Vintevsky hrozno

  • Autori: Nizhne Volzhskoye NII, a. A. Potapenko, L. Ns. Potapenko
  • Účel: Technické
  • Bery: Čierna, s intenzívnym voskom
  • Chuť: jednoduchý
  • S kosťami: Áno
  • Čas dozrievania (filter): Rannestered
  • Odolnosť proti mrazu, ° C: -40
  • Hmotnosť BUCHY, G: 180
  • Hustota luny: Hustý
  • Sa objavili pri prekročení: AMUR GRAPES X AMUR GRAPES

Pozrite si všetky charakteristiky

Nie veľa odrôd hrozna, ktoré, naozaj, dobre tolerovať drsné zimy. Ale odroda Onenyevsky sa presne vzťahuje na taký. V tomto článku zvážte históriu odrody, jej funkcie, ovocia, agrotechnických momentov, odolnosť voči mrazu a čas skladovania.

História odstránenia

Technická odroda hroznového odrody OLENYEVSKY bol odstránený chovateľmi potapeco l. Ns. A PoPENKO A. A. V roku 1986 v Nižný Volzhsky Research Institute. Na odstránenie hybridu boli odobraté dva stupne amurového hrozna. V dôsledku toho bol v roku 1991 vydaný stredný technický stupeň, ktorý bol prepustený len v roku 1991.

Ostatné názvy odrody – Onenyevsky čierny, Black Potapenko, Onenyevsky.

Popis

Ako už bolo spomenuté, rôznorodosť média sa používa hlavne pre vinársku a šťavu.

Kríky sú veľké, výkonné a prázdne. Vines zvyčajne choďte von a tvoria, dokonca aj hrom a nízku hmotnosť, pobočky stále odchádzajú k Zemi. Preto je potrebné nainštalovať systém podpory pilier. Upokojuje v zásuvke sú veľmi blízke sebe, takže pestovali, tvoria tesnú stenu. Hrdzavý hnedý vinič, tam je peeling a dole.

Stredne veľké listy, malé, prierez sotva viditeľné. Čepele sú prakticky neprítomné, v tvare sa pripomínajú klinový tvar. Horný povrch je hladký, na opačnej strane je bravčové mäso a terén. V bloom jasne zelená. Na jeseň pred pádom listy žlté.

Ovocné sadenice začínajú 3-4 roky po vylodenie pobočiek v otvorenom pozemku.

Čas dozrievania

Blossom začína v polovici mája a dozrievanie nastáva na konci augusta. Doba zrenia plodov je 130-140 dní.

Bozk

Klastre sú malé, malé, podľa hmotnosti len 180-200 g. Valcové, ovocie sú navzájom pevne.

Bobule

Zaoblené kužeľové bobule. Tint Deep Black, Súčasný lesk a vosk. Hmotnosť bobule je 1-2 g, považuje sa za malú odrodu. Dužina je šťavnatá, mäsitá, pretože šupka zafarbená v čiernej farbe. Semená trochu, veľkosť malá.

Vhodné len pre obrábanie.

Chuť

Chuť jednoduché, žiadne nečistoty. Dobrý pomer cukru a kyslosti.

Výnos

Mnohí záhradníci oslavujú dobrý a stabilný výnos.

Výber výsadbového materiálu

Záhradníci s skúsenosťami odporúčajú nováčikov, aby si odrezávali odrezky a sadenice pre tých, ktorí ich robili z ich viniča a je zapojený do výroby takýchto materiálov profesionálne.

Cherenci

Môžete vyhodnotiť kvalitu, ktorá znižuje malé množstvo kôry. Pri pestovaní kríka z rezania a dodržiavania pravidiel agrotechnológií je miera prežitia približne 90%, vysoko kvalitné zariadenia sú prakticky zaručené. Existuje schopnosť kontrolovať rozvoj hrozna vo všetkých etapách.

Viac informácií

Schody

V súlade s pravidlami Agrotechnológie je miera prežitia približne 100%. Skriny by mali byť zdravé. Venujte pozornosť neprítomnosti poistky, rastu a iných príznakov chorôb.

Viac informácií

Vlastnosti pestovania

Surby môžu byť vysadené v otvorenej zemi na jar a jeseň. Táto odroda má dobré zimné indikátory, takže by ste nemali čakať na jar na pristátie.

Je potrebné si vybrať správne miesto na pôdu. Malo by to byť slnečná strana stránky, lepšie na malej výške. Zem musí byť voľná, piesčitá a poslúchaná. Ak je na vybranom pozemku veľa hliny, je lepšie ho odstrániť a priniesť novú pôdu.

Pred pristátím stojí za to s užitočnými minerálmi a humusmi. Tým sa aktualizuje krajina a bude nasýtený užitočnými vlastnosťami, ktoré sa neskôr poskytnú semenáčikom. Po popisle je pôda hojne zvlhčovaná a opustiť týždeň dva týždne.

Hrozno by nemali byť vysadené na mieste, kde sa voda akumuluje alebo bažina. Korene z tejto odrody netolerujú príliš veľa vlhkosti.

Pristátie

Pred výsadbou sadeníc, musíte vykopať studne a premýšľať o systéme Choplera. To sa robí okamžite, aby sa po chvíli riadne pozastavili ostrenie.

Veľkosť diery by mala byť podobná: 0,8 m v hĺbke, v priemere 0,5 m. Odvodnenie z rozbitých tehál alebo kamienkov je stanovené na dno, cez malú vrstvu čerstvej úrodnej pôdy spolu s minerálmi bohatými na dusík. Potom sa vysadzujú sadenice. Musí to byť zdravé, korene musia byť silné, majú 2-3 obličky a 3 uniknúť.

Strata mladých únikov stoja úhľadne, postupne zaspapi pobočku Zeme. Zem musí byť otrhaná. Nad hladinou zeme by mala opustiť krk pri 2-4 cm. Bohato vrhá kríky s vodou. Voliteľne je možné inšpirovať pôdu okolo kríkov.

Pristátie

Aby sa do 3 rokov stal, vinič dáva zber signálu, je potrebné vziať do úvahy súbor faktorov – od typu pôdy na pozemku do neďalekých rastlín.Najlepší čas na pristátie Väčšina odrôd – jeseň a v chladných regiónoch, prípravy na pristátie začínajú v auguste. Survovanie sa prenesú na zem na konci septembra alebo za 1 desaťročie októbra. Na jeseň pristátie sú vhodné len rastliny s smiešnymi viničmi, s vyvinutým koreňovým systémom as 8-10 očami.Tipy pre začiatočníkov pomôžu zistiť optimálne schémy pre umiestnenie sadenice a odrezkov, ako aj v iných jemnosti tohto procesu.

Viac informácií

Typ pôdy

Hrozno pestované na piesku, čiernej zeme a hlinené pôdy. Pre každú z možností zloženia pôdy sa proces prípravy výrazne líši.

Viac informácií

Výsadba vegetatívnych stromčekov

Základné pravidlá sú rovnaké pre podivné a rastlinné sadenice. Zeleninové volanie sadenice získané skleníkom.

Viac informácií

Pristátie Cherenkov

Odrezky – procesy bez vlastného koreňového systému. Sú vždy zakorenené na jeseň. Postup začína po tom, čo bude lístie.

Viac informácií

Rastliny-susedia

Nasledujúce rastliny majú priaznivo ovplyvniť hrozno: Siderats, uhorky, jahody, cibuľa a cesnak, ruže, skoré triedy bielej kapusty a zelených.

Viac informácií

Opeľovanie

Kvety na hrozna Onenyevského z oboch pohlaví, vystupuje opelenie nezávisle a nevyžaduje dodatočný zásah.

Orezávanie

Prerezávanie v niekoľkých fázach. Jarné orezávanie sa vykonáva, aby sa odstránili sušené vetvy, tí, ktorí sa v zime zlomili alebo zmrazili.

Na jeseň musíte orezať vinič pre 2-3 obličky. Plodiny všetky vinice, ktoré sa sušia viac ako 2-3 roky. A tie vetvy, ktoré boli poškodené chorobou. Správujte jesenné orezávanie po všetkých listoch.

Všetky orezávanie sa vykonávajú s ostrým secateurom a všetky sekcie sú spracované Garden Wara.

Systémy zavlažovania

Aby boli bobule veľké a šťavnaté, je potrebné organizovať plné zavlažovanie a kŕmenie. Všetky normy musia byť upravené na poveternostné podmienky a rýchlosť odparovania tekutiny.

Čerstvé dúhovky

S častým systémom zavlažovania sa zvlhčovanie odporúča raz za dva týždne (to znamená dvakrát mesačne počas kvitnutia a vzhľadu bobúľ) toľko, takže pôda je impregnovaná 50 cm hlboko do rastliny, takže rastlina nie je Prepnite na povrchové (dewn) korene. Táto suma môže byť znížená, ak je slama mulčovanie.

Viac informácií

Zriedkavý poľsky

S vzácnym systémom zavlažovania, výber veku a času dozrievania hrozna môžete použiť štandardy uvedené v tabuľke v inom článku.

Viac informácií

Odolnosť proti mrazu a potrebe prístrešia

Odolnosť proti mrazu v hybridnom vysokom, takmer -40 stupňoch. Preto nie je potrebné pokryť vinice, dokonca aj v severných regiónoch. V prvom roku by sa sadenice mali vzťahovať poľnohospodárstvo.

Choroby a škodcov

Vintage Onenyevsky Dobré ukazovatele odolnosti voči mnohým chorobám a škodcom. Raz za rok stojí za to vykonávať preventívne opatrenia.

Prehľad všetkých chorôb a škodcov

Ak sú hrozno vystavené akémukoľvek chorobu alebo hmyzu, vždy sa odráža vo svojom vzhľade. Môže trpieť ako samostatné časti rastliny a celú kultúru ako celok.Hrozné obličky sú zvyčajne väčšina z nich trpia parazitmi.Poškodenie bobule sa objavujú hlavne v prítomnosti plesňových ochorení. Listy sú vždy ovplyvnené vo väčšej miere, mnohé choroby sú okamžite rozpoznané.

Viac informácií

> „>

Mildu >>

Najdôležitejšou znakom ochorenia je prítomnosť bielej naklápanej vlny v spodnej časti plechu.

Viac informácií

> „>

Oidium >>

Symptómy ochorenia sa prejavujú z hornej časti plechu – žlté škvrny s popolným šedeným kvetom, a to aj s bežeckým odtieňom.

Viac informácií

> „>

Gray GNIL >>

Hlavné príznaky šedej hniloby: vzhľad na lístie a bobule hnedých škvŕn a sivého plaku, výskyt hnedých rozvodov a sivého postreku na viniči.

Viac informácií

> „>

Antraznóza >>

Na listoch sú hnedé škvrny s tmavým farebným puzdrom. Časom, vzhľadom k tomu, že tkaniny z rastlín zomrie, otvory sa objavujú na listoch.

Viac informácií

Uskladnenie

Rozmanitosť má dobrú prepravu a relatívne dlhú životnosť do 2 mesiacov.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár