Vinogradov levokumsky

  • Autori: Rusko
  • Účel: Technické
  • Bery: čierna
  • Chuť: jednoduchý
  • Čas dozrievania (filter): Rannestered
  • Čas dozrievania, dni: 130
  • Odolnosť proti mrazu, ° C: -27
  • Hmotnosť BUCHY, G: 90-120
  • Výnos: 130 c / ha
  • Hustota luny: Stredná hustota

Pozrite si všetky charakteristiky

Vintage Vodokumsky je zvyšný odkaz na technické, odvodené neiskupotným výberom. Je obzvlášť populárny v južných regiónoch Ruska, ľahko toleruje komplexné klimatické podmienky, nie je príliš náročné v starostlivosti. Odroda bola rozšírená vo víno kruhov ako surovina na výrobu nápojov.

História odstránenia

Varogram Vodokumsky dostal svoje meno na mieste odstránenia – tzv. Obec sa nachádza v území Stavropolu. Nevzťahuje sa na produkty profesionálneho výberu. Bol získaný amatérskym hrozna pravdepodobne pri prechode labrusk vitilis s miestnymi odrodami.

Popis

Čas dozrievania

Stupeňové skoré médium, dozrieva v priemere 130 dní. Bobule sú predstierané v rovnakom čase, rovnomerne, bezodkladne. V strednom pruhu Ruska začína ženská zbierka v septembri. Na juhu sa tento proces začína v auguste.

Bozk

V období plodovania na kríku tvoria klastra strednej hustoty. Cylinder kužeľová forma je pre nich charakteristická. Hmotnosť sa líši v priebehu 90-120 g. V období plodovania a dozrievania, Bush vyzerá veľmi pôsobivé.

Bobule

Pre túto odrody je malá veľkosť bobule charakteristická, zaoblená forma. Hmotnosť nepresahuje 1,3 g, vo vnútri existuje 2-4 kosti. Berry Shatien nasýtený, Atram Black. Na povrchu sa nachádza biela flure. Rámcový rámec Masívne, ťažké.

Chuť

Vinogradov Levokumsky nemá špeciálnu sofistikovanosť chuti. Jedná sa o jednoduchý stupeň s šťavnatou, slabo maľovanou buničinou, ktorá sa používa výlučne na účely tvarovania vína. Odroda je charakterizovaná vysokým obsahom cukru – až 22%.

Výnos

Technická odroda vľavo-VoŤOKUM patrí k vysokému výnosu. Pri zbere bobule môžete získať až 130 c / ha. Vyznačuje sa frakčným koeficientom 1,9, pomerne vysoký, so zvýšením 80-85%. Z kríku si môžete zostaviť od 4 do 7,5 kg bobúľ s riadnym poľnohospodárskym strojárstvom.

Výber výsadbového materiálu

Záhradníci s skúsenosťami odporúčajú nováčikov, aby si odrezávali odrezky a sadenice pre tých, ktorí ich robili z ich viniča a je zapojený do výroby takýchto materiálov profesionálne.

Prečítajte si viac  Tomato tsunami

Cherenci

Môžete vyhodnotiť kvalitu, ktorá znižuje malé množstvo kôry. Pri pestovaní kríka z rezania a dodržiavania pravidiel agrotechnológií je miera prežitia približne 90%, vysoko kvalitné zariadenia sú prakticky zaručené. Existuje schopnosť kontrolovať rozvoj hrozna vo všetkých etapách.

Viac informácií

Schody

V súlade s pravidlami Agrotechnológie je miera prežitia približne 100%. Skriny by mali byť zdravé. Venujte pozornosť neprítomnosti poistky, rastu a iných príznakov chorôb.

Viac informácií

Vlastnosti pestovania

Varograd Vodokumsky odroda je schopná získať výšku nadpriemerná. Potrebuje významné trvanie denného svetla, priamy kontakt s slnečným prúdom. Tieň bobúľ nezíska dostatok cukru a vinič stratí v raste, znižuje jeho zimnú ťažnosť. Rastliny vyžadujú spoľahlivú ochranu pred vetrom, je možné pristáť v 2-3 metroch od základov budov.

Pristátie

Vinogradov Levokumsky rastie dobre na tenkých a vycentrovaných pôdach. Pri výbere miesta pristátia by ste mali uprednostniť výšky bez známok nadmernej vlhkosti pôdy. Optimálna kyslosť – neutrálna. Kyslé substráty sú vopred určené za 4-6 dní pred prenesením a zakoreňovaním sadeníc.

Pri pristátí je v súlade s 3 × 1,5 metrami. Odroda sa aplikuje na konfiguráciu kultúr, pestovaných bez očkovania do iných rastlín. Pit je vytvorená do hĺbky asi 0,5 metra, spodné odtoky, nad vrstvou rašeliny alebo vtipné s pridaním piesku. Podpora pre Bush je inštalovaná v čase pristátia.

Na juhu je Levokum zasadený na nadmorskej výške. Dostatok hilského násypu 30-35 cm. V severných zemepisných šírkach a strednom pruhu sa pristátie vykonáva v diere, ktorá slúži prirodzenému prístrešku pre výhonku.

Pristátie

Aby sa do 3 rokov stal, vinič dáva zber signálu, je potrebné vziať do úvahy súbor faktorov – od typu pôdy na pozemku do neďalekých rastlín.Najlepší čas na pristátie Väčšina odrôd – jeseň a v chladných regiónoch, prípravy na pristátie začínajú v auguste. Survovanie sa prenesú na zem na konci septembra alebo za 1 desaťročie októbra. Na jeseň pristátie sú vhodné len rastliny s smiešnymi viničmi, s vyvinutým koreňovým systémom as 8-10 očami.Tipy pre začiatočníkov pomôžu zistiť optimálne schémy pre umiestnenie sadenice a odrezkov, ako aj v iných jemnosti tohto procesu.

Viac informácií

Typ pôdy

Hrozno pestované na piesku, čiernej zeme a hlinené pôdy. Pre každú z možností zloženia pôdy sa proces prípravy výrazne líši.

Prečítajte si viac  Príprava semien uhorky na pristátie

Viac informácií

Výsadba vegetatívnych stromčekov

Základné pravidlá sú rovnaké pre podivné a rastlinné sadenice. Zeleninové volanie sadenice získané skleníkom.

Viac informácií

Pristátie Cherenkov

Odrezky – procesy bez vlastného koreňového systému. Sú vždy zakorenené na jeseň. Postup začína po tom, čo bude lístie.

Viac informácií

Rastliny-susedia

Nasledujúce rastliny majú priaznivo ovplyvniť hrozno: Siderats, uhorky, jahody, cibuľa a cesnak, ruže, skoré triedy bielej kapusty a zelených.

Viac informácií

Opeľovanie

Kvety Velokumsky odrody sa vyskytuje s tvorbou jastrabových púčikov. Tento typ hrozna sa počíta do seba-lešteného, ​​prenikanie ovocia je prakticky nenájdená.

Orezávanie

Keďže táto technická odroda sa najčastejšie pestuje v rámci priemyselného pristátia, zvyčajne sa tvorí na výšku stammer od 1 m. V tomto prípade používal Biscuit Cordon. Amatérske záhradníctvo je častejšie fanúšik. 40-50 škrupiny odchádzajú na kríku, na víno nie viac ako 3-5.

Zalievanie

Stupeň nepotrebuje časté zalievanie. Počas tvorby kvetináčov sa dodávka vlhkosti vykonáva týždenne. Pod každým Bushom 10 litrov vody. V období sucha sa vykonáva hydratačné, bez ohľadu na štádium vegetácie rastliny. Nadmerné zavlažovanie bez dôvodu neplatnosti vedie k praskaniu bobúľ.

Systémy zavlažovania

Aby boli bobule veľké a šťavnaté, je potrebné organizovať plné zavlažovanie a kŕmenie. Všetky normy musia byť upravené na poveternostné podmienky a rýchlosť odparovania tekutiny.

Čerstvé dúhovky

S častým systémom zavlažovania sa zvlhčovanie odporúča raz za dva týždne (to znamená dvakrát mesačne počas kvitnutia a vzhľadu bobúľ) toľko, takže pôda je impregnovaná 50 cm hlboko do rastliny, takže rastlina nie je Prepnite na povrchové (dewn) korene. Táto suma môže byť znížená, ak je slama mulčovanie.

Viac informácií

Zriedkavý poľsky

S vzácnym systémom zavlažovania, výber veku a času dozrievania hrozna môžete použiť štandardy uvedené v tabuľke v inom článku.

Viac informácií

Podriadený

Vinogradov levokumes hnojenie ročne, v jarnom období, s fajčením humusu a hnoju vo vzdialenosti asi 50 cm od základne kríka. Nákupný podávač potrebuje 0,4-0,6 m pod zemou. Tieto opatrenia sú nevyhnutne potrebné počas 3. rokov po prevode sadeníc na zem.

Odolnosť proti mrazu a potrebe prístrešia

Stupeň odoláva poklesu atmosférických teplôt na -27 stupňov. V južných oblastiach nie je potrebná pre prístrešok. V miernom podnebí v chladných zime, vinice sa schovávajú pod snehom. V tomto prípade je hrozno Levokum ľahko odohraní aj pokles teplôt do -40 stupňov. V prvých 3 rokoch sa sadenice zameriavajú aj na juhu.

Prečítajte si viac  Tomato King London

Choroby a škodcov

Hrozno vľavo-Voomokum majú veľmi vysokú odolnosť voči najbežnejším chorobám – od 2 do 2,5 bodu. Prakticky nie je náchylný na plesň, šedej hniloby, fillo. Ak chcete zvýšiť a zachovať svoje vlastné ochranné vlastnosti, kríky sú podrobené preventívnej liečbe fungicídnych prípravkov 1-2 krát za sezónu.

Nie je to tak regály na porážku iných húb. Môže trpieť čiernou škvrnitosti, antraxu. Jeho parazity útok – Počasie Tick, hrozno. Vtáky a osy ukazujú najväčší záujem o bobule počas ich zrenia.

Prehľad všetkých chorôb a škodcov

Ak sú hrozno vystavené akémukoľvek chorobu alebo hmyzu, vždy sa odráža vo svojom vzhľade. Môže trpieť ako samostatné časti rastliny a celú kultúru ako celok.Hrozné obličky sú zvyčajne väčšina z nich trpia parazitmi.Poškodenie bobule sa objavujú hlavne v prítomnosti plesňových ochorení. Listy sú vždy ovplyvnené vo väčšej miere, mnohé choroby sú okamžite rozpoznané.

Viac informácií

> „>

Mildu >>

Najdôležitejšou znakom ochorenia je prítomnosť bielej naklápanej vlny v spodnej časti plechu.

Viac informácií

> „>

Oidium >>

Symptómy ochorenia sa prejavujú z hornej časti plechu – žlté škvrny s popolným šedeným kvetom, a to aj s bežeckým odtieňom.

Viac informácií

> „>

Gray GNIL >>

Hlavné príznaky šedej hniloby: vzhľad na lístie a bobule hnedých škvŕn a sivého plaku, výskyt hnedých rozvodov a sivého postreku na viniči.

Viac informácií

> „>

Antraznóza >>

Na listoch sú hnedé škvrny s tmavým farebným puzdrom. Časom, vzhľadom k tomu, že tkaniny z rastlín zomrie, otvory sa objavujú na listoch.

Viac informácií

Uskladnenie

Bobule odrody Levokum Grape nie sú predmetom dlhodobého skladovania. Po zbere sa odosielajú na spracovanie.

Recenzie Recenzie

Podľa milovníkov sú hrozno vhodné na pestovanie na technické účely. Chvála v LevelOtokum pre hojné plodenie a priateľské dozrievanie plodín. Mnohí majitelia Bush však všimli, že existuje 3-4 roky, počas ktorej je veľkosť obalov a načasovanie puzdra bobuľov výrazne odlišné od normy pre horšie.

Podľa skúsených Winegartes sú najlepšie kombinácie odrody Levock Grape sú vytvorené s RKAZITELI, SAPERAVI, Inými poddruhmi podobnými. V monovarans netiahne špeciálny jas chuti. Ale kyslejšie odrody sú dobre.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: