Vyberte si semenáč

Vysoko kvalitné sadenice Apple Tree – Sen mnohých záhradníkov. Ako si vybrať zeleninový materiál, ktorý rýchlo narazí, bude zdravý a dá bohatej zberu – odpoveď na túto otázku nájdete nižšie.

Vyberte si semenáč

Preskúmanie druhov

Môžete nájsť dva typy jabĺkových sadenice: s otvoreným, holým koreňom a sadenice v kontajneroch. Prvý druh priťahujú potenciálnych kupujúcich nižšie náklady, ale zvyčajne je to zvyčajne horšie ako nové miesto, pretože po kopaní korene stromu rýchlo suché a vystavené rôznym druhom poškodenia počas prepravy. S takýmito problémami, nemusíte čeliť, ak si vyberiete rastliny s uzavretými koreňmi. Sejačka odstránila zo zeme bezprostredne pred pristátím.

Treba tiež povedať, že dnes sa sadenice môžu pestovať dvoma metódami:

 • BUDING;
 • štep.

Typicky, že s uzavretým koreňovým systémom sú často predávané výsadbou materiálu s zhovievavosťou zimného očkovania, ktorá má otvorený koreňový systém.

Skupiny, ktoré boli pestované zimnou vakcináciou, sa rozvíjajú rýchlejšie ako druhý typ. S porušením zvyčajne predávajú dvojročné rastliny.

Vyberte si semenáč

Vyberte si semenáč

Ako si vybrať správne?

Vhodné výsadkové sadenice na jar sa vyznačujú niektorými značkami, ktoré im umožňujú oceniť ich stav a zdravie. Po prvé, záhradník by mal vyhodnotiť všeobecný stav rastliny. Jeho výška, veľkosť, hmotnosť. Vetvy v takýchto sadenivách by sa nemali vysušiť ani poškodiť. V štádiu inšpekcie budete potrebovať tiež vylúčiť akékoľvek príznaky poškodenia chorôb alebo škodcov. Zo všetkých sadeníc by sa vzorky mali zvoliť úmerne vyvinuté, pretože sú ľahšie akceptované a vytvárané.

Silné výhonky, veľké listy a korene – príznaky dobrých, zdravých sadenice. Je lepšie vždy kúpiť takýto pristávací materiál v špecializovaných škôlkach. Ak sa sadenice, ktoré si vybrali záhradník na ďalšie rastúce, sa líšia aspoň jednou z nasledujúcich charakteristík, je lepšie opustiť ich nákup:

 • systém suchého koreňa;
 • poškodená alebo suchá vonkajšia časť;
 • niekoľko výhonkov alebo obličiek;
 • Má menšiu veľkosť iných sadeníc;
 • Viditeľné známky prítomnosti škodcov, napríklad viditeľné hmyzu sú viditeľné voľným okom, dumpingové, deformované listy a výhonky, rozsvietené
 • Viditeľné príznaky infekcie ochorenia – zahŕňajú okrúhle žlté škvrny na listoch, vodnaté, hnedé škvrny, biele klapky, škvrny na báze úteku.

Vyberte si semenáč

Chápať, či si kúpite zdravý strom, je ľahké sa zamerať na nasledujúce značky:

 • Musí existovať aspoň tri veľké korene a mnoho malých, bez mrazu a iných chýb;
 • Listové dosky sú čisté, bez stôp hmyzu alebo príznakov infekcie;
 • Kôra je hladká, bez nafúknutia a spotov;
 • Miesto očkovania je jasne viditeľné;
 • Strab Clean, bez rastu a BLOATS.

Vyberte si semenáč

Rizikový

Pri nákupe semienko vždy potrebujete vyhodnotiť stav koreňového systému. Je ťažšie pochopiť situáciu, keď sa zaoberáme materiálom v kontajneroch. V tomto prípade skontrolujeme, či sa Zem a korene nebudú chrániť, nerozpadajú sa a nezdobenú sa cez otvory v spodnej časti kontajnera, potom je všetko v poriadku. Koreňový systém by mal byť dobre vytvorený s veľkým močom. Všetky výhonky hnedého plochého tieňa, žiadne tmavé ani žiadne iné miesta, rasty.

Koreňový systém pre vysoko kvalitné jablkové sadenice vyvinuté, mokré a flexibilné. Hlavný koreň 40 cm dlhý, s niekoľkými silnými procesmi. Ak je prerušené, sú možné oneskorenia rastu, strom sa stane slabým a bolestivým. Bez pôdy, koreňový systém stromu jabĺk nemôže žiť dlhšie ako 2 týždne, počas dlhodobého skladovania. Takýto strom v budúcnosti je nepravdepodobný, že to nechá root.

Ak je rastlina v nádobe, odstrániť odtiaľ – forma kapacity, že korene trvali, by mali zostať pevné, a korene sú dobre prepojené.

Ak sa Zeme rozdelí na časti, znamená to, že rastlina bola nedávno umiestnená v hrnci. Takéto sadenice nestojí za to.

Vyberte si semenáč

Vek

Kontrola mladých sadeníc v škôlke, pozornosť by sa mala venovať ich veku, výške, hrúbke trupu a stupeň rozvetvenia. Čím staršie Apple strom povzdych kúpiť, tým rýchlejšie dostanete prvý úrodu. Obchody ponúkajú spravidla vzorky dvoch rokov a sadenice, ktoré 3 roky. V škôlkach a rukách si môžete zakúpiť ročné stromy.

Je ťažké povedať, koľko rokov by mal byť jablkový strom, aby mohol byť úspešne umiestnený na krajinu. Skôr otázka správnej voľby výsadby materiálu a následnej starostlivosti o to.

Správne vyvinuté sadenice by mali byť vo výške 120-150 cm, aby mali hladkú vetvu bez škvŕn, valec s priemerom aspoň 10-12 mm (merané o 15-20 cm nad miesta vakcinácie) a aspoň 3 -5 Bočné výhonky.

Jedno- a dvojročné jablkové stromy sú lepšie zakorenené. Letničky majú len bez rozvetvenia a dvojročné stromy – dva alebo tri pobočky. Skrývky ročne s rozvinutým koreňovým systémom sú častejšie odchádzajúce ako dvojročné. Kmeň by mal byť hladký, bez poškodenia, majú živé obličky. Ak je tesnenie 7 cm od koreňového maternice, toto je miesto očkovania. Vetvy by mali byť flexibilné.

Vyberte si semenáč

Vzhľad

Zdravý strom vyzerá nažive, listy svetlé, šťavnaté, sud. Ak zelení visí bez života, existujú poškodenie, rany, huby, potom takéto sadenice je nebezpečné pre záhradu, pretože nie len on prežije, ale tiež infikuje iné stromy.

Vždy potrebujete vziať do úvahy, ako sa vyrástlo saním. Uistite sa, že meranie kmeňa nad štepením o 5 cm. Ak ide o vysokorýchlostný strom, potom bude tento indikátor 1-1,2 cm, v priemere – 1-1,1 cm a unavený – len 0,9-1 cm.

Výška sadenice sa meria z rastovej linky. Zoberie sa obyčajný vládca. Ak je rastlina zdravá, potom jeho rast by mal byť s vysoko-hodnoteným 110-130 cm, priemerný zriedený je povolený 100-120 cm a unavený – od 100 do 110 cm.

Upozorňujeme pozornosť na bočné vetvy, ktoré by mali byť od 3 do 5, ak je to menej, potom takéto sadenice nie je vhodné na pristátie.

Ďalší trik – pri hodnotení vzhľadu, skúmame prvé vetvenie a vzdialenosť od pôdy. Ak sa nachádza pod 40 cm, bude to musieť znížiť v budúcnosti. Mal by byť zvyčajne vo vzdialenosti od 40 do 60 cm.

Vyberte si semenáč

Ako sa nezamieňať s inými kultúrami?

Bez ohľadu na to, ako to znelo, Ale niekedy aj skúsený rabing môže byť zmätený jablkovým stromom sadením s rovnakou hruškou alebo slimom. Najťažšia vec pochopiť, kde je strom Apple, a kde je hruška, pretože farba kôry v mladých stromoch je rovnaká a slabo odlišná. V tomto prípade sa bude vyžadovať, aby bola vedená na obličky. V hruškach majú akútnejšiu formu ako jablkový strom. Zdá sa, že sa držia, zatiaľ čo jablkový strom je okrúhly a pevne sa vyskytuje na základni.

Ešte komplikovanejšie s Cherry, pretože si môžete zmiasť s bohatým. Apple strom je hojný a tukové mláďatá na obličkách, a oni sú väčšie vo veľkosti. Majú čerešne, že majú zaoblenú formu a mierne za útekom. Farba Cortexu je možné brať do úvahy len vtedy, ak je strom jabĺk zrodný, pretože potom jej odtieň bude svetlý. Dick má tehlovú hnedú farbu kortexu, vetvy sú vo vzťahu k trupu v uhle 90 stupňov.

Vyberte si semenáč

Ak chcete rozlíšiť slivou z Apple, potom všetku pozornosť na okraj obličky, pretože prvý strom chýba. Navyše, prvá oblička v Apple Tree je tesne priľahlá.

Niekedy je potrebné rozlíšiť kultúrny jablkový strom nie z iných ovocných stromov, ale od jej divokého kolegu. Skúsený rabing zdvihol niekoľko značiek, že stojí za to spoliehať, ale vo väčšine prípadov sa postará o materský strom. Sadenice sú divoký jablkový strom, ktoré chýbajú z alkalických odrôd. Existujú aj iné značky.

Vyberte si semenáč

Vývoja stromov

Okamžite pochopiť, že máte pred nedostatkom kmeňa. Ak sa pozriete na sadenice, potom kde sa zvyčajne nachádza, a to je priamo v blízkosti pôdy, existuje niekoľko kmeňov. Niekedy ich počet dosiahne 5 kusov. Akýkoľvek odrodový jablkový semená má dobre vyslovené vrstvy, ktorej tvorba sa vyskytuje počas celého času, kým sa strom rastie.

Ak to nie je, potom vysvetlenie tu je jedna vec: Mohlo by to byť rezané alebo sušené, a preto sa začalo tvorba Porozívnych výhonkov. Môžu rýchlo dosiahnuť veľkosť plnohodnotného stromu, takže je ťažké si všimnúť substitúciu.

Vyberte si semenáč

Chodník z dreva

Môžete určiť DICH v zostávajúcom konope. Ak sa trup začal tvoriť z takejto pňa, potom tu posypeme odrezaním z meča, ktorý bol pod očkovaním. Predtým bolo stromom odrody, ale po odstránení úteku sa pigle aktívne vyvíjal. Ak vykopáte semenádlo v blízkosti, potom stojí za to zvážiť materský strom.

Vyberte si semenáč

Jednovrstvový pík

Niekedy sa strom vyvíja s jedným sudom, stohmi a vetvami, ktoré sa nazývajú kostrové, sú dokonalé, ale zároveň takéto sadenice je stále považované za bohatý. Všetko, pretože sa vyvinula z mŕtvice, ktorá bola predtým rezaná a nechala len jeden útek, ktorý sa neskôr zmenil na strab.

Vyberte si semenáč

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár