Vinograd bohužiaľ

 • Autori: A. ALE. Kostrikin, L. ALE. Maystrenko, S. A. Krasochina (Vnieviv Ho. Ja.A. Potapenko)
 • Účel: Tabuľka
 • Bery: Biela, matná a biela
 • S kosťami: Áno
 • Čas dozrievania (filter): Skoro
 • Čas dozrievania, dni: 120-125
 • Odolnosť proti mrazu, ° C: -24
 • Názvy synonymá: Pamäť Kostrikina
 • Hmotnosť BUCHY, G: 692
 • Výnos: 134 c / ha

Pozrite si všetky charakteristiky

Alexa – jedna z hybridných odrôd, je odvodená pre pestovanie za určitých podmienok. Zachovali sa všetky najlepšie vlastnosti a odolnosť voči mnohým nepriaznivým faktorom.

História odstránenia

Nový stôl Alex tabuľka odroda dostala v dôsledku prekročenia dvoch odrôd: Delight a Biruinez. Práca bola vykonaná vo VNievivi. Ja. A. Potapeco chovatelia I. ALE. Kostrikin, L. ALE. Maystrenko a S. A. Krasochina. Od roku 2009 sa predpokladá, že používa. Alexova odroda zavolajte aj na pamäť Kostrikiny.

Distribúcia geografie

V severnom aj juhozápadnom regiónoch. Preto rastie v priebehu Ruska.

Popis

Bush tejto odrody je silné odolné. Strieľa ovocie o 70%, zrelé o niečo menej. Listy vo forme veľkého pentagónu majú silný prierez a mierne opomenutie. Horná časť tmavo zeleného plechu, ktorá ide do jasnejšej na dno.

Čas dozrievania

Alex je považovaný za včasnú odrodu. Dozrieva za 120-125 dní. Plná splatnosť bobule dosahujú na konci leta. Za celú sezónu bola súčet aktívnych teplôt 2445 ° C.

Bozk

Husté veľké útesy majú formu valec, pokrytý plodmi. Hmotnosť strednej veľkosti partiu 692 gramov, ale môže dosiahnuť 1000 gramov. V zriedkavých prípadoch sa to stane 1,8 kg.

Bobule

Veľké ovocie majú podlhovastý tvar. Veľkosť jedného Berry 32,5×26,5 mm. Hmotnosť 7-10 gramov. Bobule bielej a matnej bielej farby neobsahujú viac ako 3 kosti. Pod hustou kožou je chrumkavá, ale zároveň husté mäsité mäso.

Chuť

Chuť na hrozna Alex Sweet, s nasýteným maticovým púšťom. Príspevok obsahuje 173 g / dm3 cukru, 7,1 g / dm3 kyslosti. V percentuálnom pomere: cudzia 20%, kyslosť len 6%. Počas ochutnávky sa táto odroda dostala vysoký odhad expertov z 8,8 bodov z 10 možných.

Výnos

Alex sa vzťahuje na vysoko výnosný stupeň a môže priniesť 134 c / ha. Ak chcete zvýšiť plodinu, musí nasledovať počet výhonkov a nechať viac ako 35 kusov. Dôležitý riadny podväzok, ktorý rovnomerne distribuuje zaťaženie ťažkých oblakov.

Výber výsadbového materiálu

Záhradníci s skúsenosťami odporúčajú nováčikov, aby si odrezávali odrezky a sadenice pre tých, ktorí ich robili z ich viniča a je zapojený do výroby takýchto materiálov profesionálne.

Cherenci

Môžete vyhodnotiť kvalitu, ktorá znižuje malé množstvo kôry. Pri pestovaní kríka z rezania a dodržiavania pravidiel agrotechnológií je miera prežitia približne 90%, vysoko kvalitné zariadenia sú prakticky zaručené. Existuje schopnosť kontrolovať rozvoj hrozna vo všetkých etapách.

Viac informácií

Schody

V súlade s pravidlami Agrotechnológie je miera prežitia približne 100%. Skriny by mali byť zdravé. Venujte pozornosť neprítomnosti poistky, rastu a iných príznakov chorôb.

Viac informácií

Vlastnosti pestovania

Komplexnosť rastúceho priemeru, ale musíte vedieť – Alex vyvíja silný koreňový systém a dáva silnú krivdu. Preto je potrebné počítať s pristátím, že korene rýchlo rozvetvené a tieň je deštruktívny účinok na budúcu úrodu.

Pristátie

Dodržiavanie pravidiel vykládky zaručuje vysoké sadenice. Vzdialenosť medzi vykládkami je pozorovaná 3×1,5 m:

 1. Najprv musíte riadiť podpornú kolíku, zbierať zem s hormsterom okolo neho;

 2. V blízkosti Hollyomik, dať semená a kravatu na podporu;

 3. Korene starostlivo distribuujú pozdĺž holly a postupne utesňujú, zaspávajú Zem;

 4. Zo zemi až po miesto očkovania by malo byť 3 cm;

 5. okolo sadenice pridajte malú vrstvu.

Pri pristátí v priekope medzi krídlami, natiahnite drôt na podväzok.

Pristátie

Aby sa do 3 rokov stal, vinič dáva zber signálu, je potrebné vziať do úvahy súbor faktorov – od typu pôdy na pozemku do neďalekých rastlín.Najlepší čas na pristátie Väčšina odrôd – jeseň a v chladných regiónoch, prípravy na pristátie začínajú v auguste. Survovanie sa prenesú na zem na konci septembra alebo za 1 desaťročie októbra. Na jeseň pristátie sú vhodné len rastliny s smiešnymi viničmi, s vyvinutým koreňovým systémom as 8-10 očami.Tipy pre začiatočníkov pomôžu zistiť optimálne schémy pre umiestnenie sadenice a odrezkov, ako aj v iných jemnosti tohto procesu.

Viac informácií

Typ pôdy

Hrozno pestované na piesku, čiernej zeme a hlinené pôdy. Pre každú z možností zloženia pôdy sa proces prípravy výrazne líši.

Viac informácií

Výsadba vegetatívnych stromčekov

Základné pravidlá sú rovnaké pre podivné a rastlinné sadenice. Zeleninové volanie sadenice získané skleníkom.

Viac informácií

Pristátie Cherenkov

Odrezky – procesy bez vlastného koreňového systému. Sú vždy zakorenené na jeseň. Postup začína po tom, čo bude lístie.

Viac informácií

Rastliny-susedia

Nasledujúce rastliny majú priaznivo ovplyvniť hrozno: Siderats, uhorky, jahody, cibuľa a cesnak, ruže, skoré triedy bielej kapusty a zelených.

Viac informácií

Opeľovanie

Alex má pozitívnu kvalitu: Kvetom tejto odrody je obobratý a nepotrebuje ďalšie opelenie.

Orezávanie

Na jar musíte odstrániť extra výhonky. Počas orezávania nechajte 6-8 očí. Na Bush by nemalo zostať viac ako 35-40 očí. V lete, periodicky štipka tipy tak, aby sa vinič nepreshol dĺžkou. Je dôležité pravidelne odstrániť kroky a listy, ktoré vytvárajú tieň. Jeseň vyžaduje sanitárne obloženie: Všetky poškodené vetvy sú odstránené.

Zalievanie

Alex je hrozno miluje vlhkosť, ale nemala by existovať žiadna stagnácia vody. Pred nástupom na stravovanie je potrebné zistiť, v ktorej hĺbke sú podzemné vody. Prvý zavlažovací záväzok v polovici mája pred začiatkom kvitnutia. Jeden Bush vyžaduje 4 litre vody. Ďalšie zavlažovanie – po období kvitnutia. Hrozno miešané 1 čas za mesiac, v rovnakom čase uvoľnite pôdu okolo kríkov.

Systémy zavlažovania

Aby boli bobule veľké a šťavnaté, je potrebné organizovať plné zavlažovanie a kŕmenie. Všetky normy musia byť upravené na poveternostné podmienky a rýchlosť odparovania tekutiny.

Čerstvé dúhovky

S častým systémom zavlažovania sa zvlhčovanie odporúča raz za dva týždne (to znamená dvakrát mesačne počas kvitnutia a vzhľadu bobúľ) toľko, takže pôda je impregnovaná 50 cm hlboko do rastliny, takže rastlina nie je Prepnite na povrchové (dewn) korene. Táto suma môže byť znížená, ak je slama mulčovanie.

Viac informácií

Zriedkavý poľsky

S vzácnym systémom zavlažovania, výber veku a času dozrievania hrozna môžete použiť štandardy uvedené v tabuľke v inom článku.

Viac informácií

Podriadený

Hnojivo sa vykonáva 1 krát za rok po vintage. Minerálne hnojivá „Kemira“ alebo „Rasin“. Môžete ľahko zmiešať kompost s humusom v pomere 1: 1. Pred prípravou okolo kríka, musíte sa prelomiť zem, pridajte hnojivo a posypať pôdu.

Odolnosť proti mrazu a potrebe prístrešia

Stupeň odolného voči mrazu nepotrebuje útočisko v mnohých južných regiónoch. Odoláva poklesu teplôt na -25 ° C. V chladnejšej klíme sa hrozno čistia pomocou podpory a viažu sa do lúča. Bodkovanými doskami alebo preglejkom. Potom vetvy naklonené do pôdy. Na vrchole burlap a filmu, ale musíte ponechať malé otvory pre prístup k kyslíku. Takže horný úkryt nie je odobratý vetrom, zem spás pozdĺž okrajov.

Choroby a škodcov

Tuková koža chráni pred chorobami a škodcami. Aby sa zabránilo dvakrát pre sezónu, kríky sú liečené „anthrakol“, „chartem“, „nažive“. Prvýkrát, keď začne kvitnúť, opakovane – počas vzhľadu nestály.

Odolnosť voči chorobám v bodoch:

 • Koreňový výplň – 4.5;

 • Oidium – 3 (tolerancia);

 • Plesne – 2,5;

 • Šedo rT – 1 (vysoká stabilita);

 • Fullxcherový list – 1 (vysoká odolnosť).

Prehľad všetkých chorôb a škodcov

Ak sú hrozno vystavené akémukoľvek chorobu alebo hmyzu, vždy sa odráža vo svojom vzhľade. Môže trpieť ako samostatné časti rastliny a celú kultúru ako celok.Hrozné obličky sú zvyčajne väčšina z nich trpia parazitmi.Poškodenie bobule sa objavujú hlavne v prítomnosti plesňových ochorení. Listy sú vždy ovplyvnené vo väčšej miere, mnohé choroby sú okamžite rozpoznané.

Viac informácií

> „>

Mildu >>

Najdôležitejšou znakom ochorenia je prítomnosť bielej naklápanej vlny v spodnej časti plechu.

Viac informácií

> „>

Oidium >>

Symptómy ochorenia sa prejavujú z hornej časti plechu – žlté škvrny s popolným šedeným kvetom, a to aj s bežeckým odtieňom.

Viac informácií

> „>

Gray GNIL >>

Hlavné príznaky šedej hniloby: vzhľad na lístie a bobule hnedých škvŕn a sivého plaku, výskyt hnedých rozvodov a sivého postreku na viniči.

Viac informácií

> „>

Antraznóza >>

Na listoch sú hnedé škvrny s tmavým farebným puzdrom. Časom, vzhľadom k tomu, že tkaniny z rastlín zomrie, otvory sa objavujú na listoch.

Viac informácií

Uskladnenie

Bobule bez poškodenia kvality tolerovať dopravu. Alexa môže dlho (až 2 mesiace) je uložená bez poškodenia. Pre to ocenili podnikatelia.

Recenzie Recenzie

Dnes nie sú Alexa Grapes príliš bežné, ale má obrovský potenciál. Väčšina z hrozna kultivuje túto odrody o tom reagovať pozitívne. Spokojný, že hrozno vždy dozrievajú veľké, s hustou buničkou. Má sladkú chuť s malou kyslosťou a atraktívnym valcovým tvarom. Nepoškodený OSMA. Plus Alex pre dlhú dobu použiteľnosti a odolnosť proti mrazu, ktorý je pre takú krajinu veľmi dôležitá ako Rusko.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: