Vlastnosti namáčania semien paradajok pred siatím

Namáčanie pri stimulácii alebo dezinfekcii riešenia – dôležitý stupeň prípravy semien paradajok na siatie. Pred prenesením materiálu do pôdy je potrebné vykonať postup okamžite.

Vlastnosti namáčania semien paradajok pred siatím

Potreba namáčania

Hrad paradajkových semien pred siatím – postup, ktorý zvyšuje pravdepodobnosť ich ďalšieho klíčenia. Ignorovanie tohto dôležitého kroku vedie nielen na porušenie vývoja sadeníc, ale aj k zníženiu ich imunity, infekcie s plesňovými chorobami a vzhľadu hmyzu. Skutočné pravidlo pre všetky odrody paradajok, chované v skleníku a na otvorenej pôde alebo dokonca v podmienkach bytu. Podľa odborníkov je pred namáčaním schopné takmer 30% zvýšenie výnosu. Po liečbe, prípady kultúrnej choroby sú znížené polovicu.

Je potrebné spomenúť, že namáčanie prispieva k opuchu zŕn, v dôsledku čoho sa rozvíjajú rýchlejšie a súčasne dávajú baktérie.

Vlastnosti namáčania semien paradajok pred siatím

Zámok sa považuje za povinný, ak sú zapojené zrná zdržania alebo ktorých pôvod nie je identický. Príležitosti pre postup sú neznalosť roka zberu, ako aj uplynutého obdobia výsadby kultúry pre sadenice. Siahne materiál namočte lepšie, ak sa zúčastnená odroda vyznačuje hodnotením alebo dokonca raritou, a tiež, ak časť konkrétnych druhov spôsobuje pochybnosti. V niektorých prípadoch by sa však takéto predbežné spracovanie, naopak nemalo byť vykonané. Napríklad je to relevantné v prípade vlastného pestovateľského materiálu, ktorého klíčenie bude určite úspešné, ako aj pri pristátí veľkého počtu kópií.

Vlastnosti namáčania semien paradajok pred siatím

Koľko času nasiaknutím?

Trvanie postupu sa stanoví v závislosti od použitého roztoku. Napríklad v prípade teplej vody bude trvať niekoľko hodín, v priemere asi 14. Mladšie zrná, tým menej budú musieť byť vo vode. Na uviaznutí materiál, naopak, opustí deň alebo ešte viac.

Ak čerstvé semená, trávia deň vo vode, nie sú naozaj opuchnuté, potom sa odporúča, aby ich vyhodili, pretože výskyt baktérií je považovaný za nepravdepodobný.

Týka sa to hybridov s značkou F1 na obale. Po namáčaní v jednoduchej vode je zvyčajne potápaním v fungicídoch alebo rastových stimulanciách, čo je menej menej času.

Vlastnosti namáčania semien paradajok pred siatím

Čo a ako nasiaknuť?

Namáčanie semien paradajok pred siatím na sadenice sa môže uskutočniť s použitím rôznych kvapalín, vrátane bežnej vode taveniny. Niektoré z nich sa vykonávajú dezinfekciu sejacieho materiálu, zatiaľ čo iní, sú aktivátormi, vám umožňujú rýchlejšie. Basic sa vždy považuje za odolávanie semien v čistej vode s teplotou mierne nad izbou, ale nie príliš horúco. Je tiež možné použiť jej taveninu alebo dažďovú odrodu.

Kvapalina musí byť len niekoľko centimetrov na prekročenie úrovne sejacieho materiálu.

Vlastnosti namáčania semien paradajok pred siatím

Inými slovami, jeho objem sa ukáže, že je štvrtina menšou ako je pevným hráškom. Pred ponorním zŕn budú musieť byť odstránené do viacvrstvovej gázovej bandáže, zviazané vo forme tašky. Počas postupu, najmä ak trvá 12 až 18 hodín, voda bude potrebovať 3-5 krát. Aj z času na čas sa odporúča extrahovať tašku na pár sekúnd tak, aby bol spracovaný materiál vhodný s kyslíkom.

Vlastnosti namáčania semien paradajok pred siatím

Riešenia

Jedným z najjednoduchších spôsobov je zachovanie zŕn v riešení mangánu. Nasleduje čerstvo pripravenú jednohrannú škálu liečiva. Na spracovanie pred siatím sa tiež používa tri percento peroxidu vodíka. Tento pesticíd prírodného pôvodu súčasne vykonáva niekoľko funkcií: stimuluje životne dôležitú aktivitu semien, zmäkčovanie škrupiny, poskytuje prevzdušňovanie a zabraňuje vývoju plesňových ochorení a vzhľadu formy. Pre paradajky používajte lepšie trojcestné riešenie.

Vlastnosti namáčania semien paradajok pred siatím

Pred výsadbou paradajok, semená majú zmysel tráviť čas, byť ponorený do chlorhexidínu. Farmaceutický roztok, ktorý zabraňuje vývoju húb, sa môže stať hodnou alternatívou peroxidu vodíka alebo mangartanu.

Niektoré zakúpené lieky sú určené výlučne na aktiváciu semien semien. Toto je v tomto prípade o riešeniach, ako je „epin“, „Kornorin“ a „imunocytofit“. Niekoľko domácich zmesí založených na prírodných zložkách majú podobné vlastnosti. K dispozícii, ale zároveň je aloe šťava účinná – prirodzený stimulátor schopný urýchliť metabolické procesy, ktoré sa vyskytujú vo vnútri semien, ako aj brániť ďalšiemu rozvoju plesňových ochorení. Použitie bezpečného a živného produktu môže oživiť non-nákladu alebo nie zvlášť kvalitné zrná.

Vlastnosti namáčania semien paradajok pred siatím

Vlastnosti namáčania semien paradajok pred siatím

Zloženie včela medu ovplyvňuje zrná takým spôsobom, že sa začnú rozvíjať rýchlejšie. Okrem toho prírodná látka posilňuje imunitu paijskej kultúry. Na použitie ako biostimulátor, prírodný med najprv bude musieť zriediť vodou. V zásade, celkom dobré výsledky a zemiaková šťava. Suchá vrstva šupka bude mať len pozitívny vplyv na klíčenie paradajok, ale tiež zvyšuje ich stabilitu voči tel, webovému boxu a iným hmyzom.

Pre väčšiu účinnosť sa zeleninová infúzia zmieša s riešením dreva.

Vlastnosti namáčania semien paradajok pred siatím

„Fytosporín m“ umožňuje zabrániť kontaminácii kultúry čiernou nohou a fytoofluorózou. „Epin“ Na zeleninovom základe robí viac vysokorýchlostného procesu klíčenia a tiež posilňuje imunitu paradajok, zvyšuje odolnosť voči nepriaznivým faktorom. Výkonný aktivátor má podobné charakteristiky „Zirkón“, ktorý je založený na kyseline čakanky. Tak, že výhonky sa vyvíjajú v rovnakom čase, je lepšie použiť kyselinu jantárovú. Drevený popol nie je aplikovaný v prírodnej forme, ale vo forme riešenia.

Pripravuje sa z dvojice polievkových lyžíc látky a litra varenej vody a trvanie nutričného „kokteilu“ sa vykonáva asi dva dni.

Vlastnosti namáčania semien paradajok pred siatím

Prírodné mlieko – vo všetkých zmysloch, bezpečný produkt bohatý na užitočné látky a prispieva k rastu sadeníc. Pre zámky je obvyklé používať iba jeho čerstvú odrody, je lepšie. Arsenal záhradníkov je tiež prítomný riešenie zelenej, infúzie cesnaku, sódy, alkoholu, dvoch percent medi sipopu a dokonca jód.

Vlastnosti namáčania semien paradajok pred siatím

Vlastnosti namáčania semien paradajok pred siatím

Vlastnosti namáčania semien paradajok pred siatím

Technológia

Pri použití draslíkovej mangartiece bude správne namočiť semená v teplej vode. Keď sú dostatočne tupé, vzorky sa môžu odstrániť do gázy a ponoriť sa priamo do svetlej ružovej kvapaliny, získané rozpustením Milligramu Crystallini v litri Vyhrievanej varenej vode. Po spracovaní, trvaní 15-20 minút sa materiál naleje na doštičku, premyje sa v čistej vode a suší sa.

V peroxide vodíka sa zahreje na +40, semená, ktoré sú v tkanivovom vrecku, by mali byť až asi 10 minút, potom, čo budú musieť naliať na papierový vložku a nechať sušenie do vyrážky. Chlorhexidínový roztok vyžaduje polhodinový drez zŕn. Kvapalina môže byť jednoducho naliať do dosky, potom, čo tam vyložia vzorky.

Vlastnosti namáčania semien paradajok pred siatím

Alebo ho môžete použiť na impregnáciu gázu kusu, v ktorej budú zrná zabalené.

Ak chcete získať šťavu aloe, budete musieť vziať vek rastliny nie menej ako tri roky starý a odrezať od neho niekoľko dolných listov. Fragmenty sú zabalené do papiera alebo kus suchého tkaniva, po ktorých sa odstránia do chladiacej komory týždenne alebo dokonca dva. Prostredníctvom vyššie uvedeného času sú mäsité letáky rozdrvené a stlačiť, aby vytvorili tekutinu. Na namáčanie semien môžu byť použité čistú šťavu alebo jeho zmes s varenou vodou v pomere 1: 1. Spracovanie bude trvať deň, a potom materiál sa okamžite vyvoláva na zem.

Spracovanie medu sa vyskytuje veľmi odlišný spôsob. Najprv sa lyžica tesnej látky rozpúšťa v pohári vody. Homogénna zmes sa transfútuje do plochej doštičky a vzorky siatie sa umiestnia do neho takým spôsobom, aby boli mierne pokryté kvapalinou.

Vlastnosti namáčania semien paradajok pred siatím

Vlastnosti namáčania semien paradajok pred siatím

Mydlo sa vykonáva od 3 do 6 hodín, a potom sejací materiál bez premytia okamžite prenesený do pôdy.

Na podstúpiť semená s vplyvom zemiakovej šťavy, je potrebné predbežne vybrať 2-4 korene, ktoré už začali klíčiť. Ovocie sú zmrazené a po extrahovaní z chladiacej komory a nechajte sa vyčistiť. Keď sa radia zemiaky, je čas stlačiť šťavu. Vo výslednej tekutine sa zrná zasielajú 6-8 hodín, ale až po namáčaní v obyčajnej vode.

Na prípravu cibuľového roztoku sa suchý šupku naleje o pol hodiny vody, odobraté v pomere 1 až 1 s infúziou popola. Pre väčšiu účinnosť by zložky mali obohatiť 5 gramov sódy, gramu mangartate, ako aj 0,3 g kyseliny boritej. V tomto biostimulátore sú vopred uzavreté zrná asi 6 hodín. Pošlite ich na zem len po sušení svetla.

Vlastnosti namáčania semien paradajok pred siatím

Pri výbere „fytosporín“, 1,5 gramov látok v litri vody za pár hodín pred rozdelením hlavného postupu.

Ďalej sa semená ponoria do roztoku počas niekoľkých hodín a potom sa sušia, kým sa whatima nenájde. Materiály v „Epina“ prijaté v deň plánovaného pristátia budúcich sadeníc. Výživný „kokteil“ je pripravený z pár-trojlôžkových kvapiek liečiva a 100 mililitrov čistej vody. Namáčanie pokračuje od 2 do 4 hodín v závislosti od stavu materiálu.

Podobne, interakcia s „zirkónom“, s výnimkou, že pracovný roztok sa pripraví z 0,025 ml prostriedkov a 100 ml vody. Kyselina Amber v množstve 1,5 g sa rozpúšťa v jednom a pol litre vody. Ponorte semená paradajok potrebných 12-24 hodín. V riešení dreveného popola sa vzorky zostávajú počas dňa. Mlieko pred spracovaním zahrieva až 40 stupňov a potom umiestnené na teplom mieste. Zostať v IT semená sa bude pohybovať od 10 do 12 hodín. Soda Roztok sa pripraví rozpustením 30 gramov prášku v litri vody. Mydlo pokračuje asi 3 hodiny, po ktorom sú premyté vzorky stanovené na tkanine impregnovanej hnojivám.

Vlastnosti namáčania semien paradajok pred siatím

Užitočné poradenstvo

Napriek tomu, že výrobky ovplyvňujú semená paradajok, materiál semien bude musieť byť kalibrovaný, to znamená, že si vyberie len jednodielne, silné a spotené vzorky bez akéhokoľvek poškodenia. Spracovanie sa bude musieť vykonať striktne podľa pokynov, inak bude čas expozície viesť k predávkovaniu účinných látok. Kompletné namáčanie ako súčasť prípravy pred siatím sa odporúča vytvrdzovaním a prebublávaním, to znamená, že saturácia kyslíka.

Vlastnosti namáčania semien paradajok pred siatím

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár