Vlastnosti pružinového spracovania ríbezle

Jarné spracovanie ríbezle zohráva dôležitú úlohu v správnom vývoji, raste útekov a ochrany tejto berry kultúry pred chorobami a škodcami. Riešenie ako striekané kríky, môžete si vybrať úplne iné možnosti. Včasná jarná voda vriaca voda, v apríli – zlodej kvapaliny a iných chemikálií a kalendár takýchto udalostí je lepšie zostaviť vopred.

Vlastnosti pružinového spracovania ríbezle

Vlastnosti pružinového spracovania ríbezle

Vlastnosti pružinového spracovania ríbezle

Načasovanie

Pružina spracovanie čiernej, bielej a červenej ríbezle je vždy mimoriadne dôležité. Je to počas tohto obdobia, že začínajú poslanci, a hmyz sa aktivuje s tavením snehu. Vysoká vlhkosť v apríli vedie k šíreniu vírusov a plesňových infekcií. So zvýšením atmosférických teplôt môže ľahko viesť k infekcii celej záhrady.

Kríky sú obzvlášť zraniteľné voči chorobám a útokom parazitov. Preto sa hygienické opatrenia začínajú užívať čo najskôr. Najlepšie je začať konať v súčasnosti, keď priemerné atmosférické teploty dosiahli +15 stupňov Celzia. Pre každý región spadá tento moment naraz. Pre stredného pásma sa optimálny termín vyskytuje za 3 desaťročie marca, a na juhu – na konci februára, Sibír a Urals sú príjemné na teplo až do konca apríla.

Veľa závisí od toho, čo je štádium vegetácie ker. Momentálne je zvyčajne najlepšia doba spracovania ríbezle, Keď doprava ešte nezačala. Nespravodlivé obličky spoľahlivo uchovávajú pod pevným plášťom položil mladé listy a farebné bolesti. Ak sa spracovanie vykonáva po začiatku kalu, ker môže zmeniť obdobie plodovania.

Striekanie je potrebné v dobrom slnečnom počasí, v deň vinárstva. Akékoľvek spracovanie vyžadujú opakovanie. Zvyčajne si prestávku za 10 dní, stačí to odstrániť novú populáciu škodcov z nevýrazných vajec.

Vlastnosti pružinového spracovania ríbezle

Vlastnosti pružinového spracovania ríbezle

Vlastnosti pružinového spracovania ríbezle

Ako liečiť teplú vodu?

Existuje množstvo spôsobov spracovania, ktoré sú schopné chrániť ríbezle z rôznych nebezpečenstiev. Najjednoduchšie, šetrné k životnému prostrediu a cenovo dostupné je použitie teplej vody. Pri kontaktnom vzduchu sa vytvorí pár s dezinfekčným účinkom. Okrem toho, tepelné spracovanie účinne bojuje s rukami húb. Riešenie, aby nalial kríky ríbezle z škodcov s teplou vodou, je dôležité postarať sa o ochranu prioritného kruhu a korene – sú pokryté špeciálnymi ochrannými materiálmi.

Spracovanie varu vody má svoje jemnosti. Vykonáva sa s nasledujúcimi nuansami.

 • Pred začiatkom mäkkosti. Stačí počkať, kým sneh nezačne ísť. V núdzových prípadoch sa na jesení dezinfikovali kríky, po výtoke lístia.
 • Metódou. Rovnako ako s malým deličom bude potrebné, ochranné rukavice. Zavlažovanie na pobočkách zabezpečuje bezpečnosť koreňového systému. Vírusy, baktérie, larvy hmyzu, keď kontakt s vriacou vodou zomrie.
 • Pri teplote vody nie je vyššia ako 90 stupňov. Bude sa musieť merať pred postrekom, aby sa zabránilo popáleninám kôry.
 • S výdavkami 3-4 litra vody na kríku. Riešenie sa môžete pripraviť s mangánom, pridá sa niekoľko kryštálov látky do zavlažovania.
 • Vo vzdialenosti 5-10 cm od vetiev. S širším rozsahom expozície je možné náhodne dostať vriacu vodu na korene rastliny.

DÔLEŽITÉ. Po zime musíte mať ker zúčtovanie. Odstráňte sušené a rozbité vetvy, pri detekcii brúsnych výstupov alebo iných deformácií, sú vyrezané dezinfikovaným záhradným nožom. Až po tom, čo prejdite na spracovanie pár.

Vlastnosti pružinového spracovania ríbezle

Vlastnosti pružinového spracovania ríbezle

Vlastnosti pružinového spracovania ríbezle

Striekanie chemickými liekmi

Chemické ošetrenie – spoľahlivý prostriedok na vírusy, patogénne huby, hmyz v ktoromkoľvek štádiu ich vývoja. Výberom, ako čistiť skoré pružinové kríky, môžete konať komplexne alebo selektívne. V prvom prípade bude spracovanie preventívne. V druhej – zmes sa pripraví zo zložiek zameraných na zničenie špecifických patogénov.

Populárne prostriedky na chemické striekacie ríbezle.

 • Kvapalina Bordeaux. Pod týmto názvom je všeobecne známe, fungicídny roztok pozostávajúci zo zmesi nebezpečného vápna a medi. Zvyčajne sa kvapalina pripraví ručne, jednoducho mieša zložky pred použitím a potom sa chovajú vodou v koncentrácii 3%. Z poháňania sa striekanie sa vykonáva až do po prúde. Z antraxu, hrdze, všetky typy špinení môžu byť spracované kríky po prvých letákoch.
 • Insekticídne prípravky. Zvyčajne, ríbezlí sú najviac nepríjemné poruchy, galians, lose, sklo. Takéto chemikálie proti nim pracujú ako „iskra“ alebo „karbofos“. Spracovanie sa vykonáva v teplom počasí, po dosiahnutí teplôt najmenej +15 stupňov a až do tvorby pukov kvetov. Neskôr sa zvyšky chemikálií môžu hromadiť v bobule.
 • Medený kuner. Jeho roztok sa pripraví pred aplikáciou, prášok má modrastý odtieň, predáva sa v balíkoch. 1% roztok je vhodný na profylaktické účely, dávkovanie na puzdrá – až 5 litrov. Pomáha chrániť rastliny z chorôb, vhodných na dezinfekciu pôdy. Ošetrenie ríbezlí sa vykonáva trikrát, s prestávkou týždenne medzi krokmi.
 • Chemické akaricídy. Proti výletom a výletom, webové kliešte používajú špeciálnu skupinu insekticídnych prípravkov. „Aktara“ alebo „akarin“ ovplyvňuje kontakt s parazitmi hmyzom a cez odsávanie na orgány a tkanivové rastliny. Spracovanie od začiatku kvitnutia je možné vykonávať od začiatku kvitnutia a pred tvorbou bobuľových stretov. Vykonajte striekanie v teplých čírech dní, keď hodnoty teploty na teplometri budú vyššie ako +22 stupňov – takže lieky rýchlejšie.
 • Manganistan draselný. Najčastejšie mangán je jedným z najúčinnejších dezinfekčných prostriedkov a je tiež schopný stať sa dodatočným zdrojom draslíka. Včasné spracovanie sa vykonáva pred rozpustením renálneho, okamžite pri príležitosti snehu. Na 1 liter vody rozpustí kryštál práškovej látky. Riešenie je vhodné na zavlažovanie pôdy a striekajúcej sa pred kríkmi.
 • Chemické fungicídy. Sú účinné proti impulzným rosám a ďalším spoločným infekciám. Napríklad antrax alebo septorióza. Výkonné prípravky sú vhodné pre boj proti týmto chorobám – „TOPAZ“ alebo „VECTRA“. Použite ich častejšie 3 krát počas sezóny je kategoricky zakázané.
 • Močovina. Takéto liečby sú skôr preventívne v prírode, ale pri spájaní tejto látky s medeným vitriosom, možno dosiahnuť viac pôsobivé výsledky. Striekanie produkujú skoro na jar, pri teplote vzduchu asi +5 stupňov. 10 litrov vody rozpustí 0,5 kg karbamidu (močoviny). Konzumujte roztok približne 3 litra na 1 BUSO.
 • atramentový. Táto kryštalická látka má modrastú zelenú farbu. Ak sa dostanete do listov, riešenie môže spôsobiť ich popáleniny, takže striekanie sa vykonáva na začiatku jari, na nahých vetvách, môžete navigovať v polovici alebo konci apríla. Takáto liečba je profylaktická, so zvýšením koncentrácie látky až do 2,5% s pomocou železnej pary, môžete sa zbaviť hmyzu.

Okrem chemikálií, moderných agronómov a amatérskych záhradníkov používajú produkty biologickej ochrany – zahŕňajú prípravok fytosporínu a jeho analógy. Neuskutočňujú sa v orgánoch a tkanivách rastlín, sú rýchlo odvodené z nich bez poškodenia.

Vlastnosti pružinového spracovania ríbezle

Vlastnosti pružinového spracovania ríbezle

Vlastnosti pružinového spracovania ríbezle

Biologická liečba

Ríbené kríky, ktoré sa pripojili k obdobiu prebudenia zo zimnej stagnácie, Najlepšie je liečiť drogy biologickej ochrany. Sú selektívne pôsobia, potláčajú iba určité patogény plesňových ochorení alebo iných infekcií, zabraňujú reprodukciu hmyzu. Ako súčasť takýchto liečiv obsahujú užitočné mikroorganizmy a toxíny, ktoré nemajú vplyv na chuť a zloženie ríbezle ovocie.

Môžete spracovať kríky s nasledujúcimi biologickými prostriedkami ochrany.

 • „Lepidocid“. Insekticídny prípravok ovplyvňujúci funkcie reprodukčného hmyzu škodcov. Tento nástroj sa používa na jar, keď sa vzduch zahreje na + 15-17 stupňov, strávenie približne 1/3 lyžíc krík. Medzi hmyzom, proti ktorému nápravu pomáha – motýľ-oheň, listové, webové roztoče a ríbezle.
 • „Fytosporín-m“. Biopreparácia s preukázanou účinnosťou proti väčšine hubových ochorení. Pomáha eliminovať príznaky hrdze, bakteriózy, pulzu rosy na kríkoch. Na spracovanie prevencie sa opakuje každých 10 dní. Je dôležité si vybrať sledovať to, v ktorom nie je jasné slnko, inak bude účinnosť znížená.
 • „Bitonssibacillin“. Biologický prípravok so schopnosťou spôsobiť črevnú paralýzu v labke-Tick, Twey alebo Caterpillars. Roztok sa pripraví a nastrieka na listy, pred začiatkom kvitnutia.
 • „Triphohoderm“. Najúčinnejšia príprava na spracovanie antibakteriálnych ríbezlí. Okrem toho má imunostimulačný účinok, podporuje dobrý rast a vývoj kríkov.

Správne organizovaný bojový boj s plesňovými infekciami sa dnes vykonáva pomocou neekoholických, ale biologických liekov. Môžu posypať rastliny, už dané listy, bez toho, aby sa obávali vzhľadu popálenín.

Vlastnosti pružinového spracovania ríbezle

Vlastnosti pružinového spracovania ríbezle

Vlastnosti pružinového spracovania ríbezle

Ľudové metódy

K dispozícii sú aj iné nástroje pre všetky zariadenia. Ľudové recepty sú často zmiešané s vodnými lekárňovými prípravkami – jód, mangalls, amoniak alkohol. Na ochranu proti TLY, je zvyčajné rozprašovaním vetvy a listy ríbezle s mydlom roztokom, iný hmyz môže byť zmenšený s rebrami a záhradnými rastlinami. Najobľúbenejšie ľudové metódy by sa mali brať do úvahy podrobnejšie.

 • Mydlo. Jeho ekonomické druhy používané na umývanie prípravy pri použití prírodných mastných kyselín. Na boj proti voškom a iným hmyzom škodcom na krízach, bude stačiť na rozpustenie 3 kusov takéhoto mydla v 10 litrov teplej vody. Pre-suroviny sú rozdrvené do čipov alebo jemne trením. Spracovanie je najúčinnejšie ihneď po výskyte prvých listov, potom sa môže opakovať každých 14 dní.
 • Jód. V prípade záhradných prípadov sa používa liekové riešenie tejto látky v koncentrácii 5%. K vodnému nádobu sa pridá 10 ml jódu, potom sa výsledná kompozícia naleje do postrekovača, sprej na kríky zhora nadol. Existuje spracovanie skorého jari, pred vzhľadom listov.
 • Sóda. Nielen kyseliny, ale alkalické deštruktívne postihujú patogény plesňových infekcií. Roztok potravinárskej sody sa používa od skorého pružiny pred začiatkom kvitnutia, pridá sa 50 g prášku na vodný vedro. Zmes sa naplní do záhradného postrekovača, sprej na vetvy. Toto riešenie môžete zmiešať s mydlom pre domácnosť.
 • Drevený popol. V boji proti malej rose je jedným z najúčinnejších prostriedkov drevený popol. Jeho nasekaný prášok, asi 1 kg, používa sa na varenie. Zmiešanie popola s vedrom vody, zmes je odhodlaná 4 dni. Roztok sa prenesie do fliaš, použitie na striekanie ríbezlí z prvých listov na kvitnutie.
 • Nízky a cesnakový odvar. Tieto zdroje ostrých nepríjemných pachov fungujú dobre ako myškvrnenie insekticídneho činidla. Ramars na báze cesnakových hláv alebo cibuľových šupiek sú perfektne vyrovnať sa s touto úlohou. Infúzia sa pripraví, v 1 litri vody, s ním počas týždňa, a potom sa zriedi v pomere 1:10. Okrem TLY, takýto domáci agenta dobre zvládňuje výlety a pavúk.

Ľudové opravné prostriedky sú dobré v ich bezpečnosti, ale ich účinnosť je veľmi horšia ako moderné insekticídy. Takéto riešenia sa používajú ako miera prevencie. V prípade vážneho poškodenia kríkov by škodcovia alebo plesňové infekcie mali používať insekticídy a fungicídy s výrazným výkonom.

Vlastnosti pružinového spracovania ríbezle

Vlastnosti pružinového spracovania ríbezle

Vlastnosti pružinového spracovania ríbezle

Užitočné poradenstvo

Prvé jarné spracovanie ríbezle je dobrým dôvodom na stimuláciu imunity kríkov, prebudiť ich na aktívnu vegetáciu. V tomto štádiu bude závod dokonca dostatočne tepelnú expozíciu. Okrem toho je spracovaním pary alebo horúcej vody, ktorá vám umožní dosiahnuť dobré výsledky v zničení pučania. Vymeňte vodu môže byť nahradený prenosným parným generátorom – je dôležité, aby odolali požadovaným teplotným režimom.

Výber lieku, je potrebné vziať do úvahy Vlastnosti hrozieb pre rastliny. Napríklad anti-gallium a ďalšie parazity privádzania na rastlinných džúsoch budú účinné iba systémové insekticídy, ktoré prenikajú do systému Sokhodvivia, bude účinná. Kontaktné akcie znamená, nie sania v listoch a výhonkoch, pracovať lepšie proti hubovým infekciám.

Pri práci s kontaktnými riešeniami – Burgundová zmes, železo alebo síran z medi – Je dôležité si vybrať suché slabé počasie. Na prípravu prostriedkov použitej teploty vody nie je nižšia ako +20 stupňov. Spracovanie v tomto prípade je dôležité vykonávať, čo najviac venovať výhonky a miestach bočných pobočiek. Ak sa zlodej kvapaliny aplikuje pozdĺž zeleného kužeľa, roztok musí mať koncentráciu 1%.

V štádiu vzhľadu listov, pred kvitnutím a kravatu ovocia, systémový insekticíd môže byť vykonaný, schopný účinne zničiť hmyz s rôznymi typmi životného cyklu, metód napájania. S takýmto úlohou bude „Aktara“, „Aktellik“ sa objasní, a neskôr je lepšie ísť do biologických insekticídov.

Obdobie čakania v tomto prípade bude približne 30 dní, nebráni normálnej úrodu.

Vlastnosti pružinového spracovania ríbezle

Vlastnosti pružinového spracovania ríbezle

Vlastnosti pružinového spracovania ríbezle

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár