Volgograd Tomato 5/95

  • Autori: Shefatov B. ALE., GNU Volgograd Experimentálna stanica Vniirs. N. A. Vavilova Raskn, FGBO Volgogradsky Štátna agraphed University
  • Rok predpokladov: 1953
  • Kategória: Zoradiť
  • Typ rastu: Incimenzionálny
  • Účel: Čerstvé použitie, pre šťavu, pre kečup a paradajkovú pastu
  • Čas dozrievania: Latevire
  • Načasovanie dozrievania, dní: 116-130
  • Podmienky rastu: Pre otvorenú pôdu, pre filmové skleníky
  • Prepravovateľnosť: Vysoká
  • Bush: stredný odolný

Pozrite si všetky charakteristiky

Jeden z osvedčených paradajok, roztomilé srdce konzervatívnej kategórie záhradkárov – odroda Volgogradsky 5/95. Univerzálne paradajky sa používajú v čerstvej forme a vo všetkých druhoch tepelného spracovania – šťavy, omáčky, paradajková pasta, zimné šaláty. Kultúra sa pestuje vo filme, polykarbonátových skleníkoch a v otvorenej pôde, kde ukazuje rovnaké výsledky lesklých výsledkov.

História odstránenia

Pôvod odrody je chovateľ. ALE. Shefatov, GNU Volgograd Experimentálna stanica Vniirs. N. A. Vavilova Raskun a FGBOU do Volgograd State Agrárna univerzita. Rozmanitosť je registrovaná na štátnom trhu výberových úspechov v roku 1953.

Popis odrôd

Tomato Volgogradsky – to je priemer (70-100 cm) Stambal kompaktné kríky so strednou žiaduce. Výhonky sú pokryté tmavými zelenými listami stredne veľkého s mierne vyrezávanými hranami a malými. Ľahké žlté kvety sa zbierajú v jednoduchých kvetenstve. Prvý z nich je položený nad 6-8 listov, všetky nasledujú každý 2-3 list. Ovocie nesú dlhodobú dopravu a pretrvávajú dobre.

Hlavné kvality ovocia

Stredne-stredné a veľké ploché balené slaboly plody maľované vo svetlej zelenej farbe s tmavým bodom v tvare, stať sa svetlými červenými vo fáze technickej a fyziologickej zrelosti. Paradajková hmotnosť sa líši od 90 gramov do 150.

Charakteristiky

Šťavnatá mäsitá buničina má dostatočnú sladkosť, aby sa stala jednou z paradajok-domácich zvierat na stole, a kyslosť, aby sa unikátne zárezové omáčky a šťavy. Ovocie pokryté hladkou hustou kožou obsahuje od 5 do 6,6% sušiny.

Dozrievanie a plodenie

Rozmanitosť patrí do neskorého dozrievania 116-130 dní. Paradajka má dlhé ovocie, takže zber sa zozbiera v júli – august.

Výnos

Volgograd 5/95 sa považuje za vysoko výnosný stupeň: z jedného štvorcového meter odstránený z 3,7 do 8 kg, s hektármi 374-1035 centov, čo ho robí v dopyte medzi poľnohospodármi.

Termíny pristátia na sadenice a pristátie v zemi

Na získanie dobrej úrody sa semená vykonávajú na konci marca – začiatkom apríla, rovnaké zrnité rastliny sú vysadené na trvalom mieste o dva mesiace neskôr. Ak sú rastliny vysadené do otvorenej zeme, potom je dôležité čakať, kým nebude hrozba vratných mrazničiek.

Hlavné štádiá rastúcich sadeníc doma

Príprava semien

Základné spôsoby prípravy: otepľovanie, dezinfekcia, namáčanie v rastových stimulanciách, prebublávanie, vytvrdnutie, klíčenie. Títo technici sú zamerané na rôzne výsledky a majú iný účel.

Viac informácií

Semená

Podľa odborníkov môže predbežná namáčanie zvýšiť výnosy o 30%. Trvanie namáčania sa stanoví v závislosti od použitého roztoku a kvality semien.

Viac informácií

Aký druh pôdy si vybrať pre sadenice

Pozemok na výsadbu semien paradajok by nemal byť prevzatý zo záhrady. Pôda pre sadenice paradajok by mala mať dobrú priedušnosť, poskytnúť potrebnú úroveň vlhkosti a úroveň kyslosti pH by mala byť približne 6,5 jednotiek.

Viac informácií

Výsadba

Pri vypovedaní sadeníc, vzdialenosť 40×60 centimetrov medzi rastlinami – nie viac ako dva korene na meter štvorcový.

Pestovanie a starostlivosť

Rast Tomato Volgograd 5/95 Vždy. V čase prenosu na trvalé miesto existujú udalosti sadeníc. Približne dva týždne pred demontovanou kapacitou s sadenice, začnú vydržať na ulici, na balkónoch a lodživách, prechádzajúc ich na ulice teploty a slnečné svetlo. Malo by to byť opatrné, aby ste nespálili jemné zelené, pretože jarné lúče sú obzvlášť agresívne. Na konci vytvrdzovania sa sadenice užijú na ulici okolo hodín.

Pre pristátie, miesta s trvalým osvetlením sú vybraté, pretože paradajka je tepelná, ľahká kapitola. Pôda pre pestovanie paradajok by mala byť úrodná, priedušná a uvoľnená. Nemenej dôležitou požiadavkou je úroveň kyslosti – pH v rozsahu 5,5-6,5, ale nie viac ako 7. Kyslé pôdy môžu byť uvedené v normálnom stave aj v jarnej sezóne. Dosť na to, aby sa požadované množstvo dolomitu alebo kostnej múky, kriedy alebo omietky, vápenec. Všetky tieto látky výrazne znižujú úroveň kyslosti.

Ťažké tenké pôdy slzne cez pohánku alebo ryžové šupky. Okrem toho, obilniny šupky, okrem schopnosti prevzdušniť pôdu, nasýti jeho minerály: meď, zinok, železo, fosfor, horčík a ďalšie. HUSK POUŽÍVAŤ MULCH, HNIVOSTI, COMPROSH. Na jeseň v zóne budúcich vykládok pod ľuďmi do zeme, organický, pružinový superfosfát, močovina alebo komplexné minerálne hnojivá prispievajú k zemi. Vopred sú vopred nainštalované vopred ako podpery pre kríky. Mladé rastliny úhľadne zasadené na navrhovanú schému, zaspávajú Zem, ktorá je zhutnená a dobre rozliata v oddávanej teplote vody. Kríky musia tvoriť, čo im nedovolí rásť a tvoria veľa stocok. Pravidelné parenie pomôže vyhnúť sa zbytočným výhrom. Zároveň by mali byť dolné listy odstránené po formácii. Takýto príjem poskytuje vetranie, udržiava vlhkosť zo stagnácie. Zvýšená vlhkosť, ako je známe, že vyvoláva vzhľad fytoofluorózy.

Ďalšia starostlivosť o paradajka leží včas zavlažovanie, búrlivé, uvoľňovanie alebo mulčovanie. Kŕmenie je aspoň trikrát za sezónu, ale zvyčajne ich počet je viac, ak zvážite nielen zavedenie hnojív dusíka a fosforečných-potaš, ale aj organické. Paradajky sú mimoriadne citlivé na zalievanie s nepokojnými obytnými odpadmi, žihľavou s pridaním zvyškov chleba – kvasiniek aktívne pomáhajú rozvoj rastlín. Zalievanie sa zvyčajne znižuje počas vylievania ovocia, potom ich zastavia.

Ako a ako kŕmiť paradajky?

V každej fáze rastu sú potrebné rôzne stopové prvky. Všetky hnojivá môžu byť rozdelené do dvoch skupín: minerálne a organické. Ľudové opravné prostriedky sa často používajú: jód, kvasinky, vtáčie vrh, vaječný plášť.

Je dôležité dodržiavať normu a obdobie kŕmenia. To platí aj pre ľudové opravné prostriedky a organické hnojivá.

Viac informácií

KvasinkaKyselina boritáJódPopolVápnik selitrakyselina jantárováSérumPeroxid vodíkaKuracie vrhSódaSpievaťMultifunkčný

Odolnosť voči chorobám a škodcom

Paradajka je dosť odolná voči chorobám, ako je fusarióza, vertikálna, bakteriálne miesto. Avšak, iné choroby zostávajú, rovnako ako škodcovia, tak nezabudnite na preventívne opatrenia na boj proti chorobám a škodcom. Pre paradajky sú nebezpečné výlety, wll, medveda, Colorado. Záhradníci, ktorí nerozpoznávajú chémiu vo svojich vlastných sekciách, používajú ľudové opravné prostriedky, zvyšok úspešne používa fytosporín M, borodická zmes, „fundazol“ a iné. Ako boj proti škodcom insekticídov „Aktellik“, „PhyToverm“, „Fufanon Nova“.

Spracovanie a prevencia z chorôb a škodcov

Choroby a škodcovia paradajok v skleníku

Počas kultivácie paradajok v skleníku sú často choroby z dôvodu porušenia teploty a nadmernej vlhkosti. Najbežnejšie ochorenia sú plesňové (fytoofluoróza, kalavaróza, hniloba).

Viac informácií

Choroby a škodcovia paradajok v otvorenej pôde

Bojové choroby a škodcovia paradajok v otvorených oblastiach sú dosť zložité. Je to spôsobené tým, že strúhacia je vystavená rôznym patogénom a hmyzom škodcov.

Viac informácií

PhytofluoroNafúknutý rosaVrcholClapporiosŠedý ganilTobacco mozaikový vírus

Odolnosť voči nepriaznivým poveternostným podmienkam

Volgogradsky 5/95 Dobré toleruje teplotné rozdiely od tepla na chladenie.

Rastúce regióny

Paradajka prispôsobené pre Ústredný výbor, North Caukazský, Nizhnevolzh regióny.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: