Vlastnosti Collection Apple

Mnoho znamenia úžasná aróma zrelého, hneď roztrhajte zo stromu jabĺk. Takže chcem ho vdychovať, cítim chuť týchto neuveriteľne chutných a zdravých plodov. Zbierka Apple sa vyskytuje s plnou zrenia. Aby ste udržali úrodu na dlhú dobu, musíte vedieť, aký je čas, aby to robila záhradná práca, ako to urobiť správne a vďaka použitiu, ktoré zariadenia môžu dostať ovocie z horných vetiev Apple.

Načasovanie

Konečná fáza pestovania ovocia je zbierať. Zároveň je dôležité nielen získať slušnú zber, ale tiež držať udalosti včas.

Odborníci rozdeľujú odrody týchto plodov na určité typy:

 • Leto;
 • jeseň;
 • Zima.

Letné odrody nie sú určené na dlhodobé skladovanie, okamžite sa jedia. Takéto odrody dozrievajú do polovice augusta.

Jablká, ktoré dosiahli splatnosť na jeseň sa používajú na dlhodobé skladovanie. Tento čas sa však môže líšiť v závislosti od výkyvov teploty. Takže, počas teplého leta s množstvom dažďov, ovocie môžu predtým súčasné. Menej priaznivé podmienky presunú zber.

Najznámejšie je zimné odrody, ktoré odstraňujú z pobočiek v poslednom týždni septembra do polovice októbra. Takáto plodina sa bude skladovať až do jar, dozrievať jablká, ako uložili.

V oblastiach s teplejšou klímou, šťavnaté ovocie zvyčajne dozrievajú skôr. Začínajú strieľať zo stromov na približne raz, berúc do úvahy umiestnenie regiónu.

 • V urals sa ovocia stanú zrelým, ich zbierkou sa vyrába od konca júla a pred septembrom.
 • Na predmestí sa môžete začať zbierať od konca augusta. Číta do polovice októbra.
 • V Sibíri sa dozrievanie ovocia vyskytuje v polovici augusta a trvá až do konca septembra.
 • Zber v regióne Leningrad a Volrský región sa koná aj v určených termínoch. Ak to urobíte neskôr, jablká budú prezreté, v rovnakom čase, s nadmerným ponáhľaním, nebudú mať bohatú chuť.
 • Bez ohľadu na oblasť, či už v regióne VOLGA alebo UDMURTIA, jesenné odrody sú zvyčajne odstránené zo stromu od konca augusta do septembra.

Neskoršie odrody začínajú zbierať, keď nemajú výraznú chuť a charakteristiky. Bude schopný dosiahnuť toto ovocie len niekoľko týždňov po zbere.

So vhodným skladovaním budú zimné odrody schopné udržiavať jasnú arómu a výraznú chuť na 6 mesiacov. Zároveň zostanú šťavnaté, chrumkavé. Takéto odrody sú lepšie preniesť prepravu, vhodnú na spracovanie a potraviny v čerstvej forme.

Čas zberu jesenných plodov spadá do septembra. Ovocie natiahol 3-4 týždne. To vám umožní ponáhľať sa s úrodou a postupne sa vykonáva. Jesenné odrody sú uložené na 3-4 mesiace, potom, čo začnete stratiť hustotu, sa uvoľnia a wad.

Prečítajte si viac  Tomato King Kings

Aké plody používajú?

Keď dôjde k sezóne ovocia, musíte ich začať zbierať. Ak chcete presne určiť, čas umožní rôzne metódy.

 • Mesačný kalendár. Mesiac ovplyvňuje stav kvapaliny nielen v živých bytostiach, ale aj v rastlinách. V určitých obdobiach dostávajú veľké množstvo vlhkosti, zvýšenie zásob potrebných komponentov. Výpočet dní na mesiaci kalendár určí načasovanie úrodu.
 • Ochutnávka ovocia. Jedenie umožní zistiť stupeň dozrievania ovocia.
 • Vzhľad. Zrelé ovocie majú hladkú farbu, bez stmavnutia. Kosti vo vnútri Dark Brown. Chuť ovocia je kyslá, ovocie – šťavnaté a voňavé.
 • Definícia stlačením ovocných prstov. Zvyšok emisie hovorí o jeho úplnom dozrievaní.
 • S pomocou padlých jabĺk. Ak je na Zemi veľa veľkých plodov, je čas zvyknúť si na zber.
 • Jód. Kvapka jódu, aplikovaná na rez, pomôže určiť zrelosť jabĺk. Ovocie s prejaveným modrou hranicou na rezanom a žltom strede sú plne pripravené na ich prepravu.

S nízkou rýchlosťou Apple Stromy alebo trpasličí odrody odstrániť zber nie je tak ťažké, že nemôžete povedať o vysokých ovocných stromoch s pôsobivými veľkosťami. Zvyčajne najviac chutné ovocie visí na vrchole.

Ak chcete zjednodušiť zber, použite rôzne zariadenia. S pomocou ich pomoci môžete ľahko odstrániť plody bez poškodenia bez poškodenia pobočiek.

Podobné frézy je možné urobiť sami z prostriedkov alebo ísť na neho do skladu krajiny. V priemyselných podmienkach sa kombinuje ako také zariadenie.

Aby sa zabezpečilo, že zariadenie je funkčné, musí spĺňať určité požiadavky:

 • Zberač musí pevne zachytiť a držať plody;
 • majú dostatočnú výšku;
 • Nenechajte rozbiť vetvy a nebudú zraniť jablká pri ich odstránení.

Dôležitým faktorom je aj pohodlie používania takéhoto predmetu.

Plastové, drôtené, burzové a iné materiály môžu byť použité ako materiál na to.

 • Plasty. Najjednoduchšia a najobľúbenejšia možnosť na výrobu zberača ovocia je plastová. Podobné návrhy sú jednoduché a jednoduché. Plastové „tulipán“ z dvoch častí: špeciálny pohár s okvetnými lístkami a rukoväťami. Ak chcete odstrániť ovocie „TULIP“, musíte zachytiť jablko tak, aby sa ukázalo sa v pohári, a prechádzate to trochu. Ovocie by mali byť medzi lístkami v tomto čase.
 • Drôt. Drôtené alebo Colet impulzy tiež veľa obdivovateľov. Výstavba plastového potrubia a drôtu s rybárskou čiarou. Na odstránenie plodu je drôt upevnený na konci rukoväte, ohýbanie okrajov v krúžkoch, cez ktoré rybárska čiara. S pomocou rybárskeho mechanizmu bude fungovať. Raz v strede sťahovateľa sa jablko ukáže, že je pri napínaní rybárskej čiary. Ak chcete oddeliť ovocie z vetvy, musíte sa posúvať.
 • Baschid. Nemenej populárne a vrecovacie možnosti. Takéto modely sú nielen pohodlné, ale aj funkčné, pretože s ich pomocou môžete súčasne odstrániť niekoľko plodov. Má tvar okruhu zariadenia, ostré malé lístky, ktoré vykonávajú úlohu noža. Tvar je pevný malý vo veľkostnej taške. Vďaka rukoväti držiaka je zariadenie pripojené k skleneniu. Musí mať vhodnú dĺžku, byť celkom svetlo a pohodlné. Po rezaní budú ovocie spadnúť do kolektora a nie poškodenie.
 • S zachyteným. Snímacie modely sú často vybrané na zber plodov malých veľkosti. Na zachytenie ovocia použite plastové zariadenie vo forme trojnálového labky. Prítomnosť teleskopickej rukoväte s pákou umožňuje konať mechanizmus, vďaka ktorým je jablko v dutine kolekcie. Potom, čo potrebujete narušiť z vetvy. Nevýhodou tohto zariadenia je, že pri používaní je často zle poškodené vetvy a listy.
Prečítajte si viac  Severné hrozno

Okrem nákupných možností sa používajú domáce frustrácie. Môžu byť vyrobené nezávisle pomocou priateľky vo forme plastových nádob, rúrok z plastu alebo dokonca plechovky. Ak chcete vytvoriť návrh plastových kontajnerov, potrebujete:

 • Vezmite plastovú fľašu 2 alebo 2,5 litrov;
 • pripraviť palicu, ktorá vykonáva úlohu držiaka;
 • Použite v práci povrazu alebo ho nahradiť drôtom

Ak chcete urobiť ďalší domáci ovocný sťahovač, potrebujete:

 • Zvolená nádoba sa rozreže na dve časti – časť, ktorá má krk, je užitočný;
 • Urobte štrbinu na plátky vo forme klinu a použite ho na oddelenie zmrazených z vetiev;
 • pripojte palicu na krk s pomocou povrazu alebo drôtu, môžete jednoducho zabaliť škótsku.

Ak si želáte, môžete urobiť akýkoľvek iný jednoduchý dizajn, ktorý vám umožní dostať šťavnaté ovocie z horných vetiev.

Ako odstrániť jablká?

Existujú určité pravidlá na zber.

 • Zbierka Apple začína čistiacim priestorom pod stromom Apple, zvyšuje padlé ovocie. To umožní chrániť lokalitu pacientov alebo zlej kvalitnej plody, ktoré sa môžu stať zdrojom šírenia chorôb.
 • Práca by sa nemala vykonávať ráno, zatiaľ čo na rastlinách sú stále rosy. Čistenie ovocia sa zvyčajne vykonáva po obede, keď sa vzduch už dobre zahreje, rosa sa odparil. Je dôležité, aby bolo pre toto vhodné počasie. V daždi alebo hneď po ňom, jablká sa nerozbijú.
 • Plodina začína strieľať z dolných vetiev, postupne zdvihnúť až na vrchol stromu. Z horných vetiev na odstránenie plodov pomôžu špeciálnym zariadeniam.
 • Ovocie určené na dlhodobé skladovanie, je žiaduce strieľať s ovocím. Odstráňte ovocie zo stromu by mali byť rolovanie, kým nezmiznú.
 • Odrody používané na prípravu džemov, iných predvalkov alebo potravín, to znamená, leto, prestávka počas ich úplného dozrievania alebo mierne nepochopí. Zima jablká najlepšie strieľať neskôr. Lepšie to urobiť pred mrazom.
Prečítajte si viac  Vlastnosti používania vaječného plášťa pre záhradu

  Ak chcete, aby ste si potrebovali len zriedeného hustého ovocia. Ihneď po odstránení ovocia produkuje ich triedenie.

  Zbierať zber v záhrade by mal byť starostlivo, starostlivo vybrať ovocie na skladovanie a tie, ktoré môžu byť recyklované alebo používané v potravinách.

  Je nevyhnutné, aby si zdržiavali naftu alebo deformovanú, rovnako ako pokrčený ovocie, nemôžu byť ponechané na skladovanie v suteréne. Pre toto, iba kópie bez vád, červov, záznamov alebo hniloby.

  Úroda je úhľadne zložená do plastového vedro.

  Je dôležité dať jablko do kontajnera, a nie ich hodiť. Na rukách lepšie nosiť gumové rukavice.

  Pretrepte stromu alebo pretrepte jablká s tyčinkou alebo inými pichľavými prostriedkami. Pri páde, plody budú poškodené, že v budúcnosti bude to dôvod na vzhľad zhnitých miest. Takéto ovocie môžu byť ponechané na prípravu polotovarov na zimu, ale na dlhodobé skladovanie v čerstvej forme sú už nevhodné.

  Úroda je lepšie udržať v drevených boxoch s vetracími otvormi. Je potrebné spracovať decht rr rhnganta, potom sušiť nádobu na slnku a pripravte dno s čistiacimi papiermi.

  Kartónové krabice sú vhodné aj pre lepšiu bezpečnosť. S malým výnosom sa každé ovocie odporúča zabaliť do papiera. V priestrannej izbe si môžete vybudovať veľa regálov vhodných a veľkosť a rozložiť vzorky na povrchu, aby sa navzájom nedotýkali.

  Pri skladovaní v boxoch alebo boxoch sú jednotlivé odrody zložené samostatne, vzhľadom na rôzne dátumy na ich dozrievanie.

  Odporúča sa okamžite posunúť jablká v boxoch, pričom ich necháte v vedre alebo miesto, ktoré svieti slnkom.

  Ovocie na skladovanie by sa nemalo umývať, je dôležité, aby zostali celý matný film, ktorý ich chráni pred vzhľadom hniloby.

  Vintage je lepšie uložená v chladnej a suchej miestnosti. Najlepšie miesto pre toto je suterén. Mal by byť čistý a suchý. Je pred-odstránený z neho posledný odpad, upchatia trhliny a produkujú dezinfekciu stien s medi energickým alebo vlasovým vápnom. Je tiež žiaduce umyť podlahu dezinfekčnými prostriedkami.

  Uložiť zber sa odporúča pri teplotách až do 5 stupňov, s vlhkosťou 80-90%.

  Je potrebné skontrolovať zber, odstrániť rozmazané kópie. By ich nemali zmraziť.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: