Vlastnosti dusičnanu amoniaku a pravidlá pre jeho zavedenie

Takmer každý gaštan so skúsenosťami vie čodusičnan amónny a ako vyzerá. By mali vedieť, aké výhody táto látka prináša, a za to, čo je potrebné.

Čo je to a za to, čo potrebujete?

Tento liek s preukázanou vysokou účinnosťou je Minerálne dusíkové hnojivo univerzálneho typu. Zvyčajne sa vyrába v granulovanej forme, odtieň zmesi je žltkasto-biely. Rozpustené granule, s sivou v zložení. Iným spôsobom sa toto hnojivo nazýva dusičnan amónny alebo kyselina amónna. Zloženie dusičnanu amónneho ako percento je nasledovné: \ t

 • Síra – až 13%;
 • amoniak – až 52%;
 • Dusík – až 35%.

V prírodných podmienkach je dusík prchavým látkou, to znamená, že veľmi rýchlo stráca svoje užitočné vlastnosti. V priemere po otvorení obalu by sa látka mala použiť 14-20 dní.

V záhradníctve sa používa dusičnan amónny:

 • všeobecná mineralizácia pôdy;
 • zvýšenie výnosov plodín (až 50%);
 • ochrana rastlín z bakteriálnych a plesňových ochorení;
 • Zlepšenie procesu fotosyntézy;
 • Zlepšenie chuti vlastnosti ovocia;
 • Zrýchlenie zelených elektrární.

Hnojivo má množstvo rozdielov v zložení, výrobcovi a celkovej koncentrácii.

 • Seitra vyrába Chile. Vo svojom zložení prevláda sodík, vďaka ktorej koreňové dozrievajú dozrievajú rýchlejšie.
 • Sielet MAGNIEN – skvelá voľba na kŕmenie strukovín.
 • Jednoduchý amoniak selitra, ktorý sa používa v poľnohospodárstve.
 • Nórske výrobné hnojivo s pridaním vápnika. Úspešne sa vzťahuje, ak je koreňový systém jasne načítaný.
 • Typ vápna. Kombinuje oxidy vápnika a horčíka. Rozsah použitia – vyčerpaná pôda.
 • Príprava značky „B“. Zvyčajne balené v malých balíkoch, kŕmia vnútorné rastliny. Neobsahuje síru, je čistý dusík.
 • Sielet Potasho. Zlepšuje chuť plodov rôznych kultúr.

Dusičnan amónny je jedným z najlacnejších hnojív na trhu. Ide o veľmi cenovo dostupnú možnosť pre bežných záhradníkov a priemyselných váh. Špecifické vlastnosti tohto hnojiva možno pripísať svojim nepochybným výhodám:

 • je dobrý kyslý kyslá;
 • Bez vypadnutia zrazeniny sa rozpustí vo vode;
 • Zahŕňa 2 typy dusíka: jedenkrát pôsobí rýchlo, druhý – postupne;
 • dobre absorbované bez ohľadu na teplotu pôdy.

Tam nie je potrebné zabudnúť na chyby:

 • Ak je pôda kyslá, saltper sa neuplatňuje;
 • pri predávkovaní spaľuje korene rastlín;
 • Sprej hnojivo listy nemôžu – vedie k ich popáleniu.

Všimnite si, že tento podávač je pomerne silný, môže pomôcť a poškodiť kultúry. Ak je to nesprávne používať, môžete jednoducho spáliť plodinu.

Normy aplikácie

Množstvo prísady dusičnanov závisí od 2 hlavných faktorov:

 • od typu kultúry;
 • Zo pôdneho zloženia.

Dosiahnuť maximálny účinok Hnojivo sa aplikuje v jarnom čase, Vzhľadom k tomu, hojnosť zrážok na jeseň jednoducho umyje solík z pôdy. Trvanie lieku v priemere je 2 týždne, a po 30 dňoch môže byť podávač znovu vyrobený.

Buniek z kyseliny dusičnej amónnej sa môže použiť v suchej forme, ako aj ako roztok. Skoré pružinové drogy môže byť použité priamo na snehu. V teréne sa granule zaspia po čerpaní a roztok sa môže zriediť pre stromy a kríky. Riešenie na kŕmenie môžete vykonať podľa nasledujúcich pokynov:

 • Zvážte, že 1 polievková lyžica obsahuje 13 g seleklu;
 • Nemiešajte liek s inými hnojivami;
 • Granuly sa rozpustí v teplej vode, zaspajte s malými časťami;
 • Ak sú potrebné kríky, rýchlosť predĺženia je 20 g prípravku na 10-litrovej vodnej nádobe;
 • Pri výrobe hnojív pre zeleninu sa používa 10-12 g na 10 litrov vody.

Ak hovoríme o tom, že o sušine, potom pre rastlinné plodiny, normou je 30-40 g na meter štvorcový pôdy, pre kríky zavádzame 10-15 g každému jamku.

Čo sa môžete dostať dole?

Na kŕmenie mladých sadeníc sa používa amóniový saltper používa extrémne zriedkavé, pretože to môže jednoducho spáliť klíčky. Preto použitie na sadenice musí byť sprevádzané hojným zavlažovaním. Všimnite si, že Zucchini, tekvica a patissons sa lepšie nepodávajú, pretože tieto kultúry sú náchylné na akumuláciu dusičnanov. Ale použitie pre berry kríky, trávniky, vnútorné rastliny, rôzne farby je vítané.

Zvyčajne v krajine av záhrade bude vždy oplodniť. Napríklad milovaný obrovským množstvom ruží záhradníkov. V tomto prípade je algoritm akcie:

 • Na začiatku mája je jedna polievková lyžica lieku rozvedená v 10 litrov vody;
 • Za každého kríka predstavujeme približne 6 litrov riešenia;
 • Po 3 týždňoch opakujeme kŕmenie na stimuláciu vývoja púčikov;
 • Po prvých farbách to už nie je robiť prezývku.

Týkajúci savnútorné rastliny, ich dusičnan amónny hnojili na urýchlenie rastu. Jedna štipka granúl je chovaných v objeme vodného vedenia 1,5 litra. Najčastejšie sa takéto podávače vykonávajú na jar, keď rastliny najviac potrebujú dusík a aktívne rastú. Uvedenie striekania rastlín so solím roztokom sa neodporúča, pretože kvet môže byť elementárny na horúčku.

Ovplyvniť kŕmenie uniforiem amónia na jačmeňa a zimnej pšenice. Jačmeň – veľmi citlivá kultúra. V období protivníka je väčšina z potreby dusíka, ktorá kompenzuje zavedenie dusičnanu amónneho. Zimná pšenica je potrebná živina a celý komplex. Najmä je kŕmenie na začiatku jari počas obdobia kvitnutia a počas tvorby obilia.

Typicky, pôda hnojnosť dusičnanu amónneho pred siatím. Vypočítať 30 kg na 1 ha. Dusík zvyšuje výťažok pšenice, ovplyvňuje výšku a hrúbku pšeničných puzdier. Pri práci s hnojivom stojí za to zapamätať si, že je výbušný.

Pre iné plodiny sú vlastné vlastnosti výroby hnojív granule.

Paradajky

Pre kŕmenie Tomatov Amoniak SELITRA prispieva v kombinácii s superfosfátom a potašovou soľou. Keď sú paradajky vysadené na trvalých miestach, pridáva sa soľná rýchlosť 1 polievková lyžica na pristávacej fosse. Keď sa naštartovalo sa sadenice, na každom metrov štvorcových sa vytvorí 5 g hnojiva. Sýtosť dusíka prispieva k zvýšeniu zelených mash paradajok a posilnenie stoniek.

Uhorky

Mnohí odborníci informujú záhradkárov, že uhorky sú veľmi rýchlo akumulovať dusičnany. Tak, Hnojivá by mali byť vyrobené s veľkou opatrnosťou, nepresahujúcou odporúčané dávky. Amoniak Selitra robí najčastejšie pred výsadbou semien uhorky v zemi. Môžete jednoducho rozptyľovať granule v snehu počas jeho aktívneho topenia. Vodné uhorky s riešením počas obdobia aktívnej výšky tkaných, pred začiatkom kvitnutia. Rýchlosť použitia – 15-20 g lieku na 10 litrov vody.

Jahod

Spočiatku, postele pre jahody prispievajú kompost alebo humus. Toto sa vykonáva pred vynechaním bobúľ na trvalé miesto. V prvom roku po pristátí pre túto kultúru sa neodporúčajú hnojivá obsahujúce dusík. Ich prítomnosť môže vyvolať sekanie.

Keď začína druhá sezóna, je zavedený 100 g hnojiva na 1 meter štvorcový. V uličke, môžete robiť drážky nie sú hlbšie ako 1 cm, dajte do nich granule a vyrábajú zalievanie. Môžete tiež rozpustiť dusičnan amónny. Vezmite 30 g hnojív, zriedené v 1 litri vody a zavŕtenej touto kompozíciou každým puzdra pod koreňom.

Zemiak

Pre ročné blikajúce zemiaky Amoniak Selith – najlepšiu možnosť. Nastavenia sú nasledovné:

 • Ak je pôda zlá, vyčerpaná – 20 g pre každú jamku so zemiakmi (v suchom);
 • Ak je Zem v dobrom stave – 10 g pod každej trubice.

Zvyčajne sú látky slabo absorbované látky, ktoré ho kŕmi. teda Vplyv Všetky vitamíny by mali byť priamo v jamkách. Nedostatok látok v zemiakoch je vyjadrený veľmi špecifický. Na jednej rastline sa môže prejaviť a rastúce kríky budú úplne zdravé. Alebo majú niekoľko kríkov na rôznych stranách záhrady. Na všetkých rastlinách je možné vidieť, keď sa nedostatok konkrétnej látky stáva kritickým.

Cesnak

Prvýkrát je možné kŕmiť cesnak amóniový Selututyra, ako na jar a jeseň, závisí od času výsadby kultúry. Dilsert 30 g dusičnanov na 10 litrov vody a prispieva k pôde. Aj po vykonaní riešenia je cesnak hojný. Po celú dobu vegetácie sa podávač vykonáva 4-krát. Ten sa vykonáva za pár týždňov pred zberom.

V horúcom období sa používa len riešenie, v chladnom granulách.

Cibuľa

Zavlažovací Luke Amónny Selitra umožňuje nielen zlepšiť svoju chuť, ale tiež strašiť škodcov. Je dôležité, aby cibuľa absorbovala dusík na obrovskej rýchlosti. Čím skôr spustí spracovanie Lukázy, tým lepšie bude zber. Ale že všetok rast nejde do pera, hnojivá zastavia po 1 desaťročí po výskyte zárodkov.

Spracovanie záhradníkov sa vyrábajú takto: plne oplodniť pôdu pred chladom. Na jar sa živia krajinou Selutyra, len pred pristátím cibuľa. Neexistuje viac ako 3 cm šírky na lôžkach, granule robia, a po 20 minútach vodnej vody. Takže mmtér interaguje s pôdou a absorbuje lepšie.

Ako ukladať hnojivo?

Každý záhradník by sa nemal zanedbávať Pravidelné podmienky uchovávania hnojív. Amoniak Selith je nebezpečná látka, takže je potrebné ju uložiť do suchej miestnosti s dobrým vetraním. A za teplotou vzduchu sa bude dodržiavať aj, nemalo by to prekročiť + 30 ° C. Ukladať SELITRA pod baldachýnom alebo vonku je kategoricky zakázané. Ak hovoríme o poľnohospodárskych organizáciách, skladovanie SELITRA je koordinované s ohňom. Položky a tekutiny, ktoré sa rozsvietia, nemôžete držať v okolí. Úložný obal by mal byť hermetický, a tiež to lepšie podpísať.

Pokiaľ ide o trvanlivosť, zvyčajne výrobcovia označujú 6 mesiacov, ktoré plne vyhovujú GOST. Existujú záhradníci, ktorí sú presvedčení, že krmivo dusíka sú škodlivé pre ľudské zdravie.

Odborníci objasňujú, že poškodenie zdravia možno aplikovať len s nadmerným nadšením na kŕmenie, pri výrobe obrovských dávok hnojív. S pravým racionálnym prístupom sa aplikujú žiadne poškodenie dusíkatých hnojív.

V ďalšom videu sa dozviete o rozdieloch močoviny z dusičnanu amónneho.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: