Vytvorenie hrušky na jeseň

Hruška je jedným z najobľúbenejších ovocných stromov. Pre jeho normálny vývoj, nielen včas zavlažovanie a kŕmenie, ale aj pravidelné orezávanie koruny. Väčšina záhradníkov uprednostňuje tento postup na jeseň.

Vytvorenie hrušky na jeseň

Potreba postupu

Jesenné orezávanie je pre tento ovocný strom veľmi dôležitý. Koruna koruny v lete bráni dostať slnečné svetlo na ovocie. Kvôli tomu rastú nie príliš veľké a šťavnaté. Prerezávacie hrušky na jeseň vám umožní vyriešiť tento problém. Budúci rok sa plody stávajú sladkým a chutným.

Okrem toho, odrezanie stromu na zimu, nemôžete sa starať o skutočnosť, že vetvy sa zlomia pod váhou snehu. Takže, jarná koruna bude krajšia a zdravšia. Včasné jesenné orezávanie tiež pomáha zbaviť sa pobočiek, ktoré sa vysušili v lete alebo boli zlomené.

Po tomto postupe, pozemok, na ktorom rastie hruška, vyzerá oveľa opatrnejšie.

Vytvorenie hrušky na jeseň

Väčšina záhradníkov uprednostňuje plodín extra pobočky z niekoľkých dôvodov.

 1. Jeseň končí proces rastu. Preto sa na mieste rezaných vetiev nezobrazí zbytočné zelené výhonky. Okrem toho, od nebudú prúdiť mimo rastliny.

 2. Rastlina bude mať dostatok času na obnovenie. Na zimu sa uzdraví rezné miesto. Vďaka tomu pošle jarný strom.

 3. Na jar, keď majú záhradníci veľa iných prípadov, Nemusia tráviť čas na starostlivosť o hrušku.

Stojí za zmienku, že jesenné plodiny je oveľa pohodlnejšie. Koniec koncov, nemusia sa dostať na nečistoty a zachytiť.

Vytvorenie hrušky na jeseň

Načasovanie

Odporúča sa vykonať tento postup v dobrom počasí. Plodina môže byť ihneď po zbere. Pri výbere správneho bodu stojí za to venovať pozornosť miestnym klimatickým prvkom.

 1. Južná krajina. V tejto oblasti je jeseň celkom teplá. Preto sa záhradníci neboja skoro mrazom. Prerezávanie hrušiek radšej stráviť v druhej polovici októbra alebo začiatkom novembra. V tomto okamihu na ulici je stále teplý.

 2. Stredný pásik. Na predmestí a iných regiónoch, prerezávanie ovocných stromov trávia asi mesiac skôr. Toto je pravidlo, že sa to deje v polovici septembra. Počas tohto obdobia sa listy už začínajú aktívne uložiť. Preto môžete bezpečne začať upratovať pozemok a prípravu stromov na zimu.

 3. Severné Rusko. V chladných oblastiach krajiny, jeseň pred. Preto sa neodporúča utiahnuť s orezávacími hruškami. Najlepšie je to na začiatku jesene. Uistite sa, že je to potrebné až do konca septembra.

Vytvorenie hrušky na jeseň

Plánovanie ovocia orezávanie, mnohí sa zameriavajú mesačný kalendár. Ukazuje najpriaznivejšie dni na starostlivosť o rastliny.

Vytvorenie hrušky na jeseň

Aké nástroje sú potrebné?

Kvalitný strom narezať, musíte vopred pripraviť všetky potrebné nástroje. Záhradníctvo v papieri bude potrebovať niekoľko nástrojov.

 • Ceoattor. Používa sa na odstránenie jemných suchých vetiev, ako aj mladého riadku. Nástroj musí byť ostrý. V tomto prípade nebude zraniť rastlinu. Okrem toho je na prácu s ním záhradníci oveľa jednoduchšie. Preto je takýto nástroj vhodný aj pre nováčikov.

Vytvorenie hrušky na jeseň

 • Tacky. Tento nástroj má veľa spoločného so spoločnosťou Secateur. Odvzdáva sa od neho trochu dlhšie rukoväte. Kvôli tomu sa môže použiť na odstránenie vetiev, ktoré sú hlboké v korune stromu.

Vytvorenie hrušky na jeseň

 • Záhradná píla. Tento nástroj sa používa na obloženie veľkých vetiev. Najlepšie je použiť úzky hacksaw s malými zubami.

Vytvorenie hrušky na jeseň

 • Akútny nôž. Je potrebné odstrániť malé mladé výhonky.

Vytvorenie hrušky na jeseň

 • Farbivo. Ak chcete spracovať umiestnenie rezu, mali by ste vždy používať svetelnú farbu na báze oleja alebo záhradu var. Distribuovať ich na strome obvyklým strapcom.

Vytvorenie hrušky na jeseň

Na dezinfekciu inventára môžete dodatočne použiť alkohol alebo riešenie mangánu.

Stojí to za to pamätať Hruška je dosť vysoký strom s pevnými vetvami. Preto, na odstránenie výhonkov, človek bude tiež potrebovať pohodlné záhradné schodisko.

Vytvorenie hrušky na jeseň

Ako znížiť hrušku?

Plánovanie hrušky orezávanie, je dôležité vziať do úvahy vek rastliny.

Mladý

Úhľadné mladé sadenice nakrájajú, aby vytvorili svoju korunu. Ak neobmedzujete rast ročného dreva, bude príliš vysoký. Z tohto dôvodu bude záhradník ťažký zbierať ovocie v budúcnosti.

Vrchol mladých rastlín je skrátený na 90-100 centimetrov. To sa robí s cieľom urýchliť rozvoj silného koreňového systému ročnej hrušky.

Bočné vetvy narezané na ostré tajomstvo alebo dobre naostrený nôž. Znížiť ich priamo cez obličky. Je veľmi dôležité v tomto procese, aby neopustil konope, ktorý sa môže ohýbať.

Vytvorenie hrušky na jeseň

Je žiaduce, aby boli časti šikmé. Jeseň odstrániť všetky poškodené alebo zbytočné vetvy.

Hruška vo veku 2-3 rokov je znížená o rovnakú schému. Vrchol mladého stromu je skrátený o 25%. Koruna skúste dať pyramídovú formu. Na to, že spodné vetvy opúšťajú dlhšie a horná časť je významne fixovaná. V treťom roku bude záhradník schopný zabezpečiť, aby bola koruna stromu hladká a elegantná.

Vo veku 4-5 rokov sa nové pobočky na strome objavujú celkom zriedka. Takže orezávanie hrušky trvá oveľa menej času. Pobočky len mierne riedenie.

Tento postup vám umožňuje posilniť imunitu mladého hrušky. Okrem toho, rastlina po jeseň orezávanie je lepšie ovocie.

Vytvorenie hrušky na jeseň

Ak musí byť strom silne strih, odstránenie veľkého počtu vetiev zahusťovaním koruny, tento postup je lepší odložiť pružinu. Silné orezanie dospelého stromu v jesennom období môže viesť k tomu, že rastlina sa stane slabšími a bude plodná nie je tak aktívne.

Vytvorenie hrušky na jeseň

Dospelý

V nasledujúcich rokoch, keď je tvorba koruny už dokončená, hruška si musí jednoducho udržiavať v dobrom stave. Schéma orezávania takéhoto stromu je veľmi jednoduchá.

 1. Na začiatku vystrihnite horné úrovne. Top pravidelne šokoval pre pár centimetrov.

 2. Po rezaní pacientov alebo vysušených vetiev. Osobitná pozornosť sa venuje prerezávaniu mladých výhonkov, ktoré sa objavili na mieste jarných škrtov. Budú úplne odstránené.

 3. Posledná, ale záhradkári kontrolujú nižšie hrušky. V tomto štádiu je potrebné odstrániť všetky pobočky, ktoré rastú v pravom uhle k trupu hrušiek.

So správnym prístupom bude mladý strom vždy krásny a elegantný.

Vytvorenie hrušky na jeseň

Starý

Stará hruška potreba od času na čalúnenie pre omladenie stromu. Na jeseň sa odstránia staré pobočky, ktoré nie sú schopné ovocie. Po ukončení rezania obrúsky, musíte tiež odstrániť vetvy, ktoré navzájom zasahujú alebo sa navzájom rušia. Takéto orezávanie nepoškodzuje strom. Stimuluje len rast nových výhonkov.

Prerezávanie veľkých starých pobočiek musí byť vykonané pre niekoľko sezón. Jeseň odstraňuje iba 1/3 ich dĺžky. Zvyšok pobočiek je narezaný na jar av lete. Ak ste odrezali celú pobočku naraz, strom bude slabý a nebude schopný prežiť mrazy.

Tenké výhonky, ktoré sa objavujú so silným rastom koruny, môžu byť odstránené naraz. Zvyčajne sa rezajú v uhle. Časti úsekov je možné liečiť farbou, záhradným valcom alebo vysoko kvalitným dressingom.

Vytvorenie hrušky na jeseň

Je potrebné odstrániť jeseň a pravýstream, ktorý sa nachádza vedľa trupu stromu. Mladé výhonky sa veľmi jednoducho prerušili. Ale zvetrané rastliny vystrihli ostrý secateur. Toto sa vykonáva v druhej polovici jesene. Niektorí záhradníci používajú viac šetrnú metódu na odstránenie zbytočných. Každá vetvička, ktoré pretiahnu tenký drôt vo vhodnej výške. Rastňa rýchlo vysušená. Záhradník potom, čo zostáva len dôkladne odstrániť zbytočnú časť úteku.

Vytvorenie hrušky na jeseň

Prerezávacie stĺp a trpasliče

Proces jesenného orezávania týchto rastlín má tiež svoje vlastné charakteristiky.

Stĺpový

Jesenné prerezávacie stĺpové stromy. V tomto období roka sú suché a staré vetvy odstránené, rovnako ako rezané a „nečinné“ výhonky.

Ročné hrušky nakrájajú len. Začať s hornou časťou stromu. V konečnom dôsledku by nemal byť vyšší ako polovica metra. Rezanie je potrebné urobiť na obličkách.

V budúcnosti sa barel každý rok skráti na pár centimetrov.

Stojí to za to pamätať Pobočky stĺpcových hrušiek rastú veľmi pomaly. Preto, k vytvoreniu koruny dreva môže pokračovať len na štvrtom alebo piatom roku života rastliny. V tomto čase je strom rezaný polovičné vetvy. Potrebujete len tie najsilnejšie výhonky. Zvyšok vetiev sa narezal do kruhu. Toto sa vykonáva, aby sa zabránilo vzhľadu vlka.

Stĺpové hrušky staršie ako 5 rokov v osobitnej starostlivosti nepotrebujú. Na páde svojich pobočiek len mierne skrátiť.

Vytvorenie hrušky na jeseň

Dwarcs

Takéto hrušky sa objavili nedávno. Popularita, ktorú vyhrali pekne. Pretože sa o ne starať, je oveľa jednoduchšie ako za bežnými hruškami.

Plodiny takéto hrušky len v prvých rokoch vývoja. Záhradníci odrezali len hornú časť stromu. V nasledujúcich dvoch rokoch musíte odstrániť výlučne bočné vetvy. Po niekoľkých rokoch sa strom Krone stáva hustom a silnejším.

Zdá sa, že asi 6-7 kostrové vetvy. V piatom roku života sa závod už začína byť fron.

V budúcnosti, majitelia trpasličí hrušiek strávia len ľahké sanitárne orezávanie. V tomto procese odstránia len suché alebo poškodené vetvy a tiež odrezali mladé prasa.

Vytvorenie hrušky na jeseň

Následná starostlivosť

Po orezaní, ako po pristátí, rastlina potrebuje správnu starostlivosť.

 1. Bez ohľadu na vek stromu, úseky po odstránení vetiev vždy je potrebné spracovať. Ale nie je potrebné to urobiť okamžite. Najprv musíte čakať dve hodiny. Ak sa to nerobí, rezy budú mokré. Preto sa na nich nezdá. Vetvy s priemerom 2-3 centimetrov nemôžu byť slepá. Budú sa liečiť a bez neho.

 2. Po orezaní hrušky musí byť jeho kmeň starostlivo vyčistený od starej kôry. Urobte to tvrdú kefu. Vďaka tomuto čisteniu bude záhradník tiež schopný zbaviť lichens. Ak sú na strome praskne, musia byť okamžite liečené na záhradnú Waru.

 3. Aby bola mladá rastlina silná, a tiež sa nebojí z mrazov, po orezaní jej krmív s minerálnymi hnojivami. Dospelé stromy nemôžu oplodniť. Najmä ak sa na jar av lete, kŕmenie bolo vykonané pravidelne. Pre teplú sezónu, zrelý strom zvyčajne čas na hromadenie dostatok živín.

Vytvorenie hrušky na jeseň

Potom je hruška pripravená na zimu, ako aj iné ovocné stromy. Pozemok v tomto čase je potrebné dobre vyčistiť od odpadu, kmeň na spracovanie a biele, a valcovací kruh je dobre izolovaný vrstvou humusu alebo kompostu. Ak je zima v regióne studená, hruška po orezaní musí byť dodatočne zakrytá tak, aby sa zmrazila.

Vytvorenie hrušky na jeseň

Užitočné poradenstvo

Štartovanie záhradníkov v práci pomôže rade špecialistov.

 1. Plodná hruška je potrebná v teplom a suchom počasí. Teplota by mala byť v rozsahu 10-12 stupňov.

 2. Počas odstraňovania pobočiek sa všetky časti musia pokúsiť urobiť. Preto by nástroje používané v práci mali byť vždy dobre zaostrené.

 3. Aby sa kôra v procese orezávania nefungovala, vetvy musia byť najprv napísané z nižšie a na vrchole a potom znížiť. Ak robíte všetko správne, rastlina nebude poškodená.

 4. Všetky rezané a rezané vetvy, ako aj výhonky musia byť zhromažďované v partii a horení. Ak nie je takáto možnosť, musia byť vyňaté z lokality. Je obzvlášť dôležité, aby to urobil, ak je strom chorý alebo podrobený útoku škodcov.

Neignorujte jesennú korunu. Ak robíte všetko správne, rastlina bude zdravá a silná a jeho plody sú chutné.

Vytvorenie hrušky na jeseň

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár