Výsadba Honeysucke Honeycomb a starostlivosť

Honeycomb – Bohatý kvitnúce zimolezské voňavé. V lete, curling ker pokrýva rôzne jemné kvety. Rastlina vysadená v úspešných podmienkach nevyžaduje osobitnú starostlivosť. Dekoratívny stupeň je charakterizovaný dostatočnou odolnosťou proti mrazu, rýchlym rastom, dlhým obdobím kvitnutia a tenkou arómou.

S jeho malými veľkosťami a dobrou odozvou na orezanie zahustenia veľmi rastie v nádobách na terasách a balkónoch. Položenie vákua v určitom smere, môžete vytvoriť krásnu krajinnú dizajn, opuch arbors a rozlišovať medzi predajom.

Výsadba Honeysucke Honeycomb a starostlivosť

Výsadba Honeysucke Honeycomb a starostlivosť

Výsadba Honeysucke Honeycomb a starostlivosť

Kde a ako sa zasadiť?

Dekoratívne lonifikačné kaprfolium – populárny a veľkolepý predstaviteľ svojho typu. Jej rozlišuje energetický rast. Na krátku dobu je schopný označiť plot päťmetrovej výšky. S pristátím Honeyusucke Highter ľahko sa vyrovnať, ak viete, ako to urobiť správne. Kultúra je schopná vydržať aj obdobie mrazu, ak zaberá úspešnú pozíciu na pozemku. Curling Liala vyžaduje stabilnú podporu, napríklad vo forme veľkého mesh, altánok alebo pergoly.

Jednoducho môžete použiť mriežku pripojenú k stene. V tomto prípade je lepšie uprednostniť slnečnú stranu, pretože najkrajšie zimolezy kvitne presne pod pravým slnkom. Povolené je aj čiastočné tieňovanie stromami.

Je dôležité si uvedomiť, že stena má neustále zostáva suchá, takže háčik na takomto mieste ako zvýšené zavlažovanie. Horuchové úvery nemajú radi stagnujúce vody a extrémne opačné podmienky – zovretá piesočnatá pôda alebo príliš ťažká hlinka.

Výsadba Honeysucke Honeycomb a starostlivosť

Výsadba Honeysucke Honeycomb a starostlivosť

Všeobecne platí, že rastlina predstavuje vysoko skromné ​​požiadavky na pôdu.

 • Demonštruje dobrý rast na neutrálnych a nízkym alkalických pôdach.
 • Pôda je potrebná na hydratáciu, ale nie naplniť vodou.
 • Pôda s vysokým obsahom humus prispieva k vzhľadu mnohých farieb.

Na predaj zimolez zvyčajne vstupuje do kontajnerov. Takéto sadenice môžu byť zasadené počas načasovania vegetácie, pričom sa zohľadnia prírodné, poveternostné podmienky v rastúcej zóne. Pre túto odrodu nevhodný čas pristátia v otvorenom pozemku je považovaný za jeseň. Najlepší termín pre výsadbu honercrolis – jarné obdobie. Rovnako ako ostatné kríky, vysadené na jar, zimolez bude potrebovať hojné zalievanie, kým nebude akceptovať. V rovnakom čase pristátie v jarnej sezóne znižuje riziko zamrznutia závodu v zime. Vysadené kríky najlepšie na zamračený deň, ideálne – ihneď po daždi.

Stojí za to pridať, čo je zariadenie ako zimolez, netoleruje blízke okolie. Preto, pred výsadbou, je potrebné odstrániť všetky unavené trávy a trvalky, opláchnuť zem tak, že sa dostane teplý a kyslík. V neprítomnosti mulčovania musí byť primér dvakrát týždenne. Ostatné dekoratívne kultúry môžu byť pripojené na mieste v blízkosti.

Nádeje má dobrú kompatibilitu s levanduľou. Okrem toho, v čase kvitnutia, to vyzerá neuveriteľne efektívne.

Výsadba Honeysucke Honeycomb a starostlivosť

Výsadba Honeysucke Honeycomb a starostlivosť

Zdvihák pristátie krok za krokom.

 • Pichnúť. Ak plánujete dať Bush pri stene, jamka potrebuje kopať, ustúpiť 25-50 cm od neho. Ak sú kučeravé rastliny určené na plnenie plota, musia byť zasadené, pozorovanie približného intervalu v jednom metri.
 • Pôda je dôkladne presná, explodovať, zaviesť rašelinu a kompost na zlepšenie vlhkosti. Môžete použiť prepracovaný hnoj.
 • Hoodarita rastie nielen hore, ale aj na stranách. Preto je dôležité, aby jej poskytla podporu. Odporúča sa vybrať si výstredný materiál, ktorý má lepšie vlastnosti spojky povrchu. Je potrebné mať dosť odolnú podporu, ktorá môže odolať významnému zaťaženiu. Neuveriteľne krásne otáčky sú oblúky, pletené zimolez, upravené altány, účinne zdobené stĺpy a mriežkové rámy. Správne rast Bush prispieva k jeho formácii počas obdobia vykládky. Ak nie je vytvorená spoľahlivá podpora, čoskoro zimolez stratí všetko jeho vizuálne odvolanie.
 • Pred ponorením do jamy, korene sadeníc musia namočiť v teplej vode. Čistá voda môže byť použitá alebo riešenie akéhokoľvek biostimulátora, dokonca aj existujúcich ľudových prostriedkov. Zadajte sadnutie v tekutine na jeden deň. Sušené konce musia byť narezané na živú tkaninu.
 • Pôda v spodnej časti jamy zvlhčovacej, Použitie 4-5 l na rastliny.
 • Umiestnite sadenice v jame, narovnajte korene, Aby sa neohrali. Musia byť umiestnené na 5-10 cm hlbšie, než keď rastú v kontajneroch.
 • Zaspávajte na pôdu, postupne ho utesnenie. Koreňový krk by mal byť 4-5 cm, aby sa zvýšil nad úrovňou pôdy.
 • Jazda na rastliny vo výške 8-10 litrov vody a inšpirovať pôdu.
 • Uviazať. Pôda sa odporúča na pokrytie kôry, aby sa minimalizovalo odparovanie vlhkosti.

Výsadba Honeysucke Honeycomb a starostlivosť

Výsadba Honeysucke Honeycomb a starostlivosť

Nuansy orezávanie

Za rok, hurovanie rastie až 0,5-2 metra založené na tom, ako ďaleko po fantuje pôdy. V prípade potreby sú výhonky skrátené, ale pre obsah čestnej v zdravom a kvitnúcim forme to nie je základným opatrením. Na ker má prospešnú formáciu a odporúča sa vyrábať prvé 2 roky po pristátí. V prvom jari musíte skrátiť výhonky, ktoré sa objavili na 2/3 dĺžky.

V druhom roku, s pružinovým orezaním, nechajte až 4 kostrové výhonky, druhú plodinu na úrovni zeme. Na základni starých kríkov sa často vyskytuje oneskorenie výhonkov. Potrebujú stimul na obnovu. Postup sa vykonáva raz za 6 rokov. Najstaršie výhonky musia znížiť na úrovni pôdy.

SA, že kroviny ostro oslabené, je prípustné vyrábať v dvoch etapách, natiahnutie postupu na 2 roky.

Výsadba Honeysucke Honeycomb a starostlivosť

Výsadba Honeysucke Honeycomb a starostlivosť

Výsadba Honeysucke Honeycomb a starostlivosť

Pravidlá transplantácie

Shrnufy kríky úspešne rástli a dávajú veľkorysú zber na rovnakom mieste. Starostlivosť o kríky im dáva príležitosť nerastať a pravidelne potešiť oči s krásnymi kvetmi. Dôvody na zmenu miesta nie je toľko, ale sú vážny. Zmeniť miesto dislokácie zimolezov v požadovanom páde:

 • Ak sa bush zaskrušil do šírky;
 • Posilnená rastlina začala prežiť „susedia“;
 • Hooking rastie na mieste, kde je príliš malé slnko preniká.

Transplantácia je naplánovaná na plánovanie stránky. Môžete odpovedať len s rastlinami, ktoré nedosiahli 5 rokov. Viac dospelých kríkov neprijateľne prenos na iné miesto. Rastlina môže ostro odhodiť z lístia, ochoriete a zomrie. V extrémnych prípadoch, transplantácia mladých rastlín v lete. Vykonáva sa v júni, nezabúda na adičné zavlažovanie, mulčovanie a tieňovanie v silnom tepla. Transplantácia dospelých kríkov týmto spôsobom:

 • vyrezať
 • vykopať malú dieru;
 • nalejte hnojivo;
 • Opatrne rozdeliť krídlo;
 • vytiahnite si malú hlinenú miestnosť;
 • na pripravené miesto;
 • Miesto v dobre, opatrne umiestniť korene;
 • Nalejte pôdu, budujú okolo kríka niečo ako hlinená tabuľa;
 • Podstatne zbavené vody.

Skúsení záhradníci veria, že zimolezské kríky sú nežiaduce sa dotknúť na jar. Obdobie aktivity v rastline padá na jarnú letnú sezónu. Na výsledku leta sa činnosť lovca zastaví. Z tohto bodu dostane dobrý čas na transplantáciu zimolez. Vyzdvihnutie správneho času na jesenné armatúry, berte do úvahy klímu na mieste rastúceho kríka. V severných regiónoch, záves transplange do polovice septembra. Len v tejto verzii kríkov bude môcť prežiť a posilniť na novom mieste pred zimou. V teplých poliach sa udalosť plánuje na konci októbra.

Výsadba Honeysucke Honeycomb a starostlivosť

Výsadba Honeysucke Honeycomb a starostlivosť

Výsadba Honeysucke Honeycomb a starostlivosť

Zavlažovanie a podriadenie

Med potrebuje pravidelné hnojivo. Každý prameň okolo kríka sa suší pôdou, pridá sa nasekaný kompost. A tiež veľmi dobré výsledky by sa mali očakávať, ak kŕmite kultúru s granulovanými minerálnymi hnojivami. Sú dvakrát rozptýlené pod kríkmi:

 • s nástupom vegetácie (pred kvitnutím);
 • V pohraničnej sezóne, medzi jar a leto (ale nie neskôr, jún).

Dôležitým mierou starostlivosti o zimolez je tiež pravidelný zalievanie. Zvlášť rastlina potrebuje vlhkosť v lete, keď sú plody zviazané. Kríky najlepšie napojené veľkoryso, ale zriedka, pretože len tak voda dosiahne veľmi korene.

Výsadba Honeysucke Honeycomb a starostlivosť

Výsadba Honeysucke Honeycomb a starostlivosť

Zimný

Nádejner – kultúra, stabilný mráz. Na predmestí pristátie a ďalšia starostlivosť o to nerobia problémy. Nemusí ho posilniť na zimu, s istotou toleruje zimu v strednom jazdnom pruhu Ruska. Výnimka len pre mladé výhonky. Koncom novembra sú umiestnené pod poľnohospodárstvom. Avšak, mladé prasiatka často zmrazené a pod prístreškom. Po zime sa bude musieť výhonky orezať. Podľa záhradníkov zo severu v oblasti Moskvy, aj dospelý bedra je lepšie posilniť v zimnom období, napríklad pomocou Loutrasilu. Aj keď úprimný stuhol, rýchlo dáva čerstvé výhonky. Rastlinný Bush lepšie na slnečnom mieste chránenom pred tvrdým vetrom zo severu.

Pred zimovaním je prioritný kruh dôležitý na čistenie z akéhokoľvek zeleninového odpadu a srsti s hustou vrstvou (20-25 cm) suchého listu (slamy). Výhonky sú odstránené z podpory a zase do krúžku, vrcholy sú zakryté na vrchole a položte niekoľko vrstiev burlap alebo iného podlahového materiálu.

V mäkkej podnebí, háčiky odchádzajú do zimy bez ochranného prístrešia. Výnimky sú len rastliny prvého roka života po vystúpení. S nimi je potrebné pokrok a organizovať prístrešok.

Výsadba Honeysucke Honeycomb a starostlivosť

Choroby a škodcov

Liečba chorôb

Väčšina ťažkostí v pestovaní malebného závesu vytvára vzhľad malej rosy. Pri prvých príznakoch ochorenia je úlohou záhradníka operatívnou reakciou na prijatie opatrení na zničenie infekcie. Zvyčajne sa prejavuje v bielom kvete na listoch uprostred leta. Oblasť lézie rýchlo rastie. Prekonať ochorenie pomocou biologických prípravkov a fungicídov s chemickým zložením, ako je topsín a také kompozície. Najodoššie letáky rosy je hotel „Inga“. Často choroba úvahy rastliny umiestnené na polovicu, kde sa vzduch nerieši. Zimolez môže trpieť špinením listov. V boji proti porážke sú takéto lieky uvedené ako „Diskusia“ a „Domark“. Odporúča sa striekanie 2-3 krát s intervalom 10 dní, striedavými liekmi.

Ďalšie možné ochorenia rastlín by sa mali podrobne študovať a opis ich značiek. Rumularita patrí k najnebezpečnejším chorobám. Prejavuje sa v mladých listoch so sivými hnedými škvrnami s hnedým stredom. Ako sa vyvíja infekcia, sú ovplyvnené stonky, potom rezačky. Rastlina oslabuje kvôli nedostatku živín. Ak nerobíte nič, zipuje zibes. Anti-ramulerióza pomáha rozprašovacím riešením „fundazolu“ alebo medeného vitriolu.

Žiadne menšie nebezpečenstvo predstavuje kostol. Na listoch sa prejavuje tmavými bodkami s červenohnedou hranicou. Metódy na boj proti tejto chorobe sú podobné skutočnosti, že účinná v ramulárnosti. Mať Hunch háčikov môže byť nebezpečná tuberkulóza. Parazituje na pobočkách zimolezu. Nájdete ho pri vzhľade červených tuberkulín. Spory sa tiež usadia v ker Cortex, čo vedie k jeho vyblednutiu. Postihnuté oblasti musia byť rezané a okamžite zničiť. V preventívnych účele sa odporúča postriekať zimolez v pružinovej farbenej kvapaline a medenej vitrios.

Výsadba Honeysucke Honeycomb a starostlivosť

Výsadba Honeysucke Honeycomb a starostlivosť

Boj proti hmyzu

Najväčšie nebezpečenstvo pre HIED je slovo. Zimolez sa rastie na slnečnej stene na južnej alebo východnej strane, bude nakoniec priťahovať tru. Kontrola kríkov na prítomnosť škodcov by sa mali vykonávať v máji. Čím rýchlejšie bude možné detekovať parazity, tým ľahšie sa zbaví invázie. Zvyčajne vlna útočí na vrcholy výhonkov neskorého jari. Častejšie je priťahované rastlinami rastúce v suchom a slnečnom mieste. V boji proti malým škodcom je účinne zavlažovaný so silným nettickým roztokom (infúziou) v koncentrovanej forme. Na prípravu infúzie bude potrebovať 200 g suchej trávy a 1 liter vriacej vody. S rozsiahlym porážkou, získavanie biopreparácií na cesnaku alebo niektoré selektívne insekticídy, ale nie deštruktívne pre užitočný hmyz.

Ak chcete zničiť zimné škodcov, je potrebné striekať kríky a valcovanie farieb 5% karbamidovej malty. Toto opatrenie je vhodné na začiatku jari a hlbokej jesene. Ak nie je kvet, budete musieť prehodnotiť svoju starostlivosť o zimolez. Je možné, že takýto stav je vyvolaný nesprávnym zavlažovaním (vzácne alebo príliš časté) alebo nedostatok jedla, atskíny zloženia pôdy. Buď kríky chýba svetlo. A možno, že zimolezí trpí studeným návrhom. So silným zahusťovadlom a konštantnou vlhkosťou na ker môže byť označená kliešťom, parazitizujúcimi na listoch. Sú rýchlo tmavšie a potom twist, a niekedy padajú vôbec. Certify Tick pomáha drogu aktelliku alebo analógu – ommaith.

Výsadba Honeysucke Honeycomb a starostlivosť

Užitočné poradenstvo

Poponáhľajte si látky, závisí od toho, ako zdravé a silné sadenice. Sadenice si musia vybrať, že nie je mladší ako dva roky. Malo by byť od dvoch do troch vetiev najmenej 30 cm. Musíme tiež zohľadniť iné nuansy.

 • Vetvy musia byť neporušené a nie sú sušené. Dobrý materiál sa považuje za flexibilné výhonky s nedotknutým krytom.
 • Nemali by byť žiadne škvrny na kôru. V opačnom prípade môžete posúdiť zlý stav kroviny.
 • O poškodení koreňov hovoria existujúce rasty, slabý vývoj sadenice, nepríjemný zápach výhonkov. Takáto rastlina bude pomaly rásť buď vôbec nebude rásť. Pri nákupe rezačky musíte brániť, ak nie je zistené viditeľné nevýhody, získať plán na vaše stránky.

Hurting sa vynásobí niektorým z nasledujúcich spôsobov:

 • semená;
 • zrná;
 • Cherenca.

Každá metóda má svoje vlastné vlastnosti. Semená pre chov liana sú potrebné len čerstvé, zozbierané v druhom roku života zimolez. Pred jarným siatím musia byť prispôsobené na chladenie vo vlhkosti, „priedušné“. Toto opatrenie prispieva k prebudeniu embryí a urýchľuje ich rozvoj. Semená sú najprv zasiate doma, a v otvorenej pôde transplantované už pestované sadenice. O odrezkoch na pristátie je dôležité, aby sa už v auguste starali. S príchodom jesene sú vysadené v organizovanom sedadle, na nutričnú pôdu. Na trvalom mieste sú umiestnené na jar.

Pekne sa šíria zimolez a pohľad. Na to je pobočka s koreňmi dospelej rastliny stlačená proti zemi a naleje ho. Keď je gag prirodzene zakorenený, musí byť transplantovaný.

Kultivácia Honeysucke Honerifold pozostáva z takýchto postupov, ako je zalievanie, kŕmenie, prerezávanie (forma, ak je to žiaduce) a prevencia chorôb a škodcov. Všeobecne sa vyžaduje, aby sa starali o kríky jednoducho, štandardné a malé náklady Agrotechnik.

Výsadba Honeysucke Honeycomb a starostlivosť

Výsadba Honeysucke Honeycomb a starostlivosť

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár