutia a vzhľadu bobúľ) toľko, takže pôda je impregnovaná 50 cm hlboko do rastliny, takže rastlina nie je Prepnite na povrchové (dewn) korene. Táto suma môže byť znížená, ak je slama mulčovanie.

Viac informácií

Zriedkavý poľsky

S vzácnym systémom zavlažovania, výber veku a času dozrievania hrozna môžete použiť štandardy uvedené v tabuľke v inom článku.

Viac informácií

Podriadený

Výkonné potreby viniča. Čoskoro na jar, pred začiatkom renálneho rozptylu, je Bush kŕmený vedením zmesi živín:

 • voda – 10 l;

 • Superfosfát – 20 g;

 • Potašová soľ – 5 g;

 • Amoniak SELITRA – 10 g.

Na jeseň, potašové hnojivá prispievajú raz za 3 roky hnojnosti s hnojom v poplnom.

Odolnosť proti mrazu a potrebe prístrešia

ATOS je pekný mráz – toleruje mrazu na -23 stupňov, ale v regiónoch s negatívnymi zimnými teplotami potreboval ďalší prístrešok na zimu. Vine je umiestnený na zemi, posypaný izolačným materiálom – pôda, ktorá padlá lístie je pokrytá pozorovateľom poľnohospodárstva.

Prečítajte si viac  Hruška victoria

Choroby a škodcov

Napriek rezistencii na chorobu a vysokú odolnosť, ATO môžu byť ovplyvnené hubovými ochoreniami. Toto je antracnóza, miešanie, oidium, sivá rota, čierna škvrnitá. V jesennej prevencii je potrebné očistiť zem z padlých lístkov a pobočiek s následným povinným spaľovaním.

Celý rad fungicídov používaných v určitých prípadoch je schopný nahradiť meď. Striekanie stráviť na vlnité počasie na jar a na jeseň. Nebezpečné škodcovia – Laptiketket. Insekticídy sa používajú proti nim: „Carbofos“, „chlorofos“. Sladké bobule sú pochúťkou pre vtáky, ktoré s nimi bojujú s mozgovými mriežkami.

Prehľad všetkých chorôb a škodcov

Ak sú hrozno vystavené akémukoľvek chorobu alebo hmyzu, vždy sa odráža vo svojom vzhľade. Môže trpieť ako samostatné časti rastliny a celú kultúru ako celok.Hrozné obličky sú zvyčajne väčšina z nich trpia parazitmi.Poškodenie bobule sa objavujú hlavne v prítomnosti plesňových ochorení. Listy sú vždy ovplyvnené vo väčšej miere, mnohé choroby sú okamžite rozpoznané.

Viac informácií

> „>

Mildu >>

Najdôležitejšou znakom ochorenia je prítomnosť bielej naklápanej vlny v spodnej časti plechu.

Viac informácií

> „>

Oidium >>

Symptómy ochorenia sa prejavujú z hornej časti plechu – žlté škvrny s popolným šedeným kvetom, a to aj s bežeckým odtieňom.

Viac informácií

> „>

Gray GNIL >>

Hlavné príznaky šedej hniloby: vzhľad na lístie a bobule hnedých škvŕn a sivého plaku, výskyt hnedých rozvodov a sivého postreku na viniči.

Viac informácií

> „>

Antraznóza >>

Na listoch sú hnedé škvrny s tmavým farebným puzdrom. Časom, vzhľadom k tomu, že tkaniny z rastlín zomrie, otvory sa objavujú na listoch.

Viac informácií

Uskladnenie

ATOS Hrozno majú vysokú predajnosť, nie naklonenú k praskaniu, takže je dobre udržiavaná v chladných priestoroch a má vysokú dopravu. Tento ukazovateľ nám umožňuje implementovať zber vo vzdialených oblastiach.

Recenzie Recenzie

V hodnotení CROPOVODOV je zaznamenaný zameranie na vysoký dopyt na predajných miestach, láska k nej bola označená kupujúcimi. Veľa písať o vytrvalosti odrody – je schopný vytiahnuť veľké preťaženie. Každý, kto opustil kefy na viniči dostať hrozien, hovoria o jeho vynikajúcej chuti, mäkkosti a sladkostiach. Čas včasného dozrievania umožniť záhradkárom začať predávať dlho pred zvyškom odrôd.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: