Aký polykarbonát je lepší vybrať si pre skleník?

Pre usporiadanie skleníckych výrobcov ponúkajú spotrebiteľov rôzne materiály. Spolu s tradičnou surovinou na montáž rámu, ako je sklo alebo film, existujú najnovšie generačné materiály, ktoré sa dokonale osvedčili v praxi. Takéto výrobky sú polykarbonát, v poslednej dobe používané.

Vlastnosti a druhy

Väčšina záhradníkov a záhradkárov sa už nepýta na to, čo materiál získať ako podlahové suroviny pre skleníky a skleníky, pretože preferencia je daná presne polykarbonátu. Ale niekedy kupujúci čelí voľbe, ktorý sa vzťahuje na typ materiálu, pretože na pultoch supermarketov je tento výrobok reprezentovaný veľkým rozdeľovačom. Úlohou kupujúceho je nákup optimálnej možnosti na základe nákladov a kvality tovaru.

Polykarbonát je plast vyrobený na základe polymérov.

Ako pozitívne vlastnosti surovín, môžete prideliť:

 • Minimálna hmotnosť a jednoduchosť inštalácie;
 • flexibilita a pevnosť;
 • šetrnosť životného prostredia;
 • Odolnosť voči kolísaniu teploty a vynikajúce tepelné izolačné vlastnosti.

Kombinácia vyššie uvedených vlastností bola dôvodom, prečo sa materiál stal veľmi populárnym a dopytom v mnohých oblastiach činnosti, vrátane úkrytu skleníkov.

Svojou štruktúrou sú suroviny klasifikované pre dva typy:

 • Monolitické výrobky;
 • Bunkový polykarbonát.

Na základe názvu prvého typu materiálu je možné poznamenať, že sa deje len vo forme pevných plechov, s rôznou hrúbkou a veľkosťou produktu. A v dôsledku tepelného spracovania je možné nastaviť potrebnú konfiguráciu, ktorá je veľmi dôležitá pre konštrukciu viacúrovňových štruktúr.

Rozlišovacia výhoda monolitického materiálu je jeho sila, prekročenie podobného ukazovateľa vo viac ako dvadsiatich výrobkoch. Ktorý vám umožňuje aplikovať na stavebné účely bez dodatočnej zostavy. Farba monolitického polykarbonátu sa líši od bezfarebných plechov na materiály všetkých druhov odtieňov. Ako injekčná surovina pre skleníky, to nie je tak často, pretože má pomerne vysoké náklady.

  Správnym riešením pre usporiadanie skleníkov z polykarbonátu bude bunkový materiál, ktorý má množstvo pozitívnych vlastností. Je veľmi dôležité pozorne pochopiť prezentovaný sortiment tejto suroviny, pretože funkčnosť celého dizajnu a jeho prevádzkovej lehoty bude priamo závislá od výberu voľby v prospech tohto alebo typu polykarbonátu.

  Výhody bunkovej štruktúry

  Materiál má mnoho výhod, v porovnaní so zvyškom produktov používaných na výstavbu skleníkov:

  • Vynikajúca svetoproppropibility surovín;
  • nízka hmotnosť;
  • prítomnosť povlaku, ktorá chráni rastliny z ultrafialového žiarenia;
  • Vzduchová vrstva v bunkách uprednostňuje tepelnú ochranu;
  • Nízke náklady na rozdiel od monolitického typu;
  • dlhá životnosť;

  • Odolnosť voči rôznym teplotám;
  • nevykonáva elektrinu;
  • nepodliehajú korózii a hnilobe;
  • Dobrá plasticita a termoplasticita výrobkov;
  • Zodpovedná recyklácia.

  Spotreba produktov zahŕňa nízku odolnosť voči účinkom na povrch abrazívnych látok a cyklickej expanzie v dôsledku zmien teploty.

  Tam sú ľahké typy bunkového polykarbonátu, ktoré sú charakterizované viac jemných oddielov vo vnútri. Náklady na takýto materiál umožňuje ušetriť na nákup stavebného tovaru.

  Charakteristiky a parametre

  Po prvé, polykarbonát je zvýraznený jeho silou, ak je to porovnané s inými podlahovými materiálmi pre skleníky, napríklad so skleneným alebo polyetylénovým filmom. Rozsah teploty, pri ktorom nestratí svoje vlastnosti, je: od + 120c do -40c. Bunkový polykarbonát vo svojej štruktúre je nasledujúce typy: 2R, 3R, 3RX, 5RX, 6RS.

  Prečítajte si viac  Všetko o prístreškoch s baldachýnom

  Tvar

  Tento ukazovateľ ako hustota je veľmi významným parametrom pre materiál. Záleží na tvare dutiny v hárku bunkového polykarbonátu. Najvyšší indikátor sa pozorovane v materiáli s trojuholníkovými a hexagonálnymi bunkami. Takáto funkcia poskytuje dobrú odolnosť voči silným nárazom vetra, ale flexibilita výrobkov sa znižuje.

  Obdĺžnikové bunky sú prítomné vo viacerých rozpočtových typoch polykarbonátu, vyznačuje sa vynikajúcou flexibilitou.

  Hrúbka

  Výrobcovia ponúkajú produkty s nasledujúcou hrúbkou: 4, 6, 8, 10, 16 mm alebo ľahšie produkty, tento parameter pre 3-3,5 mm.

  Získané listy s hrúbkou 20 až 32 mm, ktoré sa používajú na konštrukcie, kde je dôležitá špeciálna úroveň pevnosti povlaku.

  Ak chcete vybaviť súkromný skleník, odborníci radia zastaviť svoj výber na optimálnej hrúbke materiálu materiálu, Komponent 4 mm. Tento ukazovateľ umožní, aby sa Teplice účinne vyrovnali s jeho funkčnými úlohami približne 3-4 rokov. Silné panely pre skleníky by sa nemali používať, pretože znížia svetelnú maľovanie a tepelnú vodivosť výrobku spolu s potrebou zlepšiť vylepšený rám.

  Pre klímu, ak sa vyskytnú drsné poveternostné podmienky, mali by sa zakúpiť suroviny s hrúbkou 6 mm. Takéto listy nezvrúsia ani z krupobitie a silného vetra.

  Listy s hrúbkou 16 mm sa pri vykonávaní vertikálnych stenách bazénov alebo iných športových budov.

  Veľkosť plechu

  Pri budovaní skleníka je potrebné zohľadniť niekoľko povinných faktorov, na základe ktorých bude zakúpená špecifikovaná suma materiálov. Účel štruktúry: Skleník sa bude používať len na jar alebo v zime, jeho veľkosť, zaťaženie na steny a tak ďalej. Pokiaľ ide o veľkosť bunkovej polykarbonátovej fólie, existujú jednotné normy týkajúce sa týchto parametrov, a to ako v domácich aj zahraničných výrobkoch, bez ohľadu na zvolenú hrúbku.

  Veľkosť listu musí byť 2,1×6 m alebo 2,1×12 m.

  Monolitický polykarbonát sa vyrába vo veľkosti: šírka 2,05 m, dĺžka 3,05 m.

  Spotreba je do značnej miery určená na základe racionálneho rezania materiálu.

  Farba

  Zahraničné a domáce firmy, ktoré sa špecializujú na výrobu bunkového polykarbonátu, ponúkajú spotrebiteľovi úplne transparentné alebo maľované výrobky. Aby sa riadne vyzdvihli farbu panelu pre skleník, malo by sa riešiť riešenie, spoliehať sa na určité kritériá.

  Prečítajte si viac  Vertikálny mangal: rozdiely a dizajnové funkcie

  Povrch štruktúry by mal poskytnúť vysoko kvalitnú svetelnú permeabilitu pre rastliny, takže osvetlenie bolo podobné prirodzenému slnečnému žiareniu. Bezfarebné produkty úplne zvládujú s úlohou. Takéto výrobky majú hodnotu tohto parametra na 80%. A napríklad list bunkových polykarbonátových farebných rozptýlení len 40% slnečného svetla, bronzový odtieň – 60%. Takéto hodnoty budú negatívne ovplyvniť rast rastlín, pretože nedostatok svetla povedie k pomalému rozvoju alebo smrti sadeníc.

  Preto odborníci radia:

  • Získať transparentné materiály pre skleníky, ktoré poskytnú dobré ukazovatele výnosov plodín;
  • Zo voľby v prospech modrých alebo tyrkysových panelov stojí za to opustiť vôbec;
  • Žltý polykarbonát môže byť vybraný pre oblasti s miernou klíma;
  • Ak sa na konštrukcie plánuje umelé osvetlenie, potom môže byť podlahový materiál akejkoľvek farby;
  • Huby a bobule perfektne rastú v potiahnutých izbách vyrobených v zelenej, červenej alebo hnedej farbe.

  Potreba ochrany UV

  V priebehu prevádzky transparentného plastu na materiáli dochádza k účinku intenzívneho ultrafialového žiarenia, ktorý je plná tvorby na povrchu mikrockracku v dôsledku aktivácie fotovoltaických procesov deštrukcie. Toto je však len prvý alarmujúci zvonček, v budúcnosti by sa zdalo, neviditeľné a nenávidiace chyby sa zvyšujú a šíria sa v priestore, v dôsledku čoho sa list stáva krehkým, a postupne sa zrúti.

  Na zabezpečenie materiálu z takýchto devastujúcich javov, Špeciálny ochranný povlak sa aplikuje na vrchnú vrstvu polykarbonátu v procese jeho výroby. A moderná technológia koextrúzie, ktorá sa používa v priebehu týchto prác, umožňuje eliminovať riziko postupného oddelenia vrstvy zo zeme.

  Takmer celý rad bunkového polykarbonátu má taký povlak na jednej strane. Ak chcete nainštalovať materiál v skleníku na pravej strane, výrobca robí špeciálny štítok na filme, ktorý sa používa na balenie, ktoré vám povie, ako položiť produkt.

  Existujú niektoré typy výrobkov, kde sa na oboch stranách aplikuje stabilizačný povlak. Tento produkt má úzky rozsah: z väčšej časti je zakúpená pre inštaláciu reklamných konštrukcií alebo štítov absorbujúcich pásky, ktorého zariadenie je všeobecne vykonávané pozdĺž dopravných ciest umiestnených v blízkosti osád. Takéto výrobky nie sú potrebné na zlepšenie skleníkov, pretože len jedna strana je v kontakte s UV žiarením.

  Dnes, trh obsahuje panely z bunkového polykarbonátu, ktoré nemajú žiadnu ochrannú vrstvu a ochranu je zabezpečené špeciálnou kompozíciou obsahujúcou prísadu, ktorá vykonáva túto funkciu. Tento produkt označuje svoje percento, zvyčajne je 30-46%.

   Niektorí výrobcovia implementujú polykarbonát bez ochrannej aplikácie. Môže sa používať len na internú prácu, ktorá eliminuje priamy povrchový kontakt so slnečnými lúčmi, takže nie je možné používať takéto výrobky na montáž skleníkového dizajnu. Zakúpením takýchto panelov bunkového polykarbonátu nedbanlivosťou môžete očakávať, že výstavba bude trvať maximálne jeden rok. Deštruktívne procesy sa nebudú robiť na dlhú dobu, ktorá je plná vážnych výletov týkajúcich sa akvizície nového podlahového materiálu.

   Preto bude pre stavbu skleníkov vhodným polykarbonátom len s ochrannou fóliou od ultrafialového materiálu z osvedčených a populárnych obchodných spoločností alebo výrobcov. Nákup produktov, na ktorých výrobca nie je pravdepodobné, bude s najväčšou pravdepodobnosťou omylom, ktorá vážne zasiahla rozpočet.

   Odporúčania na výber a recenzie

   Európski výrobcovia tvrdia, že prémiový polykarbonátový materiál môže úspešne pracovať asi 20 rokov. Spotrebiteľské recenzie ukazujú, že príslušná a správna činnosť umožňuje udržať svoju účinnosť počas stanoveného obdobia. Pokiaľ ide o domáce výrobky, ich priemerná životnosť sa pohybuje do 8-10 rokov. Čínske analógy prichádzajú do disrepair dvakrát tak rýchlo, ako suroviny pre ich vydanie slúžia na sekundárny materiál.

   Prečítajte si viac  Ako urobiť salas doma?

   Na základe toho dávajte prednosť známym firmám, ktorí monitorujú kvalitu svojich výrobkov, pretože pôjde na naše meno na trhu. Môžete rozlišovať dobré výrobky z nízkej kvality s pomocou vizuálnej kontroly balenia: spravidla dokázané výrobcovia označujú označenie na prednej strane listu, ktorá obsahuje informácie o parametroch výrobku vrátane dátumu výroby.

   Výrobky na oboch stranách by mali byť zabalené vo filme a neobsahujú vizuálne chyby a škrabance. Povrch výrobku musí byť homogénny vo farbe, bez ohyby a neobsahuje bubliny. Nebudeme vyzvaní, aby sme zoznámili certifikátu kvality pre materiál, pretože mnohé bezohľadné firmy ľahko falošné známe logá a aplikujú ich na ich nízko kvalitné výrobky.

   Avšak, životnosť výrobkov je vo veľkej miere určená správnou inštaláciou a výberom spotrebného materiálu, Napríklad pre prepravku. Priemer otvorov pod upevňovačmi sa musí vykonávať viac ako samotná skrutka na zníženie rizika praskania materiálu na týchto miestach pri teplotných deformáciách povrchu. Budeme voliteľne používať Gumové puk.

   Polykarbonátové panely sú pripojené k špeciálnemu profilu. Otvorené konce listu musia byť zatvorené profilom parouPoof, ktorý poskytne funkciu ochrany vlhkosti a vylučuje riziko upchávania rôznymi časticami vo vnútri listu. Spodná hrana nemusí usporiadať profil, zvyčajne sa nezostáva nezostáva tak, že kondenzát môže otočiť z povrchu bez prekážok.

   Kompetentná inštalácia podlahového materiálu na konštrukciách v kombinácii s riadne vybraným materiálom, vrátane hrúbky, veľkosti, farby a výrobcu, bude slúžiť ako garant dlhodobého a produktívneho fungovania skleníka. Čo bude poskytovať dobrú úroveň výnosu a vysoko kvalitného produktu.

   Rovnako ako stacionárny alebo znárodnený skleníkový dizajn je možné objednať priamo od výrobcu, ktorý sa vyhne chybám súvisiacim s inštaláciou a nadobudnutím stavebných materiálov.

   Na tom, ako zbierať skleník z polykarbonátu, pozrite si nasledujúce video.

   Hodnotiť článok
   ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
   Pridať komentáre

   ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: