Volgograd Tomato Sound 323

 • Autori: Chulkov N. A., Popova L. N., Arinina L. Ns., Chulkov B. S. (OJSC „Volgogradsource“, FGBO do Volgograd State Agrárnej univerzity)
 • Rok predpokladov: 1973
 • Kategória: Zoradiť
 • Typ rastu: Determinant
 • Účel: Univerzálny
 • Čas dozrievania: Skoro
 • Načasovanie dozrievania, dní: 109
 • Podmienky rastu: Pre otvorenú pôdu, pre filmové skleníky
 • Obchodovateľnosť: Vysoká
 • Prepravovateľnosť: Vysoká

Pozrite si všetky charakteristiky

V súčasnej dobe vzácne náklady na záhradné hospodárstvo bez kultivácie paradajok. A výber odrôd tejto kultúry je naozaj skvelá – dnes je viac ako tisíc odrôd paradajok. Medzi odrody je obzvlášť populárne vpravo, časovo testovaná odroda – Volgograd Rapid 323.

História odstránenia

Kultúra priniesla skupina chovateľov VOLGOGRGRAD na základe štátnej univerzity Volgograd.

V roku 1973 sa odroda mohla používať a vstúpil do štátneho registra.

Popis odrôd

Zriedkavé 323 Volgograd sa vzťahuje na univerzálne odrody, vhodné pre čerstvé použitie – pre šaláty, sendviče, plnky na stôl, a na konzervovanie, varenie, omáčky. Sa často pestuje na komerčné účely, pretože má vysokú predajnosť, vyznačuje sa vynikajúcim prsiam a prepravovateľnosťou.

Kruhy sú nízke, determinanty, vo výške dosahujú 35-45 cm, takže nevyžadujú vláknici a inštalácie spáčky. Výnimkou je len obdobie dozrievania ovocia, keď sú kefy ťažko odolať množstvu spiaceho paradajok.

Pre rastlinu sa vyznačuje silnými vetvami a žiaduce. Tmavo zelené listy, stredne veľké, vrásčité. Koreňový systém nie je príliš buelled, ťahá.

Táto trieda úspešne rastie nielen v skleníkoch, ale aj v otvorenej pôde.

Hlavné kvality ovocia

Zrelé ovocie majú stredné veľkosti, maľované v jasne oranžovo-červenej, môže byť bežným zaobleným alebo plochým kruhovým tvarom, ale aj v tom a v inom prípade je slabo spriemer.

Volgograd Rapid 323 sa vyznačuje šťavnatou a hustou buničinou (množstvo suchej látky je 5,86%), pokrytá hladkou, tenkou kožou. Hmotnosť plodu je 74 g. Počet ovocia na štetosti dosiahne 5 kusov.

Charakteristiky

Odroda má výraznú chuť, si zaslúži hodnotenie vysokej ochutnávky. Preto je skvelé pre voňavé letné šaláty.

Prečítajte si viac  Hruška Northerdska Krasnashkaya

Dozrievanie a plodnenie

Pokiaľ ide o čas dozrievania, VolGograd Rapid 323 označuje skoré triedy. Technická zrelosť plodov sa vyskytuje 109 dní po pristátí. Ovocný priateľský. Načasovanie zberu spadá za obdobie od polovice júla do konca augusta.

Ovocie je možné zbierať, pretože sú dozrievajú alebo nie sú ani nevybudené na technickú zrelosť, keď získavajú len zhnednutý odtieň. Takéto inštancie sú úspešne navštevované v jasnom mieste. Ale zelené paradajky sa neodporúčajú odtrhnúť – keď dozrievate v miestnosti, stratia významnú časť ich chuti.

Výnos

High-Gutering Grade – z jedného štvorcového metra výsadby s riadne vykonaným agrotechnickým, môžete získať 4-5 kg. V priemyselnej pestovaní – 401-425 centov s hektármi.

Termíny pristátia na sadenice a pristátie v zemi

Siatie sadeníc od 20. marca do 30. marca.

Pristátie na trvalé miesto je možné až po nebezpečenstve návratných mrazničiek. Lehoty závisia od regiónu, v ktorom sa pestuje paradajka. Približné obdobie – od 10 do 20. mája.

Rovnako ako zvyšok odrôd paradajok, Volgograd Raven 323 sa pestuje semenáčikmi. Predpravené zásobníky s mokrou pôdou živín. Semená ukladajú v zásobníku, prehĺbenie ich o 1,5 cm. Vzdialenosť medzi drážkami by nemala byť nižšia ako 2 cm.

Drážky mierne vody. Ak je príležitosť, na vrchole zásobníka môžete položiť sneh, ktorý bude postupne dať vlhkosť semien. Potom je zásobník pokrytý sklom alebo priehľadnou fóliou a je odstránený v teplom mieste na prvé výhonky.

Akonáhle sa objavia prvé skutočné listy, paradajky sa musia ponoriť. Je potrebné rozobrať v oddelených nádobách, výhodne tak, že pri transplantovaní do zeme môže byť rezané. Optimálna možnosť – rašelinové poháre.

VOLGOGROGRAD RAPLE 323 – TEPLIKÁRSKEJ STRUČNOSTI, Pretože je dôležité zachovať stabilnú teplotu. V noci by nemalo klesnúť pod 16 ° C, v denní – pod 22-23 ° C HEAT. Rozhodnutia sú úplne vylúčené.

Hlavné štádiá rastúcich sadeníc doma

Príprava semien

Základné spôsoby prípravy: otepľovanie, dezinfekcia, namáčanie v rastových stimulanciách, prebublávanie, vytvrdnutie, klíčenie. Títo technici sú zamerané na rôzne výsledky a majú iný účel.

Prečítajte si viac  Birch Deletu z Colorado Beetle

Viac informácií

Semená

Podľa odborníkov môže predbežná namáčanie zvýšiť výnosy o 30%. Trvanie namáčania sa stanoví v závislosti od použitého roztoku a kvality semien.

Viac informácií

Aký druh pôdy si vybrať pre sadenice

Pozemok na výsadbu semien paradajok by nemal byť prevzatý zo záhrady. Pôda pre sadenice paradajok by mala mať dobrú priedušnosť, poskytnúť potrebnú úroveň vlhkosti a úroveň kyslosti pH by mala byť približne 6,5 jednotiek.

Viac informácií

Výsadba

Mladé kríky sú vysadené podľa schémy 70 o 30-40 cm, hustota pristátia – 3-4 rastliny na 1 meter štvorcový.

Pestovanie a starostlivosť

Krichy na výsadbu sadenice by mali byť pripravené z jesene – na vyplnenie pôdy, pridajte organické hnojivá – kompostu, slabý spôsob hnoja.

Akonáhle sa Zem zahrieva a presvedčila zmrazenie, môžete začať pristáť pre paradajky. Priestranné studne kopajú, rozliate vodu. Veľký strom je úhľadne odstránený z nádrže spolu s krajinou Zeme a znižuje sa v studni a potom je zem satisted a mierne tamper.

Hoci táto odroda je nenáročná v starostlivosti, aby ste získali bohatú zber, je dôležité dodržiavať určité pravidlá pre agrotechnológiu a niektoré nuansy.

 • Tvorenie. Vzhľadom k tomu, že VOLGOGROGRAD SWORPER 323 sa vyznačuje vážnym vemmizmom, tvorba listy 1-2 stonky.

 • Zalievanie. Zavlažovanie musí byť normalizované, hojné, ale zriedkavé. Stačí na vodu Kultúra 1 krát týždenne, s použitím 10 litrov výpadku vody pre 3-4 kríky. V horúcom počasí sa frekvencia zavlažovania zvýši na 1 čas za 5 dní.

 • Podkord. Rastlina potrebuje pravidelné hnojivo. S množstvom zelenej hmoty, to znamená, že v máji-júni je potrebné poskytnúť kŕmenie látkami obsahujúcimi dusík. Počas tvorby zásob a plodovania, kŕmenie kompozícií draslíka a fosfátov.

 • Burina. Rovnako ako akýkoľvek iný stupeň, Volgograd Rapid 323 nemôže úspešne rásť na non-ťažkých postele. Avšak, burina musí byť čistý, aby nedošlo k poškodeniu prechádzajúcej v blízkosti povrchu koreňov paradajok. Z toho istého dôvodu by mali byť buriny odstránené, neumožňujú im rásť a otočiť korene s paradajkovým koreňovým systémom, inak môžete zlomiť tenké korene hlavnej rastliny pri vytiahnutí.

 • Multifunkčný. Mulč z organického materiálu dobre chráni pred nadmernou stratou vlhkosti v teple, zabraňuje klíčovaniu burín. Surovina využíva skosená tráva, slama, piliny alebo kompostu.

Ako a ako kŕmiť paradajky?

Prečítajte si viac  Ako znásobiť Cherry?

V každej fáze rastu sú potrebné rôzne stopové prvky. Všetky hnojivá môžu byť rozdelené do dvoch skupín: minerálne a organické. Ľudové opravné prostriedky sa často používajú: jód, kvasinky, vtáčie vrh, vaječný plášť.

Je dôležité dodržiavať normu a obdobie kŕmenia. To platí aj pre ľudové opravné prostriedky a organické hnojivá.

Viac informácií

KvasinkaKyselina boritáJódPopolVápnik selitrakyselina jantárováSérumPeroxid vodíkaKuracie vrhSódaSpievaťMultifunkčný

Odolnosť voči chorobám a škodcom

Volgograd Swore Start 323 odolný voči veľkým chorobám paradajok, ako je vertikánska, fusarivá. Avšak, aby sa zabránilo fytoofluoróze, sa však odporúča každé 2 týždne na rozprašovanie kríkov s roztokom „fytosporín-m“.

Paradajky môžu byť predmetom vrcholu. Táto choroba nemá žiadnu hubovú povahu. Príčina sa stáva buď nesprávnym zavlažovacím systémom alebo nedostatkom vápnika.

V útokoch hmyzích škodcov (skleník bielyflink, paradajka, výlety, TLL) používajú insekticídy „Akarin“, „ISKRA-M“, „PHYTETERM“.

Spracovanie a prevencia z chorôb a škodcov

Choroby a škodcovia paradajok v skleníku

Počas kultivácie paradajok v skleníku sú často choroby z dôvodu porušenia teploty a nadmernej vlhkosti. Najbežnejšie ochorenia sú plesňové (fytoofluoróza, kalavaróza, hniloba).

Viac informácií

Choroby a škodcovia paradajok v otvorenej pôde

Bojové choroby a škodcovia paradajok v otvorených oblastiach sú dosť zložité. Je to spôsobené tým, že strúhacia je vystavená rôznym patogénom a hmyzom škodcov.

Viac informácií

PhytofluoroNafúknutý rosaVrcholClapporiosŠedý ganilTobacco mozaikový vírus

Odolnosť voči nepriaznivým poveternostným podmienkam

Táto odroda demonštruje vysokú tepelnú odolnosť, avšak v južných oblastiach, v poludnie, bude to stojí za tieňovanie kríkov a pôdne mulčovanie.

Kultúra dobre odoláva rozdielom teploty.

Rastúce regióny

Volgograd bráni 323 zónovaných v centrálnej čiernej Zemi a nižšími regiónmi VOLGA na pestovanie v otvorenom mieste. Vo viac severných oblastiach kultúra dobre rastie v skleníkových podmienkach.

Recenzie Recenzie

Odroda zhromažďuje pozitívnu spätnú väzbu z oboch milovníkov-milovníkov a profesionálnych farmárov. Zvlášť pridelená vynikajúca miera prežitia sadeníc, nenársnosti v starostlivosti, neprekonateľných chute ovocia. Je tu dobrý mixér a prepravovateľnosť, ktorá je dôležitá pre komerčné pestovanie. Ďalšie plus, ktorí spomínajú v hoteli. Z jedného skleníka je možné nielen zapečatené letným ovocím, ale aj na zimu.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: