Vlastnosti výsadby jahody a jahody na jeseň

Jahody a jahody patria k veľmi chutným bobule. Sú to trvalky, ale napriek tomu sa nové plantáže objavujú každých 3-4 rokov, pretože počas tejto doby sa kríky stávajú slabšími a dávajú minimálny výnos.

Zvyčajne pristátie týchto bobúľ produkuje na jeseň. V tomto článku sa podrobnejšie považujeme za funkcie a pravidlá pre vylodenie jahody a jahôd na jeseň, výhody a nevýhody, základné metódy, spoločné chyby a rady.

Vlastnosti výsadby jahody a jahody na jeseň

Vlastnosti výsadby jahody a jahody na jeseň

Výhody a nevýhody

Je zvyčajné pristáť jahody a jahody dvakrát ročne: na jar a na jeseň. Mnohí skúsení záhradníci produkujú postup v jesennom období. Často v chladných oblastiach (na severe) skorých mrazoch neumožňujú krídla, zmrazujú, že je potrebné zvážiť pri výbere časového intervalu.

Avšak, jeseň pristátie jahôd a jahôd má tieto výhody:

 • Na umiestnenie sadeníc je možné vyčleniť dlhý časový interval – zvyčajne začiatkom septembra, hlavné práce na stránke sú už dokončené, je možné vrátiť dostatok času na prípravu lôžok, výsadbu jahôdok alebo jahody ako ich ďalšia starostlivosť;
 • Veľké množstvo výsadbového materiálu – na mieste je vytvorené množstvo zásuviek, z ktorých môžete ľahko vybrať veľké a zdravé pre ďalšie riedenie;
 • Vhodné poveternostné podmienky – Na konci leta je prevláda teplé počasie a zaznamenané pravidelné zrážky, v takýchto podmienkach sú jahody a jahody dokonale zakorenené;
 • Po jeseň pristátie sa prvý zber objaví na jar, a po transplantácii pružiny bude potrebné čakať na celý rok na tvoriť bobule;
 • Zvyčajne na jeseň je prezentovaná veľká škála jahodových sadesivácií a jahody, môžete nájsť aj tie najzážšnejšie odrody, okrem toho, na jar je vysoká pravdepodobnosť nakupovania starých sadeníc;
 • Náklady na jesenné sadenice sú zvyčajne lacnejšie ako na jar;
 • Jesenné počasie podporuje priaznivú prepravu jahodových a jahodových sadenice.

Okrem vyššie uvedených pluses, výsadba jahôd alebo jahody na jeseň má nevýhody. Existuje vysoká pravdepodobnosť, že sadenice nie sú zakorenené, pretože v mnohých regiónoch je počasie nestabilné.

Pomerne skoré teplota vzduchu môže spadnúť do mínus. Je žiaduce, aby mrazy prišli skôr ako mesiac po výsadbách v pôde.

Vlastnosti výsadby jahody a jahody na jeseň

Vlastnosti výsadby jahody a jahody na jeseň

Načasovanie

A jahody a jahody sa týkajú nečlenných rastlín, pretože aj s minimálnou starostlivosťou dávajú plodinu. Ak chcete získať veľké bobule, bude potrebné obnoviť priaznivé podmienky, potom sa počet bobúľ bude príjemne prekvapiť. Spočiatku by sa mala opakovať od počasia a miestneho klímy. V priemere sa rozlišujú nasledujúce obdobia vykládky:

 • Skoré – začína v lete a končí na konci septembra;
 • Priemer – trvá od konca septembra a do konca októbra;
 • Neskoro – to možno konať 1 mesiac pred mrazom.

Zvyčajne skúsení záhradníci uprednostňujú skoré alebo priemerné jahodové alebo jahodové pristátie. Je lepšie niesť až do druhej, pretože kríky nemusia mať čas na zakorenenie do mrazu. Zvyčajne, po vplyve mrazov, výťažok sa výrazne zníži.

Odporúča sa zasadiť jahody a jahody za týchto podmienok:

 • Teplota vzduchu od +10 stupňov;
 • Je to škaredý deň;
 • po obede.

Dôležitý! V horúcom čase je prísne zakázané vyrábať jahodové vylodenie, pretože šance na zakorenenie minimum.

Vlastnosti výsadby jahody a jahody na jeseň

Vlastnosti výsadby jahody a jahody na jeseň

Na správne vyzdvihnutie momentu výsadbových bobúľ, skúsení záhradníci venujú pozornosť cyklu kultúry vegetácie. Zvyčajne sa fúzy objavujú v júni, v nasledujúcich dvoch mesiacoch sú zakorenené a len v jeseň ovocných obličiek. Ak uvažujete o znakoch klimatických a vegetatívnych charakteristík, bude možné vyzdvihnúť optimálny čas jahodového vylodenia. Uvádzame dátumy pre pristátie v závislosti od regiónov:

 • Na predmestí av regióne Moskvy je lepšie produkovať prácu v poslednom mesiaci lete alebo na prvej jeseň;
 • V oblasti Leningradu prichádza čas od polovice augusta do začiatku jesene;
 • V strednom pruhu Ruska je čas trochu: koniec augusta je prvá polovica septembra;
 • V URALS, môžete pokračovať v pristátí ďaleko predtým: koncom júla je prvým okruhom augusta;
 • V Sibíri, napríklad v Omsk, je možné pracovať až do konca augusta;
 • V regiónoch Rostov a Krasnodar sa Krym odporúča navigácie v mesiaci september alebo október.

Niektorí záhradníci pristávajú na lunárskom kalendári. Táto možnosť má tiež právo existovať, pretože s jeho pomocou je záhrada jahody lepšia, už v nadchádzajúcom roku poskytne dobrú úrodu. Pozornosť by sa mala venovať nasledujúcim vykládkam na Lunárskom kalendári:

 • August: Zakázané dni – 3, 19, priaznivé – 1-2, 5-7, 11-12, 15-16, 22-25, 28-29;
 • September: Zakázané dni – 2.17, priaznivé – 3, 6-8, 11-13, 20-25, 29-30;
 • Október: Zakázané – 2.15, 16, 31, priaznivé – 1, 2, 3, 4, 5, 10, 11, 29.

Vlastnosti výsadby jahody a jahody na jeseň

Vlastnosti výsadby jahody a jahody na jeseň

Výber sadenice

Záhradníci sa odporúča získať jahody a jahody výlučne u overených výrobcov, je lepšie venovať pozornosť škôlkam. Dôrazne sa odporúča kontaktovať súkromných obchodníkov, pretože nie je možné vysledovať, ktorá závod je ponúkaná, pretože môže byť slabá alebo infikovaná.

Optimálna voľba sa stáva semenáčmi z puzdra maternice, pretože má dobrú imunitu, a tiež charakterizované vysokým výnosom. Aby ste riadne vybrali pristátie sadenice, musíte venovať pozornosť nasledujúcim znameniam:

 • Zdravé a husté rohy, ktoré majú hrúbku 7 mm;
 • Svetlý zelený hustý listový platňa;
 • Počet listov presahuje 5;
 • vetva a živé korene, zatiaľ čo ich dĺžka by mala byť od 8 cm;
 • zdravý vzhľad, žiadne poškodenie alebo príznaky infekcie.

Vlastnosti výsadby jahody a jahody na jeseň

Vlastnosti výsadby jahody a jahody na jeseň

Výber miesta

Pôda má veľký význam, najmä jeho zloženie. Úrodná pôda – najlepšie riešenie pre pristátie kultúr. Stojí za to venovať pozornosť takýmto ukazovateľom ako: Kyslosť – 5-5,6 jednotiek, hladina podzemnej vody – nie viac ako 60 cm. Pred padaním po zemi, je potrebné prehriať, zatiaľ čo osobitná pozornosť by sa mala venovať prítomnosť larvy škodlivého hmyzu, napríklad: Colorado Beetle alebo Wireboat. Ak sú prítomné, pôda potrebuje ďalšie spracovanie. Alternatívne môžete použiť dusičnan amónny alebo roztok prípravku maršátu, „istý“ alebo „bazedin“.

Môže sa použiť pôda so zníženou kyslosťou, ale prípravok by sa mal začať nie skôr ako v 1 rok. Pri čerpaní do pôdy sa pridá asi 6 kg vápna na 1 meter štvorcový. Dropping Hĺbka musí zodpovedať dĺžke bajonetovej lopaty. Okrem toho, 1 meter štvorcový bude stále vyžadovať 10 kg humusu alebo prepracovaných, 15 gramov chloridu draselného a 30 gramov superfosfátu.

Dôležitý! Pred nástupom na stravovanie je potrebné vyplieniť pôdu v hĺbke 10-15 cm.

Vlastnosti výsadby jahody a jahody na jeseň

Vlastnosti výsadby jahody a jahody na jeseň

Metódy

Po príprave sadeníc a priestoru sa musíte presunúť na výber metódy pristátia. Zvyčajne je výber systému umiestnenia ovplyvnený dostupnosťou voľných miest na mieste, ako aj ciele, na základe ktorých jahoda a jahody. Môžete sisť sadenice niekoľkými spôsobmi.

 • Koberec. Táto možnosť zahŕňa výsadbu semien vo forme pevného koberca. Zvyčajne medzi rastlinami odoláva vzdialenosť 25 cm.
 • Hniezdenie. Takéto pristátie je umiestnenie šiestich kríkov okolo jedného hlavného, ​​zatiaľ čo je s výnimkou vzdialenosti 30 cm. Hniezda by mali byť umiestnené najmenej 45 cm. Táto metóda si vyberá veľa záhradníkov, ktoré v budúcom plánujú znásobiť jahody alebo jahody.
 • Súkromné. Táto možnosť znamená prítomnosť postele. Zvyčajne sa používa na veľké plantáže, pretože je ideálny pre pristátie na poľnohospodárstve. Vzdialenosť medzi radmi by mala byť od 40 do 70 cm, medzi semená – od 20 cm. Tieto ukazovatele sa môžu meniť – je potrebné odpudzovať z triedy potravín.

Vlastnosti výsadby jahody a jahody na jeseň

Vlastnosti výsadby jahody a jahody na jeseň

Vlastnosti výsadby jahody a jahody na jeseň

Príprava pôdneho a výsadného materiálu

Niektorí záhradníci sa zaoberajú rastúcimi jahodami alebo jahodami v skleníku, hoci v tomto prípade existuje vysoká pravdepodobnosť získania vodnatého bobulu kvôli nedostatku organických hnojív. Je lepšie zasadiť pristátie v otvorenej pôde, zatiaľ čo musí byť pre-strach. Ak ho nájdete správne, potom sa príjemne prekvapí dobrá zber bobúľ.

Na prípravu postele na pôdu sa odporúča zohľadniť tieto odporúčania:

 • Približne 1 mesiac pred pristátím, je potrebné prepnúť záhradu, priľna sa na hĺbku 30 cm;
 • Uistite sa, že ľahko podporte pôdu jednou z niekoľkých možností: 10 kg. Nalievanie a 2 poháre popola; 2 polievkové lyžice nitroposki alebo 1 polievkovej lyžice potašových solí, 50 gramov močoviny, 50 g superfosfátov a 1 vedro kompostu;
 • Ak sa v pôde nachádzajú rôzne škodcov, pôda by mala byť spracovaná – dezinfikovať sa pomocou „maršála“ alebo „istý“;
 • Spočiatku musíte urobiť vyvýšenú záhradu (25 cm), a potom po vykonaní hnojív – môže byť rozpustený pomocou hrable.

Výsadný materiál sa tiež pripraví určitým spôsobom:

 • Na prípravu, musíte začať približne týždeň pred pristátím;
 • Sadenice by mali byť orezané, aby boli zakorenené tak, aby ich dĺžka nie je vyššia ako 10 cm;
 • Aby sa zabránilo šíreniu plesňovej infekcie, je potrebné spracovať korene s použitím antifungálnych liečiv;
 • Stojí za to opustiť sadenice na chladnom a tmavom mieste, ale pred tým, vylial zem, takže to nedáva;
 • Približne hodinu pred rastlinami výsadby zvlhčujú;
 • Je potrebné odstrániť ďalšie listy, približne 4-5 listov by malo zostať normálne.

Dôležitý! Ak sú bobule vodné a bez chuti, to znamená, že jahody alebo jahody kŕmne minerálne hnojivá. Odporúča sa vytvoriť organický.

Vlastnosti výsadby jahody a jahody na jeseň

Vlastnosti výsadby jahody a jahody na jeseň

Ako zasadiť?

Záhradníci sa odporúčajú, aby zapadali jahody alebo jahody v zamračenom počasí alebo večer. Malo by byť predbežné posteľ s chopperom, predbežné utiahnutie presne kábel. Ďalej musia byť brázdy hrubšie do vody. Stojí za to prejsť medzi nimi vzdialenosť 60-80 cm, medzi krídlami by mala byť asi 15-20 cm. Ak sa pozorujú všetky uvedené pravidlá, jahôdky sa v budúcnosti dobre premenia, bude to bohatý. Koreňový systém by mal byť liečený ílovou skrutkou, ktorá ho dokonale chráni pred vysychaním a podporuje rýchle zakorenenie. Ďalej sú korene spustené do pôdy a zblízka, s srdcami zostávajú vonku. Pôda musí byť stlačená na spoľahlivosť a aby sa peat alebo humus.

Môžete zasadiť existujúce kultúry bobule v lete pádu v otvorenom zemi. Môžete si pripraviť svoje vlastné sadenice. Mnohí preferujú odrodu Victoria. Budeme potrebovať kríky, ktoré už majú 2 roky, ale tento rok dali malé množstvo bobúľ. 2-4 fúzy v šálkach by sa mal odoslať, počkať na zakorenenie a štipku. Pred výsadbou sadenice budú dosť silné korene. Ďalšie pristátie sa nachádza v spôsobe opísanej vyššie. Niektorí záhradníci radšej cvičia jahody alebo jahody na Agrofiberi. Táto možnosť vám umožňuje zvýšiť výnosy a znížiť náklady na starostlivosť o rastliny. Čierny krycí materiál (Agrofiber) vám umožňuje chrániť jahody z burín, snehu, sprchu, suchu a tak ďalej. Tento materiál je šetrný k životnému prostrediu, dokonale prechádza vzduchom a charakterizuje sa permeabilitou vody.

Ak sa rozhodne zasadiť jahody na poľnohospodárstve, musíte sa držať nasledujúceho algoritmu:

 • Určite šírku tajného materiálu, pretože jeho rozmery ovplyvnia umiestnenie lôžok: je žiaduce aplikovať jednodielny prvok, ale ak potrebujete pripojiť dve časti, potom je podložka, aby sa zabránilo možnému vzhľadu medzery;
 • Pôda by sa mala v prípade potreby zapnúť a zaostriť, môžete dexín;
 • CRIBERELS sú pokryté agrofiberom a kolíkmi, barmi, studmi a tak ďalej;
 • Vzhľadom na schému výsadbových kríkov, musíte označiť kriedu na materiáli, v budúcnosti bude potrebné, aby sa znížila v podobe kríža na výrobu pristátia.

Vlastnosti výsadby jahody a jahody na jeseň

Vlastnosti výsadby jahody a jahody na jeseň

Následná starostlivosť

Riadne pristátie jahôd alebo jahody – je to len polovica prípadu. Je veľmi dôležité zorganizovať správnu následnú starostlivosť, aby rastliny root. Požadované: správne zavlažovanie, spracovanie pôdy medzi radmi a krídlami, ako aj ochrana pred chladným počasím, pretože pred zimnou sezónou.

Jahody sa odporúčajú často vodu len prvý týždeň, čím sa zavlažujú zavlažovanie každé 2-3 dni. Je lepšie to urobiť ráno, aby ste ochránili listy z popáleniny, ktoré sú možné v deň zavlažovania. Odporúča sa vyrábať odkvapkávať zavlažovanie, pretože je dávkované. Po týždni po pristátí sú kríky zakorenené a nepotrebujú veľa vody. Ak pred výsadbou pôdy, bolo správne oplodnené, potom jahody nepotrebuje ďalšie kŕmenie niekoľko rokov. Ďalšie rastliny si vyžadujú telo. Môžete použiť kuracie vrh, ktorý je chovaný vodou v pomere 1: 15. Varené riešenie musí byť trvalo dva dni a potom ich vrhnúť medzi ťahmi.

Okrem toho, jahody a jahody potrebujú ochranné udalosti od škodlivých mikroorganizmov. Na spracovanie je vhodné riešenie „Carbofos“, ktoré zatiahnuté kríky okolo, predmontovanie pôdy pre 8 cm hlboké. Na prípravu roztoku sa odporúča, aby sa voda zohriala na +30 stupňov. Po zavlažovaní sú lôžka pokryté filmom niekoľko hodín.

Ľudové prostriedky sú pomerne účinné, napríklad: bylinné a tabakové info, ekonomické mydlo.

Vlastnosti výsadby jahody a jahody na jeseň

Vlastnosti výsadby jahody a jahody na jeseň

Bežné chyby

Záhradníci sa často držia pod názvom chýb.

 • Zlé sadenice. Kvalita sadeníc ovplyvňuje prežitnosť, vývoj a ďalšiu zber. Korene by mali byť silné, navlhčené, hrubé plnky, nevyhnutne prítomnosť 3-5 listov.
 • Bezkonkurenčný koreňový systém. Je potrebné, keď pristátie správne narovnajte korene, potom sa miera prežitia bude vyššia a ich ďalší rozvoj. Dlhé korene môžu byť rezané až 7 cm, aby s nimi uľahčilo. Pri vytváraní pätiny musíte urobiť jednu čírenú stenu. Korene stlačené proti stene a majú zadarmo.

Užitočné poradenstvo

Ak správne si vyberiete termín na výsadbu jahôd a jahody, potom bude jar veľmi skoro a hojný výnos bobule. Pri výbere týchto termínov sa odporúča zohľadniť oblasť a počasie. Ak si vyberiete všetko správne, strawberry je odolný voči útokom škodlivého hmyzu.

Jahody sa vyznačujú nenárôzou, ale nesprávne zvolené pôdy negatívne ovplyvní svoj vývoj: Začne sa zle zle, bobule budú malé, a niekedy aj rastliny. Mesiac pred pristátím, to už stojí za to začať pripraviť pôdu.

By sa mali vyhnúť hlineným, rašelinovým, piesočným a trávnickym podzolám. A v mokradiach rastliny ani root.

Vlastnosti výsadby jahody a jahody na jeseň

Vlastnosti výsadby jahody a jahody na jeseň

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár