Vlastnosti výsadby jahody na jar

Jahoda, veľa zvažujú najchutnejšie bobule. Nie je ťažké milovať tieto šťavnaté, sladké, voňavé, elastické ovocie. Ale aby ste získali plnohodnotný úrodu, mali by ste vedieť, aký je čas, aby zasadiť kríky, ktoré by mali byť pôdy, ako aj najzaujímavejšie spôsoby, ako vylodiť a následnú starostlivosť o ne.

Vlastnosti výsadby jahody na jar

Vlastnosti výsadby jahody na jar

Výhody a nevýhody

Pred začiatkom sezóny, mnohí záhradníci začínajú premýšľať o výsadbe na jahodovom pozemku. Spring Landing je jednou z možností. Strawberry výsadba na jar má mnoho výhod, o ktorých stojí za to hovoriť.

 • Kríky vysadené počas tohto obdobia, zasiahnuteľné priaznivé podmienky, začne plne rozvinúť. Budú môcť ísť na zimovanie s dobre vyvinutými silnými koreňmi, ktoré ich ušetria pred mrazom.
 • Neprišiel po pristátí rastliny V prípade potreby nahradiť nový.
 • Sadenice pristátia na jar nevyžadujú hojné zavlažovanie, Keďže po tavení snehu v pôde bude dostatok vlhkosti.

Nevýhodou tejto možnosti môže byť nazývaná, že súčasné leto získať plnohodnotný úrodu šťavnatých bobúľ je úspešný. Mať dobrú úrodu bude musieť čakať ďalší rok.

Okrem toho, na jar je výber pestovacím materiálom pomerne chudobný, neporovnáva sa s podobným rozsahom na jeseň.

Vlastnosti výsadby jahody na jar

Vlastnosti výsadby jahody na jar

Načasovanie

Jarné sadenice vám umožnia získať dobre zakorenené kríky, ktoré budú neskôr v poriadku. Jahoda padajúce na jar na jar preferujú obyvateľov v oblastiach s drsnými klimatickými podmienkami. V Sibíri a v Urals, jarné pristátie umožní nielen získať silné a stabilné kríky s mocnými koreňmi, ale aj na dosiahnutie dobrého zberu. Predpokladá sa, že najlepšie termíny pre sadenice sú aprílové.

Dátumy pre jarné výsadby v oblasti Moskvy, LENINGRAD a ROSTOV Regióny sa môžu líšiť od podmienok pristátia na Kryme a iných okresoch.

 • V Kubáne A v južných regiónoch sa sadenice začínajú zasadiť na konci marca alebo v prvých dňoch apríla.
 • V strednom a centrálnom páse, ako aj na predmestí Najlepší čas na to je druhá polovica apríla. V strednom pruhu sú termíny stanovené od 15. apríla do 5. mája.
 • V Petrohrade A oblasť v severozápadných regiónoch pristátia začína stráviť po prvom desaťročí.
 • Za urátkami Kultúra môže byť zasadená po 10-15. máji. Pokiaľ ide o južné regióny, takéto termíny sú pre nich často nevhodné, pretože horiace slnko môže nepriaznivo ovplyvniť rast rastlín, ich zakorenenie a rozvoj.

Môžete sa zamerať na tieto dátumy, ale mali by sa zohľadniť poveternostné podmienky. Odporúča sa vykonať výsadbu kultivácie bobule so stabilnou teplotou vzduchu, nemala by spadnúť pod +15 stupňov. Je tiež dôležité preskúmať mesačný kalendár, a zistiť, aké dni budú priaznivé pre podobnú udalosť.

Vlastnosti výsadby jahody na jar

Vlastnosti výsadby jahody na jar

Výber a príprava výsadného materiálu

Koreňový systém môže byť zatvorený alebo otvorený. Rastliny s otvorenými koreňmi (ox) sa zvyčajne pestujú na záhrade. Prístupnosť IT je rádovo nižšia ako v podobných možnostiach, ktoré predávajú v zásobníkoch alebo kontajneri. V tomto prípade sú ich korene otvorené, čo môže nepriaznivo ovplyvniť rastliny pri ich preprave alebo transplantácii.

Kvalitné sadenice:

 • Na kríkoch rastie až 5 masívnych, silných, mierne dospievajúcich plechov;
 • dobre rozvinuté korene druhov moču, ktorí dosahujú 10 cm dlhé;
 • Tam sú hrubé rušné rohy.

Jahody s uzavretými koreňmi (ZKS) je možné zakúpiť v kazetách alebo kontajneri. Takáto možnosť má väčšie prežitie a vhodné na jesenné pristátie. Je možné pestovať sadenice a nezávisle, zanechajte silné kvety a lámanie zbytočné. Po výskyte koreňov sa mladé výhonky odporúčajú oddelenie, naočkovanie na jednotlivých hrnciách alebo nádobách. Je možné získať vysoko kvalitné sadenice a metódu „Frigo“, vhodnejšie na chov rozsiahlych odrôd. Je potrebné vykopať kríky na jeseň, rezanie listov, potom ich nechajte ušetriť pri teplotách od nuly do -3 stupňov až do pružiny.

Sadenice zakúpené v kontajneri, môžete si uložiť pár niekoľkých týždňov pred pristátím. Zároveň sú kríky výhodne zasadené čo najrýchlejšie. S nepriaznivými poveternostnými podmienkami alebo z iných dôvodov, sadenice môžu byť dočasne „canvate“. Na tento účel sa sadenice ležiace v nepriehľadných obaloch postrekovaním vody a odchádzajú na skladovanie v suteréne na týždeň. V rastlinách, ktoré sa rozbili v tme, sa objavia nové korene, ktoré im pomôžu rýchlo postarať.

Na prípravu jahôd na pristátie by sa malo vykonať niekoľko opatrení.

 • Prehodnotiť každý krík a nechajte niektoré z najvhodnejších listov.
 • S pomocou akútneho secuátora na obloženie koreňov, ktoré sa snažia, aby ich dĺžka neprekročila 10 cm.
 • Ponorte tipy v špeciálnom riešení, ktoré stimuluje ich rast. Rastliny s zcs dosť naliať.

Pred-korene odporúčajú ponoriť do zmesi ílu alebo do hmotnosti obsahujúcej vlhký, pôdny a rastový stimulátor. Môžete liečiť rastliny so zmesou kovboja s ílom, ako aj tinktúrou cesnaku.

Vlastnosti výsadby jahody na jar

Vlastnosti výsadby jahody na jar

Ako pripraviť pôdu?

Pre jahodové plantáže sú vhodné dobre osvetlené. Nemali by ste si vybrať pre posteľ s jahodovými nížinami, v tomto prípade bude vhodné duté miesto alebo pozemok s malým svahom. Najvhodnejšia pôda pre pestovanie jahôd je považovaná za čiernu pôdu, sú vhodné aj pôdy. Pozemky s ílom, svetlosivými alebo trávnikmi sú menej výhodné. Urobte pôdu menej ťažkú ​​a uvoľnenú, že to umožní, aby ho spadne.

Susedstvo zohráva dôležitú úlohu pre životnú aktivitu rastlín. Bob a cereálne plodiny, reďkovky, repy alebo mrkvy sa považujú za najlepších susedov pre jahody. V blízkosti niektorých plodín, ako sú paradajky, zemiaky, uhorky, rovnako ako topinamburistika a slnečnica, nestojí za posteľ. Tu je, ako pripraviť miesto do postele.

 • Na jeseň, prehriate zem do hĺbky asi 30-35 cm. Zároveň je potrebné vyčistiť pôdu od zvyškov koreňov, burín.
 • Tvorba hnojív. Organické a minerálne hnojivá sú vhodné pre takéto rastliny. Ako organické, je vhodnejšie vybrať si kompost alebo konský hnoj. Pred čerpaním pôdy sa odporúčajú hnojivá. Za 1 m2. Merač musí byť naliať 2 lyžica vody s pohárom popola, ktorý je vopred rozpustený vo vode.
 • 3-4 týždne pred pristátím je žiaduce naliať horúce vápno. Na prípravu roztoku vezmite 500 gramov vápna a medi nálady na vedre vodou. Oplodniť chudobné pôdy lepšie humusom alebo popolom, sú vložené do zeme bezprostredne pred pristátím.

Môže byť pripravená pôda a inak pomocou siiderators. Na to sú zasadené do pádu na mieste zamýšľaného postele. Po preťažení obohatia pôdu. Na jar je potrebné potopiť Zem, potom, aby sa hnojivá vo forme humusu, tiež používajú kompostu s popolom, predbežné sklo popola v vedre vody.

Vlastnosti výsadby jahody na jar

Vlastnosti výsadby jahody na jar

Hlavnými spôsobmi

Jahodové kríky budú dobre plodné, ak berieme do úvahy určité pravidlá pri pristátí, čo je obzvlášť dôležité pre začínajúce záhrady. To platí aj pre sadenice a výber miesta pre záhradu a okolie s inými kultúrami a metódami výsadby kultúry. Výnos priamo závisí od toho, ako správne je miesto zvolené, ako aj jeho osvetlenie. Veľké odrody budú horšie ovocie na polovicu, zatiaľ čo pre jemné odrody to nebude prekážkou.

Strawberry pristátie je nežiaduce a v nížine, pretože na takých miestach bude dozrievanie bobule pretrvávajúce kvôli neskorému zahrievaniu pôdy. Ak nie je iné miesto, kríky sú vysadené na vyvýšených lôžkach alebo na hrebeňoch.

Vlastnosti výsadby jahody na jar

Vlastnosti výsadby jahody na jar

Vo filmových tuneloch

Jednou z možností pre skorú zber je použitie filmových tunelov. Len sa topí sneh, môžu ich začať inštalovať. Pri budovaní tunelov je potrebné ponechať medzery 1 meter medzi rámom. Pri pokládke časti pod filmu sa používa dvojroznásobná schéma. Optimálna sa považuje za líniovú vzdialenosť – asi 30 cm a v rade medzi krídlami jahody – 40 cm. Odporúča sa umiestniť kríky vo forme šachu. Zalievanie rastlín, ich uvoľnenie povedie k kultivácii pod filmom zdravých kríkov s výkonným koreňovým systémom. Výhodou tejto metódy:

 • Rastliny budú chránené pred UV žiarením, ako aj zo silného vetra;
 • Pod filmom neustále pretrváva priaznivú klímu;
 • Možnosť kontroly zloženia pôdy.

Zahŕňajte potrebu pravidelného vetrania tunelov, vykonávania regulácie teploty a regulácie vlhkosti.

Vlastnosti výsadby jahody na jar

Na Agrovolokne

Na získanie úplného zberu vašich obľúbených bobrôt, mnoho záhradníkov používa Agrofiber. Zároveň sa problém rieši nielen s rastúcimi rastlinami, prítomnosť Agrofibera pomôže v boji proti burzeniam. Ak chcete vykonávať prácu, musíte najprv postaviť posteľ.

 • Ich šírka by nemala prekročiť 80 cm.
 • Potom si vezmite odkvapové zavlažovanie.
 • Pod film položte hadice.
 • Dajte Agrofiber tým, že ho pripojíte na obe strany. Je potrebné ho stlačiť s niečím ťažkým, potom.
 • Obrys, a aby sa otvory pre sadenice. Je žiaduce, aby vzdialenosť medzi nimi nepresahovala 30-35 cm.

Zamestnanec AGRICHED je čierny alebo viacfarebný. Vytvorenie vhodnejšieho rastúceho režimu prispieva k zobrazeniu viacfarebného webu so svetlom hore.

Výhody tejto metódy by mali zahŕňať:

 • nedostatok burín byliniek;
 • Fúzy nebude zakorenený, zatiaľ čo sa ľahko odstránia;
 • Čisté bobule, pretože sa nedotýkajú Zeme.

Účelová metóda umožní, aby rastliny menej choré Potreba ich spracovať s eradičičmi zmizne. Takýto povlak umožní koreňový systém v chladnom období cítiť sa pohodlne.

Vlastnosti výsadby jahody na jar

Polyetylénové vrecúška

Pristátie na holandskej technológii umožní 4-5 výnosov ročne.

Pre prácu je potrebné:

 • Pripravte tašky bieleho polyetylénu;
 • naplňte ich substrátom;
 • zvlhčovať;
 • Vezmite dieru vo vrecku (9-10 cm) a rastlinné sadenice.

Pri použití tohto spôsobu pestovania kríkov bude menej chorý, zatiaľ čo môžete takmer úplne zbaviť usilovných a iných burín.

Vlastnosti výsadby jahody na jar

V Tepliciach

Mnohí záhradníci radšej zasadiť šťavnaté bobuchy v skleníku. Tu môžete pestovať sadenice;

 • Pomocou klasického spôsobu, ktorý je, ktorý sa pestuje v zemi;
 • v hrnci;
 • V polyetylénových vreckách;
 • v postele rôznych tvarov.

Prítomnosť zvislých lôžok z neho robí efektívnejšie a racionálne používanie užitočnej plochy. V porovnaní so zvyčajnou možnosťou na takejto posteli, môžete pristáť oveľa viac kríkov.

Vlastnosti výsadby jahody na jar

Vertikálny spaný

Technika vertikálneho pristátia bude ideálnou možnosťou s nedostatkom oblasti. Pre podobnú možnosť môžete použiť plastovú trubicu.

Algoritmus akcie.

 • Pripravte si materiály výberom veľkého priemeru plastového potrubia a priemeru menej. Vŕtajte v jej dierach na zavlažovanie.
 • Trubica s otvormi vložte do stredu plastového potrubia.
 • Urobte špeciálne otvory pre sadenice s vzdialenosťou medzi otvormi 20-30 cm.

Dole poskytujú vrstvu pre drenáž. V neprítomnosti vody, ktorá privádzaná, sa bude hromadiť. Použitie vertikálnych lôžok umožní nielen ušetriť priestor. Prítomnosť takéhoto dizajnu to urobí bez uvoľňovania pôdy a odstránenie trávy buriny. Pre výstavbu vertikálnej možnosti, staré pneumatiky z automobilov, položené vo forme imitácie valca, s bórami pre kríky.

Vlastnosti výsadby jahody na jar

V otvorenom nátere

Uzamknutie jahodových kríkov v otvorenom pozemku, vyberte si nezmyselné počasie, alebo stráviť agrotechnické práce bližšie k neskorom popoludňajších hodinách. Výsadné techniky z ACS má rozdiely od výsadbových kríkov so ZX. Ak chcete zasadiť sadenice z ACS, vykonajte tieto akcie:

 • Korene by sa mali znížiť;
 • Jemne umiestnite puzdro do otvoru, narovnanie koreňov;
 • naplňte vodou;
 • na koreňoch nalejte pôdu a jemne pádu.

Vzdialenosť medzi jamičkami počas výsadby do otvorenej zeme by nemala prekročiť 30 cm, medzi riadkami zostáva 40-45 cm.

Vlastnosti výsadby jahody na jar

Následná starostlivosť

Pre záhradné jahody po vylodenie vyžaduje špeciálnu starostlivosť. Ak sa postaráte o sadenice v čase, zalievanie, nalejte smerom von, mulč, potom môžete získať slušnú úrodu.

 • Výsadba jahody v otvorenom pozemku, Mal by byť chránený pred slnečnými lúčmi, kryt, napríklad, spunbond.
 • Pokiaľ ide o zalievanie zhonov pristál na jar, Potom to môžete urobiť menej často na rozdiel od rastlín zasadených na jeseň. Voda jahoda, keď pôda sušia. NEPOUŽÍVAJTE pôdu tak, že kríky nezačínajú ublížiť si sivú hnilobu.
 • Odporúča sa pokryť sadenice mulčovania dva týždne. Pre tento, slama, piliny, kompost, ako aj seno alebo napnik.
 • Pilterové sadenice sa odporúčajú aspoň trikrát počas aktuálneho obdobia.

Ako kŕmenie je vhodná infúzia z kravského lode (1: 10) alebo podstielka vtákov (1: 20). NitroMofoska, zriedená vodou v pomere 1: 10. V boji proti škodcom a chorobám pomôže striekať, vykonávajú sa fungicídmi, tiež používali bylinnú infúziu.

Vlastnosti výsadby jahody na jar

Vlastnosti výsadby jahody na jar

Tipy záhradníkov

Odporúčania záhradníkov umožnia nielen zasadiť kríky v určitom časovom období, ale aj na mieste zberu šťavnatých a sladkých bobúľ. Po vysadení jahody, nováčik agronómov často spáchajú určité chyby. K tomu sa nestane, mali by ste počúvať rady špecialistov.

 • Nestojí za pristátie robiť príliš blízko. Odporúča sa ponechať dostatočnú medzeru medzi riadkami. Kvôli nedostatočným vetraním sa rastliny začnejú byť ovplyvnené šedej hnilobou. Na zahustenej oblasti bobúľ sa začne v poriadku.
 • Hnojivo by sa malo normalizovať. S prebytkom z nich v dôsledku prítomnosti veľkého množstva dusíka sa listy na rastlinách začne rozvíjať silne, zatiaľ čo bobule budú tvorené s MAS. Vytvorenie veľkého počtu hnoja bude viesť k horúčke korenia.
 • Keď sa objavia prvé farby, odporúčajú sa ich obrátiť, inak sa začnú brať si silu rastúcim sadením. K tomu sa nestane, odporúča sa orezať fúzy, takže prvé USA odchádzajúce z kríka ako pristávací materiál.
 • Nákupný výsadný materiál, je dôležité uistiť sa o jeho kvalite. Treba preskúmať kontajner, aby sa ubezpečil, že korene, ktoré by mali byť jemné cez otvory pre drenáž. A mali bytie byť tiež zistené, ak rastliny rastlín nie sú prekvapené.
 • Lepšie získať odrody vhodné pre konkrétny región. Odporúča sa riešiť škôlky alebo s overenými obchodmi zapojenými do predaju sadeníc, sadeníc.
 • NEPOUŽÍVAJTE Jahody viac ako 3-4 roky na jednom mieste. O niekoľko rokov neskôr, môžete rozbiť nový na rovnakom mieste.

Problémy s jahodami zasadenými na jar by nemali byť, najmä ak počúvate radu skúsených agronómov.

Vlastnosti výsadby jahody na jar

Vlastnosti výsadby jahody na jar

Vlastnosti výsadby jahody na jar

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár